R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pozimowe dziury na drogach ...
Autor Wiadomość
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-21, 20:45   

A 18 stycznia po frezowaniu asfaltu jest wprost fantastyczna.
Nie można tego było zrobić bezpośrednio przed wylaniem nowej nawierzchni?
Slalom Gigant.
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2009-02-21, 20:51   

Ostatnio widziałem w Praszce pługistę, jeździł po jeden z ulic przez godzinę od lewa do prawa z podniesionym pługiem, ulica ze śniegiem po kolana. Tylko jakimś środkiem sypał. Pług w górze = mniejsze spalanie. Wiadomo o co chodzi ;)
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 21:45   

Dzisiaj po prostu interwencja drogowców sięgnęła dna. Nie wiem, gdzie złożyć skargę, bo pewnie ręka rękę myje, ale sytuacja dotknęła mnie osobiście. Mianowicie: godzina około 12 w południe, jadę 18-go Stycznia, co widzę? Podjechali drogowcy pojazdem z przyczepą, na której mieli jakąś masę do zalepiania dziur. Wyszedł pan, machnął dwa razy łopatą w dziurę przy skręcie od 18-go Stycznia (jadąc od Carrefour) w ul. Popiełuszki (w stronę Lidla) - dziura opisywana w paru postach wcześniej - zaklepał łopatą i tyle widziałem. Godzina 16:10, skręcam właśnie w prawą stronę z 18-go Stycznia święcie przekonany, że dziury nie ma. Jak się nie wp...dolę! Dziura jeszcze większa niż była, a tej masy ani śladu!

To ja się k.wa pytam! Po co trwonić tak nasze pieniądze? Skoro efekt takich prac nie wytrzymuje nawet 4 godzin? Koszt tej gównianej śmiesznej masy, koszt pracy robotnika, koszt pracy pojazdu... co za nieuk tym zarządza na naszym rejonie?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-24, 21:52   

ferbik zadzwoń do nas, żeby było info musi być wypowiedź, i wtedy robimy info pozdrawiam Michał Kiczka. PS możemy oczywisćie do Ciebie zadzwonic ale podaj namiary na priv
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
drybl4s^ 
Przejeżdżał przez Wieluń
:))



Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 72
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 21:58   

dokładnie dzisiaj było tak samo jak się skręca z ulicy Piłsudskiego w prawo w stronę Częstochowy po prawej stronie była dziura... zalepili ją ;d a o godzinie 16 dziura jeszcze większa:) to samo na ul. szkolnej, tylko tutaj spółdzielnia bodajże zasypała dziury przy wjazdach na parkingi kamieniami... ale co to daje;/ kałuże, pare aut i już dziura na nowo a żwir/kamienie znajdują się pomiędzy koleinami albo na chodnikach

EDIT
Stefan, a wydawało mi się że to już jest częstochowska, sory mój błąd poprawione ;p
Ostatnio zmieniony przez drybl4s^ 2009-02-24, 22:26, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 22:22   dziury

Daro napisał/a:
Dziura na ulicy szkolnej z dnia na dzień coraz większa. Na początku była malutka, a teraz nie dość, że jest większa to jeszcze głębsza. Dziura była łatana z 2 razy "łopatą" zasypali dziurę i uklepali łopatą, ale nic to nie dało.


Z założenia doraźny remont masą na zimno ale .....


W takich warunkach czym by nie łatali dziur zaraz wyskoczą na nowo - zasypią kruszywem to przejeździe kilku samochodów jest tak jak było przed zabiegiem, rzucanie masy bitumicznej (asfaltu) do dziury będącej jednocześnie kałużą (przy takiej pogodzie wszystkie dziury są zalane wodą) mija się całkowicie z celem. Ale panowie muszą stwarzać pozory że dbają o drogi ;)

drybl4s^ napisał/a:
się skręca z ulicy Piłsudskiego na Częstochowską

OT
Wiemy o co chodzi ale ... Piłsudskiego nie łączy się z Częstochowską - do skrzyżowania z ulicą Szkolną ulica ta nosi nazwę Krakowskie Przedmieście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 22:42   

Uwaga - nowa naprawdę duża dziura jest na ul. Kopernika jadąc od Statoila w kierunku Starych Sadów. Dziura jest kilkadziesiąt metrów za apteką "Róża". Dzisiaj wieczorem widziałem, jak jeden samochód wjechał w tą dziurę i poważnie uszkodził sobie nadwozie oraz dwa koła - był naprawiany przez kilka godzin na miejscu, przyjechała policja, spisała raport, a dziura jak była tak jest.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 22:55   

Pytam kto zapłaci za ustawienie zbieżności kół? Wstyd mi za nasze drogi, wstyd mi za nasze państwo!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-24, 23:26   

Jeśli ktoś uszkodził samochód wjeżdżając w dziurę, to należy bezwzględnie wezwać policję. Zarząd dróg jest ubezpieczony od takich sytuacji i zazwyczaj nie ma problemu z uzyskaniem odszkodowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 08:02   

Stefan napisał/a:
W takich warunkach czym by nie łatali dziur zaraz wyskoczą na nowo - zasypią kruszywem to przejeździe kilku samochodów jest tak jak było przed zabiegiem, rzucanie masy bitumicznej (asfaltu) do dziury będącej jednocześnie kałużą (przy takiej pogodzie wszystkie dziury są zalane wodą) mija się całkowicie z celem.

Ale to chyba tylko u nas? Przecież istnieje sprzęt do osuszania nawierzchni prawda? To po czym jeździmy daleko ma się do asfaltu niestety.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-02-25, 08:36   

Przed chwilą przejeżdzałem,suszą palnikiek gazowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 08:58   

mareks, no i zobacz jakie marnotrawstwo naszych pieniędzy: wczoraj łatali, dziś poprawiają... ehhh...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-25, 10:20   

to co ferbik mają robić? Cienkie dywaniki? Fajnie ale skąd brać na to kasę?
Krawiec kraje jak mu materiału staje!
Nie będą łatać, to powiesz że nic nie robią !
każdy z nas chciałby mieć super drogi ale obudźmy się nie ma na to środków.

Podobna sytuacja jest gdy wystąpi opad śniegu. Mówimy : Nie jeżdżą, nie sypią, a na koniec zimy rozlegają się głosy : tyle kasy wydano na zimowe utrzymanie!

JAK NIE WIEMY O CO CHODZI TO CHODZI O PIENIĄDZE ! ! !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 10:46   

Gustlik napisał/a:
to co ferbik mają robić? Cienkie dywaniki? Fajnie ale skąd brać na to kasę?

Już zadawałem na forum pytanie, ale zadam je jeszcze raz:
co jest tańsze?
a) zrobić nawierzchnię profesjonalnie większym nakładem kosztów tak, żeby po zimie żadne pryszcze nie wyszły,
b) zrobić nawierzchnię po najniższej linii oporu, a potem przynajmniej 2 razy w roku ją łatać i poprawiać i na kolejny sezon powtórka z rozrywki?
Teraz dodatkowo rozszerzę podpunkt b: nie dwa razy w roku, ale czasem parę dni pod rząd?

Gustlik napisał/a:
Nie będą łatać, to powiesz że nic nie robią !

Widziałeś człowieku tą sytuację, którą opisałem? Więc nie mów mi, że takie łatanie daje skutek, bo po 4 godzinach dziura pojawiła się na nowo. Nie pleć zatem farmazonów.
Chyba, że pracujesz w rejonie dróg.

Podpowiem: jakoś w krajach sąsiadujących od strony zachodniej potrafią zrobić drogi tak, że poprawki zdarzają się bardzo rzadko.

I co mi odpowiesz?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-25, 10:59   

Ferbik napisał/a:

Już zadawałem na forum pytanie, ale zadam je jeszcze raz:
co jest tańsze?
a) zrobić nawierzchnię profesjonalnie większym nakładem kosztów tak, żeby po zimie żadne pryszcze nie wyszły

Ciekawy jestem czy to jest możliwe, jeżeli przy przetargach na budowe/remont drogi w większości przypadków głównym kryterium wyboru oferty (90%-95%) jest cena.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW