R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Portret typowego posiadacza BMW (stereotyp)
Autor Wiadomość
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-05-20, 19:12   Portret typowego posiadacza BMW (stereotyp)

Posiadacz BMW jest młody (20-25 lat) w przeciwieństwie do posiadanego BMW. Bolid zwykle ma 15 lat i nabite 300 tys. km (wersja benzynowa) lub 500 tys. (diesel).

Licznik 3 razy był już redukowany zanim znalazł się szczęśliwy kupiec. Cena bardzo zachęcająca, tak ze 6 tys. zł. Wystarczy raz jeden wyjechać na zlewozmywak do UK albo ogórki do Holandii i motoryzacyjne marzenie adepta wiejskiej mafii się spełni.

Będzie mógł raz w weekend wypucować swojego blaszaka, wyjechać na święto dyszla (2 kółeczka po rynku w najbliższym mieście powyżej 20 tys. ludzi i szybka wymiana spojrzeń z innymi młodymi-gniewnymi) i można w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku wrócić na wieś, gdzie koledzy jeżdżący na co dzień golfami będą mogli tylko wąchać chmury dymu wydobywające się z już wytuningowanego wydechu (zwykła chromowana rurka z Hypernowej za 20 zł) - następnym wydatkiem będzie 40 zł za folię do przyciemniania szyb, a jak sytuacja finansowa się poprawi (majster na budowie stwierdzi, że dostaniemy legalną umowę) to może kupi się 2 używane zimówki i odwiedzi się mechanika, bo strasznie znosi na prawo.

Auto stoi w garażu i czeka na cotygodniową dolewkę paliwa za 20 zł a młodzian pracowicie układa nową playlistę ulubionych kawałków techno i hip-hop.

Oczywiście chodzi tylko o zmianę kolejności, bo miejsca na rewolucję w świadomości i na playliście nie ma. Nowe kawałki dochodzą tylko jeśli za równie bezpiecznymi murami dyskoteki jak blachami BMW młody człowiek po raz 40 usłyszy `nowe’ nagranie DJ Tiesto i odkryje w nim drugie dno.

Napisałem bezpiecznymi, bo nasz młodzian to bardzo strachliwe stworzenie i boi się wszystkiego czego nie zna. Muzyka bez umc umc umc, tablica rejestracyjna z innego województwa, czy pytania, na które nie można odpowiedzieć tak/nie, bardzo drażnią młodziana, a ten rozzłoszczony wyładuje nerwy pędząc swojego 1,5 tonowego mastodonta 120 km/h po zlodowaciałych drogach wrogich wiosek - niech tylko ktoś odważy się z nim ścigać!

Ale co to, nikomu się nie chce - widać kolesie wiedzą, że ze mną nie ma żartów, zazdroszczą auta i boją się kompromitacji.

Młodzian zdejmuje nogę z gazu - jest już spokojny. Tak, znowu wygrał bez walki i znowu przy triumfalnej przygrywce z ESKI albo RMF MAXXX wjeżdża do stodoły zaadaptowanej na garaż. Dzień się skończył.

Zachodzące słońce gratuluje młodzianowi, że znowu mu się udało - nie zabił siebie a nawet innych.

C5272929_2.jpg
Plik ściągnięto 263 raz(y) 152,56 KB

_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2008-05-20, 20:41   

bob_mistrz - ta bawarka ze zdjęcia to Twoje cudo? :D

Stereotypy stereotypami ale kiedyś jak jechałem do Wrocka młody człowiek jadący BMW zaczął mnie wyprzedzać i niestety będąc na równi ze mną okazało się, że nie zdąży gdyż z naprzeciwka wyskoczyło autko. Więc kierowca nie wiele myśląc zaczął trąbić na mnie i pokazywać dziwne gesty abym zwolnił i go przepuścił. Ludzie to mają fantazje :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2008-05-21, 21:50   

Genialne :D ale jakie prawdziwe :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-21, 23:58   

Dla każdego z was po 2 ostrzeżenia :P

Nie będę polemizował, każdy jeździ tym co uważa za najlepsze dla niego. Ciekawe dlaczego ten stereotyp panuje tylko i wyłącznie w Polsce.


Ja bym wolał 10 letnie BMW niż nowe auto klasy średniej. Przemawia za tym wszystko - komfort, dynamika, design, koszty.

A to taki 10 letni "szrocik"





BMW - Freude am Faren !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-05-22, 00:31   

majk-el napisał/a:
bob_mistrz - ta bawarka ze zdjęcia to Twoje cudo? :D


Nie, ale mogę podać namiary :D :D

Administrator napisał/a:
Dla każdego z was po 2 ostrzeżenia :P


:P :P

Administrator napisał/a:
Ja bym wolał 10 letnie BMW niż nowe auto klasy średniej. Przemawia za tym wszystko - komfort, dynamika, design, koszty.


Fakt, podkreślam, że tekst jest stereotypowy, chociaż siedząc czasem na rynku wieluńskim, pasuje jak ulał...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2008-05-22, 09:33   

Administrator szrocik to nie jest, ale zdjęcia mógłbyś wrzucić przeciętnie wyposażonej wersji a nie Li Individual :P ktoś pomyśl, że wszystkie BMW 7 tak wyglądają i się zawiedzie...
Kochasz BMW, szanuje to, ale stereotyp stereotypem i tyle, nie zmienisz tego. Jeśli BMW to nie starsze niz 5-7 lat, wtedy wyróżniasz się z tłumu, potem ceny spadają do poziomu, ze flagowe okręty stają się dobrymi autami ale głównie pod remizę. Niestety cierpi na tym marka BMW, bo auta naprawdę dobre, tylko kosztowne w utrzymaniu. Czepiają się niektórzy tylnego napędu, ale gdyby Bóg przedni napęd preferował to byśmy na rękach chodzili :P
Co do auta w poście boba - trochę roboty i można by z niego ładnego klasyka wykrzesać :)
Przeciętny gówniarz nie dorósł do BMW, wsiada rozpędza się do 150 i myśli że auto na krętej drodze opanuje. Swiadomosć posiadania BMW nie powinna wyłączać zdrowego rozsądku, niestety tak się coraz częściej dzieje. A szczytem szczytów to tjunink e36. Szpachla, plastik spojler i auto z silnikiem 1.6 staje się bolidem, a patrząc na nie to "wieś śpiewa i tańczy". Czy nie lepiej zostawić takie BMW jakie się kupiło bo to naprawdę ładne autka, pobawić się w silniku, zmienić zawieszenie, hamulce i zrobić z niego cichociemny pojazd ;) wrażenia i radocha z gaszenia "tjuninków" na przyspieszenie w cenie pojazdu :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-22, 11:25   

waldex napisał/a:
ale zdjęcia mógłbyś wrzucić przeciętnie wyposażonej wersji a nie Li Individual :P ktoś pomyśl, że wszystkie BMW 7 tak wyglądają i się zawiedzie...


Waldex około 1/3 wszystkich 750 to właśnie wersje iL czy też Indvidual, więc nie wiem dlaczego nie kupić właśnie takiego.

Ja już miałem sprzedawać dość niedawno zakupiony pojazd jak zobaczyłem coś takiego i to pomimo tego że mój obecny jest młodszy...








waldex napisał/a:

Kochasz BMW, szanuje to, ale stereotyp stereotypem i tyle, nie zmienisz tego. Jeśli BMW to nie starsze niz 5-7 lat, wtedy wyróżniasz się z tłumu, potem ceny spadają do poziomu, ze flagowe okręty stają się dobrymi autami ale głównie pod remizę.


Znam wielu ludzi z BMW Klub Polska i dosłownie nikt nie odpowiada temu stereotypowi.
Nie wiedziałem że 8 letnie BMW są tak tanie :mrgreen:
Chyba że mówisz o 15 letnich BMW bo wtedy ceny rzeczywiście są już "przystępne".

Ta 7ka której zdjęcia wyżej wkleiłem pochodzi z roku 2000 (przebieg 280,000 km) i kosztuje 63,000zł
Zadbane auto kosztuje i to nie jest ważne czy ma 8 czy 10 lat. Jesteśmy przyzwyczajeni do niskich cen samochodów bo niestety zdecydowana większość używek w Polsce to wraki. Najważniejsza jest niska cena zakupu. Tymczasem większość tych samochodów kupowana jest na sztuki od Turków czy Rosjan. A jak handlarz z Polski zacznie je oglądać i krytykować to następnym razem po prostu mu nie sprzedadzą. Jak myślisz dlaczego turek nigdy nie sprzeda auta Niemcowi? Zadbane, serwisowana auto z względnie niskim przebiegiem (prawdziwym - bo w Polsce nie ma aut powyżej 200,000 :mrgreen: - tymczasem w Niemczech tyle to mają 4-5 letnie diesle) kosztuje w Niemczech 30-40% więcej niż w Polsce....


Prosiłeś o zdjęcia "normalnych" e38 więc są tutaj:
link 0
link 1
link 2
link 3
link 4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2008-05-22, 12:10   

Administrator napisał/a:

Waldex około 1/3 wszystkich 750 to właśnie wersje iL czy też Indvidual, więc nie wiem dlaczego nie kupić właśnie takiego.

Chyba że mówisz o 15 letnich BMW bo wtedy ceny rzeczywiście są już "przystępne".

Ta 7ka której zdjęcia wyżej wkleiłem pochodzi z roku 2000 i kosztuje 63,000zł
Zadbane auto kosztuje i to nie jest ważne czy ma 8 czy 10 lat. Jesteśmy przyzwyczajeni do niskich cen samochodów bo niestety zdecydowana większość używek w Polsce to wraki. Najważniejsza jest niska cena zakupu. Tymczasem większość tych samochodów kupowana jest na sztuki od Turków czy Rosjan. A jak handlarz z Polski zacznie je oglądać i krytykować to następnym razem po prostu mu nie sprzedadzą. Jak myślisz dlaczego turek nigdy nie sprzeda auta Niemcowi? Zadbane, serwisowana auto z względnie niskim przebiegiem (prawdziwym - bo w Polsce nie ma aut powyżej 200,000 :mrgreen: - tymczasem w Niemczech tyle to mają 4-5 letnie diesle) kosztuje w Niemczech 30-40% więcej niż w Polsce....


Nie wiedziałem, ze aż tyle Li jeździ.
Chyba te 15 letnie to też w przedziale powyzej 5-7 lat się mieszczą, co?
Co do autohausów - ŚWIĘTA PRAWDA.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-22, 12:24   

Aktualnie na mobile.de - 750 e38 z roku 2000 - 16 sztuk z tego 6 w wersji iL . Są też wersje opancerzone ale ceny z kosmosu - za auto z roku 2000 - 120,000 euro :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-22, 18:05   

co do stereotypu... ja bym jeszcze dodał że auto oczywiście przerobione musi być na gaz hehehe bo bez tego nie da się jeździć w koło placu, bo tatuś z mamusią by nie zarobili na nowy samochód dla synka. Pod maską full tjunink w postaci stożka i kupy magnetyzerów haha, do tego super "sportowy" wydech który dodaje z 50KM a sam wygląd powoduje że inni zdejmują nogę z gazu, no i oczywiście porządna tuba w bagażniku obok butli z gazem, tak dla równowagi (nie wpomnę o przeróżnych plastikach na zewnątrz, ale to jest chyba oczywiste, że bez tego ani rusz) :D a tak poważniej to właśnie przez takich zakapiorów którzy mi obrzydzili tą markę nie jeżdzę BMW... a jest kilka modeli do których mam słabość, np e21, e12, e28... e30 kombi.... i w pierwszej serii z wąską lampą... e24 to już w ogóle jest hardcore.... i pewnie gdyby nie taki niestety częsty widok co niektórych typów za kierownicą bmw jeździłbym np swapowanym na 3.5 litra rekinem.... :(
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-23, 17:00   

A ja się gazu nie wstydzę - wtrysk fazy ciekłej założony przez poprzedniego właściciela - lekarza jeszcze w Niemczech za kwotę 3000 EUR. W Niemczech gaz staje się coraz bardziej popularny - z tego co wiem to auta napędzane LPG kwalifikowane są tam od razu pod normę EURO4 i dzięki temu płaci się dużo mniejszy podatek roczny od samochodu.

Zawsze byłem nastawiony sceptycznie do gazu, ale trafił się samochód z dobra instalacją więc wziąłem - pomimo tego, że z założenia poszukiwany samochód to miała być tylko benzyna. Podczas jazdy nie widzę różnicy ale na stacji zawsze robi się przyjemniej kiedy zamiast 15L benzyny/100km leje się 15-16 litrów LPG.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-23, 18:45   

Gaz- ok, jeśli auto ma być zwykłym dupowozem to pewnie, dlaczego nie, zawsze to taniej będzie jeździć. ale jak widzę "sportowe" zagazowane padło to śmieszy mnie to i uważam że jest to żałosne, że ktoś kupuje sportowy samochód i przerabia go na gaz żeby taniej jeździć.... sportowy samochód= dobre osiągi, liczy się każdy kg nadwagi, często dłubie się motory żeby lepiej chodziło bo to to ma zapier***** ale na końcu po tych wszystkich przeróbkach które miały by poprawić osiągi auta zamula się go gazem i dociąża butlą w bagażniku, "bo w mieście przy pałowaniu pali mi 15..." jak dla mnie porażka straszna. nie stać mnie na auto które wygląda i dużo żre? Proste- kupuje takie na które mnie stać, a zdecydowanie lepiej wygląda np ładnie utrzymany zwykły tani, pospolity samochodzik niż jakiś zajechany ledwo toczący się zagazowany sportowy trup z tuzinem popękanych spojlerów, wychodzącą szpachlą i przegnitymi progami- ukrytymi "sportowymi" nakładkami. nie koniecznie musi być przegnity i zajechany, mowię w ogóle: sportowe auto + gaz = śmiech na sali:D Zresztą masa jest takich typów którzy kupują niewiadomo jakie auta, szczycą sie osiągami i bajerami jakich to ono nie ma, a później co? oczywiście GAZ bo żre tyle ile musi... a nie tyle na ile stać właściciela... Tak wiec do gazu nic nie mam tylko i wyłącznie jeżeli to ma być dupowóz służący do taniego przemieszczania się. bo poza tym że gaz jest tańszy to nie ma absolutnie żadnych plusów. Silniczek musi chodzić na benzynce i to 98 minimum :P
pozdrawiam :)
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2008-05-23, 20:22   

Tybek dokładnie, sportowe to nie na gaz.
Ale jak to w Polsce - zastaw się, a pokaż się, nie mierzymy kieszeni na możliwosci, dlatego też tyle u nas limuzyn, sportowych na gaz...
Komicznie wygląda np 240SX z wlewem gazu :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
agnesss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Paź 2007
Posty: 50
Skąd: wielun
Wysłany: 2008-05-23, 21:01   

a mój wygląda tak, młodzi, wyżelowani, pachnący chłopcy jeżdzący w poszukiwaniach dziewczyn, dbający o samochód (często tatusia) i im wolniej jadą, tym lepiej się czują. Aha, przyciemnane szyby odpadają, bo powinna być widoczna skóra i panel(e) lcd i najważniejsze powinien być widoczny kierowca. :D Ale to tylko stereotyp, więc chłopcy od BMW, bez urazy. :P Przynajmniej lepsze to od bandy piszczących i przesiąkniętych "ziołolecznictwem" fokusów i meganek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-23, 23:24   

Tybek marnujesz sie tutaj chyba skoro chesz jeździć na 98 zapraszam tutaj http://tuningklub.wielun.biz/portal.php

ps. wszelkie projekty mile widziane :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW