Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
System wizyjnego monitoringu naszego miasta
Author Message
Jaro
Administrator
wielun.biz



Posted:    System wizyjnego monitoringu naszego miasta [ !!! ]

[b]
Kamera na plantach.

System wizyjnego monitoringu Wielunia działa od grudnia minionego roku. W tym czasie kamery zdążyły już zarejestrować wiele zdarzeń będących podstawą do działań policji, jednak tam gdzie ich nie ma zdarzają się różnego rodzaju incydenty.[/b]



Oczywiście monitoring to system rozwojowy, będą kolejne kamery, a także atrapy. Jedna z nich jak się okazuje bardzo potrzebna jest m.in. na wieluńskich plantach. Na ostatniej sesji rady miejskiej na to miejsce w mieście zwrócił uwagę radny Jan Kępiński. Okazuję się, bowiem, że późnym wieczorem robi się tam niebezpiecznie. Zasadniczość zainstalowania kamery w tym miejscu podziela burmistrz Majcher.

A zatem niebawem planty obserwować będzie czujne oko kamery. Mamy nadzieję, że przykre incydenty ustaną, a mieszkańcy będą się czuć bezpiecznie. Mamy także nadzieję, że wandale pozostawią w spokoju stylowe lampy, ławki i nowe miejsca do wypoczynku z bardzo miłym ogrodzeniem.


Źródło: tvk.wsm.wielun.pl


No właśnie, i jak widać system monitioringu zaczyna spełniać swoje zadanie, co napewno cieszy nie tylko mnie - prawda :?: :wink:
 
 
Archdevil
Administrator
pan piekła



Posted:     [ !!! ]

Te atrapy to nawet niezły pomysł, tylko jak oni to zastosują, żeby ludzie nie wiedzieli zanim jeszcze je wstawią, gdzie są atrapy, a gdzie prawdziwe kamery... :roll:
 
 
Tomek
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Posted:    Re: System wizyjnego monitoringu naszego miasta [ !!! ]

[quote="J_a_r_o_"]
i nowe miejsca do wypoczynku z bardzo miłym ogrodzeniem.
[/quote]
Co to jest bardzo miłe ogrodzenie ? Może od rana trochę nieprzytomny jestem, ale się tak zastanawiam co autor miał na myśli (chyba wiem, o które miejsce chodzi, ale określenie jest przednie :P)
 
 
Jaro
Administrator
wielun.biz



Posted:     [ !!! ]

Zapytam wprost, wie może ktoś z Was ile do tej pory jest już kamer i w jakich miejscach są one porozmieszczane :?:
 
 
Marcin
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

No to wymieniamy:
1) Na budynku TVK
2) Na Starych Sadach koło bloku nr 18
3) Na Delikatesach p. Klimaczkowej (plac)
4) Na rogu przy TZG (plac)
5) Na ul. Kaliskiej
6) Na skrzyżowaniu Sieradzka/Traugutta
7) Na stacji PKS

Na plantach kamery postawią to już będzie maksymalny Big Brother. Trzeba będzie znaleźć jakieś inne miejsce do posiedzenia.

Co do atrap to n/c. ..
 
 
ywis
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="Marcin"]Na plantach kamery postawią to już będzie maksymalny Big Brother.[/quote]

Jeśli chodzi o planty to jednak mogli by tam zrobić jak najszybciej te kamery, bo w sumie całkiem przyjemnie tam jest, a już widać połamane ławki i nie tylko. Pewnie założą tam kamery jak już wszystko będzie rozwalone ;) he he he...

A odnośnie BigBrothera, no to fakt... już więcej tego nie może być, no ale co by nie powiedzieć, sprawdzają się te kamery.
 
 
Marta
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[b]Marcin[/b], jeszcze jedna kamera znajduje się na skrzyżowaniu ulic 18-go stycznia z krakowskim przedmieściem, pilsudzkiego i czestochowską ;)

[color=darkred]EDIT:

8) na skrzyżowaniu ulic 18-go stycznia z krakowskim przedmieściem, pilsudzkiego i czestochowską[/color]
 
 
Szymon
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

To jeszcze nie wszystkie...
 
 
ywis
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="Szymon"]To jeszcze nie wszystkie...[/quote]

To gdzie są jeszcze skoro mówisz, że nie wszystkie?
 
 
Szymon
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Po jednej na os. Stare Sady i os. Wyszyńskiego.
 
 
ywis
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[b]Szymon[/b], czytaj uważnie, bo jak by nie patrzeć, to Marcin napisał o tych kamerach :)
 
 
Archdevil
Administrator
pan piekła



Posted:     [ !!! ]

Właśnie nie napisał ;-)

Nie ma ani słowa o kamerze na Wyszyńskiego (poza TVK), ani o kamerze pod moim blokiem - czyli koło pszczółki na Sadach.
 
 
Marta
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Jak dobrze pamiętam, z tego co mówili na początku jak je zakładali to chyba miało być ich 11 :wink:
 
 
Szymon
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Czytam uważnie. Napisałem o 2 kamerach, których nikt nie podał wcześniej.
 
 
Marta
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

[b]Szymon[/b], Marcin napisał o kamerach :
[quote="Marcin"]1) Na budynku TVK [/quote]

[quote="Marcin"]2) Na Starych Sadach koło bloku nr 18 [/quote]

[quote="Szymon"]Po jednej na os. Stare Sady i os. Wyszyńskiego.[/quote]

I TO SĄ SZYMONIE te same kamery, które wymienił Marcin, chyba że są jakieś inne o których ja nie wiem :roll:
 
 
Archdevil
Administrator
pan piekła



Posted:     [ !!! ]

Eh a mój post to już nie istnieje, że go pomijasz czytając?:> Śledź uważnie temat.
 
 
Szymon
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Zjeżdżamy z tematu, ale:

Napisałem "Po jednej na os. Stare Sady i os. Wyszyńskiego" jako odpowiedź na pytanie "To gdzie są jeszcze skoro mówisz, że nie wszystkie?". Wcześniej były wymienione 2 kamery na tych osiedlach; ja napisałem o 2 kolejnych (blok nr 30 na Wyszyńskiego, kamera zamocowana w przezabawny sposób; oraz Stare Sady - słupek obok Pszczółki).
 
 
Jaro
Administrator
wielun.biz



Posted:     [ !!! ]

Fakt, na 30-stce jest kamera. To jest blok tuż na przeciw szkoły i gimnazjum nr 2.
 
 
Dominika
WIELUNIAK


Posted:     [ !!! ]

z pewnych (X) źródeł wiem, że nie wszystkie kamery działają, a jesli działają to nie 24/24 :twisted: -tak jak pisaliscie wczesniej. ale straszyc strasza, bo skad mamy wiedziec kiedy zadziałają? 8)
 
 
ywis
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Pewnie atrapy.
 
 
Łukasz
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Posted:     [ !!! ]

Co to za ochrona jeśli od początku burmistrz mówił, że będzie część atrap. To bez sensu. Niezależnie od prawdy mieszkańcy powinni myśleć, że działają wszystkie kamery i to cały czas. Trzeba przede wszystkim bardziej chronić szczegóły techniczne monitoringu tak żeby żadne (X) źródła nie zmniejszały skuteczności jego działania. Nietrudno bowiem się domyślić, że ten czy ów gdy tylko dowie się kiedy i która kamera jest wyłączona pobiegnie ja zdemontować.
 
 
Szymon
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="ywis"]Pewnie atrapy.[/quote]

Nie ma atrap (pomijając przestoje spowodowane uszkodzeniami ;) )
 
 
Aneeczka_
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Mhhm.. na plantach rzeczywiście przydała by się kamera, ale trochę chyba przesadzają z tymi kamerami.. Niedługo nie będzie miejsca, gdzie można by pójść, aby nie było tam kamery..
 
 
ywis
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[b]Aneeczka_[/b], tak jak napisał Marcin, z naszej małej mieściny zrobi się Big Brother :evil:
 
 
emes
Słyszał o Wieluniu


Posted:     [ !!! ]

Wszyscy zachwycają się liczbą kamer, nikt jednak nie zwrócił uwagi w jaki sposób i czy dobrze jest ten cały system obsługiwany. Pomijając kwestie doboru odpowiednich operatorów systemu i ich przeszkolenia ( wiadomo, do każdego stanowiska pracy trzeba pracownika wdrożyć a to troche trwa ) to do sprawnej obsługi 11 kamer potrzebne są minimum 2 stanowiska i operatorzy pracujacy w sytemie cztero-zmianowym, to oznacza ze przy samym oglądaniu 'obrazkow' musi byc zatrudnionych 8-10 osób, szczere wątpie, że tak jest, stanowisko obslugi systemu jest tylko jedno( na drugie braklo pieniedzy), z plotek które krążą po mieście wynika, że operator(zy) w nocy po prostu śpią a wiekszosc kamer wlasciwie nie widzi nic a jesli nawet widzi to trzeba miec ogromego pecha zeby akurat operator uzywal danej kamery i patrzyl w dane miejsce ( mozna by podac wiele przykladow 'testowania' systemu monitoringu przez nadgorliwych osobnikow, miedzy innymi mozna dostac w glowe butelka szampana na kaliskiej, i nic ... ), zapisu ze wszystkich kamer tez raczej nikt nie przeglada ( no bo kto, kiedy i po co ... ), chyba ze naprawde stanie sie coś strasznego i kamera mogla to widziec, jezeli jednak sprawca(y) nie zostana zlapani wkrotce po incydencie ( lub tez na gorącym uczynku ) to zapis z kamery jest nic nie warty, bo ztcw dokonowany jest w formie cyfrowej, a taki nie jest dowodem w sądzie. Generalnie cały ten system to kosztowna zabawka wieluńskich radnych, służacą do ścigania pijanych i nieoświetlonych rowerzystów, w tej dziedzinie statystyki wykrywalnosci wzrosly zapewne drastycznie 8)

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2005-09-02, 13:57[/i] ][/size]
Tak oto wygląda centrum operacyjne sieradzkiego systemu monitoringu:

[img]http://www.dziennik.lodz.pl/upload/27/226206250_m.jpg[/img]

nasze wielunskie wygląda przy nim ztcw bardzo mizernie, na zdjeciu widzimy operatora przed trzema panelami, dodatkowo na scianie znajduje sie wyświetlony projektorem cyfrowym podgląd sytuacyjny- tak to powinno wyglądać, a czy u nas tak jest ? moze cos sie zmienilo od czasu uruchomienia, jak ktos wie cos wiecej niech pisze.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group