R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana oleju - gdzie?
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-01, 15:04   

Poprzedni właściciel wymieniał, a sprawdzam bagnetem :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-01, 15:16   

Ferbik starego oleju ubywa znacznie szybciej niż świeżego. Skoro go nie zmieniałeś to jest już stary. Zmień olej na taki sam i obserwuj ile go ubywa na 1000km. To normalne że silnik spala olej dlatego musisz się przekonać ile go ubywa. Być może ilość którą spala Ci silnik nie odbiega od normy. Sprawdź także czy nie wycieka Ci z silnika (miski olejowej, pokrywy zaworów itd). Wszędzie powinno być sucho.

Jak prawidłowo sprawdzić poziom oleju? Stanąć na równym podłożu i zgasić dobrze rozgrzany silnik. Odczekać 5-10 minut i wyciągnąć bagnet. Wytrzyj go i włóż ponownie. Po kolejnym wyciągnięciu odczytaj poziom. Między minimum i maximum jest równo 1 litr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-01, 17:34   

Administrator napisał/a:
Jak prawidłowo sprawdzić poziom oleju? Stanąć na równym podłożu i zgasić dobrze rozgrzany silnik. Odczekać 5-10 minut i wyciągnąć bagnet. Wytrzyj go i włóż ponownie. Po kolejnym wyciągnięciu odczytaj poziom. Między minimum i maximum jest równo 1 litr.

Dokładnie tak sprawdzam :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-03, 07:32   

Byłem dzisiaj na wymianę w Petroffie. Umówiłem się w środę telefonicznie, dziś na godzinę 8, 15 minut i po robocie. Zapłaciłem dużo mniej, niż wykalkulowana najdroższa opcja. Podejście właściciela do klienta przerosło moje oczekiwania. Traktuje klienta jak człowieka, nie przypominam sobie, czy gdziekolwiek indziej w jakimkolwiek punkcie usługowym w ciągu 15 minut przeprowadziłem tak długą i miłą konwersację :)
Naprawdę szczerze polecam!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-19, 18:36   

Potwierdzam słowa Ferbika. W Petroffie traktuje się klienta z szacunkiem.

Natomiast nie polecam (właściwie odradzam) warsztat na ul. Wojska Polskiego. Jak się okazało właściciel robił mnie w balona przez dobre 4 lata :evil: Twierdził że wlewa mi 4 litry oleju i za tyle mnie kasował. Jak się okazało to do mojego samochodu wchodzi 3,2 litra i jest pod maksa. Tak więc więcej mnie nie zobaczy. ODRADZAM TEGO PANA.
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2009-07-20, 00:14   

gregg napisał/a:
Twierdził że wlewa mi 4 litry oleju i za tyle mnie kasował. Jak się okazało to do mojego samochodu wchodzi 3,2 litra i jest pod maksa


A w Petrofie dostaje się resztę oleju w banieczce na ewentualne dolewki a jeśli nie bierze oleju to do wkorzystania przy następnej wymianie. Panowie w Petrofie rzeczywiście spoko goście - polecam. Wytrzymują nawet tak upierdliwego klienta jak ja ;) - na moją prośbę spuścili mi olej przez korek i dodatkowo wyssali resztki ze spodu miski przez otwór po bagnecie. Sporo syfu gromadzi się na spodzie miski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-20, 17:45   

Polecam salon Renault na ul. Sieradzkiej, szybko i sprawnie, miła obsługa, profesjonalne podejście do sprawy.
Olej, jak wiadomo - cena zależy od firmy, rodzaju oleju oraz rozmiaru miski :wink: Mnie cała "przyjemność" wyniosła ok. 200 zł (olej Elf Excellium 5w-40 + filtry)
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2009-07-20, 20:59   

Gdzie jest ten Petroff ??
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dwarf 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 58
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-07-20, 21:05   

przeczytaj cały temat to będziesz wiedział :)
nawet 'reklamówka' jest :)

Ja wymieniam na zugilu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2009-07-21, 11:30   

Ja też w TransZugilu wymieniam, a pytam z ciekawości :)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-05, 11:42   

Jeszcze raz polecam Petroff i potwierdzam zdecydowanie to, co pisałem w postach powyżej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-10, 22:31   

A ja się nie zgadzam :razz: Tańszy jest zakład na ul. Częstochowskiej niż ten cały Petrof. Przy wymianie oleju na Zaciszu i na Częstochowskiej (Droman) różnica (co prawda rok temu, bo na Zacisze już nie jeżdżę) ok 20- 30 zł...
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-10, 22:44   

Trudno porównać ceny nie znając szczegółów co wchodzi w skład usługi, jakich olejów i filtrów używają itd. Nie zmieniałem oleju w WLN już wiele lat, ale pamiętam że kasowanie inspekcji w Petrof było zawsze gratis, nigdy nie miałem też problemu z dostępnością od ręki filtrów oleju itd. Do zalet mogę dodać także możliwość umówienia się na konkretną godzinę i bardzo miła obsługę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-10, 22:47   

Oto szczegóły: Ten sam olej, ten sam filtr jeden i drugi, ten sam silnik- różnica 20 ponad złociszy :P

p.s tak się zastanawiam- jak można nie wiedzieć co wchodzi w zakres usługi i nie znać szczegółów? Przecież to tak jakby iść do sklepu i nie wiedzieć co kupić :D

p.s. 2. Jeśli chcesz więcej szczegółów to mogę pojechać symbolami i wypisać krok po kroku co wchodzi w zakres usług na których jest taka różnica, tak samo dobre podejście do klienta, podobny czas oczekiwania na umówioną godzinę itp.

p.s. 3 Żeby jasność była: Nikogo nie krytykuję czy cuś- po prostu na Częstochowskiej jest taniej przy takiej samej reszcie jaką oferuje Petrof- na obsługę nie mogę złego słowa powiedzieć zarówno w jednym jak i drugim zakładzie. W obu przypadkach miło się rozmawiało. Po prostu jest taniej na Częstochowskiej i o to mi chodziło w moim przydługawym już wywodzie :wink:
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-11, 08:02   

Tybek napisał/a:
Ten sam olej, ten sam filtr jeden i drugi, ten sam silnik

Jeżeli już to TAKI SAM a nie "ten sam" :D ale to drobiazg
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW