R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rewolucja śmieciowa
Autor Wiadomość
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 15:02   

Podrzuci z adresem sąsiada, którego nie lubi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 15:20   

Pat44 napisał/a:
takie rozumowanie to zwykła naiwność. Te praktyki i tak były "ścigane", a kodeks karny chyba się nie zmieni i nie będą za to teraz rozstrzeliwać.


Ja wiem, nie zrozumiem nigdy do końca postępowania ludzi, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić że komukolwiek się będzie chciało wywozić do lasu śmieci - skoro i tak mu je zabiorą z podwórka a zapłacić musi tyle i tyle bez względu na to czy będzie miał tych śmieci 1 pojemnik czy 10 pojemników do wywiezienia. To już naprawdę jakiś zatwardziały anty-ekolog będzie musiał być żeby wywozić te śmieci do lasu...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 15:33   

ourson, A dwa posty wcześniej Miko 005 zarzucił mi, że ciągle się powtarzam... No więc po raz czwarty "ubiję pianę"! Bo nikomu nie chce się oddzielać niedopałków papierosów od złotka po czekoladzie, a za takie niedbalstwo mogą rozstrzelać. Po to, że jeśli ktoś zakwestionuje zawartość jakiegoś worka, to trzeba będzie jeszcze raz babrać się w tym g... , lub naliczą opłatę jak za nieposortowane. Po to, że to kłopot dzwonić i umawiać się na odbiór np. odpadów zielonych. Po to, że za gruz pewnie będzie dodatkowa opłata. Po to, że jak dzieci wyrzucą ogryzek do papieru, to też mogą rozstrzelać. Wyrzucenie worka z samochodu jest znacznie prostsze. Do tej pory też łapali, ale ich skuteczność jest tak marna, że szkoda wspominać. Poza tym można nieposortowane wywalić po prostu do pojemnika ulicznego np. na plastik, co jest całkiem bezpieczne. A że ludzie wpadają na zadziwiające pomysły, to widziałem jak na Wyszyńskiego facet wyładowywał trawę z bagażnika do śmietnika, który udostępnił mu uczynny członek rodziny- mieszkaniec tegoż osiedla.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-05-17, 15:48   

Pat44 napisał/a:
No więc po raz czwarty "ubiję pianę"! Bo nikomu nie chce się oddzielać niedopałków papierosów od złotka po czekoladzie, a za takie niedbalstwo mogą rozstrzelać. Po to, że jeśli ktoś zakwestionuje zawartość jakiegoś worka, to trzeba będzie jeszcze raz babrać się w tym g... , lub naliczą opłatę jak za nieposortowane. Po to, że to kłopot dzwonić i umawiać się na odbiór np. odpadów zielonych. Po to, że za gruz pewnie będzie dodatkowa opłata.


Myślę, że wszystko wyolbrzymiasz, nikt do nikogo nie będzie strzelał, karał jak za nieposortowane, za pojedyncze sztuki czegoś co nie powinno być w pojemniku.
Raczej chodzi o nagminne, uporczywe olewanie sortowania.

Niestety problemy wyrzucania śmieci do lasu się nie zlikwiduje, zawsze znajdzie się ktoś, kto połasi się na 7 zł, więcej w portfelu.
Ale może dzięki tym podwyżkom zwiększą straże, które będą takich typów wyłapywać... mam taka nadzieję bo wtedy nie byłoby mi żal pieniędzy które będę musiała płacić. Trafia mnie na myśl, ze pójdą one w większości na Panie pierdzące w stołki.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 18:32   

Pat44, fakt, mój obraz tej reformy zburzyl właśnie Administrator informacja o doplatach do niesegregowanych śmieci pow 50l. w takiej sytuacji przyznaje Ci rację- reforma jest do d...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-05-17, 18:58   

ourson napisał/a:
Pat44, fakt, mój obraz tej reformy zburzyl właśnie Administrator informacja o doplatach do niesegregowanych śmieci pow 50l. w takiej sytuacji przyznaje Ci rację- reforma jest do d...


A dokładniej ?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 19:02   

Tak jak napisałem w poprzednim poście, u mnie w gminie przy segregacji odbierają każdą ilość, opłata 5zł od osoby.

Przy śmieciach niesegregowanych opłata 10zł od osoby, ale ilość śmieci jest ograniczona do 50L na osobę. Powyżej ma być dopłata, na razie nie wiadomo jaka.

Może u was będzie inaczej, bo każda gmina ustala sobie stawki i wszystkie pozostałe zasady. Odniosłem wrażenie, że oni sami nie za bardzo wiedzą jak to będzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roj
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-17, 19:25   

A jaka to gmina , jeśli można ?
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-05-17, 19:48   

Administrator napisał/a:
Odniosłem wrażenie, że oni sami nie za bardzo wiedzą jak to będzie.


Dokładnie tak, nie potrafili mi odpowiedzieć na ani jedno pytanie...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2013-05-17, 19:58   

Rewolucja śmieciowa to temat ostatnio często komentowany. Zahaczając temat wywozu śmieci do lasu, powiem wam, że znajdzie się zawsze ktoś taki, że i tak wywiezie do lasu, bo skoro raz się udało to czemu nie spróbować ponownie.
Mieszkałam w pewnej prywatnej kamienicy w Wieluniu, gdzie nie było podpisanej umowy z Komunalką na wywóz śmieci. Ile się zebrało, tyle się wywoziło na własny rachunek. Sąsiad, mistrz w oszczędzaniu na wszystkim, swoje śmieci wywodził kiedy mu się podobało. Pewnego dnia zebrał wszystko co było w magazynku (był wspólny) i wpakował w przyczepę i pojechał na wysypisko. Spytałam się, gdzie to wywozi, stwierdził, że do Krzyworzeki. Trochę to było dziwne, bo nie słyszałam, żeby tam był śmietnik. Po miesiącu dostaje wezwanie z Nadleśnictwa. Poszłam i okazuje się, że wywiozłam śmieci do lasu na Strugach (o ironio!). Nic po moich tłumaczeniach, że nie wiem jak do tego doszło, że nawet nie wiem gdzie są Strugi. Okazało się, że sąsiad jak wywoził swoje śmieci zabrał z magazynka mój worek z korespondencją do spalenia.
I oczywiście jego też wezwali. Tłumaczył się, że to nie on, że go tam nie było. Mandat za zaśmiecanie lasu 500zł. A że mieliśmy małe dzieci Nadleśnictwo zrobiło nam "promocję" i dostaliśmy po 200zł. Ja-że była moja poczta, on-bo wywiózł. Dodatkowo miał to usunąć z lasu na własny rachunek. Po kilku dniach sprzątnął z lasu, wywiózł na składowisko do Rudy i kosztowało go to flaszkę wódki (która mu została ro weselu brata). Następnego dnia znów wizyta w Nadleśnictwie. A sąsiad stwierdził-że wywiózł śmieci do lasu, bo mu było szkoda 20zł, żeby zapłacić za wysypisko.
I skończyło się wspólne przetrzymywanie rzeczy w jednym pomieszczeniu z sąsiadem...
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2013-05-17, 20:08   

No i obawiam się, przy nowych cenach, takich kombinatorów będzie więcej...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 21:40   

Z tego co wiem to wysypisko nie przyjmie śmieci od prywatnej osoby, chyba że na lewo....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2013-05-17, 22:08   

Administrator, powstanie coś takiego jak PSZOK, Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych - to co nie zmieści Ci się w koszach, będziesz mógł wywieźć tam...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2013-05-17, 22:18   

Na lewo można zrobić wiele. W sklepie paragonu nie dostaniesz, to też jest traktowane jak dorobeł na boku. Niby cicho sza, ale wszyscy wszystko wiedzą.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-17, 23:11   

Administrator napisał/a:
Z tego co wiem to wysypisko nie przyjmie śmieci od prywatnej osoby, chyba że na lewo....

Na lewo? Głupoty gadasz. Polska to kraj sprawa i prawiedliwości. Nikt Ci na lewo niczego w Polsce nie weźmie. Wiem, co piszę!
_________________
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Karzełek
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW