R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluńska drogówka
Autor Wiadomość
ziemniak26 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 37
Skąd: z pokoju
Wysłany: 2009-08-25, 17:32   Wieluńska drogówka

Witam!

Piszę w dosyć nietypowej sprawie i raczej nie poruszanej na tym forum. A przynajmniej nie wpadło mi to w oko. Temat dotyczy wieluńskiej drogówki, a dokładniej dwóch nieoznakowanych Passatów z kamerkami. Choć nigdy nie byłem zwolennikiem polskiej policji to myślałem, że jest to potrzebne. W końcu trzeba łapać piratów na drodze.

Otóż ostatnio ja zostałem uznany za takowego pirata. Fakt...nie jechałem wolno...ale jak droga pusta to czemu nie. Ale ok moja wina ponoszę odpowiedzialność. Tylko nurtuje mnie fakt. Minęliśmy się na drodze i postanowili za mną zawrócić. Sam fakt zajął im trochę czasu więc na "pościg" za mną już za późno. Ale jednak się uparli. Na filmiku który mi pokazywali w momencie jak mnie gonili na wyprzedzaniu mieli ponad 230 km/h. Obok innych uczestników ruchu! Ja w życiu tyle nie jechałem.

Zastanawiam się...kto stwarza większe zagrożenie. Poza tym wyprzedzali kilka razy na trzeciego, oraz na zakręcie. Zaznaczam, że wtedy nie jechali na sygnale. Byli jako zwykli uczestnicy ruchu.

Czy coś tu nie tak?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2009-08-25, 17:41   

Mundur chyba nie zwalnia od myślenia.
Co do wieluńskiej drogówki dziś miałem ciekawą sytuację. Jadę w stronę centrum warszawską, przede mną radiowóz (R), nagle bach kierunkowskaz w lewo i skręcają do komendy - podwójna ciągłą, a żeby skręcić zjechali na pas pozwalający na skręt w lewo, ale dla kierowców jadących w stronę Widoradza. Głupota nie boli, ale bywa żałosna...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
paewl 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 123
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-25, 21:02   

Osobiście też pare razy widziałem jak jeździ passat. Jak dla mnie jest to taka wieluńska Cobra - Oddział Specjalny ;) Tylko niech panowie policjanci pamiętają, że to co widzą w tv to serial, samochody śmigają po niemieckich autostradach a prowadzą je kaskaderzy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2009-08-25, 21:22   

Mimo, ze jestem blondynką, to tak mi się nasuwa... :roll: :wink:

ziemniak26 napisał/a:


(...)Otóż ostatnio ja zostałem uznany za takowego pirata. Fakt...nie jechałem wolno...ale jak droga pusta to czemu nie. Ale ok moja wina ponoszę odpowiedzialność.


Skoro nie jechałes wolno- czyli za szybko w stosunku do obowiązujących znaków to FAKT - jesteś piratem.
"Droga pusta, to czemu nie" - Dobre....tzn. że jak pusta to przepisy nie obowiązują....prawda ? Dobrze, że w sumie przynajesz się do złego.

Cytat:

Tylko nurtuje mnie fakt. Minęliśmy się na drodze i postanowili za mną zawrócić. Sam fakt zajął im trochę czasu więc na "pościg" za mną już za późno. Ale jednak się uparli. Na filmiku który mi pokazywali w momencie jak mnie gonili na wyprzedzaniu mieli ponad 230 km/h. Obok innych uczestników ruchu! Ja w życiu tyle nie jechałem.


:grin: Zawracali ? No to moje pytanie brzmi, co Ty takiego wyrabiałeś , że aż tak zwróciłes uwagę policjantów ? Bo, że coś wyrabiałeś to jestem pewna. :!:
Oni mieli...230/km na liczniku...a Ty ile miałeś ? 50 ? :twisted: :wink:

Cytat:

Zastanawiam się...kto stwarza większe zagrożenie. Poza tym wyprzedzali kilka razy na trzeciego, oraz na zakręcie. Zaznaczam, że wtedy nie jechali na sygnale. Byli jako zwykli uczestnicy ruchu.
Czy coś tu nie tak?

Jechali za tobą...nie jechali na sygnale i Ty tyle widzieleś przez lusterko wsteczne....nie wpadło Ci do głowy za kim jadą ? Jechałeś sobie dalej i to tak, że musieli mieć te 230km/h ? Coś tu jest jednak nie tak...
Przepraszam za zgryźliwość, ale jeżeli masz 21 lat, to radze więcej pokory w ocenianiu innych na drodze. Krytyczniej zaś w stosunku do siebie i swojego postępowania.
Jakoś Twój post nie trzyma mi się kupy...ot i tyle. :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-25, 21:38   

jozefina22 napisał/a:
Jakoś Twój post nie trzyma mi się kupy...ot i tyle.

Twój za to bardzo. Czytanie ze zrozumieniem się kłania:
jozefina22 napisał/a:
Oni mieli...230/km na liczniku...a Ty ile miałeś ? 50 ?

ziemniak26 napisał/a:
Fakt...nie jechałem wolno...ale jak droga pusta to czemu nie.
jozefina22 napisał/a:
Jechali za tobą...nie jechali na sygnale i Ty tyle widzieleś przez lusterko wsteczne....

Często widuję w lusterkach, jak ktoś gna za mną z tyłu, wyprzedzając na trzeciego. To u nas w kraju dość często spotykana przypadłość kierowców.
Pokaż mi, gdzie ziemniak26 napisał, że wiedział, iż jest to patrol policyjny?
jozefina22 napisał/a:
Jechałeś sobie dalej i to tak, że musieli mieć te 230km/h ?

Czasem wystarczy się na chwilę zatrzymać (np. zadzwoni Ci telefon), mignie Ci kilka aut i jak nie deptasz w pedał, to ciężko jest je dogonić jadąc normalnie, chociaż wcale nie muszą jechać szybko.
jozefina22 napisał/a:
"Droga pusta, to czemu nie" - Dobre....tzn. że jak pusta to przepisy nie obowiązują....prawda ?

Prawda. Mogę Ci przytoczyć w przeciągu 10 minut parę idiotycznych przepisów drogowych, które zastosowania na drodze mieć nie powinny. Nie mniej nie mam zamiaru tutaj nikogo bronić.
To, że policja w momencie pościgu nie ma włączonych sygnałów - dodam, że świetlnego i dźwiękowego jednocześnie, bo w innym przypadku nie są pojazdem uprzywilejowanym - powinna być traktowana jako zwykły uczestnik ruchu. To jest dopiero stwarzanie zagrożenia na drodze. Były już w tym kierunku poruszane kwestie, czy policja nie łamie prawa, sama je egzekwując.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2009-08-25, 22:07   

Ferbik napisał/a:
jozefina22 napisał/a:
Jakoś Twój post nie trzyma mi się kupy...ot i tyle.

Twój za to bardzo. Czytanie ze zrozumieniem się kłania:
(...)
To, że policja w momencie pościgu nie ma włączonych sygnałów - dodam, że świetlnego i dźwiękowego jednocześnie, bo w innym przypadku nie są pojazdem uprzywilejowanym - powinna być traktowana jako zwykły uczestnik ruchu. To jest dopiero stwarzanie zagrożenia na drodze. Były już w tym kierunku poruszane kwestie, czy policja nie łamie prawa, sama je egzekwując.

:wink: O pan moderator się zdenerwował.... też jestes taki machos na drodze ?
A tak serio...to może pozwolisz by odpowiedział sam zainteresowny, bo zdaje mi się, że Ciebie tam nie było ? :roll: No, chyba, że byleś.
Wiem, że pisze zawile, jak to baba, ale...cierpliwie czekam na odpowiedź zainteresowanego na moje wątpliwości...a szczególnie na przyczynę aż zawrócenia patrolu na widok spokojnie jadącego ( jak sądzę;-) ) kolegi... :wink: buzinka im się nie spodobała ?
Nie znam się na przepisach obowiązujących patrole RD _ te nieoznakowane. Może Ferbik mnie oświeci, ale...mam inną propozycję....
Jest takie forum www.ifp.pl może tam ktoś zamieści opis autora wątku i wtedy dowiemy sie jak to jest, moder też będzie mogł tam swoje watpliowści do do postępowania policjantow, wyjaśnić... :roll:
Poważnie jeszcze dodam, że nie mam Policji za świętą. Mam tylko uraz do młodocianych machos za kierownicą swych funfel nówkach nieśmiganych, bo takowy zabił mi kogoś z rodziny kilka lat temu. Wybaczcie więc me rozdrażnienie po takim poście.
p.s. Ferbiczku zaś, zanim komuś zarzucisz czytanie bez zrozumienia - sam też trochę pomyśl. Ok ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-25, 22:08   

Nie chce bronić policji, ale nauczmy sie szanować przepisy i będzie ok. Za chwile się okaże, że policja zatrzymując pirata drogowego łamie jego prawa. Mnie też często wkurzaja ograniczenia, sam dostałem mandat 500 zł za przekroczenie bzdurnego ograniczenia prędkości (trasa szybkiego ruchu, środek nocy, remont - ale tylko w dzień - i ograniczenie do 50 km/h), ale przepis jest przepisem...
ziemniak26 napisał/a:
dwóch nieoznakowanych Passatów z kamerkami

Albo coś przeoczyłem, albo dokupili nowe auto...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-25, 22:16   

Więcej o czytaniu ze zrozumieniem nie napiszę, jak tylko tyle, że
jozefina22 napisał/a:
cierpliwie czekam na odpowiedź zainteresowanego na moje wątpliwości...a szczególnie na przyczynę aż zawrócenia patrolu na widok spokojnie jadącego ( jak sądzę;-) ) kolegi...

gdzie ziemniak wyraźnie napisał, że nie jechał wolno.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2009-08-25, 22:24   

http://www.ifp.pl/index.p...kowany&start=45
ups....przepraszam że post za postem, ale jak baba poszuka to znajdzie. :lol: Może napiszesz Ferbik o swoich wątpliwościach na forum IFP. Tam jest o nieoznakowanych pojazdach. Te bezsensowne przepisy RD tez pewnie by tam znalazły miejsce - pełna zgoda, że takie są. Idę lulu - dobrej nocy 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fridro 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 85
Skąd: Małyszyn/Katowice
Wysłany: 2009-08-25, 22:33   

paewl napisał/a:
Osobiście też pare razy widziałem jak jeździ passat. Jak dla mnie jest to taka wieluńska Cobra - Oddział Specjalny Tylko niech panowie policjanci pamiętają, że to co widzą w tv to serial, samochody śmigają po niemieckich autostradach a prowadzą je kaskaderzy...
dokładnie, pojeżdzą tak do czasu aż się spotkamy na jakimś pogrzebie. Oby to nie był tylko mój lub innego przypadkowego uczestnika ruchu. A przy okazji pewnie z pasatem co z unem będzie (zachyrany po krótkim okresie użytkowania, co bywało widać i słychać). Jeździ to to jeszcze?
btw. 230 km/h gdzieś w okolicach Wielunia, to ryzyko, 160 to też ryzyko, bo co z tego, jak mamy fajny asfalt na wwa, skoro sam las i wyjezdzające z boku autka.

ziemniak26, to ile miałeś? 160-180? Na cz-wa lipnie buja już od 150 w góre. My tam dawno temu się zatrzymaliśmy na 190 (szkoda słów co do naszej głupoty. Trzęsło niemiłosiernie.) Na wwa nie sprawdzałem, bo zmądrzałem po tamtym czasie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-25, 22:50   

jozefina22, przeczytałem ten temat, nic konkretnego w nim nie ma.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2009-08-25, 23:05   

Ferbik napisał/a:
jozefina22, przeczytałem ten temat, nic konkretnego w nim nie ma.

Nie znam się, ale skoro jak piszesz, tam nie ma nic konkretnego, to Ty coś konkretnego tam napisz. Może wtedy wywiąże się ciekawa dyskusja i się czegoś konkretnego dowiemy ? Wyglądasz przecież na dobrze zorientowanego. Zieeeew ;-) i dobrej nocy już nieodwołalnie. Pozdr. :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2009-08-25, 23:48   

jozefina22 tez cos napisałem w tym temacie, mam prośbę, odnieś się do tego. Narazie jedziesz po wszystkich niemiłosiernie, tak jakbyś skrupulatnie przepisów przestrzegała...
Choć może zaczniemy od pytania czy masz prawo jazdy? od jakiego czasu, a właściwie ile km już przejechałaś?
Szerzysz stereotypy w tym wątku, nic więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2009-08-26, 08:39   

Z tego co wiem to funcjonariuszom w nieoznakowany radiowozie nie wolno łamać przepisów ruchu drogowego w pościugu za piratem drogowym. Samochód taki (nieoznakowany radiowóz) jest traktowant wówczas jako zwykły uczestnik ruchu drogowego. Był niedawno dość głośny medialnie wyrok dla funkcjonariusza z Bydgoszczy: http://www.motofakty.pl/a...nie_pogoni.html

IMHO sytuacja trudna do obiektywnej oceny, bo z jednej strony to jak oni mają ścigać osoby przekraczające prędkość skoro sami nie mogą jej przekraczć ? Z drugiej strony skoro są to pojazdy nieoznakowane to skąd pozostali uczestnicy ruchu mają wiedzieć, że to funkcjonariusze policji i choćby ustąpić im pierwszeństwa ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-08-26, 09:05   

stanmarc napisał/a:
IMHO sytuacja trudna do obiektywnej oceny, bo z jednej strony to jak oni mają ścigać osoby przekraczające prędkość skoro sami nie mogą jej przekraczć ? Z drugiej strony skoro są to pojazdy nieoznakowane to skąd pozostali uczestnicy ruchu mają wiedzieć, że to funkcjonariusze policji i choćby ustąpić im pierwszeństwa ?



Pełna zgoda stanmarc, dokładnie tak samo uważam.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW