R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pozimowe dziury na drogach ...
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 20:47   

Stefan napisał/a:
Moją uwagę zwróciły dziury na 18 Stycznia pomiędzy Lidlem a Kilińskiego

Raczej między 18-go Stycznia a POW :)

Odnośnie łatania dziur - dlaczego mało praktykuje się wycięcie prostokąta, w który wpisana jest dana dziura? Przecież łatanie dziury samo w sobie jest w sumie na krótki czas, bo asfalt na obrzeżach jest popękany i wykruszony.

A co jest najlepsze - załatali tylko tą dziurę, którą opisywałem tu na forum :DDD
Bo zaraz parenaście metrów dalej po prawej stronie przy kratce ściekowej wyrwa straszna :)

Panowie drogowcy: widać, że czytacie nasze forum. Proszę, abyście nie brali konkretnej dziury do siebie, tylko łatali te, które naprawdę tego wymagają :)

W tym miejscu pozdrawiam drogowców :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 20:49   

Ferbik, nie pisałem o ulicy Popiełuszki a o 18-go stycznia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 20:52   

Stefan, aaa przepraszam :) Ten zakręt jest fatalny o każdej porze roku. Koło pasów na wysokości wjazdu do Lidla żyła sobie swego czasu dziura, teraz jest tam zagłębienie w jezdni. Ale na zakręcie dalej jest po prostu taki tor, że można kierownicę puścić i auto samo w zakręcie pojedzie prawidłowo :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2009-02-26, 08:53   

Stefan napisał/a:
Moją uwagę zwróciły dziury na 18 Stycznia pomiędzy Lidlem a Kilińskiego - tam gdzie jesienią "profesjonalnie" wykonano ściek przykrawężnikowy - już w momencie kiedy ekipy zakończyły tą "przebudowę odwodnienia" wiedziałem jak to się skończy..


Tak sobie właśnie myślę, jako laik w dziedzinie budowy dróg, że podstawą każdej drogi jest chyba jej prawidłowe odwodnienie bo jeśli zimą zostaje na drodze woda, kiedy jest mróz, to dostając się w jakieś szczeliny w asfalcie sukcesywnie go rozsadza a przejeżdżające samochody potęgują efekt.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-26, 09:49   

stanmarc napisał/a:
podstawą każdej drogi jest chyba jej prawidłowe odwodnienie bo jeśli zimą zostaje na drodze woda, kiedy jest mróz, to dostając się w jakieś szczeliny w asfalcie sukcesywnie go rozsadza a przejeżdżające samochody potęgują efekt.

Przede wszystkim oprócz dobrego odwodnienia jest również utrzymanie czystej nawierzchni zimą. Bo jeśli śnieg trzyma się na drodze, dostanie wody, przymarznie, to później rozsadza.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-26, 10:28   

stanmarc, masz rację o tym odwodnieniu, a Polsce, zakopuje się rowy nie robiąc drenów, i efekt jest oplakany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2009-02-26, 13:09   

To ja dorzuce swoją cegiełke do tematu "dziur".

Dziura w jezdni na ul. Śląskiej. Godz. 12.30. Podjeżdża ekipa łatająca dziurawe ulice, wysypuje dwa worki asfaltu w dziure wypełnioną po brzegi wodą, "uklepuje" wysypany asfalt i odjeżdża.

I by było wszystko normalnie, bo w takich warunkach, gdy 1/4 ulicy płynie sobie potok wody nie można za wiele zrobić, gdyby nie to, że 10 kroków dalej jest kolejna dziura dwa razy większa, na którą drogowcy nawet nie zwrócili uwagi (zaznaczam, że asfaltu im nie brakło, bo pół samochodu była założona workami)

:)
P.S.
Dziurka już załatana :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-28, 09:36   dziura

Spooky napisał/a:
Aż mnie to zdziwiło, bo ul. Popiełuszki do tej pory kojarzyła mi się z drogą w miarę równą.


A mnie to nie zdziwiło - już gdzieś od trzech sezonów było widac iz na odcinku 18-go Stycznia - POW zacznie byc niedobrze. Pojawiły się pęknięcia wzdłużne i poprzeczne a w okolicy samego skrzyżowania kolejny.
Napisałem o tym wprawdzie dopiero w listopadzie 2008, ale sprawę że ten odcinek niedługo będzie wymagał poważnych zabiegów zdawałem sobie od dawna - pytanie czy wiedział o tym zarząd dróg miejskich, czy po prostu zza biurka mniej widac?


W poście wysłanym 2008-11-07, 18:46 z tematu "Obwodnica Wschodnia Centrum - popieram!" Stefan napisał/a:
6. Odnowa nawierzchni z wymianą warstw nośnych na odcinku Popiełuszki zrobionym najmniej solidnie - 18-go Stycznia - POW.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-02-28, 12:38   

http://radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3755
;)
Na stronce też mail, gdzie można "pochwalić się" skutkami zimy na naszych drogach :)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-21, 20:15   

Czeka nas powtórkę z rozrywki .... czyli setki dziur i doraźne remonty masą na zimno ...

Stefan napisał/a:
Daro napisał/a:
Dziura na ulicy szkolnej z dnia na dzień coraz większa. Na początku była malutka, a teraz nie dość, że jest większa to jeszcze głębsza. Dziura była łatana z 2 razy "łopatą" zasypali dziurę i uklepali łopatą, ale nic to nie dało.

Z założenia doraźny remont masą na zimno ....




RZW napisał/a:
Dziury w jezdni są zmorą nie tylko kierowców, ale i ...drogowców
2010-02-19


Stopniał śnieg, w asfalcie pojawiły się pierwsze dziury. Zarządcy dróg narzekają, bo większość pieniędzy wydali na "akcję zima".

Na łatanie dziur też są potrzebne spore pieniądze, a sytuacja będzie wyglądała jeszcze gorzej na wiosnę. Relacja Katarzyny Jaśko:
Kliknij by wysłuchać:











Poniżej fotka do materiału ze strony RZW - nie jest opisane co przedstawia ale ja stawiałbym na ul Moniuszki w Wieluniu przy skrzyżowaniu z Targową (plac Jagieloński), fotka prawdopodobnie tegoroczna.:


1902 drogi.jpg
źródło: RZW
Plik ściągnięto 100 raz(y) 39,32 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2010-02-21, 22:05   

Na skrzyzowaniu przy Krakowskim Przedmiesciu od strony Ratusza w strone Czestochowskiej jest tez niezla dziura :roll: Nie mowiac juz o calej drodze blisko szkoly muzycznej.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-22, 09:07   

cały Wieluń wygląda jak szwajcarski ser. Może zamiast budować lipne drogi na starych technologiach przestańmy je remontować ?
jaka kol wiek droga by nie powstawała trzeba ją remontować po pół roku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-02-22, 11:35   

A może tak wpisywać ulice, które zasługują na to żeby się tutaj znalazły ( ze względu na ich krytyczny stan :o )

Ul. Królewska :!: :!: :!: , praktycznie całość tej ulicy to masakra :shock: . To nie są tylko wyłomy, to już poważne dziurska w drodze :evil: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2010-02-22, 11:41   

To nie ma sensu :)

Proponuję wpisywać miejsca gdzie na długości 100m nie ma ani jednej dziury.
Może klika się znajdzie.
Miejsca te staną się miejscami kultu i odwiedzin wycieczek
szkolnych czy z zakładów pracy. A zarządcy tych odcinków będą mieli się czym chwalić
i wręczać sobie ordery i nagrody :D
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-02-22, 11:49   

Realia zmieniają nawet znaki :D

rowna droga.jpg
Plik ściągnięto 92 raz(y) 38,41 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW