R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Profesjonalizm sklepów komputerowych w Wieluniu
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2009-01-10, 11:38   Profesjonalizm sklepów komputerowych w Wieluniu

Witam!
Postanowiłem nieco napisać o 2óch sklepach komputerowych w Wieluniu co do zakupów w nich mam już "doświadczenie" i do których zraziłem się bardzo.

W zeszłym roku ciocia chciała kupić komputer(maj-czerwiec). Nie chciałem żeby kupiła jakieś badziewie więc razem z nią chodziliśmy po wieluńskich sklepach komputerowych...

Na początku odwiedziliśmy sklep na ul. Krakowskie Przedmieście. Pan bodajże chciał polecić procesor 3rdzeniowy firmy AMD, podziękowałem jednak. Wybrałem odpowiedni zestaw Core Duo 2, GF 9600... ale wolałem jeszcze porównać oferty w innych sklepach.
Bodajże na Traugutta oferowali jakże świetmy zestaw komputerowy z grafiką 1GB pamięci - GF 8600. Jak się okazało pamięci w tej karcie były przestarzałe - DDR2.

Wybraliśmy się do sklepu na Wojska Polskiego - Avans

Tam od razu Pan zaproponował 3rdzeniowy procesor firmy AMD (badziew ale świetny chwyt marketingowy). Powiedziałem mu że chce najtańszego Core Duo 1,8GHz(procesor porządny z 200zł), niestety nie mieli takiego to wybrałem wersję 2,0 GHz. Pan oczywiście próbował nakłonić nas, że to słaby procesor itd. i lepszy droższy za 500zł ;) Ja mówię że mocny a jak co, to zawsze można podkręcić, na co Pan powiedział że to niebezpieczne trudne itd.
Chciałem dysk twardy Samsung F1, niestety nie mieli takiego to wziąłem dostępny bodajże WD 320GB 7200obr/s.
Gdy przyszedł czas na obudowę i zasilacz pytam czy macie Tagana i jakieś markowe zasilacze. Pan mówi że nie mają, ale nie opłaca się takich kupować bo te tańsze też są dobre, na co pokazał Tracera z panelem LCD bodajże 400W.
Ja się upierałem że ma być koniecznie Tagan, a miły Pan zaczął wywody że gdyby to był zły zasilacz to by go nie sprzedawali, bo później musieliby go naprawiać na gwarancji. Jako że ciocia koniecznie chciała kupić komputer w tym tygodniu, odpuściłem i wzięliśmy tego Tracera co był na wystawce. Chciałem jeszcze jechać na ul. Krakowskie Przedmieście i jeszcze porównać, ale cioci już nie chciało się jeździć. Cena w Avansie była ledwo o 100zł niższa, ale tylko dlatego że nie mieli takiego asortymentu jak na Krakowskim, więc sprzedawca mógł zaniżyć cenę za cały zestaw. Dokupiliśmy jeszcze drukarkę Brothera, choć Pan na początku upierał się przy HP...
Ciocia jeszcze w tym tygodniu odebrała komputer, po czym w tym samym tygodniu popsuła się obudowa - bodajże przycisk jakiś. (sprzedawca zaklinał się że Tracer dobry)
Do tego do dziś nie działa panel LCD z przodu obudowy...

W sierpniu brat kupował laptopa HP, porządny model który polecił mi Archdevill. Brat poszedł na Krakowskie Przedmieście bo było tylko o 100zł drożej niż w najtańszym sklepie internetowym a w samym Wieluniu tanio.
Brat odebrał laptopa w ciągu kilku dni ale przy podpisywaniu umowy gwarancyjnej sprzedawca chciał wpisać 1rok gwarancji na co brat zwrócił mu uwagę. Pan więc wpisał 2 lata gwarancji.

We wrześniu brat chciał kupić w tym samym sklepie na Krakowskim Przedmieściu drukarkę laserową Brothera i kamerkę. Podał sprzedawcy konkretny model i link do allegro żeby było jasne. Wpłacił zaliczkę za drukarkę, dostał jakiś świstek papieru z popisem sprzedawcy i miał przyjść w następnym tygodniu.
Okazało się że drukarka jest, a kamerka też ale za 100zł jakaś. Brat na to tłumaczy że to nie ten model i że miała być inna. Na to sprzedawca, że w takim razie tego modelu nie posiadają, a co do drukarki to trzeba czekać.
Brat któregoś dnia przychodzi po odbiór drukarki a sprzedawca mówi że jak chce kupić to musi wpłacić zaliczkę. Na to brat mówi że dawno wpłacona i pokazuje "kwit". Pan zrobił głupią minę i powiedział że proszę przyjść za kilka dni. Brat w końcu odebrał drukarkę...
Przychodzi do domu i okazuje się że nie ma kabla USB, dzwoni więc i pyta sprzedawce. Na co ten odpowiada, że można kupić u nich za kilka zł, "nie można było powiedzieć na miejscu że nie ma kabla"? Kolejny spacer na Krakowskie Przedmieście po kabel...

Miesiąc temu wujek chciał kupić laptopa, poleciłem HP ale jako że nie miałem możliwości z nim chodzić po sklepach podałem mu konkretny model HP oparty na Centrino 2, chyba Core Duo P8400, GF9600GT, Blue-Ray i że tanio powinien kupić na Krakowskim Przedmieściu. Jeszcze drukarkę chciał kupić poleciłem mu koniecznie laserową wielofunkcyjną Brothera.
Po zakupie zdążyłem tylko zadzwonić do niego i spytać się czy kupił i jaki model. Jako że wujek nie znał się za bardzo powiedział jedynie że jest kupiony HP, ale nie było tego modelu co ja chciałem, więc sprzedawca polecił jakiś z mocniejszym procesorem.

Przyjeżdzam do wujka na święta, szok :!: :neutral:
Procesor("ten mocniejszy") okazuje się być AMD Turion 2GHz x 2rdzenie. Karta graficzna to badziewie Radeon 3450, WiFi B/G ale nie N.
Zestaw kosztował ok 3100zł ale podobną cenę można było kupić Cetrino 2 z porządnym procesorem i lepszą grafiką.
Rozczarowany oglądam drukarkę, która wyglądała dość dziwnie. Jak się okazało sprzedawca wcisnął zwykłą atramentówkę a nie laserową.


Jeszcze popytam dokładnie krewnych, żeby mieć 100% pewność co do detali.

Komentarz z mojej strony - kłamcy, oszuści, naciągacze.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-10, 11:47   

Trzeba było iść do sprawdzonych punktów?

Mega Komputer na Wojska Polskiego,
Mar-Com na Dąbrowskiego :)

Nie tylko na sprzęcie trzeba się znać, na punktach usługowych również :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2009-01-10, 12:34   

Co do Krakowskiego Przedmiescia to nawet sie nie wypowiadam :roll: :evil: A jesli chodzi o Woljska polskiego czyli Mega....kupiłam u nich zasilacz,baaaardzo dobry według nich i srednio co 3 tyg wymieniałam i ciagle dawali jakies badziewne,w końcu po któryms razie kupiłam na allegro i chodzi do tej pory...Kilka lat temu zamówilismy zestaw u Limaka :D to były dopiero przeboje :D Chciałam wszystko czarne dostałam białe,chciałam tzw kombajn dostałam białego Canona drukarke ech szkoda gadać :D a na koniec okazało sie ze nie mam nic na gwarancji bo jego nie ma a jedynie przez niego mogłam reklamować :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-10, 16:34   

Ferbik napisał/a:
Trzeba było iść do sprawdzonych punktów?

Mega Komputer na Wojska Polskiego,
Mar-Com na Dąbrowskiego :)

Nie tylko na sprzęcie trzeba się znać, na punktach usługowych również :)


Zapytam się dokładnie cioci gdzie jej to oferowali tego GF 8600 1GB pamięci, wspominała coś o Wojska Polskiego albo Traugutta.

W Marc-Com nie byłem niestety. Mega Komputer to chyba przeniesiony jest czy się mylę?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2009-01-10, 16:42   

przeniesiony na drugą stronę ulicy :wink:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dianawiel 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 107
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-11, 02:33   

A ja tam zawsze naprawiam i kupuje w Remaxie. Jak na razie sie nie sparzyłam, tanio i dobrze.
_________________
Sarkazm to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-11, 13:33   

A ja nie rozumiem dlaczego zgodziliście się na zakup czegoś czego nie zamawialiście.

Lokalne sklepy nadal będą naciągać klientów, bo bez tego zapewne nie ma możliwości utrzymania sklepu. Marże na sprzęcie są po prostu minimalne, tak jest od lat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-11, 13:51   

Matuesz zatem nasuwa się jedno stwierdzenie. Nic prostszego - tylko zamówić części przez internet i samemu złożyć zestaw :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-11, 13:57   

Dokładnie, przy okazji paręset złoty w kieszeni :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-11, 14:12   

Można nawet zamówić zestaw razem ze złożeniem: http://www.komputronik.pl/konfigurator/ - mamy wówczas pewność że wszystkie części są sprawne. Przy samodzielnym składaniu czasem okazuje się że jakiś element jest niesprawny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
natash 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 153
Skąd: kadłub
Wysłany: 2009-01-11, 23:10   

Co do braku kabla USB z drukarką to chyba żaden producent go nie dołącza. Ja też kupiłem Brohtera (atramentówka) i za komplet tuszów (zamienniki) + przesyłka zapłaciłem 31 zł. :)

Polecam sklepy internetowe np Proline lub Arest, dużo szerszy asortyment niż w Wieluniu.
_________________
"All this chaos in heads of quarter intelligentsia comes from that science
is really not for everybody."
[Hugo Steinhaus "Memories and Notes"]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-12, 11:01   

Administrator
Ja wujowi podałem dokładnie parametry laptopa i taki ma być. Jemu wcisnęli inny, przyjechałem do wuja na święta mówię mu od razu patrząc na specyfikację, że nie taki miał być, ale laptop rozpakowany minęły 2 tygodnie i co zrobisz?

Łajdactwo, naciągacze na Krakowskim Przedmieściu, i w Avansie też z tą obudową "markową" (czyt. chińskim badziewiem co się zepsuło w kilka dni po zakupie).

OgioN
Ciocia kupując zestaw komputerowy chciała w jeden dzień zamówić i koniecznie w Wieluniu(próbowałem wyperswadować, powiedziałem jej twoja kasa - "twoja decyzja, żebyś nie żałowała")

d@vid
Ja kupowałem niedawno laptopa więc nie musiałem składać komputera, choć byłaby to z pewnością przyjemność.
Przy okazji porównaj ile Ci laptop pobiera energii a ile komputer przy polskich cenach za energię elektryczną i weź pod uwagę zalety komputera przenośnego i ceny ;)

natash
Brat kupił Brothera laserówkę na Krakowskim bo cena była biorąc pod uwagę koszty przesyłki prawie identyczna co na allegro czy w niektórych sklepach internetowych.

A ten "cieć malinowy-sprzedawca" mógł powiedzieć że kabla nie ma czy coś. Gdybym ja sprzedawał to bym chyba wiedział o tym i znał się na sprzęcie komputerowym(a nie że podaję mu konkretny model kamerki internetowej za 30zł a on mi za tydzień mówi że jest i okazuje się że nie ten model i za 100zł)

Zresztą brat mu zapłacił zaliczkę za drukarkę i czeka na odbiór a tu się okazuję że jeszcze nie zamówili bo nie zapłacono zaliczki. Jak brat pokazał "karteczkę od nich"(niewielka karta z bazgrołami bez pieczątki ;) ) to sprzedawca zrobił głupią minę.



Niezadowolony klient "chwali się" dajmy na to 50 znajomym swoimi doświadczeniami, a zadowolony klient może kilku, kilkunastu osobom.
I to jest moja podzięka dla sprzedawców z Krakowskiego Przedmieścia i Avansu(za tą świętną obudowę+zasilacz i te mądre rady z 3rdzeniowym procesorem i inne "rady")
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-12, 12:18   

Mateusz - szkoda kobiety, bo pewnie teraz żałuje. BTW w jeden dzień to też zamówisz cały zestaw przez internet.
Ceny w sklepach/aukcjach internetowych są często niższe od cen w sklepach (kupiłem tak HDD Samsunga 750 GB o ponad 100 taniej nie w sklepie, a w późniejszym czasie płytę główną wraz z prockiem i ramem), ale to nie jest reguła. Zdarza się, iż ceny są porównywalne, zatem wolę kupić w sklepie w Wieluniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-12, 15:42   

Energia to nie wszystko. Na pewno nie wolałbym laptopa. Oczywiście najlepiej mieć oba, ponieważ często laptop może być przydatny, ale dla mnie liczą się jeszcze inne rzeczy, jak np. możliwość podłączenia Tunera TV (PCI) czy ewentualne dołożenie dysku/napędu/RAMu itp, bogatszy system audio, z 8 portów USB, nie mówiąc już o fpsach w grach itp. Po drugie za taki laptop jaki kupiłem PC musiałbym dać z 2000zł, dałem 800zł to jest 1200zł "na energie"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2009-01-12, 16:31   

d@vid. Ja myslalem i w sumie mysle dalej tak samo jak Ty. Obecnie studiuje i stacjonarka to ekstra rzecz. Ale laptop jest bardzo praktyczny. Podac przyklady? Nudne wyklady, wyciagasz laptopa i grasz w HOMM3. W drodze do domu nie rozstajesz sie z narzedziem pracy, a w domu mozesz dalej korzystac e-booków, pisac projekty. Nie trzeba taszczyc ze soba dysku.

Ale jak kupowac laptop, to najtanszy firmowy. Taka moja opinia (laptopa nie kupuje sie dla osiągów).
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW