R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: mario's
2007-07-25, 18:47
No to w końcu jest żle czy dobrze tzn. idzie ku lepszemu.
Autor Wiadomość
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-07-03, 15:46   No to w końcu jest żle czy dobrze tzn. idzie ku lepszemu.

onet napisał/a:
Ernst&Young: przed Polską tylko Chiny


Polska zajmuje siódmą pozycję w świecie pod względem atrakcyjności dla zagranicznych inwestorów - wynika z badania "Atrakcyjność inwestycyjna Europy 2007" przeprowadzonego przez firmę doradczą Ernst&Young.

Wyprzedzają nas Chiny i Stany Zjednoczone, a wśród krajów europejskich: Niemcy, Rosja oraz Wielka Brytania. "Polska jest niekwestionowanym liderem wśród krajów Europy Środkowej i Wschodniej" - napisano w zaprezentowanym we wtorek raporcie. Według Ernst&Young, na nasz sukces wpłynęło położenie geograficzne oraz niskie koszty pracy.

Z badania wynika też, że Polska jest drugim najbardziej popularnym na świecie krajem do inwestycji, jeśli chodzi o produkcję przemysłową. Pod tym względem wyprzedzają nas jedynie Chiny.

Polska odniosła sukces, jeśli chodzi o kreowanie nowych miejsc pracy. W 2006 r. powstało ich 31 tys., czyli najwięcej w całej Europie - powiedziała na wtorkowej konferencji poświęconej raportowi Agnieszka Tałasiewicz z Ernst&Young.

Według niej, powoli zmniejsza się konkurencyjność Polski, osiągana dzięki niższym kosztom pracy. Mamy wykształconą kadrę pracowników, którzy nie chcą pracować za minimalną zapłatę. Dodała, że z Chinami możemy konkurować jakością produkcji.

Tałasiewicz zaznaczyła, że wyzwaniem dla naszego kraju jest zmiana struktury inwestycji, by przyciągać więcej inwestycji związanych z nowymi technologiami. By to osiągnąć, konieczne są dwa rodzaje działań - skuteczny marketing inwestycyjny oraz poprawa otoczenia biznesowego, m.in. stabilne i elastyczne prawo, poprawa infrastruktury telekomunikacyjnej i logistycznej oraz skrócenie procesu przyznawania wsparcia dla inwestorów.

Jak mówiła Tałasiewicz, musimy już teraz podjąć działania, które pozwolą utrzymać się w pierwszej dziesiątce najatrakcyjniejszych państw pod względem inwestycji. Jeśli tego nie zrobimy, może czekać nas podobny los jak Francję i Hiszpanię, których atrakcyjność ostatnio spadła. Według Tałasiewicz, w przyszłości zwiększy się też współpraca Polski z Indiami, które szukają w Europie miejsca do lokowania centrów obsługi.

Ekspertka podkreśliła, że raport wskazuje obecnie na bardzo dobry klimat inwestycyjny wokół Polski. "Inwestorzy potwierdzają, że chcą kontynuować swoją działalność w Europie, a krajem najchętniej wskazywanym jako miejsce lokowania przyszłych inwestycji niezmiennie pozostają Niemcy. Polska zajmuje drugą pozycję, podobnie jak przed rokiem" - czytamy w raporcie.

W tegorocznej edycji badania wzięło udział ponad 800 osób, przedstawicieli międzynarodowych inwestorów. 53 proc. respondentów pochodziło z Europy, 35 proc. z Ameryki Północnej, a 11 proc. z Azji.


Proszę wklejać artykuły a nie linki do nich! Następne tego typu posty będą usuwane.
Ferbik
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2007-07-03, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-07-03, 18:07   

Brawo Brawo za niskie koszty pracy to jest sukces!!! Praca za 5zl na godz!
To sie nazywa sila Polski za pare groszy pracowac.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-03, 19:04   

7 miejsce to coś, ale jak na nasz mozliwosci to nic... Wystarczyło by drogi polepszyc, urzedników pokory nauczyć, podatki od dochodów firm i ubezpieczenei zdrowotne obnizyć po stronie pracodawcy i 1 miejsce gwarantowane.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-07-03, 22:44   

pytanie na czyje zlecenie E&Y przygotowało raport?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-04, 00:25   

wielunianka napisał/a:
Brawo Brawo za niskie koszty pracy to jest sukces!!! Praca za 5zl na godz!
To sie nazywa sila Polski za pare groszy pracowac.

Widzę, że optymizm, entuzjazm i obowiązkowe dobre wyrażanie się na temat swojego kraju to nasze polskie cechy narodowe...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-07-04, 09:31   

siwy_ napisał/a:
wielunianka napisał/a:
Brawo Brawo za niskie koszty pracy to jest sukces!!! Praca za 5zl na godz!
To sie nazywa sila Polski za pare groszy pracowac.

Widzę, że optymizm, entuzjazm i obowiązkowe dobre wyrażanie się na temat swojego kraju to nasze polskie cechy narodowe...



W takim kraju niestety żyjemy :roll: :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-04, 14:52   

Mateusz napisał/a:
7 miejsce to coś, ale jak na nasz mozliwosci to nic... Wystarczyło by drogi polepszyc, urzedników pokory nauczyć, podatki od dochodów firm i ubezpieczenei zdrowotne obnizyć po stronie pracodawcy i 1 miejsce gwarantowane.


Sądzisz, że w Polsce nie ma podatku dochodowego od firm? Ciekawe poglądy, ciekawe...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-04, 15:32   

Tomek
Wyraźnie napisalem:

7 miejsce to coś, ale jak na nasz mozliwosci to nic... Wystarczyło by drogi polepszyc, urzedników pokory nauczyć, podatki od dochodów firm i ubezpieczenei zdrowotne obnizyć po stronie pracodawcy i 1 miejsce gwarantowane.

Wg mnie dochód uzyskany przez firmę, ale nie przeznaczony na pensję dla pracowników, lecz na dalszy rozwój firmy powinien być nieopodatkowany. To sprzyja inwestowaniu i szybkiemu rozwojowi firmy.

wielunianka

5zł od godziny?? Żartujesz sobie?? Gdzie tak mało płacą? Ja nie mam 18 lat a już 6zł co najmniej na godzine mam.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-05, 18:25   

Mateusz napisał/a:
Wg mnie dochód uzyskany przez firmę, ale nie przeznaczony na pensję dla pracowników, lecz na dalszy rozwój firmy powinien być nieopodatkowany. To sprzyja inwestowaniu i szybkiemu rozwojowi firmy.

Nie jestem ksiegowym (jesli ktoś wie dokładnie jak to jest to niech mnie poprawi) ale o ile mi wiadomo to tak jest jakbys chciał żeby było :D Firmy płacą podatek dochodowy od wypracowanego dochodu, a zatem od różnicy miedzy przychodami a kosztami. A kosztami są m.in. koszty związane z rozwojem firmy (np. zakup nowych maszyn, tworzenie miejsc pracy, zakup nieruchomości i ruchomości mających służyć rozwojowi firmy - definicja kosztów w prawie podatkowym jest bardzo szeroka).
Mateusz napisał/a:
5zł od godziny?? Żartujesz sobie?? Gdzie tak mało płacą? Ja nie mam 18 lat a już 6zł co najmniej na godzine mam.

powiem ci że w wielu firmach w Wieluniu i nie tylko sa takie płace. Wiele osób pracuje za najniższą krajową, a to daje ok. 4 zł / godzine netto (5,60 zł brutto). A jest jeszcze mozliwośc niższej płacy w przypadku pracowników podejmujących pierwszą pracę. Więc te stawki nie powinny nikogo dziwić.
I odpowiedz sobie na pytanie czy praca którą wykonujesz jest stała czy sezonowa, czy masz umowe o prace, ubezpieczenie itp. Bo jesli nie masz umowy o prace a jest to praca sezonowa, to 6 zł na godzine to tak naprawde żadna rewelacja. Pogadamy za kilka lat jak skończysz szkołe lub studia i bedziesz szukał pracy w swoim zawodzie - wtedy pochwalisz się (lub nie) kwotą jaką zarabiasz. A póki co nie wyśmiewaj się z tego ile zarabiają inni - fajnie sie krytykuje jak sie jest na garnuszku rodziców.
I jeszcze jedno - z tego co pamiętam to niedawno krytykowałeś warunki pracy w Polsce i pisałeś że chcesz wyjechac za granicę do pracy. Co sie stało że zostałeś w Polsce?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-05, 18:29   

red napisał/a:
Mateusz napisał/a:
5zł od godziny?? Żartujesz sobie?? Gdzie tak mało płacą? Ja nie mam 18 lat a już 6zł co najmniej na godzine mam.

powiem ci że w wielu firmach w Wieluniu i nie tylko sa takie płace. Wiele osób pracuje za najniższą krajową, a to daje ok. 4 zł / godzine netto (5,60 zł brutto). A jest jeszcze mozliwośc niższej płacy w przypadku pracowników podejmujących pierwszą pracę. Więc te stawki nie powinny nikogo dziwić.


Zgadzam sie z redem, ze takie sstaawki są możlliwe. Jak pracowałam w sklepie nielegalnie dostawałam 4,50 za godzine, a w firmie w której pracowałam legalnie dostawałam 5 zł za godzine. Więc takie zarobki są możliwe.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-05, 18:33   

wielunianka napisał/a:
W takim kraju niestety żyjemy
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-05, 18:33   

glizda napisał/a:
Zgadzam sie z redem, ze takie sstaawki są możlliwe. Jak pracowałam w sklepie nielegalnie dostawałam 4,50 za godzine, a w firmie w której pracowałam legalnie dostawałam 5 zł za godzine. Więc takie zarobki są możliwe.

Dokładnie. Zapytaj ile zarabiają pracownicy w marketach albo sprzedawcy w sklepach. Ja pracując jeszcze niedawno w ZUGiLu tez mialem niewiele więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-05, 18:43   

red napisał/a:
Dokładnie. Zapytaj ile zarabiają pracownicy w marketach albo sprzedawcy w sklepach. Ja pracując jeszcze niedawno w ZUGiLu tez mialem niewiele więcej.


Nie muszę pytać, gdyz wiem to z autopsji. I byłam zadowolona,że mam pracę.

Mateusz napisał/a:
5zł od godziny?? Żartujesz sobie?? Gdzie tak mało płacą? Ja nie mam 18 lat a już 6zł co najmniej na godzine mam.


Jestem ciekawa gdzie pracujesz. I to nie są zarty. Tak ludzie w Wieluniu zarabiaają Mateuszu.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-05, 18:51   

Mateusz napisał/a:
Ja nie mam 18 lat a już 6zł co najmniej na godzine mam.



Co najmniej piszesz, więc powiedz ile to najwięcej zarabiasz i w jakich godzinach :?:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-05, 18:53   

glizda napisał/a:
Tak ludzie w Wieluniu zarabiaają Mateuszu

Nie tylko w Wieluniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW