R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Orkiestra znów zagra
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-11-18, 11:40   Orkiestra znów zagra

Trwają przygotowania do XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Styczniowa akcja będzie prowadzona na Ziemi Wieluńskiej przez dwa sztaby - w Wieluniu i w Białej.

W Białej Orkiestra zagra po raz drugi. Ubiegłoroczny finał przeszedł całkowicie oczekiwania organizatorów i zarejestrowanych wolontariuszy. Do puszek i w wyniku przeprowadzonej licytacji gadżetów (również na antenie RZW) uzbierano ogółem blisko 35 tysięcy złotych.
Podobnie jak w 2005 sztab będzie funkcjonował przy Urzędzie Gminy, ale finał odbędzie się w sali OSP w Łyskorni.
- 'Strażacy odgrywają ważną rolę w tej akcji. Obecność dorosłych ludzi w mundurach, z radiotelefonami i innym sprzętem sprawia, że podczas kwestowania młodzież czuje się bezpiecznie' - mówi Dariusz Leman, szef sztabu w Białej.
- 'Ponownie będziemy licytować srebrne serduszka wykonane przez lokalnego jubilera' - dodał.
Orkiestrowe granie w Łyskorni zakończy prawdopodobnie koncert. Szczegóły są w trakcie ustalania.

W trakcie ustalania jest również wieluński finał WOŚP. Po rocznej przerwie do organizacji sztabu zabrał się Karol Soforek. Jego doświadczenie gwarantuje udaną akcję. Na razie zdradził nam, że marzy mu się wielki koncert na pl. Legionów w Wieluniu, że będzie 'Światełko do Nieba' i postara się o okolicznościowy medal XIV Finału WOŚP.
- 'Ale nie będziemy konkurować z Białą. Nasz cel jest przecież taki sam - uśmiech dziecka' - mówi Karol.

Przyszłoroczy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce 8 stycznia. Dotąd chęć organizacji zbiórek zgłosiło około 1000 sztabów. Do weryfikacji wpłynęło już ponad 120 tysięcy ankiet od przyszłych wolontariuszy.

Więcej o XIV Finale i WOŚP na stronie www.wosp.org.pl

Źródło: RZW
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-20, 09:50   

ja sie bardzo ciesze ze wolontariusze wosp beda w wieluniu. ciekawe tylko czy ksieza nadal beda ich przeganiac sprzed kosciolow...
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Daro 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 191
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-20, 11:07   

bo wszystko ze tak powiem ma swoje granice wystawanie po dkościołem do niczego nie prowadzi a wręcz denerwuje ludzi wychodzących z niego i utrudnia przejście, ale niestety wszyscy idą pod kościół bo w ten dzień raczej tam tylko mozna spotkać ludzi bo zimą ludzie wolą siedzieć w domach niż gdziekolwiek wychodzić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-20, 11:17   

Daro chyba nie wiesz co daff miala na mysli. W tamtym roku czarni (ksieza) zorganizowali specjalnie feste na rzecz kosciola w dniu WOSP, tylko po to zeby oslabic orkiestre, bo nienawidza Owsiaka. Szkoda, ze tego nie napiszesz. A jesli przeszkadza ci, ze cala Polska zbiera na przyszlosc naszego narodu jaka sa dzieci, to moge tylko powiedziec, ze jest mi przykro z twojego podejscia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-20, 13:27   

Toż to szok, można nienawidzić człowieka, ale czyny jego świadczą o tym, że to właśnie dobro z tego co robi wynika prwada.
Przez to, że mamy właśnie tę Orkietrę tyle dobrego się dzieje, tyle istnień ludzkich uratowano, a czarni mają czelność to niweczyć jakimiś festami na rzecz kościoła w tym samym czasie... :evil:

Nie dam złotówki już więcej na nic, w tym na tace, budowe czegoś tam, czy na nową dzwonnicę... :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Daro 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 191
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-20, 21:10   

Ferbik nie napisałem , że przeszkadza mi ze zbierają na dzieci ja chętnie sie dorzuce do tego zbierania, a o tej fescie na rzecz kościoła nie słyszałem. Oczywiście jestem przychylny takiemu zbieraniu na ulicach i w kazdym innym miejscu tylko żeby poprostu nie stało z 10 osób przy wyjściu z kościoła i za wszelką cene chcieli zebrać pieniądze. Oni zbierają na ten sam ce,l a mimo wszystko jedna osoba nie zwarzając na środki chce zebrać wszystko, że tak powiem rzucają i rozrywają ludzi, aczkolwiek zdarzają sie jak najbardziej kulturalni i mili wolontariusze i wolontariuszki :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-20, 21:15   

Witam
wyjaśnijcie mi proszę jedno: jak Orkiestra zakupi sprzęt i da wieluńskiemu szpitalowi a szpital potem zostanie sprywatyzowany to na sprzęcie tym będzie zarabiał ktoś prywatnie czy sprzęt wróci do orkiestry i pojedzie do innej państwowej placówki?
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-20, 21:17   

MG34, dobre pytanie. Mysle, ze zostanie w szpitalu. Ale o to trzebaby bylo zapytac jednej jak i drugiej strony (dyrekcje i organizatorow WOSP)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-20, 21:21   

To by była kolejna narodowa tragedia: naród zaufał, zafundował a po pary latach na sprzęcie będzie zarabiała grupa właścicieli a ty płacisz 3 razy:
1. podatki na zdrowie
2. dla orkiestry bo nie wystarcza z podatków
3. za leczenie bo nie wystarcza z podatków a sprzęt z orkiestry będzie prywatny.
Warto to sprawdzić bo może kler to temat zastępczy a za parę lat obudzimy się z ręką w przysłowiowym nocniku.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-20, 21:24   

MG34, to przykre ale prawdziwe co piszesz. Ale mysle, ze satysfakcja z tego, ze mozna komus pomoc jest wieksza, niz smutek i zlosc, ze ktos kosztem dzieci bedzie na tym zarabial, bo jednak dzieci na tym skorzystaja a o to chyba chodzi. A my chyba jestesmy "za mali", zeby takie tematy "ruszyc"
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-20, 21:28   

Częśc dzieci zapewne zdąży skorzystać. Nie podoba mi się jednak formuła orkiestry - dofinansowanie publicznego zoz-u. Gdyby nie orkiestra byłby w ruinie już dawno, ktoś spadłby ze stołka i to mocno.
Ps. nie jesteśmy za mali, jesteśmy za leniwi i kochamy spędy narodowe.
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-20, 22:12   

MG34 napisał/a:
Częśc dzieci zapewne zdąży skorzystać. Nie podoba mi się jednak formuła orkiestry - dofinansowanie publicznego zoz-u. Gdyby nie orkiestra byłby w ruinie już dawno, ktoś spadłby ze stołka i to mocno.
Ps. nie jesteśmy za mali, jesteśmy za leniwi i kochamy spędy narodowe.


Obawiam sie ze stosujesz zbytnie uogolnienia. Sukces i fenomen orkiestry polega na tym, ze pokazuje ona ludziom, ze jak sie chce to mozna, ze w narodzie jest sila, ktora skupiona moze zdzialac prawdziwy cud. Tego dnia stajemy sie prawdziwym narodem, ponad podzialami (moze z malym wyjatkiem). Czy brak orkiestry spowodowalby "upadek kogos ze stolka" w zadnym wypadku, ludzie na stolkach zminiaja sie caly czas, a co napewno mialo by miejsce w chwili braku orkiestry? Napewno wielu istnien ludzkich nie udaloby sie uratowac.
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-21, 08:58   

Miałem konkretną wątpliwość: co się stanie z zakupionym przez orkiestrę sprzętem po sprywatyzowaniu szpitali. Zamiast odpowiedzi przeczytałem w zasadzie propagandowy tekst:

Blink napisał/a:
Obawiam sie ze stosujesz zbytnie uogolnienia. Sukces i fenomen orkiestry polega na tym, ze pokazuje ona ludziom, ze jak sie chce to mozna, ze w narodzie jest sila, ktora skupiona moze zdzialac prawdziwy cud. Tego dnia stajemy sie prawdziwym narodem, ponad podzialami (moze z malym wyjatkiem).


Znam już taki jeden sukces. Miała go przewodnia siły narodu, która pokazała, że jak się chce to można i zbudowała polskę ludową ponad podziałami. Moi i zapewne twoi rodowcy budowali ją w pocie czoła i w krwawicy a dzisiaj połowa tej krwawicy poszła w ręce prywatne.
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-21, 11:09   

MG34 napisał/a:
Miałem konkretną wątpliwość: co się stanie z zakupionym przez orkiestrę sprzętem po sprywatyzowaniu szpitali. Zamiast odpowiedzi przeczytałem w zasadzie propagandowy tekst:.


Coz, nic na to nie poradze, ze tak to odbierasz. Jakkolwiek nie mam udzialow w orkiestrze i raczej nie mam interesu w tym zeby szerzyc propagande. Takie jest moje spojrzenie na tę sprawe i tyle. A co do odpowiedzi na Twoje pytanie to moze skieruj je do instytucji badz osob wladnych udzielic tych informacji.

MG34 napisał/a:

Znam już taki jeden sukces. Miała go przewodnia siły narodu, która pokazała, że jak się chce to można i zbudowała polskę ludową ponad podziałami. Moi i zapewne twoi rodowcy budowali ją w pocie czoła i w krwawicy a dzisiaj połowa tej krwawicy poszła w ręce prywatne.


Sorry ale to co piszesz jest sporym nieporozumienim. Jezeli nie widzisz roznicy pomiedzy przymusowym wprowadzaniem systemu politycznego a spoleczna akcja gdzie nikt nikogo za nieprzystapienie pałowac nie zamierza albo zamykac do wiezien....
Ja jestem pod wrazeniem tego co odbywa sie od 11 lat w styczniu i cenie sobie prace J. Owsiaka jak i ludzi ktorzy w tej akcji uczestniczą.
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-21, 13:08   

Blink
Źle mnie zrozumiałeś. Nie mówię tu o systemowej przemocy w czasach PRL tylko o tysiączacach lub większej ilości ludzi, którzy w tym systemie wbrew pozorom dobrowolnie uczestniczyli budując szpitale, szkoły, fabryki itd. Wtedy byli okłamani a dzisiaj zostali faktycznie okradzeni. Mechanizm kłamstwa i kradzieży jest chyba uniwersalny. W dzisiejszych czasach jest to o tyle perfidniejsze, że całość bywa tak skonstruowana, że według prawa dzieje się to za zgodą ofiary.
Od razu zaznaczam, że nie mówię tu o o orkiestrze.
W tym przypadku nie mam wątpliwości, że trzeba pomagać i w miarę możliwości bede to robił.
Pytanie o to co się stanie ze sprzętem.... pozostaje otwarte i do czasu ustalenia szczegółów nie ma co dalej dyskutować.
Do ofiarodawców należy wybór komu dają pieniądze i czy lepiej dawać orkiestrze czy bezpośrednio kalece z sąsiedztwa na leczenie.
Pozdrawiam
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW