R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
TATO #2
Autor Wiadomość
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-07-18, 00:52   TATO #2

ojciec - wg prawa rodzic drugiej kategorii....

za wyborczą...

Cytat:

Odbieranie dzieci ojcu - dramatyczny materiał "Polsatu"
jg2007-07-17, ostatnia aktualizacja 2007-07-17 21:51
Dramatyczne zdjęcia dwóch chłopców odbieranych ojcu przez 11 policjantów i kuratorów pokazały dziś "Wydarzenia" Polsatu. Wszystko działo się w majestacie prawa - o odebraniu dzieci zdecydował sąd, bo matka, która z mężczyzną żyje w separacji oskarżała go, że molestuje dzieci seksualnie.
Rzecz działa się w Łukowie, dziś o godz. 11. Na filmie widać, jak dwóch chłopców 12 i 14-letni broni się przed policjantami, którzy ciągną ich po ziemi. Dzieci krzyczą. Nie chcą zostać rozdzielone. Jeden z chłopców woła do drugiego: "Kamil, trzymaj mnie".

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie ewentualnego molestowania dzieci przez ojca. Sąd na wszelki wypadek zakazuje mu kontaktu z nimi. Dzieci od maja regularnie uciekają od matki do ojca. Przejeżdżają z Lublina do Łukowa ponad 100 km. Także rodzina i sąsiedzi zapewnia, że dzieci wolą być z ojcem. - Czuję wielki żal, że im się krzywda stanie - mówi dziadek. Twierdzi, że matka nie daje im jeść, zniszczyła im komputer.

Dzieci nie trafiły jednak do matki, lecz do domu opieki w Lublinie


http://wideo.gazeta.pl/wideo/0,0,4321512.html


miało być z komentarzem, ale K... MAĆ JAKI TU DAĆ KOMENTARZ :?: :!: :!:
pozostawiam to do rozważenia we własnym sumieniu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 08:54   

Bo niektóre baby to ch...e :evil:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 08:58   

Ferbik napisał/a:
Bo niektóre baby to ch...e :evil:


i to wielkie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 11:50   

Straszne, nie znam sprawy lecz jeśli jest to prawda, że ojciec jest ten dobry a matka ta zła to dodam jedynie, że sąd jak widać stanowczo za mało zapoznał się ze sprawą, wydając decyzję o umieszczeniu chłopców w domu opieki a nie pozostawiając ich u ojca.
Prawo nie jest doskonałe...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
szwagier 
Czytał o Wieluniu
szwagier admina :P


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 11:54   

Sądy najczęściej orzekają na korzyśc matki a nie ojca chos w wielu przypadkach ojciec lepiej zajmie sie dzieckiem. W Polsce panuje błędne przekonanie że u matki dziecku będzie lepiej a mężczyzna nie umie zając sie dzieckiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 12:18   

Jak chcesz komuś narobić bałaganu, po prostu rzuć pod jego adresem oskarżenie o molestowanie seksualne.
Na nasze organa ścigania, sądy, i pozostałe społeczeństwo działa to jak płachta na byka. Mam nadzieję że tak samo było w tym przypadku, i po wyjaśnieniu całej sprawy (oby jak najszybciej), dzieciaki wrócą do ojca.

Sama sprawa molestowania seksualnego, kogokolwiek i w jakimkolwiek by wieku molestowany/a nie był, jest traktowane zbyt nadgorliwie przez odpowiednie organa. A że to bardzo wrażliwy temat, wystarczy zatem odrobina, powtarzam odrobina, pomówień tylko, i ktoś może mieć skutecznie przechlapane i to na dłuższy czas, a takie sprawy jest potem ciężko wyprostować, bo coś tam niby jednak było.

Tak jak w tym konkretnym przypadku, narobili smrodu a w gruncie rzeczy są dopiero na etapie sprawdzania poszlak. Szkoda tylko że cierpią na tym chłopcy (mam tu też nadzieję że właśnie teraz cierpią a nie cierpiały wcześniej), i nawet po pozytywnym wyjaśnieniu sprawy, będzie się to za Nimi ciągło jeszcze przez długi czas.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
borsuk 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 176
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-18, 15:08   

Nie znam sprawy,więc się nie wypowiadam,choć pewne podejrzenia mogą się nasuwać !!! jedno jest pewne - najbardziej szkoda w całej sprawie dzieci!!! pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-07-19, 08:38   

cd. sprawy..
Cytat:

Dzieci odebrane ojcu - czy akcja musiała być brutalna?
jg2007-07-18, ostatnia aktualizacja 2007-07-18 20:24
- Doszło do złamania praw dziecka - twierdzi Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. - Pominięto uczucia tych dzieci - mówi terapeutka. Chodzi o dramatyczną historię z Łukowa w Lubelskiem pokazaną przez "Wiadomości" Polsatu, w której 11 policjantów odbiera dzieci ojcu. Ciągną chłopców po asfalcie, bo Ci płaczą, chwytają się bramy. Nie chcą trafić pod opiekę matki.

Historię odbierania dzieci "Wydarzenia" pokazały wczoraj. 12 i 14-letnich chłopców formalnie odebrano zgodnie z wyrokiem sądu, który zakazał ojcu wszelkich kontaktów z synami (matka oskarżyła go m.in. o molestowanie seksualne 8-letniej córeczki).

Dziś dziennikarze z kamerą ponownie wybrali się do Łukowa w Lubelskiem. Zobacz materiał "Wydarzeń" Polsatu:
http://wideo.gazeta.pl/wideo/0,0,4324155.html

Urzędnicy, odpowiedzialni za akcję tłumaczą, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, choć przyznają, że pierwszy raz spotkali się z taką sytuacją.

Beata Ciejka, terapeutka z 11-letnim stażem mówi reporterowi "Wydarzeń": - Pierwszy raz spotykam się z takim sposobem egzekwowania prawa. Pominięto uczucia tych dzieci. Nie pomyślano co się z nimi będzie działo w trakcie takiego egzekwowania.

Adam Bodnar z Helińskiej Fundacji Praw Człowieka: - Interwencja ze strony państwa powinna być przeprowadzona proporcjonalnie do celu, który się realizuje. W tym przypadku, mam wrażenie, że doszło do przekroczenia proporcjonalności i naruszono prawa dziecka.

Rzecznik MSWiA zapowiedział, że ministerstwo sprawdzi, czy dochowano formalności i zastosowano właściwe procedury. Przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich i szef Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych nie chcieli komentować sprawy.

- Dla policji była to zwykła akcja, taka jak przenoszenie paczek. Użycie aparatu przemocy, użycie policji wobec dzieci jest idiotyzmem na miarę dżungli - mówi w redakcyjnym komentarzu Małgorzata Ziętkiewicz, dziennikarka "Wydarzeń".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-19, 10:44   

Wczoraj rzuciłem tylko okiem na reportaż, dzisiaj obejrzałem dokładnie.przeraża sposób w jaki policjanci zabierali dzieci. Typowi przedstawiciele policji, rozkaz to rozkaz, zero uczuć.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Nowak (W) 2007-07-19, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-07-19, 13:21   

Taką nieśmiałą propozycje mam, jest to niewątpliwie bardzo ciekawy temat, i szkoda tylko że sami panowie wypowiadają się w nim. A nie interesuje Was, co panie by na ten temat rzekły? Temat mógłby się jeszcze bardziej ciekawym zrobić. Co Wy na to?

PS. W razie przychylenia się do mojej propozycji, usuńcie tego posta.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-19, 15:27   

miko 005 napisał/a:
A nie interesuje Was, co panie by na ten temat rzekły?


solidarność jajników .... trzymałyby stronę kobiety zapewne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-07-23, 19:57   

Uważam, że nie najważniejsze w tym jest zdanie kobiet, ale sposób, w jaki odebrano ojcu dzieci. Jak worki z ziemniakami.
Zero ludzkich uczuć.
Ciekawe, czy tak samo "skrupulatnie", jak wykonujący wyrok policjanci, podszedł do tej sprawy sędzia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 19:56   

Czepiacie się policjantów... Ci którzy wyjeżdżają na patrole, to zwykle edukacja im kiepsko poszła. a Ci którzy siedza za biurkiem zwykle są po jakiejś dobrej szkole...

Ja to na miejscu tego ojca przyjął bym inną strategie walki o dzieci, bardziej drastyczną dla matki...


MATEUSZ
wypowiedź jak zwykle (niestety) niezrozumiała...
proszę przetłumaczyć ją na język polski z Twojego bełkotu...
gdybyś miał problemy ze zrozumieniem mojej uwagi to w szczególności chodzi mi o to:
1.
Cytat:
Czepiacie się policjantów...


Wyjaśnij kto w tym wątku, gdzie i z jakich przyczyn czepia się policjantów???

2.
Cytat:
Ci którzy wyjeżdżają na patrole, to zwykle edukacja im kiepsko poszła. a Ci którzy siedza za biurkiem zwykle są po jakiejś dobrej szkole...


Uczyłeś się języka polskiego?? A cóż to więc za bełkot i w jakim celu go tutaj umieściłeś?? Czy ma to jakiś związek z całym wątkiem?

Będąc złośliwym powiedziałbym, że w dzisiejszych czasach policjanci, którzy zostali w naszym kraju, niezależnie od zajmowanego stanowiska, to "wykształciuchy" w porównaniu do niektórych totalnych analfabetów pracujących w Polsce na budowach - bo zdolniejsi budowlańcy to nauczyli się języka obcego i wyjechali na Zachód. Ale nie powiem tego, bo związku z wątkiem nie ma to żadnego...

3.
Cytat:
Ja to na miejscu tego ojca przyjął bym inną strategie walki o dzieci, bardziej drastyczną dla matki...


Postu Twojego nie usunąłem głównie ze względu na tą część Twojej wypowiedzi, choć też jest z błędem, dla odmiany ortograficznym - "przyjąłbym" a nie "przjął bym".
Proszę, rozwiń swoją myśl, ciekaw jestem (a pewnie i inni forumowicze) jaki masz pomysł dla rozwiązania sytuacji w tamtej rodzinie.

GN(W)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Nowak (W) 2007-07-31, 20:40, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-07-31, 20:38   

Aha, i przypominam Ci, że przynajmniej u mnie jesteś "otoczony szczególną uwagą"

pozdrawiam!!
GN(W)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-07-31, 20:58   

yampress napisał/a:
solidarność jajników .... trzymałyby stronę kobiety zapewne
Przepraszam ze weszłam w dział męża ,ale zainteresował mnie tytuł....jestem wstrząsnięta tym co zobaczyłam,matka potwór-nie wierzę ze ojciec przeciwstawia te dzieci przeciw niej ,przecież chłopaki mają 12,14 lat i nie da sie takiemu dziecku za bardzo wcisnąć kitu,skończona idiotka i mam nadzieję ,że kiedy cała ta sprawa sie wyjaśni ,będzie oskarżona o pomówienia a co za tym idzie narazenie dzieci na tak straszną krzywdę psychiczną.Myślę też że dzieci przestraszyły sie ilosci osób i to też mogło spowodować u nich taką histerię,po rozstaniu poprostu zaczęła sie mścić ,o to że odszedł,o to ze dzieci wolą być z nim ,tylko (słowo wymoderowano) zupełnie zapomniała o uczuciach tych biednych chłopaków.Gdzieś tu na forum był kiedyś temat dotyczący ojców.Uważam ze w takich sprawach powinno byc 2 sędziów kobieta i mężczyzna zeby uniknąc właśnie solidarnosci jajników,baba za babą idzie co nie znaczy ze wszystkie,ja normalnie beczałam jak to oglądałam......
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW