R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
On jest księdzem
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-05, 12:03   

Kamrat napisał/a:
Ksiądz może łamać zasady celibatu i jest OK a urzędnik nie może brać łapówek?



Ja nie piszę i nikt tu z obecnych o tym, że księża łamią celibat i jest to w porządku...
Zresztą, co ma praca urzędnika (to czy on bierze łapówki, czy też nie) do celibatu, to dwie bardzo różniące się od siebie rzeczy :?
Co innego, gdybyś porównał łapówkarstwo urzędnika z czystością sumienia księży, ale to już zupełnie inna bajka.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-06, 13:40   

Kamrat, bardzo dobrze to ująłeś w swych powyższych wypowiedziach. Tyle tylko że tutaj, ( na tym forum) musisz się uzbroić w anielską cierpliwość zanim ktoś Cię zrozumie. :P

Do tego ja dodałbym jeszcze tylko taki mały przykładzik, dla zwolenników zniesienia celibatu.
- Instytucja małżeńska też w zasadzie trwa już całe wieki, a może by tak pora na zmiany i to radykalne. Po co żyć z jedną osobą całe życie? Zamieniajmy się partnerami będzie ciekawiej, co rusz z innymi doznaniami itd. itp.

Fajna zmiana co :?: :twisted:

Tylko czy małżeństwo miało by jeszcze sens w tym przypadku :?:
Patrzylibyśmy tym samym przyjaznym i pełnym miłości wzrokiem na swoich partnerów :?:
Czy bylibyśmy jeszcze ludźmi, czy już zwierzętami :?:

Tak samo trzeba podejść do kwestii celibatu księży, pozbycie się go to pozbycie się najważniejszego przykazania księży. Chrześcijaństwo nie miało by po prostu sensu.

Łamanie zasad było, jest i będzie w każdej społeczności. Ale kto łamie zasady ten musi odejść.
W małżeństwie dojdzie do zdrady jest rozwód, prawda :?:

Jaro, celowe łamanie celibatu i udawanie że nic się nie stało, to przede wszystkim czystość sumienia danego księdza. Ale to nie ja jestem od segregowania bajek. ;) :P
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-06, 15:31   

Kamrat napisał/a:
Jaro napisał/a:
jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii, uzasadnij n


A co tu wielkiego uzasadniać.
Ksiądz podlega władzy biskupa i papieża. Zostając księdzem godzi się, dobrowolnie, przetrzegać obowiązująch w tej organizacji zasad jak każdy człowiek, który wstepuje do każdej innej organizacji. To chyba podstawy funkcjonowania każdej organizacji.
Natomiast jeżeli ktoś nie godzi się z zasadami organizacji to albo go się z niej wyrzuca albo też sam rezygnuje.


Nie zostawię tej wypowiedzi samej sobie bo przemiawia przez Ciebie zwykły konformizm! Ujmę to jaśniej - Twój punkt widzenia stawia pod znakiem zapytania wszelkie przejawy zwykłego ludzkiego buntu przeciwko chorym przepisom, nieodpowiedzialnym decyzjom i w końcu zbrojnej okupacji! Szczególnie jeśli weźmiemy genezę powstania czegoś takiego jak celibat - i podpowiem, żadna świętość nie przyświecała jego autorom.

Cytat:
W tym przypadku występuje chęć posiadania cukierka i jednocześnie zjedzenia go.
Jeżeli ktoś toleruje takie sytuację to nazywa sie to fałszem lub obłudą.

Nie, obłudą jest celibat, mimo którego w KK panuje ciche przyzwolenie na posiadanie kochanek - większość przełożonych doskonale zdaje sobie sprawę z życa jakie prowadzą ich podwładni (przeważnie dostają mnóstwo listów od wiernych z donosami), dlaczego więc nie robią z tym porządku do momentu aż sprawa zbyt śmierdzi publicznie ? Tu nie widzisz obłudy ?
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-07, 00:11   

miko 005 napisał/a:
Jaro, celowe łamanie celibatu i udawanie że nic się nie stało, to przede wszystkim czystość sumienia danego księdza. Ale to nie ja jestem od segregowania bajek.



Dlatego ja jestem za tym, aby ograniczyć to łamanie i dać księżom to samo prawo co przysługuje i nam. A głoszenie słowa bożego i uczenie nas jak postępować w zgodzie z nim to zupełnie inna historia, która właśnie powinna należeć do księży.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-07, 00:13   

Myślę, że Tomek napisał całą prawdę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-07, 14:42   

Tomek napisał/a:
Nie, obłudą jest celibat, mimo którego w KK panuje ciche przyzwolenie na posiadanie kochanek - większość przełożonych doskonale zdaje sobie sprawę z życa jakie prowadzą ich podwładni (przeważnie dostają mnóstwo listów od wiernych z donosami), dlaczego więc nie robią z tym porządku do momentu aż sprawa zbyt śmierdzi publicznie ? Tu nie widzisz obłudy ?


Tomek po części masz oczywiście rację, ale cholerka piszesz jak ksiądz posiadający olbrzymią wiedzę :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-11-07, 23:19   

Mój kolega mawia że prawda jest jak d...pa, każdy ma własną.
Moja prawda jest następująca. Ksiądz jest człowiekiem i popełnia błędy. Daleki jestem od osądzania kogokolwiek, to wbrew mojemu światopoglądowi. Każdy z nas wie najlepiej kiedy postępuje źle i odpowiada za to w zależności od sytuacji i wyznawanego światopoglądu przed władzami "ziemskimi" czy też przed Bogiem.
Ponadto moim zdaniem jeśli ktoś chce naprawiać świat to niech zacznie od samego siebie. A z doświadczenia też wiem, że najwięksi krykacze i inkwizytorzy mają najwięcej za skórą zgodnie z zasadą "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-07, 23:50   

stanmarc, ale dlaczego wyrzekając się na początku przy składaniu ślubów dopuszcza się grzechu?? To jest przykład wiary??
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-08, 08:05   

W Biblii jest napisane że przykładny biskup ma być mężem jednej żony.
Celibat nie jest prawem od Boga lecz wywodzi się z chęci zysków (podział majątków, spadki dla żon i dzieci). To jest cała prawda o celibacie.
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-11-08, 10:03   

Ferbik napisał/a:
stanmarc, ale dlaczego wyrzekając się na początku przy składaniu ślubów dopuszcza się grzechu?? To jest przykład wiary??


Napisałem powyżej - nie mnie rzucać kamieniami w kogokolwiek, a w tym i księży. Fajny temat, ale na dyskusję w realu bo za dużo klikania by było :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-08, 12:24   

gregg napisał/a:
W Biblii jest napisane że przykładny biskup ma być mężem jednej żony.
Celibat nie jest prawem od Boga lecz wywodzi się z chęci zysków (podział majątków, spadki dla żon i dzieci). To jest cała prawda o celibacie.


Dokładnie, dodam, że gdyby ludzie zawsze godzili się na swój los, na zasady, które im narzucono to nie wyszlibyśmy poza epokę kamienia łupanego!
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-18, 19:02   

gregg napisał/a:
W Biblii jest napisane że przykładny biskup ma być mężem jednej żony.


Jeżeli tak to ten, który wprowadził celibat zrobił to wbrew woli Boga.
To co w Biblii a to co w kościele to dwie różne sprawy.
Bóg powiedział "Żyj w celi bracie" a ktoś zrozumiał "Żyj w celibacie"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-18, 20:44   

javascript:emoticon('Kamrat, ')//
Ludzie o czym Wy tu piszecie .Tu jest wątek EROTYKA. cieszmy sie z pieknych kobiet podbojów sercowych .Jakiś ksiądz może też sie wpisze jak go to będzie interesowało
Nie piszcie za tych którymi nie jesteście a jakieś tam historie znacie z magla.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-19, 05:11   

mareks, od udzielania rad i reprymend jest moderacja i administracja, więc daruj sobie tego typu uwagi.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW