R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluńskie Forum Samorządowe
Autor Wiadomość
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
  Wysłany: 2006-10-13, 19:45   Wieluńskie Forum Samorządowe

Na tej stroni można zobaczyć "sylwetki" wszystkich kandydatów FS, oraz zapoznać się z ich programem

http://forumsamorzadowe.org/
Ja w dalszym ciągu nie wiem w jakim mieszkam okręgu i na kogo będę mógł głosować.Proszę o oświecenie. Mieszkam na Starych Sadach

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2006-10-14, 21:17   

Na stronie są linki do pliku, gdzie jest opisany zasięg każdego okręgu.

Stare Sady to okręg nr 2.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-14, 23:12   

42 kandydatów do Rady Miasta z jednego ugrupowania.


Kupą mości panowie, kupą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2006-10-15, 09:15   

Archdevil napisał/a:
Na stronie są linki do pliku, gdzie jest opisany zasięg każdego okręgu.

Stare Sady to okręg nr 2.


dzięki za pomoc.kurcze gdzie jest ten link Archdevil??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2006-10-15, 12:39   

Na początku każdego okręgu z list do Rady Miasta - jest zaznaczone na żółto.
A dokładniej:
http://www.bip.um.wielun....0_003_70337.pdf
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-16, 20:29   

Zapoznałem się z programem ugrupowania i w związku z tym mam kilka pytań, zacznę od programu kandydatów do rady powiatu.


1. "Kierunki kształcenia dostosowane do rynku pracy, rozwój bazy dydaktycznej"

O co tak naprawdę chodzi ?? Nowe szkoły ?? Rozwój bazy tzn. co ??


2. "Programy zmniejszania bezrobocia, sprzyjanie inwestorom"

Program to chyba juz macie ?? W jaki konkretny sposób chcecie to zrobic ??


3. "Rozwój pozarolniczej działalności na terenach wiejskich"

Tym raczej radni nie powinni sie zajmować, ale może źle interpretuję pomysł ??

Mam nadzieję na otrzymanie konkretnych odpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-17, 00:17   

basteks napisał/a:
1. "Kierunki kształcenia dostosowane do rynku pracy, rozwój bazy dydaktycznej"

O co tak naprawdę chodzi ?? Nowe szkoły ?? Rozwój bazy tzn. co ??


Pewnie chodzi o np zlikwidowanie "budowlanki" bo po co nam ona :twisted:
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-17, 21:26   

Hallo ???

Szanowni kandydaci, czekam na odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 00:34   

basteks napisał/a:
Hallo ???

Szanowni kandydaci, czekam na odpowiedź.


Postaram się przekazać Twoje pytanie do kandydatów do Rady Powiatu bo jak widzisz na forum udzielają sie głównie kandydaci do Rady Gminy z ramienia Forum Samorządowego.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 16:14   

W takim razie pytania do kandydatów na radnych do rady miejskiej. (swoją drogą, bardzo podoba mi sie odpowiedź, na wcześniejsze pytania)

1. "poprawienie komunikacji i systemu parkowania miasta" -

2. "dążenie do obniżenia kosztów funkcjonowania administracji samorządowej"

3. "walka z narkomanią w parkach i lokalach rozrywkowych na terenie miasta"


W jaki sposób, chcecie to zrobic ??

I jak chcecie to wszystko co jest w programie finansować ??

Poprosze o konkretne odpowiedzi. Mam nadzieję, że nie pojawi się kandydat do rady powiatu i nie odpowie, że on nie wie bo kandyduje do innej rady.



P.S. Nie jestem kandydatem jakiejkolwiek organizacji w jakichkolwiek wyborach. Nikt z moich najblizszych również nie kandyduje. Pytania mają wyłącznie prywatny charakter.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 17:17   

basteks napisał/a:
. "poprawienie komunikacji i systemu parkowania miasta" -

2. "dążenie do obniżenia kosztów funkcjonowania administracji samorządowej"

3. "walka z narkomanią w parkach i lokalach rozrywkowych na terenie miasta"


W jaki sposób, chcecie to zrobic ??

I jak chcecie to wszystko co jest w programie finansować ??

Poprosze o konkretne odpowiedzi. Mam nadzieję, że nie pojawi się kandydat do rady powiatu i nie odpowie, że on nie wie bo kandyduje do innej rady.


Odpowiadam:
1) Poprawienie komunikacji. Wprowadzimy System „Drobnych Ulepszeń w Mieście”. System polegający na honorowaniu obywateli, którzy zaproponują ulepszenie w funkcjonowaniu miasta np. usprawnienie komunikacyjne, nowe miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe itp. Pomysłodawca będzie uhonorowany specjalną tabliczką w miejscu zastosowania swojego pomysłu. Sami również znamy prznajmniej jedno miejsce blisko centrum w którym można zbudować parking na kilkadziesiąt samochodów.
2) Obniżymy koszty funkcjonowania administracji poprzez: obniżkę uposażenia Burmistrza i obniżkę diet radnych. Mamy gotowe projekty uchwał w tej sprawie.
3) Tutaj chodzi o daleko idącą współpracę pomiędzy Policją, Strażą Miejską i systemem monitoringu w mieście.

Jak chcemy to finansować ? CO konkretnie Pana interesuje z finansowania, bo np. parking o którym mówiłem sfinansuje nam obniżka pensji Burmistrza i diet radnych (około 100tys rocznie).

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 17:45   

Dziękuję za szybka odpowiedź.

Jeśli chodzi o obniżkę diet i uposażenia burmistrza, to mam pytanie. Dlaczego w trakcie tej kadencji nie złozono tej uchwały ?? (ale lepiej późno niż wcale)

Cytat:
Tutaj chodzi o daleko idącą współpracę pomiędzy Policją, Strażą Miejską i systemem monitoringu w mieście]


To kto w takim razie w tej chwili nas "podgląda" ?? Straż Miejska i Policja nie korzysta z tego ??


Pytanie dotyczące finansowania jest ogólne, nie tylko dotyczące parkingu.

Program jest pełen pomysłów, których teraz się nie realizuje. Zadaję zatem pytanie jak to wszystko finansować ?? Aby komuś dać coś, trzeba komuś coś zabrać.


Jeśli mógłbym dostać jescze odpowiedzi na pytania wcześniejsze, będę wdzięczny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 18:37   

basteks napisał/a:
Jeśli chodzi o obniżkę diet i uposażenia burmistrza, to mam pytanie. Dlaczego w trakcie tej kadencji nie złozono tej uchwały ?? (ale lepiej późno niż wcale)

Nie chcę się tłumaczyć za innych, ale odpowiem za siebie.
1) Od zawsze byłem przeciwnikiem wysokich diet (jutro na mojej stronie zamieszczony zostanie wyciąg z protokołu sesji Rady Powiatu z moim wystąpieniem w tej sprawie).
2) Podczas podejmowania uchwały o wysokości diet w Radzie Miejskiej nie byłem jeszcze Przewodniczącym Forum i nie miałem możliwości statutowych wpłynąc na radnych Forum. A z tego co pamiętam to chyba tylko jeden głosował za obecną stawką diet w mieście.

basteks napisał/a:
To kto w takim razie w tej chwili nas "podgląda" ?? Straż Miejska i Policja nie korzysta z tego ??

Jasne , że korzysta, ale trzeba monitoring usprawnić, gdyż sa znane przypadki, że w bliskim sąsiedztwie kamery miały miejsce stłuczki i nie można było odczytać numerów rejestracyjnych samochodu. Wiem od znajomych policjanów, że jest możliwe ulepszenie funkcjonowania monitoringu i będą chciał to zrobić.

basteks napisał/a:
Program jest pełen pomysłów, których teraz się nie realizuje. Zadaję zatem pytanie jak to wszystko finansować ?? Aby komuś dać coś, trzeba komuś coś zabrać.

Proszę Pana. Finansowanie inwestycji może mieć następujące źródła:
1) Środki własne pochodzące krótko mówiąc z podatków. Z tych pieniędzy prowadzone są inwestycje cały czas. Rocznie jest tego około 9mln zł. Jest tylko kwestia akcentu inwestycyjnego .
2) Środki zewnętrzne. Tak się składa, że w latach 2007-2013 do Polski zostaną przekazane duże środki akcesyjne z budżetu UE i ja mogę przysiąc , że poświęcę całą swoją energię, dynamizm, wiedzę, intelekt i czas - aby tych środków jak najwięcej do Wielunia zdobyć. Jestem po rozmowach z człowiekiem , ktory jest zatrudniony w instytucji , ktora kontroluję wydawanie środków unijnych . Krótko mówiąc zna ludzi , którzy te wnioski akceptują. I to jemu zaproponuje pracę mieście do koordynacji unijnych projektów. Dodatkowo są inne możliwości , ale o nich nie chciałbym już teraz mówić.
Drogi Panie ! Proponuję Panu spotkanie w miejscu przez Pana wybranym (może być u mnie w biurze WIREX Leasing), gdyż nie wszystko można zawrzeć pisząc. Ja wolę wyjaśnić wszelakie sprawy bezpośrednio.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 20:36   

Cytat:
Jestem po rozmowach z człowiekiem , ktory jest zatrudniony w instytucji , ktora kontroluję wydawanie środków unijnych . Krótko mówiąc zna ludzi , którzy te wnioski akceptują. I to jemu zaproponuje pracę mieście do koordynacji unijnych projektów. Dodatkowo są inne możliwości , ale o nich nie chciałbym już teraz mówić.


Czyżbym przegapił wybory ?? Już jest nowy burmistrz ??

Czy wypada kandydatowi na burmistrza pisac takie rzeczy ?? Obiecujecie po prostu kupić urzędnika wyższego szczebla, żeby "dopomógł" w uzyskaniu środków unijnych ??
Przypomnę jeden z punktów waszego programu:
Cytat:
Jawność działania, wprowadzenie przejrzystych reguł w przetargach publicznych


Powrócę do wątku z redukcjakosztów administracji. Oczywiście, pomysł jest szlachetny, ale ta kwota. Nie wszyscy może wiedzą, że koszt utrzymania "tzw. ratusza" (czyli burmistrz, urzędnicy i radni) to ponad 4 miliony złotych rocznie. Obietnica obcięcia kosztów o 100 000 zł w skali roku jest marginalna. To przecież niecałe 3 % wydatków.

Kierunek popieram, ale mozna spróbować ciąc koszty mocniej.



Cytat:
Drogi Panie ! Proponuję Panu spotkanie w miejscu przez Pana wybranym (może być u mnie w biurze WIREX Leasing), gdyż nie wszystko można zawrzeć pisząc. Ja wolę wyjaśnić wszelakie sprawy bezpośrednio.


Mam nadzieję, że szczegóły programu interesują nie tylko mnie, więc jesli mogę to pozostanę przy publicznej formie omawiania problemu. Jednocześnie powtarzam nie jestem kandydatem żadnej innej opcji politycznej. Próbuję jednak zgłębić szczegóły programów wyborczych poszczególnych opcji. Na pierwszy rzut oka wszystkie są takie same:

poprawa bezpieczeństwa, walka z bezrobociem, pieniądze unijne i jawność działania.


To tak trochę jak z kandydatkami do Miss World, każda studiuje lub chce studiować, kocha dzieci i walczy o pokój na świecie, tylko nigdy nie wiadomo czyje dzieci i dla kogo ten pokój ma być.


I jeszcze raz , czekam na odpowiedź od kandydatów na radnych powiatu. Pytania na początku tego wątku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 20:47   

basteks napisał/a:
Czy wypada kandydatowi na burmistrza pisac takie rzeczy ?? Obiecujecie po prostu kupić urzędnika wyższego szczebla, żeby "dopomógł" w uzyskaniu środków unijnych ??


Basteks, pozwolę wtrącić trzy grosze :D
Trzeba znaleźć złoty środek. Faktem jest, że gmina Wieluń w pozyskiwaniu środków zewnętrznych ma osiągnięcia katastrofalne :evil:
Bez lobbingu, "wychodzenia" tematu nic się nie zrobi.
Widocznie nasze obecne władze siedziały cicho w ratuszu, licząc na cud.
Z drugiej strony Pablo chyba trochę przeszarżował. Idee słuszna, ale można ją było wyrazić mniej dosadnie :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW