R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: AnnBlue
2007-09-18, 13:37
Jak zrobić dobry makijaż !!!
Autor Wiadomość
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
  Wysłany: 2007-05-04, 20:13   Jak zrobić dobry makijaż !!!

Makijażem możemy tuszować braki urody i podkreślać to, co mamy ładnego. Źle wykonany zeszpeci jednak nawet najładniejszą buzię. Wiele kobiet popełnia te same błędy. Oto ich lista.

Niewłaściwie nałożony podkład

Powinien być idealnie dobrany do karnacji. Zbyt ciemny postarza! Podkład trzeba położyć równomiernie. Najpierw robimy małą plamkę na środku czoła i rozcieramy dokładnie z góry do dołu. Na policzkach - od wewnątrz do zewnątrz, a na nosie i podbródku z góry do dołu. Podkład stosujemy z umiarem. Zbyt gruba warstwa powoduje, że twarz wygląda jak tapeta. Pamiętajmy też, ze nie może być różnicy między kolorem twarzy, szyi i dekoltu. Za dużo pudru i różu

Mocno wypudrowana twarz wygląda teatralnie, zwłaszcza w świetle dziennym. Nie można pudrować twarzy nienakremowanej. Kolor powinien być dopasowany do karnacji. Róż nakładamy pędzlem, lekkimi pociągnięciami i z umiarem. Kolorowe placki na policzkach widoczne z dużej odległości wyglądają fatalnie.

Źle dobrane cienie

Nie należy nakładać cieni w tym samym kolorze co tęczówka. Naturalna barwa oczu wyda się wtedy przygaszona. Do niebieskich pasuje np. beż, brąz, odcienie szarości, fioletu, różu. Gdy jesteś zmęczona, zrezygnuj z cieni zielonych. Sińce pod oczami będą bardziej widoczne.

Zbyteczne kreski

Błędem jest obwodzenie wyraźną, czarną kreską całego oka. Daje to nienaturalny efekt. Obrysowanie dolnej powieki tuż nad rzęsami optycznie pomniejsza oko. Najlepiej obrysować dolną powiekę ołówkiem pod rzęsami, od środka oka do zewnętrznego kącika. Nie można też przesadzać z tuszem do rzęs. Posklejane rzęsy wyglądają nieelegancko.

Za ciemna konturówka

Idealna powinna być zbliżona do barwy pomadki. Znacznie ciemniejsza spowoduje, że usta będą wyglądały sztucznie. Żródło:interia.pl A po co komu makijaż ?? No sorry ale moim zdaniem prwdziwe piekno nie
kryje sie pod makijazem. piekno to naturalnosc...
ale o tym to juz chyba zapomnielismy... ;\\

makijaż.jpg
Plik ściągnięto 18652 raz(y) 3,46 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-04, 20:20   

Ja się zawsze bardzo delikatnie maluję, nie lubię mocnego makijażu.
Cienie, to przeważnie rózowe i beżowe. A ostatnio nawet podkaładu nie używam. Ewentualnie korektor.
Używam oczywiscie tusz do rzęś, mam długie rzęsy ale jasne .... Ogólnie jestem za naturalnością :grin:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-05-04, 22:23   

ja zawsze tusz i kredka :) a inne pierdółki... no cóż, czasem lubię pobawić się cieniami ale raczej w granicach rozsądku, i są to najczęściej połączenia różnych brązów (ciemny, jasny i pomiędzy jakiś :P ) albo totalnych szarości :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2007-05-04, 22:54   

Ja mam brzydką cerę, więc nie wyobrażam sobie makijażu bez podkładu. Dla mnie to podstawa. Na co dzień to tylko tusz do rzęs i róż na policzki (i wspomniany fluid :D ).

Na większe wyjście coś majstruję z cieniami i kredkami. :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-05-05, 07:34   

czarna kredka i tusz 8) w cienie sie raczej nie bawię, ale jesli juz to brązy, beże, oliwki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-05, 09:28   

Ja na codzień nic :P

Ewentualnie jak szykuje się jakaś impreza rodzinna to trochę tuszu i to wszystko :wink:

Źle się czuję jak jestem pomalowana :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-05-05, 10:11   

Ja wcale nie znam sie na makijażu i prawie nigdy się nie maluję,nawet jak ide do fryzjera to mówię"proszę mnie obciać tak żebym nie musiała się czesać ":D .Nie to zebym nie chciała fajnie wyglądać ,tylko jakoś nigdy tego nie robiłam i nie umię ,a nie chcę pogorszyć i tak nieciekawego wyglądu :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-05-05, 19:35   

Na zdjęciu: mało subtelny makijaż oczu oraz nadmiar pudru brązującego, zamiast upiększyć, zdecydowanie postarza Jeniffer Lopez.

[ Dodano: 2007-05-05, 19:39 ]
O tym, że Kelly Osbourne lubi szokować, wiadomo od dawna. Jednak jej żółto-pomarańczowy makijaż oczu budzi politowanie i uderza w poczucie estetyki przeciętnego człowieka.

Kelly Osbourne.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 92,79 KB

Lopez.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 125,95 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-05-05, 21:57   

Ja jestem fanatyczką kupowania wszelkich kosmetyków, których potem w większości nie używam. Mogłabym spędzać godziny w drogerii...
Mój makijaż zależy z reguły od nastroju i samopoczucia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-05-06, 13:52   

hasta napisał/a:
Ja jestem fanatyczką kupowania wszelkich kosmetyków, których potem w większości nie używam. Mogłabym spędzać godziny w drogerii...

skąd ja to znam :P tylko w moim przypadku bratowe moje kochane wykorzystają te nieużywane przeze mnie kosmetyki :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lúthien 
Przejeżdżał przez Wieluń
butterfly



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 08 Kwi 2007
Posty: 67
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-06, 14:07   

ja tez przeważnie na jakieś wykwintne okazję sie maluję, albo jak chcę zwrócić czyjąś uwagę. Nigdy jednak nie przesadzam z makijażem;) Czarna kredka i tusz przeważnie..czasem jakiś cień, przeważnie róż, brąz lub beż, żadnych podkładów..nawet jak mi jakieś "ciała" obce wyskakują na twarzy;) jakoś nie przepadam za fluidami i pudrami...


glizda napisał/a:
Ogólnie jestem za naturalnością

ja raczej też;-)

Włosy tez same sie okładają;) najczęściej przeczesuję tylko palcami;)
_________________
" jest całe niebo samotności
i tylko jeden w nim anioł
o skrzydłach nieważkich jak twoje słowa."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
AnnBlue 
Mieszka pod Wieluniem



Pomogła: 10 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 918
Skąd: W-n/prawie Wieluń
Wysłany: 2007-06-22, 19:45   

Najczęściej uzywam tuszu i kredki...najczęściej błękitnej. Czasem robie sobie mocniejszy makijaż... Ale tak naprawde to najlepiej czuje sie bez makijażu. :wink:
Lubie mieć pomalowane paznokcie, sama wymyslam różne wzorki i często maluje pazurki koleżankom....przyznam, że nawet nieźle mi to wychodzi 8)
_________________
Nic nie jest tak silne jak delikatność; nic tak delikatne jak prawdziwa siła...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-22, 21:08   

ja bez tuszu, korektora i błyszczyka nie wyjde :) mocniejszy makijaż robie na specjalne okazje :P a pazurki jak mam czas to a i owszem :)
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-03, 12:51   

Też potrafię siedzieć baaardzo długo w drogerii :P Najbardziej lubię akcentować oczy, ale bzika mam na punkcie błyszczyków i pomadek. :D To naprawdę bardzo uciążliwe. :lol:

Teraz zastanawiam sie nad zamówieniem paletki cieni z Inglota.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-04, 07:39   

Cytat:
Teraz zastanawiam sie nad zamówieniem paletki cieni z Inglota.


jeżeli mogłabym coś doradzić to zamiast masy nie potrzebnych kolorów np. Inglota, to polecam wybrać kilka np. L'OREAL COLOR APPEAL PLATINUM, bo są fantastyczne, jakościowo Inglot się chowa, troszkę droższe Lancome Colour Focus 4 cienie, a jeżeli ktoś lubi zainwestować więcej to nie mogę nic innego polecić niż DIOR 5 COULEURS paleta 5 cieni, gwarantuję, że satysfakcja gwarantowana :!: :!: :!:

serdecznie polecam, sprawdziłam na sobie :wink:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW