R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rudy 102 kontra historycy
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-10-03, 11:17   Rudy 102 kontra historycy

http://www.wielun.biz/vie...+pancerni++pies
Temat zamknięty, a szkoda bo znowu powraca na piedestał. Chciałem kontynuować wątek, ale …….., dlatego otwieram nowy ;) .

Cytat:
Cztery prawdy i kłamstwo
HISTORYCY WSKAŻĄ PRZEKŁAMANIA W POPULARNYM SERIALU
Każdy odcinek ponownie emitowanego w telewizji publicznej serialu "Czterej pancerni i pies" będzie opatrzony komentarzem historyków. Mają wskazać gdzie elementy historii są zakłamane lub z zmanipulowane
Serial o bohaterskiej załodze czołgu "Rudy" i psie Szariku powstał w latach 60. jako propaganda przyjaźni w ramach bloku socjalistycznego.

Komentarze będą przygotowywali historycy, znawcy reklamy oraz świadkowie epoki. Jeden z nich - historyk profesor Marek Wierzbicki, wskazuje, że pominięte fakty, to między innymi działalność Armii Krajowej czy deportacja Polaków na Syberię. - W pierwszym odcinku Janek poluje w Tajdze na tygrysy. Nikt nie mówi o tym, że został deportowany, że taki był los kilkuset tysięcy Polaków, którzy trafili do ZSRR - mówi Wierzbicki.

Około 15-20 - minutowe komentarze będą emitowane po każdym z odcinków serialu.

Źródło – tvn24.pl

No, ciekawe na co jeszcze idą pieniądze z abonamentu emeryta i rencisty, bo tylko chyba jeszcze takie osoby go płacą ;) .

Komentarz posła PSL-u Aleksandra Soplińskiego, z którym w 100% się zgadzam i żeby się zbytnio nie rozpisywać, możecie traktować go jako również moje zdanie na ten temat.

Cytat:
Oczywiście wiem jak dużo było przekłamań i propagandy w tym serialu. Pozostaje pytanie - po co?" –
Jak zauważa poseł PSL, miłośnicy serialu i tak oglądają go z przymrużeniem oka.

"Młodsi nie oglądają czarno-białych filmów. A jeśli obejrzą sam film, na pewno zmienią kanał przed wysłuchaniem komentarza historycznego. Zastanawiam się, dlaczego TVP nie dołącza komentarza do filmów »Rambo«, »Highlander« czy nawet serialu »Alternatywy 4«. Przecież sytuacje przedstawione w tych produkcjach, mają równie tyle wspólnego z rzeczywistością, co "pancerni" - proponuje Sopliński.

"Jeżeli są zastrzeżenia do danej pozycji, nie powinno się jej emitować" - konkluduje poseł PSL.

Źródło – Onet.pl

Janek i Gruzin.jpg
Plik ściągnięto 285 raz(y) 21,04 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-04, 15:57   

"Czterej pancerni i pies" to jeden z najlepszych i niepowtarzalny serial telewizyjny zrobiony najlepiej jak to wówczas było możliwe, ukazujący całą plejadę polskich talentów aktorskich.
Propaganda komunistyczna w tym filmie jest nachalna, ale niestety tak doskonale zagrana, że nie jest specjalnie widoczna przez nieświadomego historii widza.
Ukazanie prawdziwego kontekstu zdarzeń, w które wpisuje się historia "załogi" i "Rudego", to obowiązek obywatelski, dlatego w pełni popieram działania TVP w tym kierunku.

Być może dzieci komunistów i Aleksandra Soplińskiego żywią się tylko "bajką" i nie interesuje ich historyczna otoczka tych zdarzeń, trudno - kiedyś dołączą do elektoratu "cudownego Tuska" i PO.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-04, 16:33   

Zygmuncie - wiecej luzu Nie wiem dlaczego, ale wydaje Ci sie, że tylko Ty jesteś w stanie zrozumieć rzeczywistość a reszta jest ogłupiała i niezdolna do własnych decyzji i osądów.

Ta sama wiarygodna TVP - ostatnio nie udostępniła filmu z wręczenia nagrody nobla Wałęsie - pytanie dlaczego ?? Nie dostał tej nagrody??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-10-04, 18:32   

Zygmunt Stary napisał/a:
Ukazanie prawdziwego kontekstu zdarzeń, w które wpisuje się historia "załogi" i "Rudego", to obowiązek obywatelski, dlatego w pełni popieram działania TVP w tym kierunku.


Jestem jak najbardziej na tak. Tylko że ja już doskonale tę prawdę historyczną znam, a Ty chcesz koniecznie, nie wiedzieć czemu usłyszeć ją jeszcze raz. Twój wybór, masz do tego prawo, ale zapłać za to prawo ze swojej kieszeni OK.?
Nie ma problemu, niech ci wielcy historycy, znawcy reklamy oraz świadkowie epoki, bo to takie osoby mają opatrzyć komentarzem każdy odcinek serialu, zrealizują za swoje pieniądze, no i Twoje oczywiście też Zygmuncie Stary, nową wersję pancerniaków, taką która sprostałaby Waszym wymaganiom, no i …… prawdzie historycznej :) . Ale po co, jak można mądrze zamieszać w społeczeństwie (dobre i kilka procent) i dostać jego przyzwolenie na zarobienie całkiem dużej kasy, a za co, to i my wiemy i inni mam nadzieję też ;) .

A oto kilka opinii o tym serialu;
Cytat:
Kiedy 25 września 1966 r. kina pokazały pierwszy odcinek serialu "Czterej pancerni i pies", nikomu się nie śniło, że będzie on budził emocje po 40 latach. To miała być pogodna historyjka wojenna dla młodzieży. Na jeden sezon. Nakręcono ją jednak zbyt efektownie. I tuzinkowy serial okazał się jednym z największych osiągnięć polskiej kultury popularnej.

Serial telewizyjny bijący wszelkie rekordy popularności wśród kilku pokoleń widzów. Przedstawia wojenne losy dzielnej załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. Przebój pięćdziesięciolecia!

Niebywały sukces "Czterech pancernych" po jesiennej emisji w Kinie Polska chciał utrącić prezes telewizji publicznej. Przez pół roku nie dawał zgody na pokazanie kolejnych odcinków zamkniętych w archiwach TVP.

Serial o "Czterech pancernych i psie" to przede wszystkim opowieść o przyjaźni i przygodach, a nie o prawdzie historycznej.

I już na koniec, jakby na potwierdzenie powyższych słów;
Cytat:
Włodzimierz Press, podpisując książkę dla moich synów, napisał: "By znaleźli w życiu choć jednego takiego przyjaciela, jakim byli dla siebie chłopcy z »Rudego«".


PS. byłbym zapomniał, Zygmuncie Stary wspomniałeś coś o obywatelskim obowiązku, to ja przypominam Ci że będziesz miał okazję ów obowiązek wypełnić, i już jutro (niedziela) o godzinie 15.00, nie może Cię zabraknąć przed telewizorem, włączając program TVP Historia, wtedy będziesz miał okazję zweryfikować zwichniętą historię „czterech pancernych i psa” .

EOT!!!
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-04, 19:34   

miko 005 napisał/a:
Tylko że ja już doskonale tę prawdę historyczną znam, a Ty chcesz koniecznie, nie wiedzieć czemu usłyszeć ją jeszcze raz.

Ja również znam prawdę historyczną, ale "4-panc i pies" to serial dla młodzieży i oni również mają prawo do prawdy.

Reszta Twojej wypowiedzi odnosząca się do mnie nie jest warta komentowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 08:23   

Zygmuncie... całe pokolenia wychowały się na Pancerniakach. To jest nasze dzieciństwo. Uwierz mi że osoby oglądające ten film mają głęboko gdzieś prawde historyczną. Oglądają ten film bo go lubią i żaden pierdoła nie jest w stanie tego spieprzyć swoim gadaniem po filmie czy też przed. Jest to kino lekkie łatwe i przyjemne. Według ciebie i tobie podobnym po każdym filmie mają puszczać erratę??? TOTALNA BZDURA. To że ktoś nieźle na tym zarobi to już inna bajka.
Może niech zaczną robic erratę do "Piratów z Karaibów", "Alien", "Terminatora" do "Teletubisiów" czy "Myszki Miki" Tylko kto za to wszystko zapłaci???
Wszyscy jesteście jak ten kasjer ze słynnego wierszyka. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2008-10-05, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-05, 10:54   

Oglądałem ten film i "nie mam gdzieś" prawdy historycznej. Tak samo nie mają jej "gdzieś" moje dzieci.
Wiedzą że na nożu, który otrzymał musiał być napis "Bóg Honor i Ojczyzna", a nie tylko "Honor i Ojczyzna". Chociaż to tylko wartości przedwojenne, które "udało się przemycić".
Po wojnie to i Honor i Ojczyzna nie występowały samodzielnie, tylko z przymiotnikiem socjalistyczny, który tak naprawdę jest synonimem współczesnego słowa "inaczej".
A więc socjalistyczna Ojczyzna, to Ojczyzna inaczej itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-05, 12:49   

Zgadzam się z Greggiem oglądając ten film w latach 80 nie miała dla mnie znaczenia prawda historyczna. Dla mnie był to po prostu film akcji, odbierany na podobnym poziomie jak Gwiezdne Wojny. W tym filmie też można doszukać analogii do pewnego konfliktu, tylko po co ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 13:20   

Zygmunt Stary napisał/a:
Oglądałem ten film i "nie mam gdzieś" prawdy historycznej. Tak samo nie mają jej "gdzieś" moje dzieci.
Wiedzą że na nożu, który otrzymał musiał być napis "Bóg Honor i Ojczyzna", a nie tylko "Honor i Ojczyzna". Chociaż to tylko wartości przedwojenne, które "udało się przemycić".
Po wojnie to i Honor i Ojczyzna nie występowały samodzielnie, tylko z przymiotnikiem socjalistyczny, który tak naprawdę jest synonimem współczesnego słowa "inaczej".
A więc socjalistyczna Ojczyzna, to Ojczyzna inaczej itp.

Zygmunt wiesz że hitlerowcy mieli napis o podobnym wydźwięku na klamrach przy swoich pasach?
Z drugiej strony to tak mi się wydaje że te twoje dzieci to strasznie biedne są mając takiego cenzora w domu. :mrgreen:
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-05, 16:30   

Obejrzałem wypowiedzi historyka po tym filmie i jestem zawiedziony.
Wyjaśniono co prawda, skąd się wziął Janek w głębi Rosji(ZSSR), ale nie odniesiono się do pewnych innych zafałszowań, które były w pierwszym odcinku tego filmu.
Cóż trudno. Może będzie lepiej w następnych odcinkach.
gregg:
Serdecznie mogę ci tylko współczuć, skoro Bóg Honor i Ojczyzna, kojarzy Ci się z faszyzmem.
Czy ty miałeś dziadka Polaka? I czy u niego również te słowa, budziły takie skojarzenia?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-11, 06:27   

Zygmunt Stary napisał/a:
Serdecznie mogę ci tylko współczuć, skoro Bóg Honor i Ojczyzna, kojarzy Ci się z faszyzmem.
Czy ty miałeś dziadka Polaka? I czy u niego również te słowa, budziły takie skojarzenia?

Chyba nie zrozumiałeś... albo udajesz (nie powiem co)
Hitlerowcy na klamrach mieli napis "Bóg z nami" (to było w nawiązaniu do twojej wypowiedzi na temat brakujacej części napisu na nożu Janka)
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-11, 09:34   

Przepraszam za swoją ignorancję w kwestii noża. Nie miałem racji w zasadniczej kwestii.
Również uwaga gregg'a nabiera w tym świetle innego znaczenia, a z kolei moja uwaga w stosunku do niego była nie na miejscu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ladon1 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd: T.G
Wysłany: 2008-10-12, 11:03   

A oto taka ciekawostka http://pl.youtube.com/wat...feature=related :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Micu 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 01:33   

ladon1 napisał/a:
A oto taka ciekawostka http://pl.youtube.com/wat...feature=related :shock:


nic tu nie ma? rolf
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW