R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2010-05-13, 14:44
Wieltonowskie eldorado - Praca Wielton - opinie o pracodawcy
Autor Wiadomość
Wielki Szu 
Dojeżdża PKSem
rock fan



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 187
Piwa: 1/6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-08, 01:13   

[quote="michaal"]
Cytat:

Witam!

Widzę, że na stronie wieltonu są oferty stażu. Wiecie może jak to jest ze stażem w tej firmie? Okres umowy wydaje sie lekko przesadzony... Rok to sporo. Niby płatny, ale ile może to wynosić to wynagrodzenie? 500zł?

Ciekaw jestem czy okres umowy o staż jest negocjowalny,
jak sie traktuje stażyste (czy rzeczywiście ma szanse sie czegoś nauczyć, czy jest raczej chłopcem na posyłki),
ile wynosi wynagrodzenie za staż,
no i czy ma na koniec szanse na zatrudnienie...

Pozdrawiam!


staż 850 zł średnio + zwrot kosztów dojazdu do miejsca pracy.


A co do firmy to krótko i na temat...Chinole robią konkurencję na całym świecie, bo pracują za grosze, produkują za grosze i mogą pracować po 12h + dziennie...
Rynki się sypią, pracownicy zarabiają grosze, bo firmy europejskie muszą konkurować z firmami ulokowanymi w krajach trzeciego świata...niebawem normalne będzie już robienie sobót i niedzieli, z resztą już w firmach pokroju Korona, Wilton, itp. to norma...
Za granicą nadal wolne weekendy to nie problem, w Polsce już coraz większy.
Wielton zarabia na wyzysku z ludzi, firma by nic nie znaczyła bez osób zasuwających darmowe nadgodziny...żerują na naiwnych ludziach szukających tam szczęścia.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
INTERIOR 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 40
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-26, 09:13   

zbigie napisał/a:
peterczak
3) może i ludzie w dziale jakości mają małe pojęcie o tym co robią ale to oni pracują dalej a Ty niestety nie. To, że nie przedłużyli Ci stażu z czegoś chyba wynika, bo wiem, że ludzi potrzebują, a nawet się ogłaszają w RZW. Ja na Twoim miejscu przyjrzał bym się najpierw sobie - co zrobiłem albo czego nie zrobiłem co spowodowało, że nie przyjęli mnie po stażu aby w przyszłości taka sytuacja mnie nie spotkała.


Haha rozbawiłeś mnie kolego, widać że nie masz pojęcia o tym co dzieje się w takich zakładach gdzie wszędzie rządzą układy. Sam pracuję w pewnej firmie na Fabrycznej gdzie zwalnia się dobrych, starych pracowników a zatrudnia nowych bez pojęcia o pracy tylko dlatego, że to znajomi kierowników, dyrektorów etc.

A do kolegi peterczak:
Nie mów mi, że byłeś tak naiwny, że myślałeś iż po stażu podpiszą z tobą pełną umowę o pracę? Przecież to oczywiste, że wolą przyjąć następnego na staż i nie ponosić za niego żadnych kosztów. :wink:
_________________
Wieluń - Probably the Best City in the World
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-07-27, 20:40   

INTERIOR napisał/a:
Haha rozbawiłeś mnie kolego, widać że nie masz pojęcia o tym co dzieje się w takich zakładach gdzie wszędzie rządzą układy. Sam pracuję w pewnej firmie na Fabrycznej gdzie zwalnia się dobrych, starych pracowników a zatrudnia nowych bez pojęcia o pracy tylko dlatego, że to znajomi kierowników, dyrektorów etc.
A skąd jesteś pewny że nie ma pojęcia? To, że u Ciebie w firmie jest tak a nie inaczej, nie musi oznaczać, że gdzie indziej są podobne praktyki.
Rzadko która porządna firma sama zwalnia dobrych fachowców. Tylko że każdy we własnym mniemaniu sam jest najlepszym fachowcem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2013-07-28, 00:18   

.
red napisał/a:

Tylko że każdy we własnym mniemaniu sam jest najlepszym fachowcem...


Oj - potwierdzam to .
Niestety ...




.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yogusia 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 10 Lis 2010
Posty: 14
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Krzyworzeka
Wysłany: 2013-08-02, 13:39   

Ja pracuję w Wieltonie i mogę powiedzieć, że do pracy jak również na staż przyjmowane są różne osoby, tzn. te z protekcji i te które mają ciekawe CV.
Staż jest na umowę zlecenie na najniższą krajową ale jak ktoś tylko ma ochotę to może zadzwonić do działu kadr i wszystkiego się dowie to nie są żadne dane utajone.
Jeżeli chodzi o zatrudnienie po skończonym stażu to jest to jak najbardziej realne ponieważ ja dojeżdżam do pracy z dwoma stażystami którym zaproponowano normalną umowę. Na stażu jest około 20 osób. Jeżeli tylko ktoś się sprawdza to umowę przedłużają lub starają się znaleźć jakieś inne stanowisko.
Kolega który miał staż w DKJ najprawdopodobniej nie sprawdził się. Nie zgadzam się, że koledzy z DKJ nie znają się na rzeczy, pracują tu pracownicy którzy przepracowali również w innych firmach wiele lat w kontroli jakości i przeszli specjalistyczne kursy. Ale jak ktoś kończy studia z zarządzania jakością i tam kładą do głowy różne techniki zarządzania jakośią i taki student przychodzi do pracy patrzy na realia to mu się wydaje, że Ci ludzie się na niczym nie znają. Trzeba trochę popracować aby się dowiedzieć jak działa przedsiębiorstwo produkcyjne gdzie profil produkcji nie jest produkcją masową a produkcją seryjną. Jest to już moje trzecie duże przedisębiorstwo w którym pracuję i powiem, że wszędzie organizacja pracy jest podobna. Niestety pracownicy produkcyjni w żadnym zakładzie nie mają lekko, wszędzie są wykorzystywani, jest to bardzo przykre, ale takie są realia naszego kraju.

I na koniec jeszcze jedno zanim się tu przyjęlam nasłuchałam się wielu nieciekawych historii na temat Wieltonu, ale postanowiłam zaryzykować i jestem z tej pracy zadowolona, dlatego jeżeli mogę komuś doradzić to nie bójecie się żadnej pracy. Zawsze mając jedną pracę można się rozglądać za inną, lepszą. Ludzie narzekają i będą narzekać ale nie znaczy to, że my też znajdziemy się w takiej samej sytuacji.
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Jaro, zbigie, bary
hartman 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 20
Skąd: wln
Wysłany: 2013-08-13, 06:11   

Jak tam sprawa z płacą wygląda na produkcji typowo od najniższej ? Zmieniło się coś na lepsze w porównaniu do opinii z pierwszej strony?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yogusia 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 10 Lis 2010
Posty: 14
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Krzyworzeka
Wysłany: 2013-08-13, 15:05   

To co było kilka lat temu jest w większości nieaktualne. Ogólnie wszystko zależy od tego jakie ma się doświadczenie. Jeżeli przychodzi nowy pracownik, który wcześniej nie pracował w Wieltonie to zanim zacznie zarabiać konkretne pieniądze to musi trochę popracować.
Najgorzej jest na W6 czyli na montażu wyrobów gotowych. Pracują po 12 godzin, soboty i niedziele i dostają 1,5 tys. do 2 tys. ale na ul. fabrycznej mogą zarobić około 3 tys. i w większości pracują po 8 godzin. Są stanowiska gdzie robią po 12.

Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko się trafi i co się umie robić. Większość pracowników teraz jest zadowolona. Ja się przyjęłam w marcu tamtego roku i widzę, że rotacja pracowników jest mała. Części pracownikom nie przedłużyli umowy w grudniu ale od marca zaczęli ich przyjmować na nowo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2013-08-28, 09:16   

Może ktoś powiedzieć jakie są zarobki w Wieltonie w biurze (np. logistyka, zakupy, obsługa klienta) ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
indianer 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 55
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wies
Wysłany: 2013-10-08, 23:20   

yogusia napisał/a:
To co było kilka lat temu jest w większości nieaktualne. Ogólnie wszystko zależy od tego jakie ma się doświadczenie. Jeżeli przychodzi nowy pracownik, który wcześniej nie pracował w Wieltonie to zanim zacznie zarabiać konkretne pieniądze to musi trochę popracować.
Najgorzej jest na W6 czyli na montażu wyrobów gotowych. Pracują po 12 godzin, soboty i niedziele i dostają 1,5 tys. do 2 tys. ale na ul. fabrycznej mogą zarobić około 3 tys. i w większości pracują po 8 godzin. Są stanowiska gdzie robią po 12.

Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko się trafi i co się umie robić. Większość pracowników teraz jest zadowolona. Ja się przyjęłam w marcu tamtego roku i widzę, że rotacja pracowników jest mała. Części pracownikom nie przedłużyli umowy w grudniu ale od marca zaczęli ich przyjmować na nowo.


To ja źle aplikowałem! Zamiast na wykfalifikowanego pracownika mogłem starać się o pracę na produkcji. Zarobiłbym dwukrotnie więcej!
Oferty pracy dla specjalistów wiszą na stronach Wieltonu już długo. Firma oferuje wiele (przynajmniej tak obiecuje) poza jednym - godziwym wynagrodzeniem. I niech mi teoretycy pracy w Wieltonie nie wykładają jak to dobrze Wielton wypada na tle innych zakładów w regionie i ile Wieluń by stracił bez tego zakładu. Ja się zapytam czy ludzie w innych regionach posiadają inne żołądki? Czy ich dzieci mają inne książki, potrzebują innych witamin czy specjalnej opieki medycznej niż te w Wieluniu?
Pracuję nie aż tak daleko, bo 100km od Wielunia. Poziom płac na produkcji lub w biurze zupełnie inny pomimo tego, iż pracownicy również są wykorzystywani. Jest to koncern globalny i mój zakład jest tym w którym pensje są z dolnej grupy, ale nie aż takie niskie jak tutaj.
Wskazówka do młodych: Jeśli nie musicie - nic Was nie trzyma w Wieluniu to uciekajcie stąd. Wrócicie dopiero na emeryturze.
Te oferty pracy w Wieltonie wiszą tak długo bo coraz więcej osób rezygnuje dowiadując się o wysokości proponowanego wynagrodzenia. Im częściej wieluńscy pracodawcy będą słyszeć "nie" od aplikantów tym szybciej ich pracownicy doczekają się ludzkiego traktowania.

PS
Strach nawet pomyśleć jaki kryzys zapanuje w Wieluniu i na jego rynku pracy jak już powstanie obwodnica. Nawet pies z kulawą nogą tu nie zajrzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dijack 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-09, 15:22   

indianer napisał/a:



Wskazówka do młodych: Jeśli nie musicie - nic Was nie trzyma w Wieluniu to uciekajcie stąd. Wrócicie dopiero na emeryturze.

PS
Strach nawet pomyśleć jaki kryzys zapanuje w Wieluniu i na jego rynku pracy jak już powstanie obwodnica. Nawet pies z kulawą nogą tu nie zajrzy.


Gdzie uciekać? Od jakiegoś czasu szukam pracy w okolicy Wielunia a dokładniej w okręgu kilkudziesięciu km od Wielunia, wszędzie to samo, wszędzie albo wymagania mnie wykluczają, albo firma ma tragiczną opinię... Dodam że nie szukam dobrze płatnej pracy - ma być umowa i może być minimalna krajowa.


Co do obwodnicy to raczej nic się przez to nie zmieni, Wieluń jest większą wsią więc i tak nic tu nie ma i już bardziej nie może się pogorszyć...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
indianer 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 55
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wies
Wysłany: 2013-10-17, 19:23   

dijack napisał/a:
indianer napisał/a:



Wskazówka do młodych: Jeśli nie musicie - nic Was nie trzyma w Wieluniu to uciekajcie stąd. Wrócicie dopiero na emeryturze.

PS
Strach nawet pomyśleć jaki kryzys zapanuje w Wieluniu i na jego rynku pracy jak już powstanie obwodnica. Nawet pies z kulawą nogą tu nie zajrzy.


Gdzie uciekać? Od jakiegoś czasu szukam pracy w okolicy Wielunia a dokładniej w okręgu kilkudziesięciu km od Wielunia, wszędzie to samo, wszędzie albo wymagania mnie wykluczają, albo firma ma tragiczną opinię... Dodam że nie szukam dobrze płatnej pracy - ma być umowa i może być minimalna krajowa.


Co do obwodnicy to raczej nic się przez to nie zmieni, Wieluń jest większą wsią więc i tak nic tu nie ma i już bardziej nie może się pogorszyć...


Też szukam w okolicy kilkudziesięciu kilometrów. Nie ma. Ciekawsze oferty dalej: Wrocław Poznań, cały Śląsk, może nawet Warszafa. A stabilne zatrudnienie tylko w dużych poważnych firmach, niestety w większości są to zagraniczne koncerny. W Polsce stabilne zatrudnienie to tylko na etacie urzędniczym :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
centurion 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-18, 15:53   

Wszędzie dobrze gdzie nas niema :-) ja akurat pół roku temu opuściłem śląsk. Tam miałem do pracy 5 km tu mam 33. Tam za godz mialem 19 brutto plus dodatki socjale i premie często 2 wypłata tu mam 13 i jak nieobetna to 300 premii. Ale koncowa kalkulacja wychodzi podobnie. Tu nie mam takich oplat i przedewszystkim spokojne życie. Zależy kto co lubi ale niestety z praca nie do konca trafilem. Dalej szukam w utrzymaniu ruchu nowych technologiach i nowych projektach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-03-18, 08:01   

W Urbanicach pod Wieluniem powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Wielton
Spółka Wielton wybuduje Centrum Badawczo-Rozwojowe w miejscowości Urbanice pod Wieluniem. Przetarg na zaprojektowanie i wykonawstwo kompleksu centrum wygrała holendersko – polska spółka budowlana CoBouw. Umowę spółka podpisała z Wieltonem 30 stycznia tego roku. Przedsięwzięcie przewiduje zagospodarowanie 5,4-hektarowej nieruchomości, na której powstaną obiekty o łącznej powierzchni ok. 7,3 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja obejmie centrum badawcze, halę serwisową, magazyn oraz biurowiec. Prezes Wieltonu, Jarosław Andrzej Szczepek podkreśla, że budowa Centrum to dla Wieltonu konieczność w aspekcie rozwoju firmy:
- Realnie nie mamy profesjonalnego Centrum, które pozwoli nam np. na symulację 1 mln kilometrów produktów drogowych, czy też produktów drogowych w trudnych warunkach. A to zwiększy wiarygodność naszych produktów, które zostały bardzo dobrze przetestowane. Dlatego potrzebne jest to Centrum. Ale pamiętajmy, że Centrum to jest także nie tylko dla nas szansa w produktach drogowych, czy rolnych. To jest też wielka szansa dla samego miasta. Chcemy tu sprowadzić dużą grupę inżynierów, fachowców. Takie zawody nie występują na naszym terenie i chcemy wzmocnić kadrowo Wielton.

Centrum ma zostać oddane do użytku pod koniec 2015 roku. Ma zostać tam zatrudnionych dodatkowo 21 inżynierów, specjalistów w budowie i konstrukcji maszyn i pojazdów. Koszt całej inwestycji to 30 mln zł. Obecny budżet projektu to 20 mln zł, z czego połowa to unijne dofinansowanie.
Info: Radio ZW

Grafiki ze strony firmy http://www.cobouw.pl/

www.coobouw.pl_1.jpeg
Plik ściągnięto 379 raz(y) 89,09 KB

www.coobouw.pl_2.jpg
Plik ściągnięto 348 raz(y) 191,75 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-03-28, 00:03   

http://www.tvn24.pl/wideo...ton,759235.html - rozmowa z prezesem Andrzejem Szczepkiem
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-07-05, 12:34   

Złożenie oferty wiążącej zakupu spółki we Francji

Zarząd WIELTON S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 26 czerwca 2014 r. złożył ofertę wiążąca nabycia przez Emitenta 100% udziałów w spółce Fruehauf Expansion SAS z siedzibą w Auxerre we Francji, która jest właścicielem 100% udziałów w spółce zależnej Fruehauf SAS działającej pod tym samym adresem (dalej łącznie „Grupa Fruehauf”). Spółką operacyjną w grupie jest Fruehauf SAS. Fruehauf Expansion jest spółką holdingową, która była utworzona na potrzeby przeprowadzenia transakcji MBO w Fruehauf SAS w 2007 r. przez fundusz zarządzany przez MBO Partenaires i grupę menedżerów („Sprzedający”).

Złożenie oferty wiążącej zostało poprzedzone okresem negocjacji rozpoczętych w dniu 10 marca 2014 roku podpisaniem tzw. Term Sheet. Strony uzgodniły wówczas, że będą prowadzić rozmowy na zasadzie wyłączności w celu ustalenia istotnych warunków transakcji, w tym sposobu jej wykonania oraz zabezpieczenia wykonania zobowiązań związanych z transakcją.

[...]

W czasie negocjacji przeprowadzono stosowne badania (tzw. due diligence) w zakresie prawnym, finansowym, operacyjnym, podatkowym, zasobów ludzkich i ochrony środowiska, które na zlecenie Emitenta wykonali renomowani doradcy: Ernst&Young, Dentons i ERM. Wiodącym doradcą finansowym i koordynatorem projektu na zlecenie Emitenta jest IPOPEMA Securities S.A. W oparciu o przeprowadzone badania, analizy i wniosek Zarządu Rada Nadzorcza WIELTON S.A. wyraziła zgodę na złożenie oferty wiążącej.

Złożona przez WIELTON oferta wiążąca, dotycząca nabycia Grupy Fruehauf przez Emitenta, może zostać przyjęta, a wynikające z niej zobowiązania mogą zostać wykonane, po spełnieniu warunków zawieszających, w tym m. in. przeprowadzeniu konsultacji i uzyskaniu opinii Rady Pracowników Fruehauf SAS – zgodnie z obowiązującymi na rynku francuskim regulacjami oraz spełnieniu wymogów antymonopolowych za granicą. Sfinalizowanie transakcji wiąże się też z koniecznością podpisania umowy z bankiem współfinansującym przedsięwzięcie i może nastąpić w trzecim kwartale 2014 roku.

W ostatnim roku obrotowym (zakończonym 30 czerwca 2013 roku) Grupa Fruehauf osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 95 mln euro, wygenerowała zysk netto 1,6 miliona euro, a poziom gotówki grupy przekracza poziom zadłużenia.

Spółka operacyjna grupy jest producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych, w ostatnim roku obrotowym sprzedaż wolumenowa sięgnęła 3 400 sztuk. Spółka jest liderem na francuskim rynku naczep i przyczep, którego aktualną wielkość określa się na poziomie 16 000 sztuk, przy średniej wieloletniej na poziomie 21 000 sztuk rocznie.

Przewidywana wartość transakcji (włączając w to koszty transakcyjne), powinna pozwolić na jej przeprowadzenie przy wskaźniku wartości nabywanego przedsiębiorstwa (ang. enterprise value) do EBITDA (EV/EBITDA) na poziomie nie wyższym niż 5 razy, a więc wskaźniku znacząco niższym niż w przypadku Emitenta. Zakłada się, iż transakcja będzie finansowana w około 80% z kredytu bankowego denominowanego w euro, a w pozostałej części ze środków własnych Emitenta.

Celem planowanego przejęcia Fruehauf jest rozwój WIELTON S.A. poprzez skokowy wzrost przychodów ze sprzedaży, dywersyfikację geograficzną rynków zbytu oraz podniesienie wartości i rentowności grupy kapitałowej, która obejmie obecną strukturę Grupy WIELTON S.A. i Grupę Fruehauf dzięki ścisłej współpracy obydwu podmiotów, przy zachowaniu ich odrębności i zwiększeniu skali ich działania. Planowany zakup wpisuje się realizację strategii WIELTON S.A. zakładającej wzrost produkcji do poziomu około 10 000 pojazdów rocznie i pozwala na osiągnięcie 1 mld zł rocznych przychodów ze sprzedaży oraz zajęcie miejsca w gronie największych w Europie producentów naczep.

Info: www.wielton.com.pl

__________
Najpierw Wielton stworzył spółki zależne w Rosji, Białorusi i Ukrainie, później Korona otwarła w USA, a teraz Wielton przejmuje firmę we Francji. Ciekawie się nasze firmy rozwijają.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW