R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Szkoła przy wojska polskiego a zapędy dyrektorki
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-08, 09:13   

KubaWinter, ale musisz się ze mną zgodzić, że niektórzy dostawcy, którzy przyjeżdżają do Ciebie do sklepu nie są za bardzo rozgarnięci i zamiast stanąć równolegle do ściany, to stają prostopadle, blokując przez to wyjazd dla reszty parkingu. Także tu dwie strony są winne
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-08, 09:23   

Mqs, w ogóle nie rozumiem Twoich argumentów. I po pierwsze ja respektuje znaki, jeżeli jest napisane, że wjechać nie mogę, to nie wjeżdżam, a nie "udaje mieszkańca".

Co do dostawców, nie przeczę, że stają prostopadle. Przez koślawe krawężniki z nie każdego modelu windy da się zestawić na nie bezpiecznie paletę. Zazwyczaj po paru minutach już ich nie ma, albo przepuszczają wyjeżdżających, kawałek odjeżdżając.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mqs 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-08, 09:33   

Kubo, skoro nie rozumiesz moich argumentów, to może jeszcze raz przeczytaj moje posty, bo ja:
- nie piszę, że nie przestrzegasz znaków drogowych
- co do znaku napisałem, że jest niesprawiedliwy, bo wyróżnia kogoś według mnie bezpodstawnie
- co do blokowania i rezerwowanie miejsc, uważam to za cwaniactwo i zjawisko z którym należy walczyć (a argumenty kramikarzy, że to na chwilę - na czas dostawy, do mnie nie przemawiają - bo moje obserwacje pokazują, że to jednak nie na chwilę) Przeczytaj sobie tutaj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-08, 10:28   

Wiadomo, że wszędzie znajdą się cwaniaki i ludzie, którzy naprawdę raz na tydzień zajmą sobie chodnik. Co do znaku w mojej okolicy. Jak wspomniał Ferbik, są tam dostawy, nie tylko do mnie, ale do paru innych sklepów. W momencie, gdy ludzie zupełnie nie związani z tym miejscem zaczynają sobie tam stawać jak gdyby nigdy nic (najczęściej prosto w tylne drzwi, te od dostaw), to wybacz, ale znak jest potrzebny (choć i tak nie respektowany). Poza tym, uważam że gdzie byś nie mieszkał, to pod swoim domem chciałbyś móc zostawić samochód, a nie zostawiać go pięć przecznic dalej. Tam gdzie naprawdę nie ma miejsca, uważam za konieczną obecność takich znaków. Do miasta też możesz jechać komunikacją miejską, rowerem czy iść na nogach.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mqs 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-08, 10:49   

A ja nie uznaje słuszności takich znaków, ponieważ nie da się ich skutecznie egzekwować. Kto to jest "mieszkaniec"? Tylko osoba zameldowana, czy może dopuszcza się mieszkańców bez meldunku. Ile procent czasu wystarczy spędzać, aby czuć się mieszkańcem jakieś ulicy? (Np. jesteś mieszkańcem Starych Sadów czy jakieś ulicy w Krakowie?) Czy gość odwiedzający Ciebie, mógłby tam parkować? Domyślam się, że tak. Więc skoro on może, to dlaczego kto inny by miał nie móc. Skoro tam zaparkował, ma powód. Dlaczego jego powód jest gorszy od Twojego - dlaczego on ma stać 5 przecznic dalej? Dlaczego fakt posiadania mieszkania w okolicy, pomieszkiwania - ma dawać Tobie wyższe uprawnienia? To nie logiczne.

Acha i nie mówię konkretnie o żadnym miejscu pod sklepem w Wieluniu - ja piszę ogólnie o zjawisku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-08, 10:59   

Ale ja nie mówią tu o rodzinie, znajomych itd. Pisałem tu (w tym konkretnym przypadku) o ludziach, którzy parkują w tym miejscu na pół godziny, aby zrobić sobie zakupy itd. Nigdy nie dzwoniłem z tym na policję, jeżeli ktoś już naprawdę musi sobie zaparkować, to niech chociaż pomyśli jak to robi.

Dlaczego ma mi dawać wyższe uprawnienia? No bo ziemia, na ktorej leży parking należy np. do spółdzielni, wspólnoty etc. A ponieważ ja im płacę, tam mieszkam, to mam zapewniony parking dla mieszkańców i nie ja tam postawiłem znak, tylko zrobił to ktoś z owej wspólnoty. W Krakowie również wjeżdżam na drogę wewnętrzną jakiejś tam osiedlowej wspólnoty i parkuje sobie pod blokiem. Dodam, że z racji obcej rejestracji służby porządkowe pytały mnie czy tu mieszkam, kiedy powiedziałem jak wygląda sytuacja powiedzieli, że OK i nikt mi problemów więcej nie robił. Mnie się wydaje to logiczne i proste. Vice versa ja nie mogę innemu gościowi pakować się parking w innym miejscu, z którego nie korzystam w żaden sposób. Myślę, że gdyby spora liczba osób to zrozumiała, wszystkim byłoby łatwiej. I może czasem rzeczywiście lepiej zostawić auto na parkingu, a do miasta jechać transportem publicznym? Taniej wychodzi :wink:
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mqs 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-08, 11:25   

Wydaje mi się, że mieszkańcy osiedla nie mają w umowach zapewnionych miejsc parkingowych - przynajmniej na Starych Sadach. I powtarzam ja piszę ogólnie - a ty brniesz w sytuację pod Twoim sklepem. A tu sytuacja jest szczególna, bo drogi wewnętrzne rządzą się swoimi prawami - to własność prywatna. Chcecie, aby wam nikt nie parkował, ogrodźcie, postawcie szlaban etc. Wasz teren Wasza broszka. I w tej sytuacji generalnie masz rację.

Ja piszę o drogach publicznych, tak się rozpoczął temat, że KTOŚ na drodze PUBLICZNEJ (jak ustalono), chce mieć wyższe prawa niż inni. Przykładem jest ulica Bosacka w Krakowie - dla wyjaśnienia nie jest to strefa, a wjechać mogą w nią tylko "mieszkańcy" - mimo, że jest drogą miejską. Ile razy tam jestem, tyle razy migają za mną niebieskie światła i jestem kontrolowany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-11, 08:11   

Co jak co ale takie parkowanie ???
Dla mnie to jest szczyt bezczelności lub totalnej głupoty.

Sytuacja jest z dosłownie przed 5 minut :

http://www.fotosik.pl/pok...2459940791.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-09-11, 10:15   

wieluniak20 napisał/a:
Dla mnie to jest szczyt bezczelności lub totalnej głupoty.

Nie wiemy jaki znak jest w tyle (nie widzimy go), ale jeśli nie jest to zakaz postoju, to nie wiem co Cię tak mocno zbulwersowało :P :?:
Fakt, mógłby kierowca poprawić technikę parkowania i dojechać bliżej krawężnika ;) , ale jak widać można go jeszcze minąć, czy ominąć. Stojąc po tej stronie też nie widzę żeby blokował czyjkolwiek wjazd na posesję. Z tej perspektywy, to odnoszę wrażenie że zachowane jest też przepisowe 10m. potrzebnych do zatrzymywania się i parkowania za skrzyżowaniami czy zakrętami.
Zatem, dopóty dopóki nie dowiemy się jaki tam stoi znak, niczego niezwykłego w tym obrazku nie widzę :wink: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-11, 14:31   

ale chodzi tu o sposób w jaki stoi auto, większy pojazd dostawczy mial by letkie problemy i musiał by się przeciskać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-12, 00:22   

A mi chodzi o co innego - o Twoją pisownię. Nie mogę patrzeć na takie coś jak "letkie". A co do samochodu - trzeba było wezwać policję.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2009-09-12, 09:16   

miko 005 napisał/a:
Zatem, dopóty dopóki nie dowiemy się jaki tam stoi znak, niczego niezwykłego w tym obrazku nie widzę


Znak jaki tam stoi, to zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5t. (B-18) :P

wieluniak20 napisał/a:
Co jak co ale takie parkowanie ???
Dla mnie to jest szczyt bezczelności lub totalnej głupoty.


Jaki szczyt bezczelności lub totalnej głupoty :?:

To może lepiej by było, jakby zaparkował na chodniku?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-12, 11:59   

równie dobrze mógł zaparkować na środku ulicy, a niewiele do tego brakowało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2009-09-12, 13:00   

wieluniak20, przejeżdżam ul. Zachodnią nieraz kilka razy na dzień, i takie parkowanie mi jakoś nie przeszkadza.
Bardziej mnie irytują te zastawione chodniki po obu stronach ulicy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-09-12, 18:28   

wieluniak20 napisał/a:
ale chodzi tu o sposób w jaki stoi auto, większy pojazd dostawczy mial by letkie problemy i musiał by się przeciskać

Krzysztof napisał/a:
Znak jaki tam stoi, to zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5t. (B-18) :P

wieluniak20, daj sobie już spokój, proszę Cię ;) . Nie pogrążaj się do reszty, sam widzisz że nie masz żadnego atutu, który mógłbyś wykorzystać przeciwko parkującym, nie klientom oczywiście :P .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW