R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ginekolog w Wieluniu?
Autor Wiadomość
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-07-16, 22:54   

Ja się czepiam???? Używam antykoncepcji hormonalnej już kilka lat i wiem że jest to niemozliwe. To że są to leki pełnopłatne nie znaczy że nie muszę mieć na nie recepty. Poza tym nie omieszkam się pofatygować do wspomnianej apteki i zapytać. Ale wątpię żeby pan Burchaciński zezwalał na to aby jego personel sprzedawał bez recepty leki, które powinny być brane pod kontrolą lekarza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2009-07-16, 23:20   

Tabletki antykoncepcyjne nawet na 100% są na receptę. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-16, 23:23   

Spokojnie dziewczyny, ja tam postaram się jutro zajrzeć i zapytam. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-17, 00:05   

I masz tu babo placek, Edzia chciała dobrze, wy zrobicie nalot na aptekę i Edzia będzie musiała płacić dodatkowo za wizytę u gineksa, po co komplikować innym życie... my gott...

pozdro dla Edzi 8)
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-17, 00:08   

Basia, ja zapytam, bo skoro sprzedawają bez recepty,to chętnie sama bym skorzystała, w końcu po to Edzia podzieliła się z nami tą informacją. :) Mam nadzieje, że mi sprzedadzą, bo bardzo mi zalezy, no a jeśli nie, to trudno, nie bedę z babką dyskutować przecież ani mówić,że komuś tam sprzedaje,to mi tez niech sprzeda, bez przesady.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-07-17, 08:33   

Basia napisał/a:
I masz tu babo placek, Edzia chciała dobrze, wy zrobicie nalot na aptekę i Edzia będzie musiała płacić dodatkowo za wizytę u gineksa, po co komplikować innym życie... my gott...

Basia, Edzia jest dorosła i niech robi co chce. Ale uważasz że jak przyjdzie do apteki jakaś 15 letnia dziewczynka i też dostanie hormony bez recepty to wszystko będzie w porządku....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-17, 09:01   

Cytat:
Basia, Edzia jest dorosła i niech robi co chce. Ale uważasz że jak przyjdzie do apteki jakaś 15 letnia dziewczynka i też dostanie hormony bez recepty to wszystko będzie w porządku....


Wiesz Marta, jak ktoś nie ma w głowie to.... a co mnie obchodzą jakieś dzieciaki, ich problem jak im zaszkodzą nikt ich nie zmusza przecież. A z dwojga złego to lepiej już chyba 15latka kupująca leki bez recepty, niż nie kupująca bo np. wstydzi się iść do lekarza i później dzieci rodzą dzieci...
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-07-17, 09:25   

Basia, ale te leki są na receptę z jakiegoś powodu. To ze nie mozna ich kupic jak Ibupromu oznacza ze podawanie ich musi kontrolowac lekarz. Tak samo jest z antybiotykami i mnostwem innych leków. Dzisiaj jak będę w mieście zajrzę do tej apteki i zapytam czy rzeczywiście stosują takie praktyki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-17, 11:04   

Panterko, lepiej nie pytaj czy stosują takie praktyki, bo już w ogóle nie sprzedadzą nikomu, również Edzi :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-17, 12:08   

Panterka idź i poprostu spytaj bez osądu,aaaa... i jeszcze dopytaj czy wszystkie leki pełnopłatne wydawane na recepte sprzedawają bez.... :)

No i koniecznie napisz co się dowiedziałaś :))
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-17, 12:53   

No własnie Ecomarto. :)

A ja dzisiaj nie byłam w mieście, także nie zawitałam do apteki, ale w przyszłym tyg. się postaram. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2009-07-17, 14:44   

po pierwsze zapytała mnie czy już je brałam,potwierdziłam,po drugie powiedziałam ze w innyc aptekach jest problem,odpowiedziała ze u nich nie
Idąc dalej,oberwałam tutaj tylko za to ,że podzieliłam sie taką informacją i ze mi sie udaje...faktycznie jestem winna ...tylko czego ???,mogłam wcale sie nie odzywac ....szkoda słów.....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-18, 17:36   

Edzia no co ty przecież ja też bym kupowała gdyby mi sprzedawali :) Chodzi tylko o to, że to jest niezgodne nawet nie z etyką (bo to kwestia dyskusyjna), ale z prawem. I wytłumaczenia są tylko dwa: 1. Albo wiedzą, że tak nie można, ale to ignorują. 2. Albo (a mam nadzieje, że nie) żyją w błogiej nieświadomości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-19, 15:52   

[b]Panterka[b]
Cytat:
Leveile Soleile, znajomości, znajomościami ale apteka później musi się rozliczyć z tych recept. Tak jak napisałam wcześniej można dostać wyjątkowo jakieś opakowanie ale nie non stop..

Nie wiem czy apteka się rozlicza czy nie, ale mogą sprzedawać bez recepty. Wiem z doświadczenia, ale w innej aptece 8)
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2009-07-19, 20:01   

Możliwe jest, że panie z apteki mają jakiegoś znajomego lekarza, który później wypisuje im recepty na pigułki.
Możliwe też, że wypisują tzw. receptę farmaceutyczną, z tym że nie wiem, jakiego używałyby wyjaśnienia, bo je wypisuje się tylko w przypadku ratowania życia.

Tak czy siak, recepty muszą być, w przypadku kontroli sprawdzają ile leków jest na stanie w aptece, a ile jest recept na nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW