R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wypadek na przejezdzie kolejowym
Autor Wiadomość
Daro 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 191
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-18, 18:46   

no masakrycznie to wyglądało.
w sumie ten pociąg jeśli się zatrzymywał na stacji to nie powinien mieć dużej prędkości bo sie dopiero rozpędzał ale kto wie jak było mimo wszystko długo trwało wyjmowanie i zarazem zdejmowanie espero z i pod pociągu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Paweł
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-18, 19:16   

ło Ferbik nie było cie tam, nie wiesz co się stało. z reszta twoje osądzanie teraz tu nic nie da. odkad sa prace na warszawskiej ruch na tym przejeździe znacznie sie zwiększył, a przejazd ten nie jest przystosowany do duzego ruchy, z reszta na kazdym przejedzie powinna byc chociaz sygnalizacja świetlna, a nie tylko znak stop.
 
   
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-18, 19:52   

Ciekawe co na to miasto i policja, czy beda nadal wysyłać codziennie ludzi wieczorem na tory czy postawia jakis szlaban lub cokolwiek...

A to Daewoo wygladalo masakrycznie, zostal tylko tył :/ reszta pod pociągiem :/
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-18, 19:56   

Paweł, skoro ty sie gubisz na skrzyzowaniu z pojeciem pierwszenstwa przejazdu jak wylacza sygnalizacje to wspolczuje... nie musialo mnie tam byc zeby osadzac sytuacje. Tu ruch nie ma nic do rzeczy. Po prostu zwieksza sie przez wiekszy ruch prawdopodobienstwo nadjechania jakiegos kretyna, ktory nie patrzy na znaki. Idiotyczna smierc na wlasne zyczenie. Kierowca to prawie jak saper, jak sie pomyli porzadnie to tylko raz. Glupie usprawiedliwienia i teksty, ze nie wiem jak bylo tutaj nic ciekawego nie wnosza. Dla mnie ewidentna wina kierowcy - nieprzestrzeganie przepisow drogowych, a konkretniej niezatrzymanie sie przy znaku STOP. A moze pogadac z PKP, zeby pociag ustepowal pierwszenstwa samochodom ? Ehh... Takie dywagacje nie powinny miec tu w ogole miejsca. A poza tym: TAM NIE MA OZNAKOWANEGO OBJAZDU I NIKOGO Z WLADZ NIE POWINNO SIE WINIC ANI KAZAC COS Z TYM ZROBIC BO OBJAZD JEST PUSZCZONY PRZEZ SIERADZKA GDZIE JEST STRZEZONY PRZEJAZD KOLEJOWY, A TEN PRZEJAZD KOLEJOWY JEST DOBRZE OZNAKOWANY I WIDOCZNOSC JEST DOBRA Z KAZDEJ STRONY.
A jak komus sie spieszy, nie raczac sie nawet zatrzymac przed przejazdem (CO JEST OBOWIAZKOWE W TYM PRZYPADKU) to raczej spieszy sie tylko na cmentarz.
Zycze wszystkim wiecej myslenia za kierownica, a nie narzekania, ze cos jest za slabo oznakowane chociaz prawda jest inna.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Daro 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 191
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-18, 20:14   

Ferbik napisał/a:
Paweł, skoro ty sie gubisz na skrzyzowaniu z pojeciem pierwszenstwa przejazdu jak wylacza sygnalizacje to wspolczuje...

Ferbik nie wiem do czego tu bijesz Paweł nie napisał nic o sygnalizacji świetlnej na skrzyzowaniu tylko o świetłach przed przejazdem zazwyczaj są umieszczone nad krzyżem św.andrzeja które w czasie nadjezdzania pociągu migają
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-18, 20:28   

Daro, nie rozumiesz porownania ? Boze... co wam sie dzisiaj w ten piatek stalo ?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Daro 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 191
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-18, 20:35   

rozumiem ale to nie ma nic do rzeczy co ma piernik do wiatraka ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-18, 20:39   

Juz tlumacze: piernik ma tyle do wiatraka, ze: w wiatraku produkuje sie make, a piernik produkuje sie z maki. I to ma duzo do rzeczy, skoro wylaczacie czytanie miedzy wierszami na weekend to juz nie moj problem
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Paweł
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-18, 23:29   

Ferbik obserwuje cie juz od jakiegos czasu i zauwazylem ze strasznie nie lubisz jak ktos ma inne zdanie niz ty, juz nie mowiac o krytyce, na ktora zawsze reagujesz wymądrzaniem sie, ( i zauwazylem, ze nie tylko ja tak myśle) i ja tobie wspoczluje ze nikt ci tego jeszce nie powiedzial prosto w oczy i ze sam tego jeszce nie zauwazyles. wez sobie przeczytaj jeszce raz nasza rozmowe odnosnie przejazdu koljeowego i zobacz jaka głupote napisałes. masz racje duzo osob jezdzi nieodpowiedzialnie, ale NIE UOGÓLNIAJ, bo jansowidzem nie jestes nie wiesz co sie stało a co do źle oznakowanych przejazdów nie wypolemizujesz ze nie mam racji!!! Daro, młodszy od ciebie o 9 lat a zrozumiał, ale ty masz klapki na oczach i nie widzisz o co mi chodzi...
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2005-11-18, 23:39   

O co wam chodzi , jakie szlabany na tym przejeździe, jak tu chyba 3 pociągi na dobe jeżdżą. Przejazd oznakowany poprawnie , nic dodac nic ująć, Ale głupota ludzka i ten poj...y pośpiech prowadzą do takich właśnie przykrych wypadków ....


Proszę o nieużywanie wyrazów, które są uznawane pospolicie jako obelżywe.
Patrz regulamin forum.
J_a_r_o_
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Asia 
Czytał o Wieluniu



Dołączyła: 31 Sie 2005
Posty: 40
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-19, 00:07   

Fakt faktem, wczoraj i dziś zginęli tam ludzie i tego nic nie zmieni. I najprawdopodobniej w obydwu przypadkach kierowcy mniej lub bardziej ponosili winę. Ale nie ma co teraz mówic, że sobie zasłużyli, bo ich samych ta chwilowa bezmyślnośc sporo kosztowała, a stanie z boku i twierdzenie, ze mają za swoje i ze ja bym tak nie zrobił jest bardzo łatwe, ale trochę niestosowne. Zbytni optymizm i pewność siebie...
Poza tym, uważam ze postawienie znaku STOP to akurat nie świadczy o szczególnie dobrym i wystarczającym oznakowaniu. To jest zaledwie podstawowe oznakowanie, najłatwiejsze do wprowadzenia i umycia rąk przez osoby trzecie w razie jakiegoś wypadku.
Szlaban tutaj to przesada, zwłaszcza przy zwykłym natezeniu ruchu (chociaz tam jezdzi ok 10 pociągów :) ), ale wypadek wczoraj i dzis daje niestety do myslenia, przynajmniej kierowcom.

A ze swojej obserwacji dodam na przyklad, ze zdaz(rz)a się, ze jadąc od Widoradza i zatrzymując sie przed tym przejazdem, stanę tak niefortunnie ze absolutnie nie widze czy czasem z lewej nie jedzie pociąg. Na tej wysokosci jest tyl jakiejs tablicy, prawdopodobnie to jakies oznakowanie dla pociagu, moze o przejezdzie a moze o stacji, nie wiem, no ale absolutnie nie widze czy cos jedzie... a w takiej chwili jest juz za pozno zeby rozmyslac jak tu wyjrzec za tablice... ale to moja prywatna obserwacja, powtarzam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-19, 09:13   

Paweł, to nie jest moja wina. To ty po prostu nie potrafisz czytac ze zrozumieniem tekstu. Skoro wydaje ci sie, ze nie wiem o co ci chodzi - to masz absolutna racje - WYDAJE CI SIE. Gdzie czlowieku uogolniam? Gdzie ten przejazd jest zle oznakowany? To wszystko wina maszynisty, ze akurat tamtedy przejezdzal. Wyluzuj chlopcze i wiecej pokory zycze na przyszlosc.

Paweł napisał/a:
Ferbik obserwuje cie juz od jakiegos czasu i zauwazylem ze strasznie nie lubisz jak ktos ma inne zdanie niz ty, juz nie mowiac o krytyce, na ktora zawsze reagujesz wymądrzaniem sie, ( i zauwazylem, ze nie tylko ja tak myśle)

To jest was dwoch :>

Asia napisał/a:
ale wypadek wczoraj i dzis daje niestety do myslenia, przynajmniej kierowcom.

No daje - wnioski mozna wyciagnac proste: ludzie coraz bardziej sie spiesza, jest coraz wiecej niedoswiadczonych kierowcow bo auta tanieja, nie oszukujmy sie (mowie o tych ludziach, ktorzy zrobili prawko albo nawet jeszce nie zrobili i kupili samochod) a jesli sie ktos ze mna w tym temacie nie zgadza, to polecam wyjechac sobie w godzinach 10-11 w sobote na miasto, zycze powodzenia w jezdzie, nie mowiac o parkowaniu.

Asia napisał/a:
ze jadąc od Widoradza i zatrzymując sie przed tym przejazdem, stanę tak niefortunnie ze absolutnie nie widze czy czasem z lewej nie jedzie pociąg. Na tej wysokosci jest tyl jakiejs tablicy, prawdopodobnie to jakies oznakowanie dla pociagu, moze o przejezdzie a moze o stacji, nie wiem, no ale absolutnie nie widze czy cos jedzie...

Przepraszam ale chyba nie mowimy o tym samym przejezdzie - ten na POW kolo gorki jest bardzo widoczny. A pociagi nadjezdzajace do tego przejazdu zawsze wydawaja sygnaly dzwiekowe.

Kiedys bylem swiadkiem wypadku na przejezdzie kolejowym w Rudzie (jechalismy ze znajomymi na rowerach). Facet rzucil sie pod pociag. Przyszlo malzenstwo "ą ę" z dobermankiem i ten piesek zlizywal krew i jadl szczatki miesa a wlasciciel tak zaabsorbowany ogladaniem zwlok, ze nawet tego nie zauwazyl. Myslalem, ze sie pozygam. Dlatego nie rozumiem ludzi którzy przychodza ogladac wypadek.

MAR-COM w 100% zgadzam sie z twoim mysleniem. A ci ktorzy mysla inaczej, mam nadzieje, ze jak pojezdza z 7-10 lat a nie rok czy dwa to zrozumieja.

Do wszystkich, ktorzy nie zgadzaja sie z moim zdaniem (bo nie rozumieja pewnych rzeczy zwiazanych w wiekszosci z brakiem doswiadczenia):

NIE CHCE ZGINAC PRZEZ JAKIEGOS SZALENCA JADAC DROGA Z PIERWSZENSTWEM, KTORY NIE ZATRZYMAL SIE NA STOPIE I WYMUSIL MI PIERWSZENSTWO.


Niech spoczywaja w pokoju.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dero
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-19, 11:09   

Z pewnych zrodel wiem, ze ten 22 letni chlopak co zginal w maluchu zatrzymal sie na STOP i widzial pociag bylo ciemno po godz 20 odleglosc ocenil w miare dobrze zdazyl by gdyby mu nie zgasl silnik w maluchu na samym przejezdzie...
Ostatnio zmieniony przez Dero 2005-11-19, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-19, 11:56   

Przejazd jest dobrze oznakowany i widoczność w obydwie strony jest też dobra.
Zatrzymujmy się przed każdym przejazdem, nawet przed tym, który wydaje się nam być dobrze strzeżony, to przezorność.
A tam gdzie widzimy znak STOP, obowiązkowo się zatrzymujmy i oceniajmy sytuację patrząc nawet po kilka razy w obydwie strony, wtedy gwarantuje, że nikomu się nic nie stanie.




Dero napisał/a:
Z pewnych zrodel wiem, ze ten 22 letni chlopak co zgino(ą)l w maluchu zatrzymal sie na STOP i widzial pociag bylo ciemno po godz 20 odleglosc ocenil w miare dobrze zdazyl by gdyby mu nie zgasl silnik w maluchu na samym przejezdzie...





BTW. Skoro ten ktoś ocenił sytuację jako dobrą z założeniem, że mu silnik zgasł, to przecież mógł opuścić pojazd jak widział, że pociąg jest już blisko prawda...:?:
Moim zdaniem zrobił to ryzykując w ostatniej chwili...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-19, 12:03   

Dero napisał/a:
Z pewnych zrodel wiem, ze ten 22 letni chlopak co zgino(ą)l w maluchu zatrzymal sie na STOP i widzial pociag bylo ciemno po godz 20 odleglosc ocenil w miare dobrze zdazyl by gdyby mu nie zgasl silnik w maluchu na samym przejezdzie...

Ale pewne zrodla w jakim sensie?
Poza tym z informacji policji wynika, ze: "Kierujący maluchem mężczyzna wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Tarnowskie Góry - Wieluń. Zginął na miejscu.

- 'Przejazd jest dobrze oznakowany. Jest znak STOP i należy się zatrzymać przed przejazdem' - mówi aspirant Jarosław Siudmak z wieluńskiej policji - 'Błędów kierowców nie usprawiedliwia zwiększony ruch samochodów (kierowcy wjeżdżają do Wielunia od strony Widoradza ze względu na modernizację ul. Warszawskiej - przyp. red.). Ruch pociągów jest niewielki i posiadacze samochodów niestety jeżdżą na pamięć' - dodaje." - za RZW

Nie rozumiem tylko jednego komentarza pana aspiranta: "jezdza na pamiec". Przeciez tam znak STOPu stal odkad siegam pamiecia, a przynajmniej z 5 lat
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW