R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: red
2010-01-02, 12:17
EXIT...nowy lokal w Wieluniu
Autor Wiadomość
Maniek 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 59
Skąd: stad
Wysłany: 2007-12-24, 00:29   

Ferbik napisał/a:

Dla mnie wprowadzanie zakazów palenia w lokalach to głupota. Rybak pisze o cywilizowanych krajach. Rozumiem, że Anglia i Irlandia to kraje, gdzie troglodytyzm szaleje? Bo jeśli tam spróbowaliby wprowadzić zakaz palenia w pubach, to mogą się pożegnać z klientami.


Przecież w Angli obowiązuje zakaz palenia w miejsca publicznych typu puby itp :D

[ Dodano: 2007-12-24, 00:35 ]
W Irlandii chyba też ;D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-24, 01:19   

dianawiel trochę kultury i szacunku dla znacznej ilości osób palących przydałoby się w Twoim słownictwie... Rozumiem rozgoryczenie tym tematem, ale jednak zdecydowanie przesadziłaś.
Ja tam nie mam nic do palaczy, którzy stanowią dość liczne grono moich znajomych. Nigdy nie przywiązywałam większej wagi do tego kto pali, a kto nie... Nikt nie jest w końcu idealny i nikt nie jest święty, a według mnie ludzi dzieli się na podstawie całkiem innego kryterium.
Do lokalu EXIT z chęcią się wybiorę i wcale nie z powodu zakazu palenia, a raczej, żeby po prostu zobaczyć, co tam nowego otwarto w naszym mieście.

Dominika napisał/a:
dla tego kto wymyślił cole i czekoladę- dałabym nobla


Tak już na marginesie… Jedna szklanka coli zawiera około 13 łyżeczek cukru. Poza tym w skład tego napoju wchodzą często: kwas ortofosforowy(zwykle używany do odrdzewiania i usuwania kamienia kotłowego) i aspartam(wielu naukowców uważa, że jest on rakotwórczy). Szczególnie u kobiet pijących colę zwiększa się ryzyko wystąpienia osteoporozy. Tak też należy pamiętać, że „nie wszystko złoto, co się świeci”. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-12-24, 07:31   

karcia napisał/a:
Jedna szklanka coli zawiera około 13 łyżeczek cukru. Poza tym w skład tego napoju wchodzą często: kwas ortofosforowy(zwykle używany do odrdzewiania i usuwania kamienia kotłowego) i aspartam(wielu naukowców uważa, że jest on rakotwórczy). Szczególnie u kobiet pijących colę zwiększa się ryzyko wystąpienia osteoporozy. Tak też należy pamiętać, że „nie wszystko złoto, co się świeci”. :wink:


doskonale o tym wiem. zapomniałam dodać, że cola- na kaca 8)
karcia napisał/a:
Nikt nie jest w końcu idealny i nikt nie jest święty, a według mnie ludzi dzieli się na podstawie całkiem innego kryterium.

każdy z nas ma inne kryteria, priorytety. niektórzy będą mieć "palący/niepalący" i też trzeba to uszanować.
karcia napisał/a:
Ja tam nie mam nic do palaczy, którzy stanowią dość liczne grono moich znajomych. Nigdy nie przywiązywałam większej wagi do tego kto pali, a kto nie...


hmm i tu się mylisz, dobieramy znajomych zazwyczaj "podobnych" do nas. Mnie na pierwszym roku "nie przeszkadzało", że z dobrych 6 koleżanek nie paliłam tylko ja. Teraz jestem na 3 roku, i moją wspólokatorką jest niepaląca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2007-12-24, 08:28   

Ferbik napisał/a:
Dla mnie wprowadzanie zakazów palenia w lokalach to głupota. Rybak pisze o cywilizowanych krajach. Rozumiem, że Anglia i Irlandia to kraje, gdzie troglodytyzm szaleje? Bo jeśli tam spróbowaliby wprowadzić zakaz palenia w pubach, to mogą się pożegnać z klientami.


Zanim napiszesz takie stwierdzenie sprawdź najpierw google :)
http://www.europarl.europ.../default_pl.htm
Jest tam wyraźnie napisane, że Irlandia wprowadziła zakaz palenia.
Może i dianawiel użyła trochę byt mocnego słowa ale nie da się zaprzeczyć że ludzi palących
czuć dymem.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dianawiel 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 107
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-24, 08:56   

O Matko, nie wiedziałam, że aż tak Was zaboli takie słowo. Mam wrażenie, że trafiłam na pensję panienek z dobrych domów. Dla mnie dym papierosowy śmierdzi, jeżeli jestem w lokalu gdzie jest siwo od dymu to przesiąkam tym dymem i chcąc czy nie chcąc staje sie również takim "śmierdzielem" jak i sami palacze. Nie ma to związku z higieną czy tym podobne! Paląc papierosy przesiąkasz tym "zapachem", Twoje ubranie, skóra i stajesz się takim "chemicznym śmierdzielem". Nie unoście się tak jakbym Wam rodzinę obrażała :) czasami w rozmowie można powiedzieć - "głupi jestes" co nie oznacza, że nasz rozmówca od razu jest debilem z niedorozwojem albo ze chcemy go obrazic do 4 pokolenia wstecz. Wydaje mi się ze, czasami brakuje tutaj niektórym troszeczkę dystansu do siebie i tego Wam życzę. Jeżeli jednak ktoś, naprawdę czuję się osobiście dotknięty to przepraszam go uniżenie. Aczkolwiek pozostane przy swoim zdaniu, dym papierosowy śmierdzi okrutnie, w duzych dawkach powodując u mnie mdłości.
_________________
Sarkazm to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-24, 10:17   

Rybak napisał/a:
Zanim napiszesz takie stwierdzenie sprawdź najpierw google
http://www.europarl.europ.../default_pl.htm
Jest tam wyraźnie napisane, że Irlandia wprowadziła zakaz palenia.
Maniek napisał/a:
Przecież w Angli obowiązuje zakaz palenia w miejsca publicznych typu puby itp

[ Dodano: 2007-12-24, 00:35 ]
W Irlandii chyba też ;D

Tak racja. Przepraszam, moja wina. Jednak dla mnie puby w Irlandii i Anglii straciły na swoim klimacie, gdzie jest głośno, tłoczno i zadymione.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-24, 12:39   

Dominika napisał/a:
niektórzy będą mieć "palący/niepalący" i też trzeba to uszanować.

Jasne, że to szanuję. Wymagam szacunku od innych, więc sama staram się być w porządku. Po prostu wyraziłam swoją opinię na ten temat...

Dominika napisał/a:
dobieramy znajomych zazwyczaj "podobnych" do nas

Dla mnie liczy się, czy mogę na kimś polegać, czy mi pomoże, kiedy będę miała kryzysową sytuację, czy dobrze mi się z nim/nią rozmawia i czy czuję się nieźle w jego/jej towarzystwie(chodzi głównie o wzajemne kontakty i porozumienie). Palenie w doborze moich znajomych gra akurat najmniejszą rolę...
Ale przecież każdy ma prawo mieć własne zdanie. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2007-12-26, 20:21   

bob_mistrz napisał/a:
żebyśmy ją zabrali na piwo do EXIT-u

Nie pije :D
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-12-26, 20:38   

Acree napisał/a:
bob_mistrz napisał/a:
żebyśmy ją zabrali na piwo do EXIT-u

Nie pije


Ale my pijemy :D :D :D
Tylko nie wiem co na to Panterka i Moja Marta :P :P
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-26, 22:41   

Ferbik napisał/a:
Jednak dla mnie puby w Irlandii i Anglii straciły na swoim klimacie, gdzie jest głośno, tłoczno i zadymione.


nadal jest głośno i tłoczno, tyle że dymu nie ma :)
mnie to baaaardzo odpowiada. a dla palaczy sa specjalnie wyznaczone miejsca na zewnątrz. Da sie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ania 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Gru 2006
Posty: 13
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-26, 23:03   

Fajny lokal :grin: naprawdę polecam a fakt, że nie można tam palić (według mnie) jest dużą zaletą tego lokalu. Pozdrawiam :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2007-12-29, 12:47   

Proszę oto kolejny europejski kraj Francja wprowadza całkowity zakaz palenia.
http://biznes.interia.pl/...palenia,1033888

W Niemczech także od nowego roku wchodzi podobny zakaz.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamol 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 387
Piwa: 5/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-23, 12:07   

Co do lokalu to jest naprawdę świetny. Piwo nie przekroczyło jeszcze magicznej kwoty 6 zł za butelkę, zawsze można wybrać coś z menu żeby je na pusty żołądek nie wlewać w siebie. Wystrój bardzo przyjemny jednak jak dla mnie główna zaleta to zakaz palenia. Sam nie palę i drażni mnie jak po wizycie w klubie całe ubranie śmierdzi dymem papierosowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-17, 09:28   

Wczoraj byłam w tym lokalu na kawce i byłoby wszystko super gdyby nie jeden incydent, którego nie dało sie nie zauważyć.

W lokalu była grupka młodych ludzi (bardzo młodych, większość 18-tu lat nie miała), którzy kupili alkohol. Siedzieli przy barze i rozmawiali z barmanką, odniosłam wrażenie że ona ich bardzo dobrze zna. Po jakimś czasie wpadła do lokalu mama jednego z nich i zapytała sie barmanki dlaczego sprzedaje alkohol nieletnim. Barmanka odpowiedziała ze kupujący ma 18 lat gdyż sprawdziła. Ale tylko jeden chyba z nich miał 18 lat.
Tak sie zastanawiam, czy powinna zwrócić uwagę na fakt że alkohol piją także nieletni? :?
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-04-17, 11:13   

glizda napisał/a:

Tak sie zastanawiam, czy powinna zwrócić uwagę na fakt że alkohol piją także nieletni? :?

raczej nie chciała zwrócić na to uwagi- wygodniej, jednak chyba nie każdego stać na taką WYGODę :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW