R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak możesz pomóc wieluńskiemu schronisku...
Autor Wiadomość
MałGośka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-13, 17:51   Jak możesz pomóc wieluńskiemu schronisku...

Ludziska moje kochane !!

Ponieważ wiele osób podpytuje mnie co jakiś czas o aktualne potrzeby schroniskowych psiaków i ludzi - zakładam ten topik. Każdy z Was może znajdzie tu coś w czym mógłby nam pomóc - pamiętajcie, że najmniejszy gest dla nas bywa największym darem...
Poniższe rzeczy są nam ciągle potrzebne...


1. Książeczki zdrowia dla psów

Psiaków przez schronisko przewija się naprawdę sporo, każdy z nich ma swoją książeczkę, gdzie notujemy wszystko - taka "zdrowotna kartoteka". Później dostaje ją wraz z psem nowy opiekun.
Potrzebne są takie "normalne" książeczki, które każdy z naszych prywatnych ogonów dostaje od weta. Jesli możecie zdobyć od swojego weta choćby jedną czy dwie - będzie to dla nas ratunkiem...

2. Surowice

Niestety co jakiś czas mamy problemy z ich zdobyciem - a są niezbędne gdy pojawia się pies z podejrzeniem parwowirozy, czy innej wirusówki. W tej chwili, poza tym, że w Wieluniu już nie mamy skąd jej wziąć - to jest do tego bardzo droga - ok. 40 zł jedna, a zazwyczaj potrzebne sa dwie. Tu chodzi jednak o ratowanie psiego życia - więc stajemy na głowie żeby ją zdobyć...
By dostać taką surowicę trzeba mieć..."znajomości"... :( Nabyć surowicę (podobnie jak szczepionki) może jedynie wet... Ale może Wam się uda - ewentualnie podpowiecie jakieś wyjście.

3. Fundusze na leczenie i diagnostykę

Od niedawna mamy na terenie Wielunia sprzęt RTG - jedno zdjęcie kosztuje od 40 do 60 zł, jeśli zachodzi konieczność podania psu narkozy - to dodatkowo jakieś 20 zł. Średnio raz na miesiąc trafia się psiak, któremu takie zdjęcie by się przydało.
Leki wspomagające są kosztowne (np. arthroflex to ok. 80 - 120 zł, działa idealnie przy probelmach ze stawami)...
Często mamy psy z chorobami skórnymi - leczenie bywa i kosztowne i długotrwałe.

4. Sterylizacje

Koszt sterylizacji jednej suni to 150 zł. Za każdy lek podany po sterylce (w tym "sreberko", którym jest popsikana ranka) musimy płacić dodatkowo. Kołnierze i ubranka pooperacyjne - też sporo kosztują...

5. Preparaty przeciwpchelne

Kropelki, obroże- byle nie ziołowe. Nie interesuje nas raczej działanie przeciwkleszczowe - ważne, żeby pcheł nie było.

6. Tabletki na odrobaczanie

Skuteczne i na wszystkie możliwe robale... Preparaty do odrobaczania szczeniąt.

5. Jedzenie

Karma sucha, ryż, makaron, kasza, psie puszki - to zawsze przyjmiemy z otwartymi ramionami!

6. Różności

- ręczniki, koce, pledy, poszwy - wszystko to co nadawałoby się na podłożenie pod psa, także po operacji. Może być nawet mocno zniszczone, ważne, żeby wogóle było

- miski, garnki - ale metalowe - bo są najtrwalsze, no i nie pękają na mrozie... Najfajniej byłoby, gdyby były stabilne - psy ciągle przewracają swoje miski, a w kojcach jest za mało miejsca, by móc temu zapobiec...

- smycze, obroże - tego nigdy za dużo, bo często pies idący do adopcji dostaje taką wyprawkę... Też mogą być podniszczone, ważne żeby były silne

- kołnierze i ubranka pooperacyjne - z naciskiem na kołnierze. To niestety psy szybko niszczą, poza tym psy są w "różnych rozmiarach", a często są długo same, i bardzo istotne jest zabezpieczenie ich odpowiednie...

- artykuły biurowe

- artykuły chemiczne, środki czystości

- smakołyki (przez psy uwielbiane wędzone świńskie uszy lub inne "śmierdzielki"), zabawki dla szczeniaków, szczotki różnego typu, witaminki...

- słoma - zima niezbędna, a trudna do zdobycia...



Jeśli cokolwiek macie i jest Wam niepotrzebne, ewentualnie będąc w sklepie lub gabinecie wet. kupicie dla nas choć jedną z wyżej wymienionych rzeczy - ślijcie na adres schroniska (lub przynieście osobiście :) ):

Schronisko dla Zwierząt w Wieluniu

ul. Zielona 22 A
98-300 Wieluń


(będzie nam bardzo miło, jeśli do przesyłki dołączycie jakiś liścik...)


Wszelkie datki natomiast na konto:

Fundacja "ZWIERZYNIEC" w Wieluniu.
Bank Pekao S.A. I O. w Wieluniu 17 1240 3291 1111 0010 0558 5244


z zaznaczeniem w treści przelewu na jaki cel mają być przeznaczone pieniążki.
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2012-12-25, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-15, 18:07   

Slome moge zalatwic... musze tylko uruchomic jeden kontakt. Powiedzcie tylko na kiedy i ile :mrgreen:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MałGośka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-15, 18:53   

Ferbik napisał/a:
Powiedzcie tylko na kiedy i ile :mrgreen:

Kiedy możesz i ile sie da :lol:

A dokładniej - najbardziej słoma potrzebna jest zimą, wtedy też mamy największe problemy ją zdobyć, a ilości, które po długich poszukiwaniach do nas docierają na długo nie starczają... :roll:
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-15, 18:55   

OK mam pewne zrodlo, gdzie jest niezly zapas, a i kilku rolnikow mam zaprzyjaznionych. Wroce z Wloch to prosze mi przypomniec, a zajme sie sloma :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-26, 07:17   

Jak to jest z tą surowicą ? Moje staruszki mają dobry kontakt z weterynarzami (moja mama robi od czasu do czasu badania tkanek psów dla nich) - może bym coś załatwił. To jest nie w interesie weta, żeby coś takiego kupić dla kogos w większej ilości?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MałGośka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-30, 23:39   

Tomku - problemem głównie jest cena. W psiaka, który zaczyna chorować trzeba czasami wpakować dwie takie surowice, a jedna u weta po "normalnej" cenie to koszt ok. 40 zł... A zazwyczaj mamy jednocześnie chore parę psów :( Inna sprawa, że jakoś weci mają na stanie tylko po kilka takich surowic. Więc gdyby jakimś cudem udało się Twojej mamie załatwić takie surowice dużo taniej - to daj znać, najlepiej na priv :D
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-09-07, 08:17   

MałGośka napisał/a:
- ręczniki, koce, pledy, poszwy

Gosiu, takie poszwy na posciel czy poduszkę? Czy to o cos innego chodzi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MałGośka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-08, 19:38   

Dominika - przyda się wszystko co nadaje się "pod psa" ;) Czyli właśnie: koce, pledy, ręczniki, prześcieradła, poszwy, poszewki, zasłony, oraz duże kawałki materiałów. Ogólnie ma to służyć jako posłania, głównie pod chore psy, lub psy po operacjach i zabiegach, oraz dla szczeniaków. Z tego względu nie powinno to byc "sztuczne" - bo nie wchłonie moczu, krwi, itd.
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-09-08, 21:44   

MałGosiu, piszesz że przyda sie wszystko, hmm więc jak to jest, wysłałem do Was mojego kolege, który chciał Wam przekazać sporo słomy dla piesków.
Jak twierdzi po dość krótkiej rozmowie z Ewą, która mu powiedziała, że nie potrzebujecie słomy, poczuł się trochę zawiedziony, gdyż rozumie potrzeby psiaków, a ponieważ teraz czekać nas będzie zima, chciał odstapić właśnie ileś tej słmy.
Jak to w końcu jest... :?:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MałGośka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-08, 23:46   

A tak to jest ;) - że udało nam się własnie zdobyć całą "stodołę" słomy :o Mam nadzieję, że to starczy do końca zimy... Wiesz - szukamy w różnych miejscach pomocy. W zeszłym roku, po podobnym apelu, zgłosiło sie do mnie parę osób i nic z tego nie wyniknęło... Dlatego bardzo cieszy mnie gdy pojawia sie taka osoba jak Twój kolega, któremu nie jest obojętny los naszych psów... :roll:

Jaro - a kolegę poproś, jesli możesz, żeby się nie zrażał, bo potrzeby sie zmieniają i kto wie czy w przyszłym roku jego pomoc by się nie przydała (jeśli oczywiście będzie jeszcze ową słomą dysponował...).
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-08, 23:57   

Gdybysmy mieli wielkie schronisko z mega stodołą.... wtedy kazda pomoc dot. słomy moglaby byc zrealizowana i przyjęta. Ale niestety jest jak jest. Mam nadzieje ze Twoj kolega nie obraził się....
Jaro, wielkie dzieki za pamiec o sprawach schroniska, my musimy kiedys naprawde wypic duzego browca. Dziekujemy za kazdy odzew i dobre serce, ale mozliwosci tech. mamy ograniczone, niestety. Boze, jak mi sie marzy nowe schronisko,,,,,
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-09-09, 06:22   

Rozumiem wszystko, nie obraził się napewno :)
A jeśli chodzi o mnie, to dalej będę apelował na prawo i lewo o potrzebach schroniska.

No właśnie, drodzy forumowicze, kiedy robimy składkę na schronisko... :?:
Proponowałbym na następnym spotkaniu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW