R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Mrówek
2012-05-23, 19:53
właściciele piesków
Autor Wiadomość
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2007-02-04, 17:15   właściciele piesków

Witam.
Zastanawia mnie jak byście zareagowali na przykładowe sytuacje:
1.... Siedzicie sobie ze swoim dzieckiem w piaskownicy, podbiega piesek sąsiada i zaczyna was obszczekiwać, wasze dziecko wystraszone płacze a oczywiście sąsiad nic nie robi.
2... Siedzisz sobie na ławce pilnujesz jak się Twoje dziecko bawi w piaskownicy/na huśtawce, podlatuje pies sąsiada i "załatwia" się na placu zabaw.

Wyprzedzając.... rozmowy z właścicielem psa nie pomagają, prośby grośby tak samo.
Czekam na komentarze i propozycje :evil:
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 17:26   

Niektórzy właściciele psów są tak zapatrzeni w swoich pupilów, że nie widzą nic złego w tym, ze ich pieski załatwiają sie gdzie popadnie!

Sama mam psa, ale mój jest cały czas na podwórku i nie ma prawa nigdzie sie wypuszczać!

Mój sąsiad daleki wyprowadza psa i zawsze ten pies centralnie przed moją posesją sie załatwia!! Trzeba uwazac jak sie wychodzi z podwórka!!

Może porozmawiaj z właścicielem tego psa raz jeszcze. Niewiem co mozesz w tej sytuacji zrobic jeszcze. Mozezgłosić to do straży miejskiej??
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 17:30   

Sugerując się obowiązującym prawem, że właściel psa powinien go wyprowadzać tylko i wyłącznie na smyczy, zgłosiłbym sprawę do właściwego dzielnicowego, jeśli nie pomogły wcześniejsze rozmowy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 18:13   

W sumie teraz na wiatrówki o sile do 75kJ nie są potrzebne zezwolenia. Nie wiem, czy najpierw właścicielowi sól w dupę wsadzić, czy psu :D
A tak poważnie, to wyciągnąłbym telefon i kazał poczekać właścicielowi psa na interwencję odpowiednich służb (Straż Miejska, Policja).
W ogóle dla mnie pomyłką jest trzymanie dużych psów w blokach, no ale często takie nawyki sprowadza się ze wsi...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 19:23   

Ferbik napisał/a:
W ogóle dla mnie pomyłką jest trzymanie dużych psów w blokach, no ale często takie nawyki sprowadza się ze wsi...


Dla mnie też!!
I wyprowadzanie tych psów z bloków pod balkony albo przed bloki, gdzie się szanowne pieski załatwiają. A może by tak sprzątanko po piesku?
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2012-08-20, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 19:26   

Marta napisał/a:
I wyprowadzanie tych psów z bloków pod balkony albo przed bloki, gdzie się szanowne pieski załatwiają


Ale to sie zdarza nie tylko na osiedlach gdzie są bloki! Na osiedlu domkow jednorodzinnych jest to samo!!! Tylko, ze piesek załatwi ci się pod twoją furtką lub ogrodzeniem!!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-04, 20:06   

nebizo.
Ze względu na piaskownicę i dzieci proponuję policję, straż miejska. Może się nauczy.

Mam psa, który się załatwia gdzieś na trawnikach między blokami, gdzieś przy garażach itp. Nigdy w piaskownicy. Zawsze wyprowadzam go na smyczy. Ile razy wychodzę po to, by mógł spełnić swą powinność, to ZWYKLE sam wdepnę w jakąś kupkę.
I wiecie co? Fajnie, ja mogę posprzątać po moim psie, tylko niech mi ktoś zapewni odpowiedni kosz na tego typu śmieci. Podatek w końcu płacę za psa, a jakoś gmina nic nie robi w tym kierunku. Będą kosze, będzie sprzątanko.
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-04, 21:24   

midanle, Więc ja tobie i tobie podobnym odpowiem.
Jeżeli masz takie chęci do sprzątania po swoim piesku to weź ze sobą torebkę, łopatkę i pozbieraj kupkę po piesku. Jeżeli chodzi o kosz to możesz wyrzucić do pierwszego napotkanego śmietnika lub kubła których jest mnóstwo. Nie mósi to być odpowiedni kosz wystarczy obojętnie jaki. Zacznij dawać przykład a nie mów że czegoś nie możesz bo ci gmina kosza nie postawiła akurat tam gdzie psa wyprowadzasz. Nie szukaj wymówek.

Piszesz że wyprowadzasz pieska "gdzieś przy garażach". Wyobraź sobie że do garaży ludzie też chodzą i nie chcą deptać po psich kupach. Nawet nie wiesz jak to może wkurzyć człowieka jak chce wsiąśc do samochodu i nie może bo zajeżdża na kilometr.

Chcesz mieć psa to spełniaj obywatelskie obowiązki. Ktoś musi dac przykład bo inaczej nic się nie zmieni, każdy powie że to nie jego sprawa. Jak inni nie sprzątają to i ja nie muszę... i koło się zamyka.
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 21:27   

midanle napisał/a:
Mam psa, który się załatwia gdzieś na trawnikach między blokami, gdzieś przy garażach itp. Nigdy w piaskownicy. Zawsze wyprowadzam go na smyczy. Ile razy wychodzę po to, by mógł spełnić swą powinność, to ZWYKLE sam wdepnę w jakąś kupkę.
I wiecie co? Fajnie, ja mogę posprzątać po moim psie, tylko niech mi ktoś zapewni odpowiedni kosz na tego typu śmieci. Podatek w końcu płacę za psa, a jakoś gmina nic nie robi w tym kierunku. Będą kosze, będzie sprzątanko.



Midlane, mówisz o koszach, a co z tymi "zagrodami" dla piesków, w których mają się niby załatwiać? Tacy właściciele psów byli zadowoleni jak to postawili i co, i teraz się bawią w nich dzieci, no bo przecież lepiej wyjść przed blok albo obok i niech pies się załatwia! I nie mów o koszach, bo równie dobrze można wszystko wyrzucić do normalnego śmietnika, nierozumiem dlaczego potrzebujesz specjalnych koszy do tego. Przecież to zakrawa na kpinę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-04, 22:10   

gregg to jest trawnik przy garażach, nie chodnik :-) A chyba wszyscy mieliśmy niejednokrotnie okazję nabić się na minę leżącą na trawie. Nabiłeś się kiedyś na chodniku? Ja nie, a na trawnik to ja z "buldożerem" chodzę, a nie na skróty. :-) I też "deptam te bomby"

Marta Nie wiem, którą zagrodę masz na myśli, ale jeżeli mówimy o tej na os. Wyszyńskiego koło bloków 31, 32 to zwróć uwagę na to, że 3-5 osób nie będą w stanie zmieścić się ze swoimi psami w tej klatce. O innych zagrodach nie mam pojęcia, więc jak coś, to proszę daj znać gdzie jeszcze takowe się znajdują. Jak na razie to ta zagroda jest dla mnie kpiną, również przez sąsiedztwo z piaskownicą. No i jak dla mnie za daleko. Pies nie przeżyje takich długodystansowych wycieczek. Poważnie.

A co do koszy? Ja nie wiem, jakie są wymogi bezpieczeństwa i higieny co do tego, ale jakoś w Łodzi w dzielnicy, w której "prowadzę swoją drugą część życia" są takowe w bliskiej odległości trawników na których ludzie spacerują z psami. Oznaczone dość dobrze, widoczne i najważniejsze - sprawdzają. Wolę kosz z nalepką psa zlokalizowany przy trawniku, gdzie nie tylko ja wyprowadzam swojego "bandytę" niż afiszowanie się z torebką w ręce po to, by dojść do tego śmietnika i wyrzucić właśnie tam. I bezpieczniej i czyściej i wszystko na swoim miejscu. Ale nie, bo pewnie zbyt drogo :-(

To ja sobie teraz z psem wyjdę, niech pospaceruje "staruszek" :-)
________________
Pozdrawiam :-)
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 22:15   

midanle, ja nie wiem gdzie są te zagrody. Na moim osiedlu ich nie ma, a na os wyszyńskiego się nie orientuję w blokach.

W każdym razie jakby ktoś chciał coś z tym zrobić, to na pewno by zrobił i nie oglądał się na innych ludzi lub narzekał na brak specjalnych koszy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-02-04, 22:23   

U mojej cioci jest piesek taki niezaduży. Przygarneli psiaka do domku jednorodzinnego. Tak sie przyzwyczaił, że najczęściej kupkę robi na środku.... schodów!!!! A buda na podworku stoi pusta..... PARANOJA!!!!

Gdzie są jeszcze to "WC dla psów" ?? Jakis czas temu na wyszyńskiego znalazł sie tam fotel
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-04, 22:42   

Marta napisał/a:
(...) W każdym razie jakby ktoś chciał coś z tym zrobić, to na pewno by zrobił i nie oglądał się na innych ludzi lub narzekał na brak specjalnych koszy.

Szczerze? Ja jeszcze nie dojrzałem do tego, by sprzątać po swoim psie i wędrować do zwykłych śmietników z torebkami, ale pomyślę i popracuję nad tym. :-) Pewnie dobrym motorem do działania byłaby (nie tylko dla mnie) obecność takiego kosza. A nawet nie motorem, ale już sprawą oczywistą. Doczekamy się? Być może kiedyś tak, bo jak na razie to osiedlowe trawniki są zbyt za... (wiadomo co), a mentalność ludzi widzimy codziennie.

Marek92 A czego tam w tej zagrodzie nie było :?: :D
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 22:46   

midanle napisał/a:
Marek92 A czego tam w tej zagrodzie nie było



Ja wiem czego - PSA!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 23:09   

midanle napisał/a:
Nie wiem, którą zagrodę masz na myśli, ale jeżeli mówimy o tej na os. Wyszyńskiego koło bloków 31, 32 to zwróć uwagę na to, że 3-5 osób nie będą w stanie zmieścić się ze swoimi psami w tej klatce.


To wchodzić parami albo po dwóch :P A na poważnie to jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś z tego przybytku korzystał. Owszem widziałem pieski spacerujące z właścicielami wkoło dookoła, ale nigdy żadnego psa nie widziałem w tej zagrodzie. Jedynie kto z tego korzysta to wcześniej wspomniane dzieci, ale cóż im się dziwić, że potraktowały to jako nową drabinkę, skoro ów "wychodek" postawiono w centrum placu zabaw. Nie wiem w ogóle co za tęga głowa to tak zaplanowała. A co do samych kupek, to póki będą pieski, to kupki też będą i nie pozostaje nic, jak mieć oczy dookoła głowy i uważać gdzie się chodzi ;)
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW