R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Portret typowego posiadacza BMW (stereotyp)
Autor Wiadomość
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-24, 07:20   

Niom ja tam jeżdzę na 98 :) i róznica jest straszna, ale jeżdzę przede wszystkim dlatego że mam dłubany motor i on musi na takiej śmigać :twisted: nie po to był robiony żeby teraz sie dusił na 95 :D a zresztą te paliwa teraz takie są że fajnie by było gdyby ta 95 miała 95 oktanów a 98 98... no ale tak czy siak na 98 całkiem inna kultura pracy silnika jest, a ktoś może powie ze droższa jest... droższa ile? 10-20 groszy na litrze? gdybym zatankował ze 100 litrów to bym może tą różnice odczuł, także polecam 98:)

p.s. mike, dzięx za linka, zaraz się tam wybiorę ;)
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-25, 23:51   

Tybek napisał/a:
Gaz- ok, jeśli auto ma być zwykłym dupowozem to pewnie, dlaczego nie, zawsze to taniej będzie jeździć. ale jak widzę "sportowe" zagazowane padło to śmieszy mnie to i uważam że jest to żałosne, że ktoś kupuje sportowy samochód i przerabia go na gaz żeby taniej jeździć....


Wytłumacz mi jaka jest różnica między dupowozem a autem sportowym bo naprawdę nie wiem. A jeśli dupowóz jest szybszy od sportowego auta to co wtedy?

Jazda na 98 zamiast 95 nie ma sensu jeśli silnik nie jest do tego przygotowany. Jeśli producent zaleca 95 oktanów to jazda na 98 kończy się spadkiem mocy. Jeśli nie wierzysz znajdę artykuł z wydrukiem z hamowni.


Tybek nie wiem czy wiesz ale AC Schnitzer'a robi BMW na LPG
Moc 552 KM
0-100 km/h - 4.5 sekundy
0-200km/h - 13,9 sekundy
Vmax 320 km/h
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-05-26, 07:31   

Moim zdaniem pogląd, że LPG nie pasuje do samochodów sportowych jest takim samym stereotypem jak to że kierowcy BMW to buraki. Jeżdżę od 4 lat na LPG i poza ceną oraz droższym przeglądem nie widzę różnicy więc po jaką chusteczkę mam płacić drożej. Obecnie jeżdżę na benzynie od miesiąca ponieważ kupiłem samochód bez instalacji i chociaż samochód pali 6-7 l wąchy to już mnie denerwuje tankowanie tak drogiego paliwa - Statoil 4.59 zł., co miesięcznie daje 500 zł na paliwo :evil:
Przepraszam ale jak dla mnie tankowanie benzyny = czyste frajerstwo, więc jak tylko zdobędę funduszę zakładam sekwencje.

PS: Może ktoś poleci jakiś dobry zakład LPG w Wieluniu :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2008-05-26, 08:30   

Tybek napisał/a:
ktoś kupuje sportowy samochód i przerabia go na gaz żeby taniej jeździć....


Co to jest sportowy samochód?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-28, 16:55   

Wg. mnie samochód sportowy to taki, który przyśpiesza poniżej 6 sek. do paki.A więc nawet z dupowoza można zrobić samchód sportowy inwestując w niego troche :wink:
Niektóre silniki zwłaszcza te po tuningu muszą chodzić na paliwie min. 98 oktan aby nie pojawiało się spalanie stukowe, które może doprowadzić do uszkodzenia silnika...
ja używam tylko paliwa 98 oktan ale mam nadzieję że ma chociaż te 95 oktan hehe
Peace :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-28, 19:00   

A ja uważam że na gazie to można sobie ... zupe podgrzać :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-28, 22:24   

A diesle na pole... :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-29, 01:19   

A benzyna... ektrakcyjna :D Do usuwania plam :D Tylko RZEPAK CHŁOPAKI! :DDD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-29, 09:37   

Ferbik no co Ty - rzepak do frytek :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2008-05-29, 10:36   

Panowie proszę - dosyć bicia piany. Wróćmy do merytorycznej dyskusji.

W temacie sportowych aut i zasilania ich gazem uważam, iż jeżeli ktoś kupi Subaru Imprezę i założy instalację gazową to jego wolny wybór (być może sam bym tak zrobił). Poza tym nie zawsze koszty benzyny są głównym powodem. Znam kilka osób, które założyły gaz w autach z wyższej półki tylko dlatego, że chcą być "ekologiczni" (cokolwiek by to znaczyło).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-29, 15:24   

O ile jeszcze montaż instalacji LPG do wolnossaka mogę zrozumieć to do turbodoładowanego silnika nigdy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-31, 12:51   

rozszyfrowałem ten sktót BMW:
-> Będziesz Miał Wydatki
-> Bardzo Mały Wóz

:D

Co do moich obserwacji w naszym rodzinnym miasteczku dużo jest ludzi szczególnie młodych jeżdzących bmw. Duzo z tych osób chce sie pokazać dowartościowując sie podnieść swoje własne ego.
Choć auta może z zewnątrz ładnie wyglądają ale przy szczegółowych oględzinach to trupy.
Ogólnie mieć takie auto to fajna sprawa ale oczywiście zadbane i bez zbędnych bajrów z plastiku i tym podobnych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2008-05-31, 14:29   

yampress napisał/a:
rozszyfrowałem ten sktót BMW:
Co do moich obserwacji w naszym rodzinnym miasteczku dużo jest ludzi szczególnie młodych jeżdzących bmw. Duzo z tych osób chce sie pokazać dowartościowując sie podnieść swoje własne ego.
Choć auta może z zewnątrz ładnie wyglądają ale przy szczegółowych oględzinach to trupy.
Ogólnie mieć takie auto to fajna sprawa ale oczywiście zadbane i bez zbędnych bajrów z plastiku i tym podobnych.

Nic dodać, nic ująć :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamol 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 387
Piwa: 5/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-01, 08:49   

yampress napisał/a:
rozszyfrowałem ten sktót BMW:
-> Będziesz Miał Wydatki
-> Bardzo Mały Wóz

:D



Bolid Młodzieży Wiejskiej
Bolesne Miętolenie Wora
_________________
życie to sztuka wyboru
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2008-06-01, 10:07   

stanmarc napisał/a:
Moim zdaniem pogląd, że LPG nie pasuje do samochodów sportowych jest takim samym stereotypem jak to że kierowcy BMW to buraki. Jeżdżę od 4 lat na LPG i poza ceną oraz droższym przeglądem nie widzę różnicy więc po jaką chusteczkę mam płacić drożej. Obecnie jeżdżę na benzynie od miesiąca ponieważ kupiłem samochód bez instalacji i chociaż samochód pali 6-7 l wąchy to już mnie denerwuje tankowanie tak drogiego paliwa - Statoil 4.59 zł., co miesięcznie daje 500 zł na paliwo :evil:
Przepraszam ale jak dla mnie tankowanie benzyny = czyste frajerstwo, więc jak tylko zdobędę funduszę zakładam sekwencje.

PS: Może ktoś poleci jakiś dobry zakład LPG w Wieluniu :?:


Pan Apanasiewicz bardzo dobrze zakłada, żadnych problemów pod warunkiem wyboru dobrej instalacji. Od 3 lat (około 70 tys km) na sekwencji Landirenzo w Corsie taty i nic się nie dzieje. Serwis, przeglądy bez żadnego problemu. A gdy napędzasz mu klientów to rabat - filtry po cenie hurtowej podczas wymiany. Polecam bo naprawdę warto. Fakt, chyba teraz kolejki, ale lepiej poczekać niż pakować się w jakieś chalupnicze montowanie.
Zakład mają przy świętej Barbary/Nowy Rynek.


A do tematu - nie zakładanie instalacji do aut sportowych to raczej z ideologii wynika, jak sport to nie oszczędzanie. Ja jakoś sobie nie wyobrażam np Ferrari na gaz....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW