R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Plakaty wyborcze
Autor Wiadomość
stefek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-02, 22:36   Plakaty wyborcze

witam
chcialbym przedstawić kilka fotek zrobionych dziś na przystankach autobusowych w jodłowcu i w olewnie i zapytać: "czy tak powinno być?"
komentarz pozostawiam forumowiczom.
dla osób niezalogowanych informacja - zdjęcia przedstawiaja plakaty wyborcze Przejrzystej Gminy (burmistrz Majcher) oraz Wieluńskiego porozumienia obywatelskiego (przewodniczący Rady miejskiej Robert Duda) zawieszone na przystankach autobusowych - mimo wyrażnego zakazu klejenia plakatów w takich miejscach.

P1010813.JPG
Duda w Olewinie - 2
Plik ściągnięto 137 raz(y) 72,95 KB

P1010812.JPG
duda w olewinie - 1
Plik ściągnięto 142 raz(y) 56,12 KB

P1010810.JPG
Majcher w Jodłowcu 3 - naklejka powyżej ma treść "zabrania się umieszczania plakatów, reklam oraz grafitti ... urząd miejski w wieluniu" :-))
Plik ściągnięto 130 raz(y) 36,21 KB

P1010807.JPG
Majcher w Jodłowcu 2
Plik ściągnięto 121 raz(y) 42,94 KB

P1010805.JPG
Majcher w Jodłowcu
Plik ściągnięto 147 raz(y) 38,29 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-02, 22:39   

Oficjalna wersja będzie na pewno taka że zrobiła to złośliwa konkurencja :mrgreen:


Najlepsze jest to, że po wyborach nie ma kto tego posprzątać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-11-02, 22:45   

Administrator napisał/a:
Oficjalna wersja będzie na pewno taka że zrobiła to złośliwa konkurencja :mrgreen:
...


e tam :wink:

nunu Panowie, nie przesyrzegac wydanych przez siebie zakazów? pawnie stajacy w obronie powiedza ze kandydujacy nie rozwieszali osobiscie plakatow a zlecili parce np biednym studentom... :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-02, 22:47   

Nie zmienia to jednak faktu, że zakaz jest zakazem i te plakaty nie powinny się tam znaleźć...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2006-11-02, 22:52   

Czy więc zerwanie takiego plakatu będzie wielką zbrodnią? :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-02, 22:53   

Ja też nie życzę sobie ulotek z marketu przez dzwiami - niestety nic na to nic nie poradzę. Podobnie jest z plakatami wyborczymi, nie sądzę aby ktokolwiek poniósł za to konsekwencje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-02, 23:23   Re: Plakaty wyborcze

stefek napisał/a:
witam
chcialbym przedstawić kilka fotek zrobionych dziś na przystankach autobusowych w jodłowcu i w olewnie i zapytać: "czy tak powinno być?"
komentarz pozostawiam forumowiczom.
dla osób niezalogowanych informacja - zdjęcia przedstawiaja plakaty wyborcze Przejrzystej Gminy (burmistrz Majcher) oraz Wieluńskiego porozumienia obywatelskiego (przewodniczący Rady miejskiej Robert Duda) zawieszone na przystankach autobusowych - mimo wyrażnego zakazu klejenia plakatów w takich miejscach.


A ja mam pytanie dlaczego Pan Mariusz Wysocki ma porozwieszane swoje plakaty na klatkach schodowych bloków, mimo zakazu? Z tego co mi wiadomo Spółdzielnia Mieszkaniowa nie wyraziła na to zgody nikomu.

[ Dodano: 2006-11-03, 00:02 ]
Oto jedno ze zdjęć Pana Mariusza Wysockiego

[ Dodano: 2006-11-03, 00:11 ]
Zdjęcie

02.11.2006 002.jpg
Mariusz Wysocki na klatce schodowej jednego z bloków.
Plik ściągnięto 136 raz(y) 39,6 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-03, 01:11   

Bartek170, przypomina mi się powiedzenie "bo u was to bija Murzynów" ...
Po pierwsze - tablica ogłoszeń (jak nazwa wskazuje służa ona wieszaniu ogłoszeń - ulotka jest ogłoszeniem wyborczym) to nie to samo co wiata przystanku.
Po drugie - nawet jesli to co zrobił Mariusz nie jest zgodne z prawem to widzę pewną różnicę w klejeniu ulotek na tablicy ogłoszeń przez młodego kandydata do Rady Miejskiej a klejeniem plakatów na przystanku autobusowym przez komitet wyborczy obecnie panującego burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej - na dodatek centralnie pod zakazem umieszczania reklam podpisanym przez ... Urząd Miejski w Wieluniu :D
Pewnie teraz burmistrz sam siebie ukarze :lol:

A na marginesie - że też chciało Ci się latać po północy z aparatem po klatkach... Niewątpliwie dajesz tym dowód swojej bezstronności w tych wyborach... :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-03, 01:19   

Bartek170 napisał/a:
A ja mam pytanie dlaczego Pan Mariusz Wysocki ma porozwieszane swoje plakaty na klatkach schodowych bloków, mimo zakazu? Z tego co mi wiadomo Spółdzielnia Mieszkaniowa nie wyraziła na to zgody nikomu.


Witam!

Po pierwsze nie jest to plakat tylko ulotka o wymiarach ok. 15x20cm i jak widać z samego zdjęcia zajmuje miej więcej 1/4 TABLICY OGŁOSZENIOWEJ, tak więc pozostaje na niej sporo miejsca na inne informacje .
Po drugie na żadnej z klatek schodowych nie widnieje zakaz umieszczania tego typu informacji tym bardziej że jak wspomniałem powyżej była do tego wykorzystana tablica ogłoszeniowa która służy właśnie do tych celów .
Po trzecie jeżeli jakakolwiek instytucja ma mi coś do zarzucenia w tej kwestii to biorę na siebie pełną odpowiedzialność, pomimo tego iż to nie ja osobiście roznosiłem ulotki, tylko inne osoby które pomagają mi w kampanii.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-03, 07:35   

mario's napisał/a:

Witam!

Po pierwsze nie jest to plakat tylko ulotka o wymiarach ok. 15x20cm i jak widać z samego zdjęcia zajmuje miej więcej 1/4 TABLICY OGŁOSZENIOWEJ, tak więc pozostaje na niej sporo miejsca na inne informacje .
Po drugie na żadnej z klatek schodowych nie widnieje zakaz umieszczania tego typu informacji tym bardziej że jak wspomniałem powyżej była do tego wykorzystana tablica ogłoszeniowa która służy właśnie do tych celów .
Po trzecie jeżeli jakakolwiek instytucja ma mi coś do zarzucenia w tej kwestii to biorę na siebie pełną odpowiedzialność, pomimo tego iż to nie ja osobiście roznosiłem ulotki, tylko inne osoby które pomagają mi w kampanii.


Po pierwsze nie można rozwieszać ulotek bez zgody administratora budynku a po drugie to tablica nie służy do rozwieszania ulotek tylko do rozwieszania informacji dla mieszkańców spółdzielnii. Jak Forum coś robi nie tak to choćby ich nagrali na kamerze to tak się wyprą i powiedzą że to im konkurencja zrobiła. A co to ma za znaczenie jakiej wielkości plakat czy informację wieszasz jak nie masz pozolenia zrobiłeś to niezgodnie z prawem. To że nie ty osobiście je rozwiesiłeś to mnie to nie obchodzi, bo tak to tłumaczyć może się każdy, tamte plakaty na przystanku tez mogł roziwesić ktoś inny, nie sądzę aby Pan Majcher sam łamał swoje pozwolenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-03, 08:37   

Hehe wlasnie w RZW leciala wypowiedz Burmistrza Majchra odnosnie zakazu klejenia plakatow w miejscach zabronionych (przystanki, drzewa, slupy energetyczne). Zaznaczyl on stanowczo, ze komitety beda ukarane :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MATRIX
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-03, 09:17   

Bartek170 napisał/a:
Po pierwsze nie można rozwieszać ulotek bez zgody administratora budynku a po drugie to tablica nie służy do rozwieszania ulotek tylko do rozwieszania informacji dla mieszkańców spółdzielnii.



Drogi Panie!
Skąd Pan wie że taka zgoda nie została wydana ?
Z moich informacji wynika że Pan Wysocki taką zgodę otrzymał.
Jeśli chodzi o ulotkę to jest ona również informacją !
Jest Pan w błędzie panie Bartek170, a tym samym Pan Wysocki może domagać się ścigania pana osoby w trybie wyborczym!
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-03, 09:30   

Bartek170 napisał/a:
Po pierwsze nie można rozwieszać ulotek bez zgody administratora budynku a po drugie to tablica nie służy do rozwieszania ulotek tylko do rozwieszania informacji dla mieszkańców spółdzielnii.



Skoro twierdzi Pan, że tak jest, a całkiem możliwe, że tak, to proszę podawać źródło takich informacji, a unikniemy tutaj przede wszystkim słownych zarzutów.


Bartek170 napisał/a:
Jak Forum coś robi nie tak to choćby ich nagrali na kamerze to tak się wyprą i powiedzą że to im konkurencja zrobiła.


I tutaj podaje Pan informaje, które wedle mojego rozumienia można uznać za informacje nieprawdziwą.

Przytoczę raz jeszcze cytat, co w tej sprawie stanowi Ordynacja Wyborcza do Rad Gmin, Rad Powiatów i Sejmików Województw:

Art. 72. 1. Jeżeli rozpowszechniane, w tym również w prasie, w rozumieniu prawa prasowego, materiały wyborcze, a w szczególności plakaty, ulotki, hasła i wypowiedzi lub inne formy prowadzonej w okresie kampanii wyborczej agitacji zawierają informacje nieprawdziwe, kandydat na radnego lub pełnomocnik wyborczy zainteresowanego komitetu wyborczego ma prawo wnieść do sądu okręgowego wniosek o wydanie orzeczenia:
1) zakazu rozpowszechniania takich informacji,
2) przepadku materiałów wyborczych zawierających takie informacje,
3) nakazania sprostowania takich informacji,
4) nakazania publikacji odpowiedzi na stwierdzenia naruszające dobra osobiste,
5) nakazania przeproszenia osoby, której dobra osobiste zostały naruszone,
6) nakazania uczestnikowi postępowania wpłacenia kwoty do 10 000 złotych na rzecz instytucji charytatywnej.
2. Sąd okręgowy, w składzie jednego sędziego, rozpoznaje wniosek, o którym mowa w ust. 1, w ciągu 24 godzin w postępowaniu nieprocesowym. Sąd może rozpoznać sprawę w przypadku usprawiedliwionej nieobecności wnioskodawcy lub uczestnika postępowania, pod warunkiem, że o terminie rozprawy zostali oni prawidłowo powiadomieni. Postanowienie kończące postępowanie w sprawie sąd niezwłocznie doręcza osobie zainteresowanej, o której mowa w ust. 1, właściwemu komisarzowi wyborczemu i obowiązanemu do wykonania postanowienia sądu.
3. Na postanowienie sądu okręgowego, w terminie 24 godzin od jego wydania, służy zażalenie do sądu apelacyjnego. Sąd apelacyjny, w składzie trzech sędziów, rozpoznaje zażalenie w postępowaniu nieprocesowym, w trybie i terminie, o których mowa w ust. 2.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-03, 09:54   

Panie Bartku !
Nie będę z Panem polemizował bo nie potrzebne są tu sprzeczki ani słowne potyczki , jak już wcześniej napisałem jeżeli jakakolwiek instytucja ma mi coś do zarzucenia w tej kwestii to biorę na siebie pełną odpowiedzialność.
Jeśli ktoś z mieszkańców klatek schodowych poczuł się urażony powieszoną ulotką to przepraszam !
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-03, 10:08   

mario's napisał/a:
Panie Bartku !
Nie będę z Panem polemizował bo nie potrzebne są tu sprzeczki ani słowne potyczki , jak już wcześniej napisałem jeżeli jakakolwiek instytucja ma mi coś do zarzucenia w tej kwestii to biorę na siebie pełną odpowiedzialność.
Jeśli ktoś z mieszkańców klatek schodowych poczuł się urażony powieszoną ulotką to przepraszam !


Cieszę że pan chociaż inaczej uważa, bo najwyraźniej Pańscy koledzy wiedzą więcej od Pana i uważają że ma Pan zgodę na powieszenie tych ulotek, a jeśli ją Pan ma to proszę o skan i zamieszczenie jej na forum bo napewno ma Pan takową na piśmie. Chyba że Pańscy koledzy ją Panu sami załatwiali i Pan o tym nie wie.

Co do Pana Jaro
Jaro napisał/a:
Bartek170 napisał/a:
Jak Forum coś robi nie tak to choćby ich nagrali na kamerze to tak się wyprą i powiedzą że to im konkurencja zrobiła.


I tutaj podaje Pan informaje, które wedle mojego rozumienia można uznać za informacje nieprawdziwą.




To jeśli Pan uważa że Forum słowo którego użyłem w wypowiedzi czuje się obrażone, chociaż nie wiem które Forum jest obrażone bo nie wymieniłem które, to proszę zgłosić gdzie trzeba i zrobić z tego użytek.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW