R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Lesiu
2008-10-18, 10:27
Dotacje z UE
Autor Wiadomość
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-30, 15:53   

Pawel napisał/a:
Gdyby firma robiła wnioski "po łebkach" i nie zarabiała - to by zbankrutowała.


Niekoniecznie. Firma wypełnia wnioski bez szczególnej troski o jakość (jak wiele innych funkcjonujących na rynku) Statystycznie rzecz ujmujące jakiś procent wniosków "przejdzie" i dostaje za to kasę. Ja mówię tylko o tym, że sam fakt pobierania prowizji jedynie za przyznane dotacje o niczym nie świadczy. Wg mnie jest to bardziej chwyt marketingowy niż wyznacznik skuteczności działania. Zresza przy tym systemie rozdziału środków nie można nawet mówić o tym, że jak wniosek nie przejdzie to oznacza że był źle przygotowany - system ocen jest tak absurdalny że komisja potrafi ocenić ten sam wniosek zupełnie różnie...


Cytat:
Co do gwarancji - daję gwarancję, na otrzymanie dotacji z UE.


A ja dalej pytam o istotę tej gwarancji - bo napisałeś dokładnie to samo co w poprzednim poście.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 10:03   

ourson napisał/a:
Pawel napisał/a:
Gdyby firma robiła wnioski "po łebkach" i nie zarabiała - to by zbankrutowała.


Niekoniecznie. Firma wypełnia wnioski bez szczególnej troski o jakość (jak wiele innych funkcjonujących na rynku) Statystycznie rzecz ujmujące jakiś procent wniosków "przejdzie" i dostaje za to kasę. Ja mówię tylko o tym, że sam fakt pobierania prowizji jedynie za przyznane dotacje o niczym nie świadczy. Wg mnie jest to bardziej chwyt marketingowy niż wyznacznik skuteczności działania. Zresza przy tym systemie rozdziału środków nie można nawet mówić o tym, że jak wniosek nie przejdzie to oznacza że był źle przygotowany - system ocen jest tak absurdalny że komisja potrafi ocenić ten sam wniosek zupełnie różnie...


Cytat:
Co do gwarancji - daję gwarancję, na otrzymanie dotacji z UE.


Warunki gwarancji ustalane są indywidualnie.

A ja dalej pytam o istotę tej gwarancji - bo napisałeś dokładnie to samo co w poprzednim poście.


[ Dodano: 2007-01-31, 14:21 ]
Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania dotyczące UE zapraszam na spotkanie do biura. Proszę wysłać do mnie e-mail i umówimy się na konkretną godzinę. Jeszcze raz zachęcam wszystkich do sięgania po dotacje z UE!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 23:43   

Pawel napisał/a:
Warunki gwarancji ustalane są indywidualnie.


A może jednak dałbyś się namówić na jakiś opis mniej lub bardziej ogólnego przypadku. Albo po prostu, po usunięciu danych, opisanie jakiegoś przykładu z własnej działalności. Myślę, że zainteresowałby on nie tylko mnie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-01, 09:21   

ourson napisał/a:
Pawel napisał/a:
Warunki gwarancji ustalane są indywidualnie.


A może jednak dałbyś się namówić na jakiś opis mniej lub bardziej ogólnego przypadku. Albo po prostu, po usunięciu danych, opisanie jakiegoś przykładu z własnej działalności. Myślę, że zainteresowałby on nie tylko mnie.


Opisać danego przypadku nie mogę, ponieważ jestem związany tajemnicą, natomiast gwarancja polega na tym, że pisany przeze mnie wniosek będzie dofinansowany. Mając akredytację PARP jest się uprzywilejowanym w dostepie do informacji. Wszystkie ewentualne błędy popełnione podczas tworzenia wniosku, są przekazywane do mojej wiadomości. Natomiast cała reszta procedury gwarancyjnej jest objęta tajemnicą handlową. Wszystkie szczegóły są ustalane indywidualnie z danym beneficjentem, po podpisaniu zobowiązania do zachowania tajemnicy.

[ Dodano: 2007-02-01, 17:24 ]
Chciałem wszystkim czytającym tą wiadomość przedstawić super ofertę kredytową. Tylko w lutym oprocentowanie kredytu wziętego na 12 miesięcy wynosi poniżej 9%. Chciałbym również poinformować, że prowadzę współpracę z biurem kredytowym, które to biuro oferuje w/w produkt, oraz posiada w swojej ofercie wiele bardzo ciekawych kredytów (hipotecznych, gotówkowych, konsolidacyjnych...). W razie jakichkolwiek pytań prosze pisać na adres: uni.finans@neostrada.pl

[ Dodano: 2007-02-17, 08:38 ]
UWAGA!!

Chciałbym wszystkich poinformować, że trwają zapisy na szkolenie "Fundusze strukturalne dla przedsiębiorstw". Celem szkolenia jest:
- zapoznanie się ze strukturą Funduszy Strukturalnych;
- nauka wypełniania wniosków o dotację z UE;
- inne.

Czas szkolenia: 2 tygodnie.

Miejsce szkolenia: Wieluń.

Zapisy pod numer telefonu: 888 087 233

Serdecznie zapraszam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MARGARITA 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 22 Lut 2007
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-23, 22:54   

Napisz cos wiecej na temat srodkow unijnych!Jak je uzyskac ?Idla kogo sa one przeznaczone?Iczy poczatkujacy przedsiebiorca ma jakies szanse na uzyskanie takich srodkow.Jestem bardzo ciekawa?pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-24, 13:43   

MARGARITA napisał/a:
Napisz cos wiecej na temat srodkow unijnych!Jak je uzyskac ?Idla kogo sa one przeznaczone?Iczy poczatkujacy przedsiebiorca ma jakies szanse na uzyskanie takich srodkow.Jestem bardzo ciekawa?pozdrawiam!


Dotacje są przeznaczone dla przedsiebiorców prowadzących swoją działalność na terytorium RP. Przy rozdysponowaniu środków bierze się pod uwagę: wielkość przedsiębiorstwa, czas jego powstania, liczbę pracowników, roczny dochód...

Ogólnie rzecz ujmując dotację ze środków UE może otrzymać każdy przedsiebiorca (oczywiście są pewne wyjątki, ale nie będę zanudzał). Przedsiębiorcy, którzy działają krócej niż 36 miesięcy są w pewnym stopniu uprzywilejowani. W celu poznania większej ilości szczegółów proszę o kontakt na adres: pawelpiotrp@interia.pl.

Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MARGARITA 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 22 Lut 2007
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-27, 22:12   

Dzięki odezwę się na pewno.Ale wiem że nie jest to łatwy kąsek.Odbijając z unijnych środków.Tak samo można powiedzieć o kredytach czy jakiekolwiek pomocy finansowej dla młodych przedsiębiorców.Trzeba zapomnieć !pozdrowienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-28, 08:34   

MARGARITA napisał/a:
Dzięki odezwę się na pewno.Ale wiem że nie jest to łatwy kąsek.Odbijając z unijnych środków.Tak samo można powiedzieć o kredytach czy jakiekolwiek pomocy finansowej dla młodych przedsiębiorców.Trzeba zapomnieć !pozdrowienia


Chciałbym zaznaczyć wyraźnie, że nowo powstałe przedsiębiorstwa mają oddzielnie wydzielone środki!!
A założenie z góry, że trzeba zapomnieć o środkach - to najgorsze z możliwych tłumaczeń!

Nalezy wyciągać ręce po pieniądze!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-28, 09:24   

Mam pytanko do Pawła.

Czy udało Ci sie "wyciagnąć" pieniądze na własna działalność??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 11:15   

basteks napisał/a:
Mam pytanko do Pawła.

Czy udało Ci sie "wyciagnąć" pieniądze na własna działalność??


Gdy zakładałem firmę - miałem pieniądze swoje.
W zeszłym roku nie planowałem większych zakupów na firmę - więc się nie starałem o datację.
W latach 2007-2013 chcę się ubiegać o dotację. Ale jeszcze nie ma nowego generatora wniosków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 11:27   

Ja wyciągnąłem dotację na otwarcie firmy. Maksymalnie można wyciągnąć 12000zł - przez Powiatowy Urząd Pracy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 11:39   

Ferbik napisał/a:
Ja wyciągnąłem dotację na otwarcie firmy. Maksymalnie można wyciągnąć 12000zł - przez Powiatowy Urząd Pracy.


Ja też się starałem kiedyś o dotację z PUP. I na ponad 100 osób które chciały przystąpić do tego programu dotację otrzymało koło 10 osób. Śmiech na sali!! PUP poprawił sobie statystyke!!

Osobiście w tym roku planuję pozyskać dla siebie trochę dotacji m. in. na zakup samochodu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 11:42   

Sam sobie ze wszystkim poradziłem, liczy się dobry pomysł. Nie ukrywam, że posiadałem większą wiedzę na temat przepisów i ustaw odnośnie dotacji dla osób bezrobotnych rozpoczynających działalność gospodarczą aniżeli panie z Urzędu Pracy. Było faktycznie trochę osób, które chciały wyciągnąć tylko pieniądze nie wiedząc do końca, co tak naprawdę chcą osiągnąć. Dla wielu dużym problemem było pozyskanie dwóch żyrantów, których zarobki miesięczne wynosiły 1700zł brutto, teraz podobno jest trochę inaczej, ale szczegółów nie znam.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 12:23   

Pawel napisał/a:
[Gdy zakładałem firmę - miałem pieniądze swoje.
W zeszłym roku nie planowałem większych zakupów na firmę - więc się nie starałem o datację.


Zapytam zatem czy składałeś w ogóle jakieś wnioski o środki unijne. Jeśli tak - to w jakich programach i na jakie kwoty ??

Pozdrawiam

basteks
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-01, 14:47   

basteks napisał/a:
Pawel napisał/a:
[Gdy zakładałem firmę - miałem pieniądze swoje.
W zeszłym roku nie planowałem większych zakupów na firmę - więc się nie starałem o datację.


Zapytam zatem czy składałeś w ogóle jakieś wnioski o środki unijne. Jeśli tak - to w jakich programach i na jakie kwoty ??

Pozdrawiam

basteks


Na swoje potrzeba wniosków nie składałem, natomiast na zlecenie składałem, ale szczegółów nie mogę ujawnić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW