R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem służby zdrowia w Polsce
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-04, 14:12   

Za takie psie pieniądze to nie dziw że "olewają" to. Ciekaw jestem co się wkrótce wydarzy w związku z tym.

Wczoraj było nawet pokaze w Faktach TVN przykład gościa, który placił 50zł/miesiąc polisy zdrowotnej i miał porządną opiekę lekarską.
Ale u nas trzeba wydoić te 200zł, żeby pania minister i reszte urzędników wykramić.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-04, 14:23   

Cytat:
Za takie psie pieniądze to nie dziw że "olewają" to.


Mateusz, ja też mam psie pieniądze ale nie olewam swojej pracy!! To nie jest tłumaczenie!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-02-04, 14:56   

Mateusz napisał/a:
Za takie psie pieniądze to nie dziw że "olewają" to. Ciekaw jestem co się wkrótce wydarzy w związku z tym.


Tylko weź pod uwagę to, że oni odpowiadają do jasnej ciasnej za ludzkie życie... I z powodu jaki podałeś mogą to życie olać tak??

Czemu nie olewają i nie strajkują prywatnie?? Ano tak, tam nie mają psich pieniędzy...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Długi 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 99
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-04, 22:42   

Ordynator np który ma dyżur 12 godzin dostaje za to ponad 1000zł :) to tylko przykład to ciekawe ile zarabia :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bogna 
Czytał o Wieluniu


Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 41
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-05, 00:09   

bob_mistrz napisał/a:
Czemu nie olewają i nie strajkują prywatnie?? Ano tak, tam nie mają psich pieniędzy...


Tam to dopiero zdzierają kasę. Teraz jest moda na strajkowanie i olewanie, a cierpią ci trzeci. Powinni zrobić taj jak w USA, jak był strajk lekarzy, to rząd zagroził odebraniem prawa do wykonywania zawodu jeśli nie przyjdą do pracy i poskutkowało. Rząd umiał sobie poradzić. Tylko jak ma strajkować np. prywatna bardzo mała firma w której jest szef i 1 pracownik, no jak, też bym chciała bo składki ZUS za wysokie na przykład.
Przypomniały mi się blokady dróg w naszym regionie jakieś 15 lat temu-ktoś to pamięta?


Proszę poprawnie wstawiać zaznaczone cytaty, to już kolejny przykład jak Ciebie poprawiam.
Jaro
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2008-02-05, 07:28, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-02-05, 10:05   

strajkowanie kwestią mody.no proszę, nie wiedziałem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-05, 22:17   

Długi napisał/a:
Ordynator np który ma dyżur 12 godzin dostaje za to ponad 1000zł :) to tylko przykład to ciekawe ile zarabia :)


Jesteś tego pewien czy po prostu "słyszałeś" ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-08, 18:19   

glizda napisał/a:
Mateusz, ja też mam psie pieniądze ale nie olewam swojej pracy!! To nie jest tłumaczenie!
Dokładnie,a nie wiem czym sie kierują młodzi ludzie idąc na studia medyczne powołaniem czy tym,że będą dobrze zarabiać?? :evil:
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2008-02-08, 19:31   

Izabela napisał/a:
glizda napisał/a:
Mateusz, ja też mam psie pieniądze ale nie olewam swojej pracy!! To nie jest tłumaczenie!
Dokładnie,a nie wiem czym sie kierują młodzi ludzie idąc na studia medyczne powołaniem czy tym,że będą dobrze zarabiać?? :evil:


Powołanie...
70 % idzie dla kasy, 20 % aby spełnić marzenia rodziców lub kontynuowac tradycję rodzinną, reszta może w uzasadnieniu wyboru kierunku przywołuje pojęcia powołanie.
Czasy lekarzy z powołania bezpowrtonie mijają.
Zanim pójdziesz do lekarza pomyśl, że aby zaliczyć wystarczy mieć 50-60 % punktów, najgorzej gdy pójdziesz ze schorzeniem które akurat nie objęło tego progu zaliczeniowego. Notabene średnia roku na lekarskim nie przekracza 3,3-3,4...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-09, 10:53   

glizda

Nie napisałem że ja bym tak robił. Ale po twarzach czy to lekarzy czy pielęgniarek czasem można zobaczyć wszystko. Gdyby w Ciebie rodzice pakowali pieniądze na studia medyczne, a później przyszło Ci "harować jak wół" a zarabiać tyle co robotnik na budowie to cóż...

bobmistrz

Właśnie odpowiedziałeś na pytanie...

Część lekarzy to spryciarze, którzy celowo strajkują, żeby zwiększyć liczbę pacjentów przyjmując prywatnie, część lekarzy są pokroju Judyma, część wolałaby prywatyzację sektora zdrowotnego, gdyż byłoby taniej dla pacjenta a lekarz by lepiej zarabiał niż obecnie.

NFZ i pani Kopacz z zastępem urzędników to dość drogi pośrednik. Jest tyle szpitali prywatnych w Polsce i tam lekarze nie strajkują... Dlaczego?? Jak zarabiają średnio po 3-4 tys. netto to niby po co strajkować.

Polisa prywatna kosztuje kilkadziesiąt złotych... Szkoda tylko że pazerni ludzie władzy i tak wymuszają na nas, żebyśmy płacili na publiczną służbę zdrowia niezależnie od tego czy jesteśmy ubezpieczeni prywatnie...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 13:30   

Mateusz, mam już dość tych pierdół które wypisujesz... wiesz o życiu tyle co nic, może nawet dowodu jeszcze nie masz a wypowiadasz sie jakbys pozjadał wszystkie rozumy.
Mateusz napisał/a:
Gdyby w Ciebie rodzice pakowali pieniądze na studia medyczne...
G...o prawda, bo to ja jako podatnik pakuję kasę na wykształcenie lekarzy a także takich jak ty.
Mateusz napisał/a:
a później przyszło Ci "harować jak wół" a zarabiać tyle co robotnik na budowie to cóż...
Gdyby nie robotnik na budowie to mieszkałbyś w szałasie o ile wiedziałbyś jak go zbudować. Wydaje ci się że robotnicy to leżą i nic nie robią???
Twoje podejście do życia mnie zupełnie śmieszy. Mam nadzieję że szybko zostaniesz zweryfikowany przez nie. Zobaczymy wtedy jaką jesteś wybitną jednostką. W jednym masz trochę szczęścia... w tym że żyjesz w zmieniających się czasach, z mniejszym bezrobociem itd. Nie bedziesz musiał walczyć o pracę bo jej teraz pełno wystarczy się rozejrzeć. Jesteś strasznie niepokorny i wydaje ci się że wszystko ci się należy... żebyś sie nie zdziwił.
To tylko takie małe ostrzeżenie. 8)

Wracając do tematu lekarzy. Czytaliście o przypadku lekarza który zamiast wyciąć kobiecie przepuklinę usunął jej macicę wraz z siedmiomiesięcznym płodem??? Dla mnie to zgroza że na takich nieuków ida pieniądze z moich podatków :evil:
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 18:33   

jestsuper napisał/a:
Ja o tym nie słyszałam, ale wydaje mi się to powielaną bajką, bo jak można usunąć macicę z dzieckiem wielkości kilkudziesięciu centymetrów zamiast przepukliny? Czy ty się aby nie pomyliłeś?


O ile to jest pomyłka to powiem że się pomyliłem:

http://wiadomosci.onet.pl...l?MASK=40201596
onet napisał/a:
Cieszyn: lekarz przez pomyłkę usunął ciążę
48-letnia kobieta przyszła do lekarza wyciąć przepuklinę. Jednak ten w czasie zabiegu usunął także powiększoną i siną macicę. Okazało się, że usunął zdrowe siedmiomiesięczne dziecko - informuje serwis dziennik.pl.
Ciąży nie rozpoznał ani lekarz, ani kobieta.

Chirurg został oskarżony o przypadkową aborcję i wywołanie bezpłodności; dziś ruszył jego proces. Grozi mu za to 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło dwa lata temu w Cieszynie – informuje serwis dziennik.pl.
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-09, 22:37   

waldex napisał/a:
Czasy lekarzy z powołania bezpowrtonie mijają.
No niestety nic tylko nie chorować
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2008-02-09, 22:39   

gregg napisał/a:


O ile to jest pomyłka to powiem że się pomyliłem:

http://wiadomosci.onet.pl...l?MASK=40201596
onet napisał/a:
Cieszyn: lekarz przez pomyłkę usunął ciążę
48-letnia kobieta przyszła do lekarza wyciąć przepuklinę. Jednak ten w czasie zabiegu usunął także powiększoną i siną macicę. Okazało się, że usunął zdrowe siedmiomiesięczne dziecko - informuje serwis dziennik.pl.
Ciąży nie rozpoznał ani lekarz, ani kobieta.

Chirurg został oskarżony o przypadkową aborcję i wywołanie bezpłodności; dziś ruszył jego proces. Grozi mu za to 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło dwa lata temu w Cieszynie – informuje serwis dziennik.pl.


O zgrozo, widać wszystko się może zdarzyć....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-10, 19:59   

Gregg

Tobie coś się pomyliło...

Cytat:
G...o prawda, bo to ja jako podatnik pakuję kasę na wykształcenie lekarzy a także takich jak ty.


Ja nie zamierzam studiować na publicznej uczelni.

Cytat:

Gdyby nie robotnik na budowie to mieszkałbyś w szałasie o ile wiedziałbyś jak go zbudować. Wydaje ci się że robotnicy to leżą i nic nie robią???
Twoje podejście do życia mnie zupełnie śmieszy. Mam nadzieję że szybko zostaniesz zweryfikowany przez nie. Zobaczymy wtedy jaką jesteś wybitną jednostką. W jednym masz trochę szczęścia... w tym że żyjesz w zmieniających się czasach, z mniejszym bezrobociem itd. Nie bedziesz musiał walczyć o pracę bo jej teraz pełno wystarczy się rozejrzeć. Jesteś strasznie niepokorny i wydaje ci się że wszystko ci się należy... żebyś sie nie zdziwił.
To tylko takie małe ostrzeżenie. 8)


Miałem na myśli zupełnie coś innego. Robotnik na budowie zarabia czasem 12zł/h w Polsce i wcale nie pisałem że nic nie robi czy leży :p . (sam przez wakacje pracowałem w ten sposób, choć zarabiałem znacznie mniej niż podałem przed chwilą) Więc tu się nie zrozumieliśmy...

Więc nie sądzisz że to trochę dziwne, jak pracownik fizyczny zarabia więcej niż lekarz?

Co do końcówki twojej wypowiedzi, to nie bardzo rozumiem czemu mówisz mi że "wydaje mi się że wszystko ci się należy". Podaj mi przykład gdzie ja tak pisałem.
Co do bezrobocia, to tworzyło i tworzy je wyłącznie państwo przez wysokie koszty pracy(zabieranie w postaci przymusowych ubezpieczeń i składek - 40-50% pensji), utrudnienia dla przedsiębiorców i rozdawanie zasiłków(na które składają się ludzie pracujący).
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW