R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pizzerie w Wieluniu
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-01, 09:14   

red, zgadza się :) Zapomniałeś dodać, że prawdziwa pizza jest robiona na mozarelli :) I bez sosów, tylko z octem winnym albo oliwą z oliwek :P Za chwilę wszystko będziemy nazywać pizzą co jest wypiekane w piecu i ma okrągły kształt :) My Polacy też nie bylibyśmy szczęśliwi jakby nasze polskie danie, np. kluski śląskie robiono gdzieś w Słowacji z topinamburu zamiast ze zwykłych ziemniaków :)
Ale jak zwykle się czepiam :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-08-01, 18:00   

Ferbik napisał/a:
reniaa_25, pamiętaj że nie jestem kłębkiem świata

:roll:
Ferbik napisał/a:
Mówię tylko, że nazywanie czegoś pizza, to tak jak mówienie, że trabant 4-ro drzwiowy to limuzyna. Przepraszam za czepialstwo, ale nie lubię, jak ktoś robi z krowiej kupy placki ziemniaczane. Grzech w tradycji.

drogi Ferbiczku we Włoszech nie tylko na to mowia Pizza.Mowia tez na okragłe ciasto,ktore pieka z maka i z woda(czy jakos tak).Jest ono puszyste,wiec nie wysmiewaj sie z nas , ze my tak nazywamy ciasto ktore bardzo lubimy - PIZZA :) Nie jestesmy sami :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-01, 21:58   

Bardzo lubię pizze z polskim nadzieniem ,czyli dużo kiełbachy w kostce(nie mielonki nazywanej szynką)dużo sera ,pieczarki i cebulka ,to jest dla mnie super pizza.Kiedys zamówiłam z Latakii Sharma czy jakos tak ,mięso było tak suche ze młotkiem bym go nie rozbiła i zero przypraw całkiem bez smaku.Ale najlepszą robie ja ,grube ciasto drożdżowe,papryka marynowana we wszystkich kolorach,pieczarki podsmażane,duużo kiełbachy ,cebulka mniam ale to taka moja dla was pewnie niezbyt :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-01, 22:19   

reniaa_25 napisał/a:
drogi Ferbiczku we Włoszech nie tylko na to mowia Pizza.Mowia tez na okragłe ciasto,ktore pieka z maka i z woda(czy jakos tak).Jest ono puszyste,wiec nie wysmiewaj sie z nas , ze my tak nazywamy ciasto ktore bardzo lubimy - PIZZA

Chyba pomerdało Ci się ze słowem PASTA a dokładnie TORTA :P Pasta nazywa się przed wypiekiem, po wypieku - Torta.
pizza to jest nazwa ciasta wypiekana na cieście drożdżowym z pomidorami i mozzarellą :P
edzia i odziu napisał/a:
Bardzo lubię pizze z polskim nadzieniem ,czyli dużo kiełbachy w kostce(nie mielonki nazywanej szynką)dużo sera ,pieczarki i cebulka ,to jest dla mnie super pizza.

Jak widać każdy z nas ma inny gust i inne podniebienie :P
Dla mnie pizza tylko i wyłącznie na cieniutkim cieście, na mozarelli, z małą ilością dodatków - posypana Gorgonzolą lub/i Parmezanem.
Najlepsza pizza jaką jadłem, to pizza z kilkoma rodzajami sera: quattro formaggi.
Ale w Wieluniu się tego nie doczekam :) Poza tym, żadna pizza nie jest robiona na bazie mozarelli, bo by się u nas nie opłacała. Jak pisałem, najbardziej zbliżone smaki były w Diavolo, Amfiteatrze. W Wenecji była kiedyś dobra pizza, teraz poszli na ilość chyba, bo już nie smakuje tak jak kiedyś. W TR jest chyba jeszcze jedna z najlepszych w Wieluniu, za fastfoodową jakoś nie przepadam, grube ciasto absolutnie odpada. Jeśli sosy, to pomidorowy i czosnkowy, ale nie mieszane razem na pizzy, tylko każdy kawałek z innym i też bez przesady z sosami. Najlepiej pizza smakuje bez sosów, jeśli trzeba ich dodawać, tzn. że z pizzą jest coś nie tak :)
Aaaa i jeszcze lubię zjeść pizzę frutti di mare. Tu stanowczo polecam TR. Najlepsza z owocami morza jaką jadłem w Wieluniu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-01, 22:46   

edzia i odziu napisał/a:
Ale najlepszą robie ja ,grube ciasto drożdżowe,papryka marynowana we wszystkich kolorach,pieczarki podsmażane,duużo kiełbachy ,cebulka mniam ale to taka moja dla was pewnie niezbyt



Robisz takie jak moja mama, oprócz paru mamusinych dodatków. Taka domowej roboty pizza jest najlepsza, nie ma co :D

MNIAM MNIAM, aż mi ślinka cieknie :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-02, 08:02   

Ferbik napisał/a:
Najlepsza z owocami morza jaką jadłem w Wieluniu.
upss to juz nie dla mnie ,na widok tych robaczków nazywanych krewetkami robi mi się niedobrze,jakos nie umie przekonać sie do małż i innych wynalazków,wolę już proste jedzonko :P
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 08:51   

Ferbik napisał/a:
Poza tym, żadna pizza nie jest robiona na bazie mozarelli, bo by się u nas nie opłacała

To jest mozarella, tyle że nie taka jaka znamy ze sklepów (białe kulki w płynie, jak w sałatce caprese) tylko specjalne granulowane lub wiórowane bloki mozarelli. Kiedyś z braku mozarelli użyłem w lokalu zwykłego sera i zaręczam że to nie to samo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 09:08   

red napisał/a:
Kiedyś z braku mozarelli użyłem w lokalu zwykłego sera i zaręczam że to nie to samo.

No pewnie, że nie to samo. Kto jadł ten zrozumie :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 15:30   

No ja uwielbiam ze szpinakiem (jadłem oryginalną we włoskiej knajpie, MNIAM) i z jajecznicą :> Ale w Wieluniu nie mogłem takiej znaleźć, wobec tego tuńczyk to mój faworyt w Wieluniu, Eden, zaznaczam, że w TR nie jadłem jeszcze NIC zupełenie, ale zamierzam to naprawić w najbliższy weekend :>
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-08-02, 15:41   

Ferbik napisał/a:
Chyba pomerdało Ci się ze słowem PASTA a dokładnie TORTA

Nic mi sie nie pomyrdało Ferbiczku . W tych stronach co byłam,pasta-to makaron! a torta mowia na ciasto roznego rodzaju(u nas sa to wyroby z cukierni ).Mnie chodziło o okragłe ciasto pieczone z maka,jajkami i woda,jest troche słodkawe i puszyste. Nazywaja to9 Pizza .

*pomerdało
_________________

Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2007-08-02, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 15:48   

reniaa_25 napisał/a:
W tych stronach co byłam,pasta-to makaron!

Taa a u nas w Polsce do zębów, do podłogi itp.

Przykład chociażby tu:
ling.pl napisał/a:
Słownik uniwersalny włosko-polski

Copyright by Wydawnictwo HaraldG (autorka: Hanna Cieśla)
pasta

ciastko , f ciastko n; ciasto n; makaron m; pasta f;
~ frolla kruche ciasto;
~ sfoglia ciasto francuskie


A pizza tak jak pisałem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
eryk 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 3
Skąd: wiel
Wysłany: 2007-08-02, 16:02   

Pyszna była w Amfiteatrze, poza tym raczej wzystkie mi podchodzą, w każdej knajpie jest inna i fajnie, w Latakii jadłem raz, bardzo dobra i najlepsze ciasto. w St. Rynku jeszcze rok temu były o wiele lepsze teraz oszczędzaja na ananasie w hawajskiej, dawniej cała była nim zasypana :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-08-02, 20:01   

Ferbik napisał/a:
reniaa_25 napisał/a:
W tych stronach co byłam,pasta-to makaron!

Taa a u nas w Polsce do zębów, do podłogi itp.

Przykład chociażby tu:
ling.pl napisał/a:
Słownik uniwersalny włosko-polski

Copyright by Wydawnictwo HaraldG (autorka: Hanna Cieśla)
pasta

ciastko , f ciastko n; ciasto n; makaron m; pasta f;
~ frolla kruche ciasto;
~ sfoglia ciasto francuskie


A pizza tak jak pisałem.

Na tyle znam włoski ze dogadam sie z kims i zrozumiem co dana osoba lubi jesc.We Włoszech sa takze dialekty,wiec kazdy rejon mowi inaczej.Ja słyszałam o pizzy a ty moze o innej nazwie tego ciasta.Nie wszyscy sa idealni i nie wszyscy jedza tak jak ty u siostry( pozdrowienia dla niej):)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-04, 17:00   

Tomek napisał/a:
zaznaczam, że w TR nie jadłem jeszcze NIC zupełenie, ale zamierzam to naprawić w najbliższy weekend

Z tym bedzie mały problem. Kuchnia w lokalu jest nieczynna z uwagi na mały remont. Lokal będzie otwarty tylko dzis na impreze (od godz. 21), w tą niedziele TR nieczynne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
borsuk 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 176
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-11, 21:18   

właśnie wchłonąłem z borsuczym apetytem pizzę z Big Buffalo i jestem prawie maksymalnie zadowolony-pizza przepyszna,kowbojska na pół z meksykańską,pikantna tak jak poprosiłem,średni rozmiar wprost idealny dla głodnego borsuka,pani przy zamawianiu uprzedziła mnie,że będzie trzeba czekać ok godziny(sobota wieczór - rozumiem :) ) jedno,co nie było dograne do końca-nikt mnie nie spytał jaki sos do tego,pomyślałem,ze może dostanę standardowo pomidorowy i czosnkowy (jak np.w Da Grasso) To co dostałem i myślałem,że jest sosem czosnkowym(wywnioskowałem po białym kolorze) okazało się majonezem! mam trochę kataru,jeszcze jutro spróbuję,ale czosnku ni ziół się w tym ani nie dowąchałem,ani nie dosmakowałem :) Chrzani mi się trochę telefon i może nie dosłyszałem podczasn zamawiania,więc może nie ma w tym niczyjej winy! W każdym razie ocena pozytywna jak najbardziej! Mam jeszcze prośbę-moiże wrzuciłbyś na forum menu,ja nie znalazłem u siebie żadnej ulotki z BB i nie kojarżę czy kiedykolwiek była! Dzięki! Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-08-11, 21:19 ]
Prośba skierowana oczywiście do Reda! pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW