R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:51
Gmina Mokrsko na krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
wincentyKa 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 8
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-13, 01:00   

prezes napisał/a:
WincentyKa. Trudno z Tobą nawet wchodzić w polemikę. Obraziłeś już chyba wszystkich. Zdajesz sobie sprawę, że ta „druga  strona” potrafi zrobić to samo? Też ją stać na powiedzenia, że przewodniczący Majtyka ( co wielokrotnie udowodnił) jest półanalfabetą, a kandydaci na radnych panowie Bil i Braliński nie potrafią powiedzieć po polsku zdania złożonego z więcej niż 5 słów. Tylko po co?
Mówisz o „moralności Kalego”. Śmieszy Cię podpieranie się w kampanii panem Wojciechowskim. Zapomniałeś jak osiem lat temu  Kącki jeździł po wsiach z posłem Kiedosem i chlali wódę z kim popadnie? I na ostatnie spotkania musieli ich prawie wnosić?
Na koniec o głównym temacie. Jak  wg Ciebie Kącki ma zamiar sfinansować drogę w Słupsku, którą tak teraz obiecuje? Jeżeli po spłacie zadłużenie spadnie do 59% to który bank udzieli miliona kredytu, jak można się zadłużać do 60% a margines wynosi 1%?

Ja obraziłem wszystkich? Na kolejnym przedwyborczym meetingu na ożarowskim wzgórzu spytaj u źródła, dowiesz się, jak to faktycznie wyglądało... Wtedy zobaczymy, czy to jest obraza czy jedna z trzech góralskich prawd ;)
Na temat radnych o których wspomniałeś, się nie wypowiadam, bo ich tak dobrze nie znam, jak Ty. Wypowiedziała się jednak p. Paulina, podczas debaty wiatrakowej sprytnie parafrazując nazwisko jednego z nich, wprost, przy wszystkich nazywając go głąbem. To było bardzo nie obraźliwe ;)
Tak, piszę o moralności Kalego, bo mój serdeczny kolega RGM właśnie taką moralność posiada. My pluć i wytykać możemy, ale nam broń panie Boże wszechmogący, w trójcy jedyny i jedna święta... Pisał on, żeby przyhamować lejce, a sam zaraz pokazuje zestawienie zadłużenia gospodarstwa domowego Kąckiego. Spoko, dane publiczne, osoba publiczna. Można sobie w bipie sprawdzić. Ale umieszczanie tego tutaj i wyciąganie z tego wniosków jest po prostu żenujące.
Szanowny prezesie, nie śmieszy mnie podpieranie się euro... Wojciechowskim, tylko śmieszy mnie kreowanie swojej osoby przez p. Paulinę jako osoby bezpartyjnej... Widać tutaj esencję waszej (KWW Nasza Gmina) obłudy i hipokryzji - pierwszy patron - europoseł Pisu, wśród kandydatów na radnych pełnomocnik gminny Pisu (kandydatka na wójta to były pełnomocnik Pisu), wśród pomagierów szef forum młodych Pisu w Wieluniu. Dalej wymieniać???
Jak Kącki ma zamiar sfinansować drogę w Słupsku? A skąd ja to mam wiedzieć... Utrudniacie sobie po raz kolejny zadając na forum tak głupie pytania. Nie znacie nr do Gminy?? 43 886 32 77. Zadzwoń, niech Cię połączą z tym co siedzi tam ostatni tydzień i Ci odpowie na to pytanie. Choć w sumie, wg waszej pewności siebie, to już będzie problem waszej p. Wójt ;)
Na temat zadłużenia już się nie wypowiadam, bo macki mi też już opadły... Więc piszcie sobie 60% 59%, 69% tysiąc pińcet, sto dziewińcet %. Jedna informacja. Nie ma już progu 60% więc hulaj dusza piekła nie ma :D
Na koniec kolejnego nudnego i długiego wywodu (mam trochę czasu, praca w roli się skończyła ;) ) słówko jeszcze do mojego szanownego kolegi RGM, który z przykrością muszę stwierdzić, albo nie chce odnieść się do mojej wypowiedzi, albo ma wy...bane i dłuższą listę ignorowanych na forum, niż znajomych na facebooku. Twoje wierszowane wpisy, jak już pisałem, są bardzo barwne i urozmaicają szarość tego tematu, ale z pożytkiem dla wszystkich pobiegałbyś po gminie, nagrał jakiś film, cyknął parę słitfoci, to Ci świetnie wychodzi ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-13, 05:40   

Ghost.Ożarowa napisał/a:
List dziewiątej mieszkanki gminy ....

List dziesiątego mieszkańca gminy ....

List jedenastej mieszkanki gminy ....

List nie mieszkańca gminy ...

List dwunastej mieszkanki gminy ....




Moje skojarzenie:

Listy świętego Pawła:

List do Efezjan
List do Filemona
List do Filipian
List do Galatów
List do Kolosan
Listy do Koryntian
List z Laodycei
List do Rzymian
Listy do Tesaloniczan

Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, ale nie mogłem się powstrzymać. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-13, 06:43   

Co się dzieje, gdyby znaleziono jakieś poważne nieprawidłowości w inwestycjach współfinansowanych ze środków unijnych można się przekonać czytając o budowie kanalizacji w Żyrardowie
http://niezalezna.pl/6134...eczenia-lapowki
Nie szukam żadnych analogi pomiędzy Żyrardowem a Mokrskiem. Jednak czasem warto zastanowić się czy ta sztandarowa inwestycja jaką Pan Wójt tłumaczy kolejne kredyty nie pociągnie nas na dno, gdyby okazało się, że coś jest nie tak z tymi ściekami.

W trudnych czasach dla samorządów jakie trwają od kilku lat decyzja o szybkiej rozbudowie kanalizacji była błędem naszych władz. Świadczy o tym choćby odcinanie z braku środków kolejnych miejscowości – wcześniej tzw. Korei a teraz Ożarowa i Chotowa - od szansy na przyłączenie się do systemu.
Cała gmina za ten błąd zapłaci w najbliższych latach brakiem szans na inne projekty oraz koniecznością mozolnego spłacania kosztów kredytów. Kredytów będących ta naprawdę pułapką w którą od wieków pakują się amatorzy szybkich sukcesów za pożyczone pieniądze.

PS. Duża gmina Biała z zadłużeniem o połowę mniejszym od nas posiada wg panawójtowej ulotki aż... 700 metrów kanalizacji a jakoś da się tam przejechać bez zatykania nosa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2014-11-13, 08:11   

RGM, bez złośliwości.

Widać, że jesteś blisko "tego wszystkiego". Bardzo blisko. I próbujesz się utrzymać na wodzie, ale nurt jest za silny, wir za mocny.. idziesz na dno. Czy ktoś wkrótce rzuci koło ratunkowe w Twoją stronę ?
_________________

Ostatnio zmieniony przez hiszpan 2014-11-13, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
agatob 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 262
Piwa: 22/16
Skąd: z okolic Wielunia
Wysłany: 2014-11-13, 09:06   

grubas daleko mi do agresji - zbyt wykształcona na to jestem (studia ekonomiczne to jest jednak coś:))) - sztandarowe hasło Waszej kliki

Hiszpan kół ratunkowych to im chyba już zabrakło - wykorzystali ostatnie na ten tonący statek:)
_________________
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-13, 10:15   

wincentyKa napisał/a:

Tak, piszę o moralności Kalego, bo mój serdeczny kolega RGM właśnie taką moralność posiada. My pluć i wytykać możemy, ale nam broń panie Boże wszechmogący, w trójcy jedyny i jedna święta... Pisał on, żeby przyhamować lejce, a sam zaraz pokazuje zestawienie zadłużenia gospodarstwa domowego Kąckiego. Spoko, dane publiczne, osoba publiczna. Można sobie w bipie sprawdzić. Ale umieszczanie tego tutaj i wyciąganie z tego wniosków jest po prostu żenujące.

Kłamiesz równie kiepsko jak Twój plenipotent.
Sprawdź, która strona - i jak często - zaczęła prywatnych kredytów używać pierwsza jako kija na konkurencję. Żadnych wniosków nie wyciągałem przy informacjach z BIP o prywatnym zadłużeniu Pana Wójta. Podałem je w kontekście prośby o podobne informacje dotyczące kredytów jego konkurentki, których przywoływaniem tak dzielnie posługiwali się zwolennicy jedynie słusznego kandydata. Załóż im własny temat o tym co Cię uwiera i pisz a nie snuj tu jakichś dywagacji. Ten temat dotyczy zadłużenia gminy Mokrsko.

A skoro ma być o zadłużeniu to będzie o zadłużeniu...
Pan Wójt do ostatniej chwili dzielnie walczy z tym zadłużeniem.
Właśnie sprzedał za 11 tys. ciągnik, który gmina zakupiła 5 lat temu za jedyne 55 tys. Musiał to być jakiś nie remontowany wrak skoro poszedł za taką kwotę. Same opony do tego modelu to ponoć 9 tys.
Zawsze to trochę grosza w budżecie - choćby na pokrycie części kosztów własnej odprawy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2014-11-13, 11:03   

RGM napisał/a:
Zawsze to trochę grosza w budżecie - choćby na pokrycie części kosztów własnej odprawy.

@RGM nie mów hop....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-13, 19:48   

Nie ze wszystkim się zgadzam ale przeczytać jak zwykle warto ostatni przed wyborami tekst naszego Mieszkańca

Tekst na koniec

Wreszcie załapaliście po dziesięciu tygodniach kampanii o co w niej de facto chodzi. Wreszcie zaczęliście myśleć logicznie. Długo to trwało, ale lepiej późno niż wcale. Te ważne wybory rozstrzygną się na poziomie wyborów radnych, a nie wójta. Tu się wszystko będzie rozstrzygało. Jeśli wyborca pójdzie i zagłosuje na radnego A to odda głos na też głos na kandydatkę. Jeśli wyborca pójdzie i zagłosuje na radnego B to odda głos na też głos na kandydata. Tak będzie. To zrozumieliście i efekt tego zrozumienia już widać. Szukajmy a znajdziemy. Znajdziemy to napiszmy. Rzućmy g...em na pewno szybko się nie odklei. Do niedzieli to już na pewno. Powiem szczerze. Śledzę z zapartym tchem to forum i nie doceniałem inteligencji popleczników wójta Kąckiego. Jak to wszystko zgrabnie jest obmyślone. Czekamy, czekamy, jeszcze nie, jeszcze nie. Już! Teraz, dawaj!

Po pierwsze-kamerzysta kradnie
Po drugie-jedna pani jest alkoholiczką
Po trzecie-druga jest nieudolną pracownicą
Po czwarte-trzecia pani oszukuje/kradnie pieniądze inwestora (czytaj: gminy w tym przypadku,tak?)
Po piąte-pan jest półgłówkiem bez własnego zdania
Po szóste-drugi pan to nawet nie ma co mówić
Po siódme-kolejna pani okradła nawet swojego ojca
I do tego ten wszechogarniający PIS. Szkoda tak przy okazji, że nie przyleciał Hofman, byłoby jeszcze ciekawiej.

Pokuszę się w tym miejscu o stwierdzenie, w które wiem (inteligencja? chyba nie), że i tak nikt nie uwierzy. Nie mam swojego faworyta jeśli chodzi o wybór wójta. Nie przekonują . Miałbym pewnie ze sto powodów, żeby chcieć zmiany na tym stanowisku. Pewnie dla mojego zszarpanego zdrowia psychicznego byłoby to korzystne. Ale zdaję sobie sprawę (znowu ta cholerna inteligencja), że nawet jeśli jeszcze piętnaście razy się spocę przy pisaniu na tym forum to g...o to da. Ale nie potrafię odmówić sobie próby dokonania jeszcze jednej zaczepki. Obrzucacie gównem wszystkich (czy prawie wszystkich) kandydatów pani Kubowicz. Brawo! Taką macie taktykę. Szacunek! Lepiej mieć jakiś sposób na życie niż go nie mieć. Jeszcze raz wielki szacunek, że się tego będziecie trzymać do końca. Tak przy okazji nie mogę (po prostu nie mogę!) się powstrzymać od śmiechu, gdy czytam odpowiedzi WincentegoKa. Wszystkich zna, na każdego z otoczenia pani Kubowicz ma coś do powiedzenia, ale nazwiska Majtyki to ni ch..a nie kojarzy. Poprawić się trzeba, kolego! Tak więc jeszcze jedna zaczepka z mojej strony. Tak dla równowagi.

Czym moim zdaniem wyróżnili się obecni radni, a jednocześnie kandydaci na radnych ze strony pana Kąckiego.

Po pierwsze-radny/kandydat Braliński.
Dokonania:
1. Dziesięć skleconych (ledwo,ledwo) przez cztery lata zdań
2. Trzymanie cały czas ręki w górze, żeby go broń Boże nie ominęło żadne, ważne dla wójta głosowanie
3. Wrodzona inteligencja - nigdy nie przeczytał wcześniej materiałów na sesję, wystarczyło mu to co usłyszał

Po drugie-radny/kandydat Bil.
Dokonania:
Punkty 1,2,3 jak wyżej
4. Wprowadzenie do słownika obrad rady gminy słowa „bzdura”. Każdą swoją wypowiedź (każda z tych dziesięciu) radny Bil rozpoczynał zwrotem: „bzdury” pan, pani, wy, oni, ty opowiadasz/acie/ają! „Bzdury” pani opowiada, ze wiatraki są złe. „Bzdury” pani opowiada, że wiatraki szkodzą i hałasują. Ja byłem, nawet tam wchodziłem. I co żyje? Żyje!
5. Radny Bil wyróżnił się też walką (niczym lew) o swoje prawa do tego by żyło mu się lepiej. Łamiąc prawo, chciał zagłosować nad zmianami w Planie Zagospodarowania Przestrzennego, który to PZP wreszcie pozwolił by na wybudowanie na jego (Bila) działkach wiatraczków.

Po trzecie-radna/kandydatka Grześlak.
Dokonania :
1. Wygłosiła 164 podziękowania. Dziękowała wójtowi za wszystko. Za to że jest, był, wstał, przyszedł, wrócił, poszedł, będzie, podrapał się, uśmiechnął, powiedział, przemilczał, wytrzymał, zrobił, przeczytał itp. Grażyna Grześlak - Pani od podziękowań!
2. Potrafi ukryć (lub chociażby ładnie przypudrować) każdy niewygodny dla wójta Kąckiego fakt
3. Jako radna/przewodnicząca komisji w założeniu kontrolującej wójta ani razu nie zorientowała się w określanej przez RIO „kreatywnej księgowości” wójta Kąckiego. Nigdy się w tym nie zorientowała, mimo ,że wójt Kącki wielokrotnie potrafił użyć na sesjach stwierdzeń, chociażby „wirtualny budżet”
4. Potrafi zachować w każdej sytuacji kamienną, nic nie mówiącą twarz. Nawet wtedy, gdy wie, że grozi jej to bardzo poważnymi konsekwencjami (jak w przypadku nie ujawniania radnym raportu RIO) trzyma się jednej słusznej linii.
5. Jest radną, która jako jedna z nielicznych potrafiła określić, iż zdecydowania woli inny ustrój niż tą zakichaną demokrację. To ona w okresie referendum była łaskawa stwierdzić: „Mam gdzieś tą całą demokrację i to całe zas…e referendum. Nigdzie nie pójdę”
6. No i nie poszła. A potem się obraziła, że już nigdy, nigdzie i dajcie mi spokój, odwalcie się. Ale potem jej przeszło i znowu jest.

Po czwarte-radny/kandydat Majtyka. Dokonania:
1. Potrafił w 100% wykorzystać dany mu (pewnie z Góry) atut. Jak sam twierdził wielokrotnie: on się z nikogo nie śmieje, nie kpi. On ma tylko taki wyraz twarzy. I to dzięki niemu (temu wyrazowi) potrafi tak docierać do ludzi. Istny człowiek-PRZYTUL MNIE!
2. Potrafił w 100% wykorzystać dane mu przez los stanowisko przewodniczącego. To pewnie dzięki temu losowi jego droga na Sikornik jest wzorcowo utrzymana, posypana kruszywem i wyczyszczona.
3. Potrafił w 100% wykorzystać dane mu przez los stanowisko przewodniczącego, trzymając kogo trzeba (z wójtem na czele) za twarz. Mając dostęp przez cztery lata do wszystkiego miał, ma i będzie miał haki na kogo trzeba.

A dam sobie już spokój. Jeszcze jest po piąte i po szóste, ale dotyczy to radnych/kandydatów pp Kmiecik i Pietras, którzy są wypisz wymaluj tacy sami jak panowie Bil i Braliński, więc siłą rzeczy musiałbym się powtarzać, a to stało by się nudne i nieładne. A tego chce uniknąć.

Na koniec jeszcze raz. Nie interesuje mnie to na kogo kto zagłosuje. Chcecie zagłosować na Tomka głosujcie. Chcecie na Paulinę? Nikt wam w tym nie może przeszkodzić. Pamiętajcie NIKT! Zagłosujecie blokowo na jedną listę. Też dobrze. Na drugą? Fajnie. Pomieszacie? Może tak będzie dobrze. Bo to WY wybierzecie. Ja mam tylko jeden głos i zrobię z nim to co będzie mi się podobało. A może nic z nim nie zrobię i posłucham pobrzmiewającego mi jeszcze w uchu głosu pani radnej Grażynki i będę miał to gdzieś. Na koniec w ostatnim moim tekście chciałem zbilansować opisy niektórych radnych jednej i drugiej strony. Nie wiem jak wyszło.

PS . Teksty pod, którymi widnieje podpis mieszkaniec lub mieszkańcy nie były pisane ręką RGM. Pisało to kilku ludzi, którzy chcieli uczestniczyć w trochę lepszej jakościowo dyskusji na temat przyszłości naszej gminy.
Mieszkańcy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Daniel 
Słyszał o Wieluniu
dr.płk.Daniel G.


Wiek: 69
Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-13, 21:09   

Ten kłamca RGM jeszcze tu jest. Wstydu nie ma. Poczekaj jak cię namierzą osoby które sponsorowały własnymi pieniędzmi obchody w Krzyworzece odechce się tobie kłamstw.
_________________
Stop kłamstwom wyborczym
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ghost.Ożarowa 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 13
Skąd: Ożarów
Wysłany: 2014-11-13, 21:34   

W " " cytaty z pani tekstów.

"Po siódme-kolejna pani okradła nawet swojego ojca"
Nie prościej jej zapytać, przecież chyba nie zapomniała,
przecież takie balety to się pamięta do końca życia.

"Dziękowała wójtowi za wszystko"
Domniemywam że pani Grześlak dziękowała mu na kolanach,
kurcze dzisiaj byłem w urzędzie gminy i te panie co widziałem
jakoś normalnie chodziły, nie na kolanach, ale może akurat
wójta nie było w budynku.

"Potrafi zachować w każdej sytuacji kamienną, nic nie mówiącą twarz"
Tylko Samurajowie posiadają umiejętność nieuzewnętrzniania swoich emocji.

List trzynastej mieszkanki gminy

Czemu nie chciała pani zawalczyć tutaj.

http://wielun.biz/viewtopic.php?t=116

Nie tak dawno był konkurs na dyrektora tej placówki,
tam by pani miała większe możliwości wykazania się,
większa kasa, możliwość dobrania się do d... posłowi
z wrogiego ugrupowania, a bardzo bardzo dobrego znajomego
obecnej pani dyrektor, względy w całym Powiecie nie tylko
w jakiejś Gminie, poprawiła by pani byt pielęgniarek,
w tym jednej z pani KWW, mogła by pani ją nawet zrobić przełożoną,
obecna ma dokładnie takie same wykształcenie, (natomiast jej zastępczyni wyższe),
jakoś usystematyzowała wynagrodzenie, żeby pielęgniarka nie zarabiała za miesiąc,
tyle co lekarz z wątpliwą wiedzą za jeden dyżur, i jeszcze wiele innych.
A tak musi się pani użerać ze zgrają ludzi którzy pani nie chcą.

List czternastego mieszkańca gminy

Miłość pani Kubowicz do przyrody i spokoju na wsi,
zrodziła się w 2004r, wraz z dopłatami Unijnymi,
ale to na pewno przypadek, tą miłość można sobie policzyć,
tutaj początek bardzo przybliżonych wyliczeń jednego roku,

87 ha x 20.000 zł = 1.740.000 zł Cena zakupu działek
1.740.000zł x 7% = 12.180 zł/rok odsetki w 1-szym roku (w następnych oczywiście maleje)
87 ha x 1.000 zł/ha = 87.000 zł Dopłaty UNIJNE
87 ha x 200 zł/ha = 17.400 zł Podatek
2 tony x 400 zł = 800 zł Pszenica
Koszty paliwa, rozrzutnika "KOS" i inne 7.000 zł

87.000 zł
- 12.180 zł
- 17.400 zł
- 7.000 zł
........
= 50.420 zł to zostaje na spłatę kredytu/rok (w następnych latach koszty są zbliżone,
ale pozostaje mniej do spłaty, i większa część staje się jej własnością)

czyli na stan obecny zostało ok 500.000

* 7% - oczywiście w porządnym Banku, nie w tym w którym ona pracuje

Zdziwi się ktoś może że 2 tony ? przez długi czas na 1m2 było po kilka kłosków,
przecież nikt z Agencji nie sprawdzał czym jest siane i ile wyrosło,
ot klęska urodzaju, a dopłata się oczywiście należy,
(nie mówię żeby Unii nie doić, ale jakby nie było to oszustwo).
Tylko może widmo zmniejszenia dopłat, i obliczenia się trochę skomplikują ?
Matematyka na poziomie szkoły podstawowej, nie trzeba kończyć studiów ekonomicznych.

Niestety nie zdążę zredagować wszystkiego co otrzymałem,
jeszcze jutro postaram się zweryfikować jedno zdjęcie,
takie na rozluźnienie, i będę się starał dokończyć ten najpoważniejszy,
dobrze że jutro o północy zaczyna się cisza wyborcza,
bo nie jestem przyzwyczajony o takich godzinach chodzić spać,
a do pracy iść trzeba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
RGM 
Dojeżdża PKSem
RGM2


Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 142
Piwa: 2/1
Skąd: Mokrsko
Wysłany: 2014-11-14, 07:18   

11 listopada, w Dzień Niepodległości przy udziale m.in. władz gminy z wielka pompą wmurowano w Komornikach tablicę upamiętniającą poległych mieszkańców tej miejscowości. Była msza, przemowy, kwiaty i symboliczny obiad na 120 osób.
Dwa dni później w Mokrsku zniszczono baner pani Kubowicz m.in. domalowaniem faszystowskiego znaku - znaku który przyniósł tyle cierpienia i zniszczeń na polskiej ziemi.
Wieluńska policja - wcześniej wzywana do systematycznie zrywanych plakatów komitetu konkurentki Pana Wójta - teraz stwierdziła ,że tego typu przypadki odnotowano jedynie w gminie Mokrsko.
Niech każdy sam sobie skomentuje we właściwy sposób sposób działania "nieznanych" przeciwników kandydatki z Ożarowa, także i na forum opluwanej na wszelkie sposoby.

13 11 14 Mokrsko.jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 230,02 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2014-11-14, 08:43   

RGM napisał/a:
że tego typu przypadki odnotowano jedynie w gminie Mokrsko.

Hmm jakoś nie jestem zdziwiony...
Takiej gównoburzy związanej z wyborami nie ma chyba w żadnej z okolicznych gmin o Wieluniu nie wspominając (Chociaż tam i stołek poważniejszy i dukatów więcej).

Każdy kandydat musi liczyć się z tym, że jego plakaty, czy inne materiały promocyjne będą niszczone. I moim zdaniem nie ma potrzeby, aby z tego powodu wielki płacz na forum robić.
Tak było jest i będzie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
grossus2 
Przejeżdżał przez Wieluń
grossus2


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 57
Piwa: 2/5
Skąd: Ziemia Wieluńska
  Wysłany: 2014-11-14, 09:40   

WSTRZASAJACE !!!!! Znajac sposob prowadzenia walki o fotel wojtowski - jestem przekonany o samookaleczeniu tego banera :lol: :grin: :grin: Ten krzyk, policja, szum medialny to element wyrezyserowany i wtopiony w strategie 8) 8) Zdrowka....
_________________
"Pecunia non olet - per fas et nefas"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
palyga007 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 45
Piwa: 1/2
Skąd: Okolice Wielunia
Wysłany: 2014-11-14, 09:43   

@grossus2
Bez przesady... :)

A w takiej gminie Czarnożyły:
Liczba kandydatów na wójta : 1
Na 15 miejsc w radzie gminy w 11 okręgach jest tylko 1 kandydat w pozostałych czterech okręgach po 2.
"Wsi spokojna, wsi wesoła... " :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-14, 09:48   

Jeszcze tylko 14 godzin... Na szczęście.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
palyga007
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW