R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Raz na rock'owo
Autor Wiadomość
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-09, 12:22   

Ja niestety, ze względu na wczorajszo-dzisiejsze ognisko zacznę trochę inaczej :roll:

To jeden z piękniejszych duetów. Z płyty zespołu Clannad "Macalla" (1985). Niestety słaba jakość teledysku. Sorrki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2010-08-09, 20:57   

Wiem że piosenka nie na czasie ale działa ona na mnie baaardzo pozytywnie , a że od środy 10 dni wakacji więc :) .


Ogólnie wokal lemmego u mnie na duży plus .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Ostatnio zmieniony przez glizda 2010-08-10, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-09, 21:41   

maaciej76, właśnie przypomniałeś mi jesień 1992 kiedy to na topie była ich płyta "March or Die" i zasłuchiwałem się nią na maksa.

No i to charakterystyczne ustawienie mikrofonu Lemmy'ego, jakby nie mógł do niego sięgnąć. Drobniaczek :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-09, 22:46   

Shymool napisał/a:

Liczę na relację po jutrzejszym krakowskim "Converge Axe To Fall 2010 European Tour" w Rotundzie!!

Skoro kogoś to ciekawi to parę słów napiszę;)
Kylesa napisał/a:
The Krakow show later was the best show of tour. Crowd surfed while still playing. Rad! Thank you Poland!

Kvelertak napisał/a:
Krakow you are by far the most amazing dudes ever!!! Thanks for making it the best show on this tour!

Converge napisał/a:
Poland was crazy!!!

Tak same zespoły komentują koncert na swoich profilach na facebooku/twitterze itp. No i nie sposób się z nimi nie zgodzić. Kvelertak zamiótł. Grali jako pierwsi, ale publikę porwali od pierwszego kawałka. Gazy nie widziałem (znajomi, piwo, nieudane zakupy), ale z tego co kątem ucha słyszałem to było średnio. Opinie ludzi którzy ich widzieli to potwierdzają. Kylesa mnie niestety zawiodła. Czegoś im brakowało a wokalistka to niech lepiej śpiewa tylko na płytach bo na żywo to jej to średnio idzie. No a na sam koniec Converge... Mega petarda! dostałem dokładnie to czego oczekiwałem (no może parę starych kawałków by się przydało i coś wolniejszego). Największe marzenie koncertowe spełnione :grin:
Na minus zapisać trzeba niestety nagłośnienie. Kvelertak miał niesłyszalny wokal, na Kylesi i Converge wszystko zlewało się w jedną ścianę dźwięku, do tego trochę za głośno. Akustyk zawalił na całej linii. No i do tego nie udało mi się kupić cd Kvelertaka, nie mieli koszulek w moim rozmiarze a plakat tak brzydki, że nawet się brać nie chciało. Ale ogólnie to i tak dla mnie koncert życia. No i przy okazji wycieczka do Oświęcimia, na Wawel i trochę włóczenia się po mieście. A teraz czas leczyć siniaki po spełnieniu największego koncertowego marzenia;]




_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-09, 22:51   

yabos, dzięki za relację z koncertu. Liczę na podtrzymanie na wątku tematów hardcore'owych :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcinreq 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 131
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-10, 14:01   

Shymool napisał/a:
yabos, dzięki za relację z koncertu. Liczę na podtrzymanie na wątku tematów hardcore'owych :roll:


Skoro trzymamy się cięższych brzmień to swoją akustyczną propozycję zostawię na później, tymczasem mam trzy ciekawe kawałki. Pierwszy z nich wpadł mi w ucho wiele lat temu.
Dwa kolejne znalazły się na Soundtrack'u do Queen of the Damned. Może trochę mrocznie się zrobi ale co tam ;)





_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-10, 14:26   

Chyba coś nie tak bo tylko białe prostokąty widzę zamiast filmików.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-10, 15:45   

U mnie OK!
A propos koncertów to 5 lipca oglądałem na żywo w warszawskiej Stodole koncert ciekawej amerykańskiej grupy Coheed and Cambria. Koncert fajny. Polecam.

Przy okazji warszawskiej Stodoły. Pisałem już, że w październiku gra tam Limp Bizkit, więc mógłbym chętnym, aktywnym w tym wątku fun'om ufundować dwa darmowe przejazdy ze mną na ten koncert. Bilety, niestety na razie we własnym zakresie :( Ale jeszcze wszystko możliwe :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Raszew 
Czytał o Wieluniu
Wilk Stepowy


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-11, 18:13   

Rory Gallagher - I Fall Apart

http://www.youtube.com/watch?v=Tsi6LfRSxm8

Ostatnio coraz bardziej zagłębiam się w undergroundową scenę psychodeliczną, bluesrockową i garażową lat 60. Jak będę odkrywał coś naprawde wartego uwagi, to będę tutaj podrzucał :>
Jeśli komuś spodoba się ta piosenka to polecam płytę Rorego z 1971 roku 'Rory Gallagher'.
_________________
http://last.fm/user/Raszew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-11, 19:09   

Shymool napisał/a:

Przy okazji warszawskiej Stodoły. Pisałem już, że w październiku gra tam Limp Bizkit, więc mógłbym chętnym, aktywnym w tym wątku fun'om ufundować dwa darmowe przejazdy ze mną na ten koncert. Bilety, niestety na razie we własnym zakresie :( Ale jeszcze wszystko możliwe :)

Termin na wycieczkę do Warszawy bardzo dobry, tyle że może nie na Limp Bizkit tylko na Dillinger Escape Plan którzy grają w ten sam dzień w Progresji :twisted: A grają tak:

Trzeba spełnić kolejne marzenie koncertowe z pierwszej piątki;]

A od wczoraj w kółko leci u mnie Turbonegro:
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-11, 19:14   

Raszew: Zawsze kiedy słucham lub oglądam tego Irlandczyka ogarnia mnie smutek. Był skromnym, lubianym w światku muzycznym artystą o dużych możliwościach ale nie pchał się na afisz i zmarł przedwcześnie zostawiając po sobie smutną, czasem rzewną gitarę.


[ Dodano: 2010-08-11, 19:22 ]
yabos, jestem otwarty na propozycję ale wstyd powiedzieć...zespołu nie znam. Daj mi tydzień na osłuchanie się. Recenzje mają niezłe. No i tyż z Hameryki :grin:

[ Dodano: 2010-08-18, 21:27 ]
Uczciwie przesłuchałem wszystkie dostępne mi płyty Dillinger Escape Plan i muszę z przykrością stwierdzić, że to nie jest zespół z "mego ogródka". Znawcy tematu bardzo chwalą koncerty tej grupy, więc pewnie koncert będzie udany. :roll:
Na Limp Bizkit też pewnie nie pojadę bo tego samego dnia w Spodku - Rawa Blues Festival 2010, jubileuszowa 30 edycja :!: Wielkie gwiazdy na scenie: James Blood Ulmer Memphis Blood feat. Vernon Reid, Rick Estrin and The Nightcats to perform with Charlie Baty oraz Nora Jean Bruso. Rewelacja :!: :!: Od godz. 12 święto bluesa.
Na zajawkę znany standard blusowy Willie Dixsona z 1960 roku w wykonaniu gwiazd tegorocznej Rawy.

No i oczywiście pełen werwy i tryskający humorem Rick Estrin :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-08-27, 22:30   

Ozzy nagrał nową płytę, można posłuchać na http://www.myspace.com/ozzyosbourne I jak dla mnie bez rewelacji póki co, ale wstydzić się też nie ma czego. Taki średniak typowy, tak samo jak przedostatnia płyta.
Za to nowe Swans powala, chociaż szkoda że bez Jarboe. Płytka nazywa się My Father Will Guide Me Up a Rope to the Sky i polecam każdemu kto lubi trochę bardziej industrialna i mroczną (? nie znam się na tych szufladkach;)) stronę szeroko pojętego rocka.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2010-09-01, 14:28   

Zastanawiam się czy ktoś z was zna kapelę , nie jakaś szczególna ale byłem na koncercie dlatego czuje duży sentyment :)

plik do pobrania waga 2,7 mb
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-09-01, 15:03   

Jak się kapela nazywa? Bo jakoś znajomo brzmi.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2010-09-01, 15:06   

Poczekam może ktoś będzie wiedział , liczę na Shymoola ;) . 1992 rok .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW