R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Amstaff/Pitbull
Autor Wiadomość
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-06, 08:30   Amstaff/Pitbull

Zna ktoś kogoś kto ma szczeniaczki z którejś z tych ras?
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-06, 15:27   

Polecam Ci zakup psa z hodowli z rodowodem, ogloszenia znajdziesz np w gazecie "Przyjaciel Pies" albo "Mój Pies"
 
   
MałGośka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-07, 13:33   

Obie gazety maja swoje stronki:
Mój Pies
Przyjaciel Pies


A tutaj masz jeszcze adopcje bullowatych - nie licz jednak zbytnio na szczeniaka, tu raczej są porzucone, niechciane dorosłe psiaki, lub psy po przejściach :(


Jest jeszcze Dogomania - największe w Polsce forum poświęcone psom. Można tam znaleźć ludzi zajmujących każdą istniejącą chyba rasą, więc i o terierach typu bull też możesz poczytać, a nawet zadać to samo pytanie co i tutaj :D

Szukaj - warto włożyć trochę wysiłku w znalezienie przyjaciela na conajmniej 10-15 lat :roll:
 
   
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-07, 14:09   

Hmmm...
Dobrze mowicie...najlepiej z jakiejs hodowli z zarabistym rodowodem...ale...mnie na to za bardzo nie stać ( nie smiejcie sie ).

Poluje na tego pieska juz od dawna...
Obserwuje allegro coraz wiecej sie pojawia. Duzo mozna znalezc niedrogich po rodzicach z rodowodem i o takiego mi chodzi..

Wiem, ze zle pisze, bo jak Cie nie stac na psa to jak cie bedzie stac na utrzymanie ( wizyty w weterynarii, jedzienie itp ).
To widze jest podobnie jak z samochodami ( kupuja mocne auto i przerabiaja na gaz bo nie maja pieniedzy na benzyne ).

Ja powiem tak, chcialbym szczeniaczka tej rasy zeby wygladal fajnie jak Amstaff nie musi miec rodowodu itd. Byleby byl zdrowy.

Dorosłego pieska nie chce, bo znam paru ludzi ktorzy kupili dorosle Amstaffy i boja sie ich :/

Ceny szczeniaczkow z dobrej hodowli wachaja sie od 800-250 zł.

Więc szukam dalej...

Dzięki za stronki, napewno przejrze...
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-07, 15:29   

Marcin napisał/a:

Poluje na tego pieska juz od dawna...
Obserwuje allegro coraz wiecej sie pojawia. Duzo mozna znalezc niedrogich po rodzicach z rodowodem i o takiego mi chodzi..


Nigdy nie mozesz byc pewien po jakich rodzicach jest dany szczeniak o ile nie ma metryki potwierdzonej w zwiazku kynolog. Tak jak w kazdej dziedzinie zycia zdazaja sie przekrety tak jest i w swiecie zwierzat. Czesto szczeniaki po calkiem innych rodzicach podklada sie rodowodowym innym rodzicom i mowi ze to wlasnie ich miot. Niczego nieswiadom kupiec bierze wiec szczeniaki, ktore z rodowodem maja tyle wspolnego co nic.

Marcin napisał/a:

Wiem, ze zle pisze, bo jak Cie nie stac na psa to jak cie bedzie stac na utrzymanie ( wizyty w weterynarii, jedzienie itp ).
To widze jest podobnie jak z samochodami ( kupuja mocne auto i przerabiaja na gaz bo nie maja pieniedzy na benzyne ).


Czy podobnie? Chyba raczej nie do konca, samochod nie ma uczuc, nie cierpi kiedy choruje i nieskamle kiedy jest glodny.

Marcin napisał/a:

Ja powiem tak, chcialbym szczeniaczka tej rasy zeby wygladal fajnie jak Amstaff nie musi miec rodowodu itd. Byleby byl zdrowy.


I o to wlasnie chodzi, ma byc zdrowy, fizycznie ale (co wazne w przypadku silnych ras) psychicznie. W przypadku rodowodowych rodziców poszczegolne pary sa kojarzone w ten sposob by ich potomstwo bylo zdrowe silne pozbawione wad genetycznych. Dodatkowo bierze sie pod uwage psychike kojarzonych psów, tak by nie przekazc kolejnemu pokoleniu np choroby psych. czy zbytniej agresywnosci.
Kupowanie psa, z takich pseudohodowli szkodzi tylko psom i ich wlascicielą. Wez pod uwage ze np. rodzice z rodowodem by moc sie rozmnazac i miec rodowodowe potomstwo musza przejsc obowiazkowe badanie rentgenowskie pod kątem dysplazji stawów łokciowych i biodrowych, ma to uchronic ich potomstwo i kolejne pokolenia przed tą bolesną i straszna chorobą.
Marcin, przegladaj te miejsca, ktore podala MałGośka, czest są tam do oddaniia psiaki i to rodowodowe poniewaz okazalo sie np ze dziecko ma allergie, albo ktos wyjezdza itp.
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-07, 15:32   

No i oczywiscie pamietaj, ze psy tych ras wymagaja dobrego szkolenia.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-07, 15:59   

Blink, dla mnie na takie niebezpieczne psy powinno byc pozwolenie, tak jak na bron.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MałGośka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-07, 19:10   

A ja Ferbik pójdę nawet dalej - mając co dzień do czynienia z beztroską i głupotą ludzi - i powiem, że powinny być wymagane badania wszystkich LUDZI pragnących czy kupić czy przygarnąć psa. Nieważne czy rasowego czy kundelka... Ale najpierw należałoby się jakoś uporać z rozmnażaniem psów na prawo i lewo... :roll:


Marcin - rozumiem Twoją postawę, zresztą rozmawialiśmy na ten temat. Tylko jaką masz gwarancję, że szczeniątko wyrośnie na dobrze wychowanego psa, o stabilnej psychice? Bo wiesz - możesz skończyć jak Twoi znajomi... ;)

Żartuję, ale może napiszę inaczej, Ty przeczytaj i sam rozważ 8)

Kupując szczeniaka z pseudo-hodowli:
- płacisz mało, ale i nie możesz mieć specjalnych oczekiwań... Pies niekoniecznie wyrośnie na podobnego do rasy, może nawet wogóle wymarzonej przez Ciebie rasy nie przypominać. Tak jak napisał Blink - na porządku dziennym zdarzają sie w takich pseudo-hodowlach przekręty, byleby sprzedać "towar": podkładanie szczeniaków pod inne matki (kupujący zobaczy to co sam chce zobaczyć), ukrywanie wad (a jako laik - bo właściwie tylko ludzie nie mający pojęcia o danej rasie szukają psa w pseudo-hodowli - nie będą musieli nawet zbytnio się wysilać, bo nawet rzucających się w oczy wad nie dostrzeżesz...)
- napędzasz takim ludzom interes... Sprzedadzą "towar" i pojawi się następny... Pies to super interes :(

Kupując szczeniaka z rodowdowej hodowli:
- płacisz dużo, ale masz pewność jak psiak będzie wyglądał, masz większą gwarancję, że pies jest zdrowy i nie obciążony chorobami genetycznymi (piszę większą - bo to jednak żywy organizm...), dobrze zsocjalizowany - czyli wychowany od pierwszych dni przez matkę i ludzi znających się na rasie i jej wymaganiach, dzięki czemu masz mniej problemów wychowując psa sam
- Związek Kynologiczny to nie tylko snobistyczny wymysł - należąc do niego hodowca musi podporządkować się pewnym zasadom, np. nie wolno mu dopuszczać suki częściej niż co drugą cieczkę (są wyjątki w pewnych rasach, których suki mają cieczkę co rok), psy przechodzą badania, psy chore nie dostaną metryk, a co za tym idzie od razu zobaczysz, że coś jest nie tak itd.


Ogólnie - im więcej zapłacisz na początku tym mniej będziesz musiał inwestować przez całe życie psa.

Oczywiście możesz mieć szczęście i z takiego psiaka z pseudo-hodowli wyrośnie Ci zwierzak jakiego pragniesz, a do tego zdrowy... Ale niestety tak być nie musi :(

Jeśli więc wybierzesz już miejsce skąd będziesz chciał wziąć psa - jedź tam osobiście i obejrzyj warunki w jakich pies się wychowywał. Zrezygnuj z psa, choćby wyglądał najbiedniej i żal będzie Ci serce ściskał, a do tego będzie taniutki - jeśli (słowo wymoderowano) będzie mieszkała ze szczeniakami w fatalnych warunkach, psy będą zaniedbane, ewentualnie będzie widać, że człowiek nie ma pojęcia o prowadzeniu psa takiej rasy... Lub będzie miał psy agresywne. Uciekaj od razu, jeśli ludzie będą Ci tłumaczyć, że jedynie słuszne postępowanie z tą rasą - to bicie, pokazywanie psu siłą kto rządzi itp.

Jeśli zaproponują Ci psa chorego (nawet minimalnie - nie mówię tu o krzywym ogonku czy nie takim umaszczeniu) lub źle prowadzonego w tych pierwszych tygodniach życia - nie bierz go, bo masz praktycznie 100 % pewności, że będziesz miał z nim olbrzymie trudności, a ja nie życzę sobie kolejnego psa w schronisku - bo opiekuna przerosła opieka nad nim :(

Póki nie masz psa - inwestuj w swoją wiedzę! Czytaj wszystko o tych rasach, o ich psychice i wychowaniu. W naszych okolicach nie ma szkół, nie ma kursów PT, nie ma psich przedszkoli - więc sam zdobądź wiedzę, żeby siebie i psa nie skrzywdzić...

Wychowuj go od pierwszych dni (wszystko jedno czy rasowy czy nie) - nigdy biciem, tylko nagradzaniem (psu wystarczy kara w postaci ignorowania go, powiedzenie mu "fe" w momencie robienia jakieś nie chcianej przez Ciebie rzeczy, albo zapiszczenie jak szczeniak, gdy np. podgryza rękę).
Pozwalaj mu na kontakt z dziećmi, z innymi psami, na zabawę z nimi - będzie wiedział jakie są zasady wśród psów.
Gdy pojawi się jakiś problem - nie ignoruj go na zasadzie "to szczeniak, wyrośnie", bo problemy same nie znikają...

I przede wszystkim bądź konsekwentny - postawienie psu jasnych zasad daje mu poczucie bezpieczeństwa i stabilności.



Gdybyś jednak zdecydował się poszukać psa dorosłego - to też ma swoje olbrzymie plusy :D Nie dość, że wiesz jak pies wygląda - to mniej więcej znasz jego psychikę. I owszem, taki pies po przejściach może wymagać pracy, ale to niekoniecznie oznacza, że będzie Ci się rzucał do gardła ;) Właśnie - właściwie od razu, obserwując go - możesz stwierdzić jakie będą z nim problemy i ocenić czy sprostasz im. To szczeniak jest większą niewiadomą niż pies dorosły...

Wiem co mówię - przecież z Blinkiem adoptowaliśmy 6-letniego psa. To nasza goldenka Mira. Jest z nami od dwóch lat - i NIGDY nie żałowaliśmy tej decyzji. Ominęło nas też psie dzieciństwo - a co za tym idzie zniszczenia w domu, zasiusiane dywany, problem z wychowaniem (szczeniakowi musisz poświęcać masę czasu, pozostawiony sam sobie będzie się nudził i siał spustoszenie w swoim otoczeniu).
Do tej pory nie było nas stać na psa tej rasy, a teraz - mając Mirę - wiemy czego od takiego goldena oczekujemy i Blink już rozgląda się po najlepszych hodowlach ;) , żeby wybrać szczeniaka o takiej psychice i podobnej budowie jak Mira. Jesli więc zdecydujemy się kiedyś na szczeniaka tej rasy - będzie to decyzja przemyślana, a pieniądze będziemy zbierać choćby i parę lat ;)

Ale prędzej ja wynajdę kolejnego porzucownego goldena ;)



Choć pewnie mój epistoł znów Cię przerazi :mrgreen: - ma zadanie właściwie tylko uświadomić, że szczenię, a później pies, który z niego wyrośnie - to też problemy, nieraz naprawdę poważne. Części z nich możesz zapobiec wybierają odpowiednie zwierzę, za resztę jesteś odpowiedzialny sam...

Życzę Ci, byś wybrał najlepszą dla siebie drogę - i w Twoim domu pojawił się zdrowy, jak najmniej kłopotliwy nowy członek rodziny. I byście byli razem szczęśliwi. A jak będziesz miał z nim problemy (tfu, tfu!) - polecam się, może będę mogła coś doradzić? 8)
 
   
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 17:21   

Dzieki wielkie za tyle informacji :)
Wiedzialem ze moge tutaj na kogos liczyc :)

Zastosuje sie do wskazowek, forum bede przegladal codzinnie :)

To moja wymarzona rasa, wiec jak sie uparlem to w koncu dopne swego :)

BTW: ostatnio duzo tych pieskow na Wieluniu sie pojawilo :)

Jeszcze raz dzieki wielkie, jak bede mial problem to napewno sie odezwe :)
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-13, 09:59   

Jeszcze raz powiem: psy niebezpiecznych raz czyli np. takie jak w temacie powinny byc dla ludzi po przejsciu odpowiednich testow i przeszkoleniu, czyli jednym slowem powinno byc wydawane na nie zezwolenie. Przedwczoraj mowili w radio, ze znowu jakis amstaff zagryzl czlowieka. Tak to jest jak sie nie ma pojecia o tresurze i wychowaniu zwierzat...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-13, 13:30   

WŁAŚNIE, Ferbik ma racje :|
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-08-17, 10:57   

No właśnie Marcin. Daj sobie spokój z agresywnymi rasami. Jeszcze się stanie nieszczęscie i będziesz żałował. Do tego jeszcze dochodzi opieka a ty przeciez nie masz dużo czasu bo opiekujesz sie swoim samochodem. Bądź oryginalny i kup sobie pudelka. Fajnie będzie wyglądał za tylnią szybą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-21, 11:19   

No i jestem coraz bliżej celu:

Oto moje faworytki: :)



Ta z łatką bardziej mi przypadła do gustu...

A to ich 3 kolejne siostry: :)


Matka:



Ojciec:


Szczeniaczki po szczepieniach - 7 tygodniowe...

...więc jak możecie to doradzcie, która najładniejsza :)
Wiem, wiem na miejscu będę też sugerował się aktywnością itp...
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-21, 11:46   

Ten pierwszy i drugi fajny... chociaż Ja wybrałbym chyba tego drugiego :wink:
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-21, 11:56   

Jeśli moge wyrazic swoją opinie.... ten z "podbitym oczkiem" 8) jest słodziutki . Tylko zeby nie urusł.... :roll: żeby taka miniaturka została :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW