R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
SYSTEM WODNY Powiatu Wieluńskiego
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2010-05-21, 11:48   SYSTEM WODNY Powiatu Wieluńskiego

Jakie jest Wasze zdanie na temat systemu wodnego w powiecie wielunskim? Co od powodzi w roku 1997 zrobila nasza wladza, aby zapobiec kolejnym zniszczeniom dokonywanym przez wode?

O obecnej sytuacji powodziowej w powiecie wielunskim z v-ce starostą Januszem Antczakiem na antenie RZW rozmawiala wczoraj Alina Frejusz. Oto fragment jego wypowiedzi: "(...)tez jest cos takiego ze ludzie buduja sie jednak w tych strefach zalewowych(...)".

Zastanawiam sie, ile pozwolen na budowe aktualnie zalanych przez rzeke Warte budynkow, wydalo Starostwo Powiatowe w Wieluniu przez okres w ktorym Pan Antczak jest radnym powiatowym? Jakimi dzialaniami moga pochwalic sie Wielunscy Radni Powiatowi ostatnich trzech kadencji (akurat Pan Antczak zasiadal w kazdej z nich :shock: :wink: ) zmierzajacymi w kierunku udroznienia systemow melioracyjnych na terenie Powiatu Wielunskiego?
_________________

Ostatnio zmieniony przez hiszpan 2010-05-22, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-05-21, 13:35   

też mam podobne zastrzeżenia co ty hiszpan jednak na usprawiedliwienie można powiedzieć, że to nie jest problem lokalny lecz krajowy. Nie ma wprowadzonej jednolitej polityki, która mobilizowałaby regiony o dbanie o tego typu rzeczy. Druga sprawa, że z żywiołem się nie wygra. We Wrocławiu, Krakowie są wały i też nie wytrzymują więc wiesz, nie wszystko da się wytłumaczyć nieudolnością władzy. To nie jest tak, że jak Okrasa czy kto inny będzie Starostą, Burmistrzem to ten problem zniknie, bo zrobi dokładnie to samo co wszyscy do tej pory czyli nic . . .
Nie można na nieszczęściu ludzi zbijać sobie kapitału . . . ale ty najwyraźniej tego nie rozumiesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-21, 14:21   

jeśli wałami chcesz nazwać wały z piasku + worki to to nie są wały , a bardziej są to doraźne pomocowe umocnienia do walki z żywiołem.


Prawdziwy wal powinien przypominać coś podobnego do tego :
http://www.technologie-bu...erzu-1-54-.html

Albo budowa długich, betonowych ze zbrojeniem wałów takie jak występują w USA (ale na ten temat nie mogę znaleść inffo w google)

[ Dodano: 2010-05-21, 14:24 ]
http://www.trava.pl/skarpy.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-05-21, 14:52   

wieluniak20 napisał/a:
jeśli wałami chcesz nazwać wały z piasku + worki to to nie są wały , a bardziej są to doraźne pomocowe umocnienia do walki z żywiołem.


chyba nikt oprócz ciebie nie pomyślał że wały to worki z piaskiem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-21, 16:17   

marcin-gorski w moim zdaniu chodziło o iluzję związaną z tzw. wałami w naszym kraju.


http://www.polcomplex.home.pl/zapory2.htm
http://www.koenigstahl.pl...prezentacja.pdf
http://www.orbit.com.pl/?...&s=zapory_wodne
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapora_wodna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mur_oporowy

Podobnych rozwiązań albo brakuje albo ich nie ma w naszym kraju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-05-21, 18:41   

Jeśli chodzi o "wielką wodę", to są dwie prawdy na ten temat. Pierwsza to taka, że z żywiołem się raczej nie wygra. Druga natomiast, ... co nie znaczy, że możemy usiąść i na ten żywioł czekać, nic nie robiąc.
Niestety, do tej drugiej prawdy, jakoś nikt poważnie nie podchodzi. I trzeba dopiero obudzić się z ręką w nocniku, żeby się zdziwić, że znowu nas zalało.

Powódź jest takim zjawiskiem, że zawsze działa na niekorzyść rządzących w danej chwili, dlatego nie ma co dzielić włosa na czworo, tylko brać się do pracy, która będzie skutkowała w niedalekiej przyszłości (daj Boże żeby jednak w bardzo dalekiej, albo żeby w ogóle nie było takiej potrzeby).

hiszpan napisał/a:
O obecnej sytuacji powodziowej w powiecie wielunskim z v-ce starostą Januszem Antczakiem na antenie RZW rozmawiala wczoraj Alina Frejusz. Oto fragment jego wypowiedzi: "(...)tez jest cos takiego ze ludzie buduja sie jednak w tych strefach zalewowych(...)".

Tutaj niestety pan Antczak się nie popisał, bo faktycznie tereny zagrożone częstymi zalewami, nie mogą być terenami gdzie się buduje (no a kto wydaje na to zgodę?)

Nie ma co ukrywać, że w grę wchodzą ogromne pieniądze, których potrzeba na zabezpieczenie się przed sytuacją jaka teraz panuje na terenach zalanych, mówimy tutaj o odpowiednich wałach przeciwpowodziowych, zbiornikach retencyjnych i o utrzymaniu odpowiedniej drożności wszelakiej maści kanałów, rowów itp. Zdajemy sobie sprawę z tego jakie to są sumy, i kto musi je wyłożyć. Teraz nie chcę być złośliwy, ani nie mam nic przeciwko tym zalanym, broń Boże. Jest mi ich bardzo szkoda, i jeśli będzie ktokolwiek organizował w Wieluniu kwestę na rzecz powodzian, to dam bez wahania kilka złotych.
Ale ... no właśnie, jak zabezpieczyli się sami poszkodowani przed skutkami powodzi, przecież nikt tak jak oni, nie zdaje sobie sprawy co może się stać jak taka "wielka woda" nadejdzie. A jednak w relacjach telewizyjnych, reporterzy tyle razy zadają pytania; - Byli państwo ubezpieczeni? I w przeważającej większości odpowiedź pada; - Nie
Wiem że to wydatek, na który nie wszystkich stać. Nie mniej ci poszkodowani też muszą zrozumieć, że może państwa (nas wszystkich), też nie zawsze stać, żeby wydawać niebagatelne sumy na zabezpieczanie się przed czymś, co nie koniecznie damy radę powstrzymać.
To co napisałem może wyglądać na takie "mądrowanie" się z daleka, bo to nie mój problem. Ale zapewniam że tak nie jest, po prostu trzeba też trochę obiektywnie spojrzeć na wszystkie aspekty sprawy.
Współczuję wszystkim powodzianom, i przepraszam za taki ton tego posta, ale ani odrobinę nie ma w nim złości, czy innych złych intencji z mojej strony.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-16, 20:17   

marcin-gorski napisał/a:
na usprawiedliwienie można powiedzieć, że to nie jest problem lokalny lecz krajowy.


A przepraszam że zapytam - dlaczego bezmyślność jednych urzędników ma być usprawiedliwieniem dla bezmyślności innych?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-20, 11:24   

Tak na marginesie tego systemu wodnego w naszym powiecie.

Byłem ostatnio na wsi (mało istotne gdzie ;) ), ważne że mogłem zaobserwować coś co jest równie ważne, jak same działania władz lokalnych. Sprawa rowów melioracyjnych. Poniżej dowód na to, że są gospodarze, którzy potrafią zadbać o "swój" kawałek takiego rowu. Niestety sąsiedzi już nie. Powiem szczerze, że nie wiem kto odpowiada za stan tychże rowów melioracyjnych. Czy jest to na zasadzie jak z chodnikami w okresie zimowym? W każdym razie praca tego rolnika pójdzie i tak na marne, bo ten malutki kawałek udrożnionego przepływu nijak się ma do zapuszczonej reszty.
Wiem, że każdy ma pracy swojej po pachy, szczególnie na wsi. Ale jak widać na tym przykładzie, da się coś zrobić dodatkowo. Szczególnie że dla dobra nie tylko swojego. Szkoda tylko że inni nie mają na tyle czasu i dobrej woli przede wszystkim, aby uratować swoją wieś i własne gospodarstwo przed skutkami nagłych ulew, czy wiosennych roztopów.
Dopytywałem się trochę o to gospodarstwo, tam właściciel ma swoich kilka hektarów, oraz pracuje jeszcze gdzieś tam. Zatem jest to zapracowany pan, który mimo wszystko umie dbać o swoje i o resztę społeczeństwa. Gdyby tak wszyscy, być może byłoby mniej kłopotów z wielką wodą.

Nie twierdzę, że wszystko należy do ludzi, a nic do włodarzy regionu ;) ale odrobinę dobrej woli i wszystko wygląda inaczej, prawda?

Gdzieś na wsi u wzorowego gospodarza.jpg
Plik ściągnięto 104 raz(y) 167,87 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW