R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Idiotyzmy z życia wzięte
Autor Wiadomość
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-12-03, 18:40   

chciałam przytoczyć fragment z jednej z wieluńskich gazet, nie chodzi mi tutaj o jego zawartość, bo dotyczy smutnego zdarzenia, ale w paskudny i irytujący sposób został opisany,

mam wrażenie, że autorce przydałby się słownik synonimów, bo nadużywa niektórych słów

sami zgadnijcie o jakie słowo chodzi

Cytat:
Wieluń: 54-latez zginął tragicznie pod kołami samochodu (...) Tragiczny wypadek na ulicy Przemysłowej w Wieluniu. 54-letni wielunianin zginął tragicznie najechany przez samochód. (...) W pniedziałek, 19 listopada około godziny 16.30 na ulicy Przemysłowej w Wieluniu doszło do tragicznego wypadku
itd itp

[ Dodano: 2007-12-03, 18:41 ]
zapomniałam dodać, że jest jeszcze podpis pod zdjęciem
Cytat:
Pogrzeb tragicznie zmarłego odbył się...
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-12-04, 13:39   

akirus napisał/a:
sami zgadnijcie o jakie słowo chodzi


To jest w ogóle tragiczne, ze ktoś nadużywa słowa "tragicznie" ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-04-01, 19:31   Idiotyzmów cd.

Cytat:
Od dzisiaj można rozliczać PIT przez Internet
Od dzisiaj osoby fizyczne będą mogły rozliczyć podatek PIT drogą elektroniczną. Podstawowym warunkiem jest posiadanie tzw. bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego za pomocą certyfikatu. (….) Podatnicy będą mogli złożyć przez internet deklaracje PIT 36 (działalność gospodarcza), PIT 36l (działalność rozliczana podatkiem liniowym), PIT 37 (przychody z pracy), PIT 38 (od zysków kapitałowych) oraz formularze PIT/0 i PIT/D (dotyczące ulg i odliczeń). Czas na składanie tych rozliczeń upływa 30 kwietnia, podatnicy mają więc jeszcze miesiąc. (……)Od 1 stycznia 2008 roku elektronicznie mogą rozliczać się wszystkie firmy. Zaś od 1 kwietnia będzie to dostępne także dla "zwykłych" podatników. Jednak zdaniem części ekspertów, głównym utrudnieniem przy korzystaniu z tej możliwości będzie konieczność zakupu podpisu elektronicznego oraz konieczność załatwienia części formalności "na papierze". (……) Jednak aby złożyć deklarację podatkową przez internet, trzeba najpierw złożyć do urzędu skarbowego pisemne zawiadomienie i uzyskać zaświadczenie urzędu.
Zawiadomienie składa się w formie "papierowej" na formularzu ZAW- E1.
Następnie podatnik lub upoważniona przez niego osoba wysyła elektronicznie formularz ZAW-E2 (zgłoszenie upoważnienia) za pośrednictwem portalu www.e-deklaracje.gov.pl. Do złożenia ZAW-E2 konieczny jest podpis elektroniczny z kwalifikowanym certyfikatem. Po otrzymaniu tych dokumentów urząd skarbowy ma 30 dni na zbadanie zgodności zgłoszonych danych. Podatnik otrzymuje zaświadczenie ZAS- E, pozwalające mu przesyłać e-deklaracje.

No właśnie, już pomijam tutaj kwestię finansową, która dotyczy wykupu takiego podpisu elektronicznego;
Cytat:
Należące do PWPW Sigillum Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej oferuje kompletny zestaw podpisu elektronicznego za 401,38 zł brutto (329 zł netto). (….) Jest to wydatek jednorazowy. Po roku, czyli po upływie ważności certyfikatu, właściciel uiszcza roczną opłatę, która obecnie wynosi 95 zł netto za odnowienie certyfikatu.


Ale, żeby posłużyć się komputerem i Internetem, najpierw trzeba się pofatygować osobiście celem złożenia jakiejś deklaracji. A to….Polska właśnie, i dlatego dalej już bez komentarza z mojej strony :shock: :shock: :shock: .

PS. całość tutaj; http://podatki.onet.pl/1720301,1,0,wiadomosci.html
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-04-01, 20:49   

miko 005 napisał/a:
Ale, żeby posłużyć się komputerem i Internetem, najpierw trzeba się pofatygować osobiście celem złożenia jakiejś deklaracji


A nie prościej jak sie juz idzie złozyć PIT-a :D :D , dobre heheh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-01, 20:58   

Pozostało nam 29 dni na rozliczenie, a urząd ma 30 dni na wydanie zgody na rozliczenie przez internet.... :D :D :D :D :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-01, 21:09   

Czasami aż mi trudno uwierzyć w to, że ktoś czerpie niezłe zyski z wymyślania takich głupot..
W takim razie ja powinnam być już milionerką :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2008-07-11, 14:28   

Ach ta propaganda... Wszedłem do jakiegoś kościoła i co przykuło mój wzrok? Ano wystawione na pierwszy plan owe druczki :granat:

Może ktoś wyjaśni, co znaczą słowa "cele kultu religijnego"? :?

(post edytowany)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-11, 15:19   

O szok haha
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-11, 16:31   

Arch trzeba było to zabrać i spalić :lapie: Może niedługo będą sprzedawane bilety na mszę ?? :?

Na cele kultu religijnego hmm.. może walkę z szatanem ??? "Giń przeklęyyyyyyyyyyyyyyy :granat: "

Ręce lecą.. A tak z ciekawości to nie kościół u Józefa ??
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2008-07-11, 16:37   

Basia napisał/a:
Ręce lecą.. A tak z ciekawości to nie kościół u Józefa ??

Nie, zwiedzałem Kalisz, i to chyba w głównej Kolegiacie było przy wejściu :)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-07-11, 17:56   

Cytat:
Wlazłem do jakiegoś kościoła……


Zawsze mi się wydawało że cywilizowani i dobrze wychowani ludzie, do miejsc użyteczności publicznej i miejsc kultu (choćby nawet nie wyznawanych osobiście), to zazwyczaj wchodzą i to wchodzą kulturalnie, choćby z szacunku do innych. A wleźć, to można co najwyżej do obory. I jeśli są osoby, które sprowadzają do wspólnego mianownika obydwie te budowle, to przepraszam ale co jest większym idiotyzmem z życia wziętym (przynajmniej jak dla mnie), te przekazy w kościele, czy Ci co do tego kościoła włażą?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2008-07-12, 02:13   

miko 005 napisał/a:
Cytat:
Wlazłem do jakiegoś kościoła……


Zawsze mi się wydawało że cywilizowani i dobrze wychowani ludzie, do miejsc użyteczności publicznej i miejsc kultu (choćby nawet nie wyznawanych osobiście), to zazwyczaj wchodzą i to wchodzą kulturalnie, choćby z szacunku do innych. A wleźć, to można co najwyżej do obory. I jeśli są osoby, które sprowadzają do wspólnego mianownika obydwie te budowle, to przepraszam ale co jest większym idiotyzmem z życia wziętym (przynajmniej jak dla mnie), te przekazy w kościele, czy Ci co do tego kościoła włażą?

Jeśli zamierzasz przekreślać całą wypowiedź tylko ze względu na pewien lapsus językowy, to nie mamy o czym dyskutować. W gwoli ścisłości - dla wszystkich tych, którzy także odczytać zamierzają to (celowo bądź nie) opacznie - wszedłem.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-07-12, 07:37   

Dar dla radia maryja-więc wiadomo -cel-upychanie i tak już pełnej d...y ojcu dyrektorowi :P
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-12, 18:23   

Kościół nie powinien tak jawnie wspierać prywatnych mediów - biznesu. W takich sprawach to powinna być interwencja jakiejś wyższej instytucji kościelnej, bo to jest jakaś kpina w biały dzień...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2008-07-12, 19:21   

Basia napisał/a:
Na cele kultu religijnego hmm.. może walkę z szatanem ??? "Giń przeklęyyyyyyyyyyyyyyy :granat: "

Na walkę z zespołami propagującymi satanizm i poganizm. Wszak taka lista w naszym kraju powstała. W jakim celu?
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW