R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluńskie Forum Samorządowe
Autor Wiadomość
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 11:42   

Ja mam takie zapytanie do Pana Pawła odnośnie zmniejszenia diet i wynagrodzenia burmistrza.
Napisał Pan iz przez dwie kadencje był Pan radnym powiatowym i w tym czasie nie udało się Panu przekonać pozostałych radnych do zagłosowania za obniżeniem ich diet (z tego co mi wiadomo to koszty administarcyjne powiatu są jednymi z największych kosztów w woejwództwie łódzkim) a będąc burmistrzem jest Pan pewien że te koszty w gminie zostaną obniżone. Chciałem zapytać skąd jest Pan pewien że radni zagłosują za oniżeniem diet, bo jak mi wiadomo to sam burmistrz nie ma takiej możliwości samemu obniżania diet tylko radni muszą to przegłosować. Jak Pan chce tego dokonać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 12:32   

Cytat:
Ja mam takie zapytanie do Pana Pawła odnośnie zmniejszenia diet i wynagrodzenia burmistrza.
Napisał Pan iz przez dwie kadencje był Pan radnym powiatowym i w tym czasie nie udało się Panu przekonać pozostałych radnych do zagłosowania za obniżeniem ich diet (z tego co mi wiadomo to koszty administarcyjne powiatu są jednymi z największych kosztów w woejwództwie łódzkim) a będąc burmistrzem jest Pan pewien że te koszty w gminie zostaną obniżone. Chciałem zapytać skąd jest Pan pewien że radni zagłosują za oniżeniem diet, bo jak mi wiadomo to sam burmistrz nie ma takiej możliwości samemu obniżania diet tylko radni muszą to przegłosować. Jak Pan chce tego dokonać?


Prosze Pana ! Mamy przygotowany gotowy projekt uchwały w obu poruszanych przez Pana kwestiach i jeżeli radnych Forum nam wystarczy w RAdzie - projekty zostaną przegłosowane. Taka jest demokracja . ALe myślę też , ze jeżeli radni zobaczą , iz Burmistrz zaczyna od siebie z obniżką pensji- to będzie im głupio i sobie też obniżą... Chce dać dobry przykład, nakreślić kierunek i przekonać siłą argumentów radnych. Tak mi się wydaję.

Pzodrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 12:56   

Panie Pawle pięknie Pan pisze, że zaoszczędzi rocznie 100000 rocznie na dietach i wynagrodzeniu burmistrza, że przeznaczy Pan to konkretne cele. Jednak sam Pan sobie przeczy


Pablo napisał/a:
Cytat:

jeżeli radnych Forum nam wystarczy w RAdzie - projekty zostaną przegłosowane


Przedstawia Pan obietnice, których nie potrafi Pan zagwarantować, uważam że każdy z kandydatów tak samo może powiedzieć, że obniży koszty, ale jeżeli rada tego nie przegłosuje to nic nie obniży. Uważam, ze kandydaci powinni przedstawiać takie obietnice, które potrafią spełnić. Projekty uchwał nie są zagwarantowaniem tego, że one przejdą, czyż nie prawda.

[ Dodano: 2006-10-19, 16:42 ]
[quote="Pablo"]
basteks napisał/a:
Tak się składa, że w latach 2007-2013 do Polski zostaną przekazane duże środki akcesyjne z budżetu UE i ja mogę przysiąc , że poświęcę całą swoją energię, dynamizm, wiedzę, intelekt i czas - aby tych środków jak najwięcej do Wielunia zdobyć. Jestem po rozmowach z człowiekiem , ktory jest zatrudniony w instytucji , ktora kontroluję wydawanie środków unijnych . Krótko mówiąc zna ludzi , którzy te wnioski akceptują. I to jemu zaproponuje pracę mieście do koordynacji unijnych projektów. Dodatkowo są inne możliwości , ale o nich nie chciałbym już teraz mówić.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa


Ja mam jeszcze takie pytanie odnośnie pozyskiwania środków unijnych. Przez dwie kadencje był Pan radnym powiatowym, jaki był Pana udział w pozyskiwaniu środków unijnych dla powiatu, proszę o konkretne przykłady i jakie były owoce tych pozyskiwań. Czy użył Pan tych znajomości o których Pan pisał, jakie efekty przyniosły te znajomości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 17:14   

Bartek170 napisał/a:
Przedstawia Pan obietnice, których nie potrafi Pan zagwarantować, uważam że każdy z kandydatów tak samo może powiedzieć, że obniży koszty, ale jeżeli rada tego nie przegłosuje to nic nie obniży. Uważam, ze kandydaci powinni przedstawiać takie obietnice, które potrafią spełnić. Projekty uchwał nie są zagwarantowaniem tego, że one przejdą, czyż nie prawda.

Zaręczam Panu, że projekt takiej uchwały zostanie przegłosowany !
Cytat:
Ja mam jeszcze takie pytanie odnośnie pozyskiwania środków unijnych. Przez dwie kadencje był Pan radnym powiatowym, jaki był Pana udział w pozyskiwaniu środków unijnych dla powiatu, proszę o konkretne przykłady i jakie były owoce tych pozyskiwań. Czy użył Pan tych znajomości o których Pan pisał, jakie efekty przyniosły te znajomości.

Podaję konkretne kwoty które zostały pozyskane z zewnątrz:
1) Przebudowa drogi w miejscowości Łyskornia -około 1,2mln
2) Budowa drogi Kamion-NIżankowice - 900tys
3) Modernizacja drogi w Bieńcu - 1mln
4) Moderniazacja drogi w Skrzynnie - 400tys
5) Platforma cyfrowa - 450tys
Nie wspomnę o termomodernizacji szkół ponadgimnazjalnych, czy Szpitala.

Od pół roku przygotowywany jest projekt, nad którym pracuje Vice STarosta Janusz Antczak (członek Forum), kompleksowej przebudowy dróg w powiecie . Wartość projektu wynosi około100mln zł. To jest przygotowanie do absorbcji programów unijnych. Szczgóły tego projektu lepiej zna Pan Janusz Antczak i niedługo powinno zostać to opublikowane na stronie Forum.

Pozdarwaim
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 17:47   

[quote="Pablo"]
Bartek170 napisał/a:
Zaręczam Panu, że projekt takiej uchwały zostanie przegłosowany !
Cytat:

Podaję konkretne kwoty które zostały pozyskane z zewnątrz:
1) Przebudowa drogi w miejscowości Łyskornia -około 1,2mln
2) Budowa drogi Kamion-NIżankowice - 900tys
3) Modernizacja drogi w Bieńcu - 1mln
4) Moderniazacja drogi w Skrzynnie - 400tys
5) Platforma cyfrowa - 450tys
Nie wspomnę o termomodernizacji szkół ponadgimnazjalnych, czy Szpitala.

Od pół roku przygotowywany jest projekt, nad którym pracuje Vice STarosta Janusz Antczak (członek Forum), kompleksowej przebudowy dróg w powiecie . Wartość projektu wynosi około100mln zł. To jest przygotowanie do absorbcji programów unijnych. Szczgóły tego projektu lepiej zna Pan Janusz Antczak i niedługo powinno zostać to opublikowane na stronie Forum.

Pozdarwaim
Paweł Okrasa



Jeszcze raz zapytam. Dlaczego jest Pan pewien, że projekt zostanie przegłosowany. Chciałbym zobaczyć Pana projekt obniżenia diet w radzie powiatu, bo z tego co mi wiadomo to rada powiatu miała prawie co roku podnoszone diety. Po drugie chciałbym zobaczyć protokół z posiedzenia rady powiatu gdzie zaprezentował Pan swój projekt obniżenia diet. Ja nie chcę Pana zapewnień tylko chciałbym zobaczyć na własne oczy to co Pan mówi.

A teraz odnośnie tyś środków unijnych. Ja chciałbym zobaczyć tylko Pana działania, a nie Pana Antczaka bo rozmawiamy o Panu i o Pana znajomościach. Pan Antczak nie startuje na burmistrza tylko Pan. Oczywiście nie odpowiedział Pan na moje pytanie czy te znajomości Pana coś dały. Po drugie czy te konkretne kwoty, które zostały uzyskane z zewnątrz czy to Pana zasługa czy też Pana Antczaka, bo mam wrażenie, że przypisuje Pan sobie wiele rzeczy. To także chciałbym zobaczyć. Proszę o jakieś dowody.

Bo jak Pan wie wiele można mówić, wiele obiecywać a mnie interesują konkrety.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 18:19   

Bartek170 napisał/a:
Jeszcze raz zapytam. Dlaczego jest Pan pewien, że projekt zostanie przegłosowany. Chciałbym zobaczyć Pana projekt obniżenia diet w radzie powiatu, bo z tego co mi wiadomo to rada powiatu miała prawie co roku podnoszone diety. Po drugie chciałbym zobaczyć protokół z posiedzenia rady powiatu gdzie zaprezentował Pan swój projekt obniżenia diet. Ja nie chcę Pana zapewnień tylko chciałbym zobaczyć na własne oczy to co Pan mówi.

ZObaczy Pan projekt i protokoły na stronie w najbliższym czasie. To tyle.
Bartek170 napisał/a:
teraz odnośnie tyś środków unijnych. Ja chciałbym zobaczyć tylko Pana działania, a nie Pana Antczaka bo rozmawiamy o Panu i o Pana znajomościach. Pan Antczak nie startuje na burmistrza tylko Pan. Oczywiście nie odpowiedział Pan na moje pytanie czy te znajomości Pana coś dały. Po drugie czy te konkretne kwoty, które zostały uzyskane z zewnątrz czy to Pana zasługa czy też Pana Antczaka, bo mam wrażenie, że przypisuje Pan sobie wiele rzeczy. To także chciałbym zobaczyć. Proszę o jakieś dowody.

Proszę Pana ! Pokazałem Panu konkretne kwoty, które wpłynęły do Powiatu za czasów , gdy byłem radnym, a Forum było w koalicji. TO nie jest tak, że pojedynczy radny jeździ i załatwia pieniądze , bo to jest absurd.
A o mojej działaności z przyjemnością Panu opowiem. Zapraszam Pana na spotkanie . MOże być u mnie w biurze. (WIrex Leasing) przy ul. Staszica 46a . Opowiem Panu o moich inicjatywach.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 18:42   

Pablo napisał/a:
Proszę Pana ! Pokazałem Panu konkretne kwoty, które wpłynęły do Powiatu za czasów , gdy byłem radnym, a Forum było w koalicji. TO nie jest tak, że pojedynczy radny jeździ i załatwia pieniądze , bo to jest absurd.
A o mojej działaności z przyjemnością Panu opowiem. Zapraszam Pana na spotkanie . MOże być u mnie w biurze. (WIrex Leasing) przy ul. Staszica 46a . Opowiem Panu o moich inicjatywach.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa


Proszę Pana ja chciałbym się dowieć jak w takim razie poradzi Pan sobie w zdobywaniu środków unijnych na stanowisku burmistrza skoro pan mówi że to absurd aby pojedyńcza osoba jeździła i załatwiała pieniądze. To znaczy, że to radni zdobywają środki a nie tylko burmistrz i starosta. Cały czas pisze Pan o tym, że to koalicja zdobywała pieniądze, a nie Pan. Więc dlaczego pan pisze, że

Pablo napisał/a:
i ja mogę przysiąc , że poświęcę całą swoją energię, dynamizm, wiedzę, intelekt i czas - aby tych środków jak najwięcej do Wielunia zdobyć.



Oczywiście nie odpowiedział Pan na kilka moich pytań, czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 19:38   

Bartek170 napisał/a:
Oczywiście nie odpowiedział Pan na kilka moich pytań, czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.

Drogi Panie !
Na jakie pytanie chce Pan znać odpowiedź ?
Ja pamiętam , jak w poprzedniej kampanii byli kandydaci obiecujący ludziom podwyżkę rent i zasiłki dla bezrobotnych. Tylko nie miało to nic wspólnego z rzeczywistością. Jak Pana moje odpowiedzi nie zadowalają - trudno, ma Pan do tego prawo. Ja nie mam zamiaru składać Panu absurdalnych deklaracji i obietnic. Jak chce Pan uszczegółowienia programu zamieszczonego na stronie - zapraszam po raz kolejny na spotkanie. Każdego chętnego zapraszam na takie spotkanie.
Dla każdego znajdę czas. Dzisiaj był u mnie na spotkaniu Basteks i wiele kwestii programowych zostało wyjaśnionych.

Z poważaniem
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-20, 09:59   

Pablo napisał/a:
Drogi Panie !
Na jakie pytanie chce Pan znać odpowiedź ?
Ja pamiętam , jak w poprzedniej kampanii byli kandydaci obiecujący ludziom podwyżkę rent i zasiłki dla bezrobotnych. Tylko nie miało to nic wspólnego z rzeczywistością. Jak Pana moje odpowiedzi nie zadowalają - trudno, ma Pan do tego prawo. Ja nie mam zamiaru składać Panu absurdalnych deklaracji i obietnic. Jak chce Pan uszczegółowienia programu zamieszczonego na stronie - zapraszam po raz kolejny na spotkanie. Każdego chętnego zapraszam na takie spotkanie.
Dla każdego znajdę czas. Dzisiaj był u mnie na spotkaniu Basteks i wiele kwestii programowych zostało wyjaśnionych.

Z poważaniem
Paweł Okrasa


Panie Pawle, nie wiem czy Pan specjalnie nie odpowiada konkretnie na pytania a może Pan poprostu nie umie odpowiedzieć. Jestem osobą konkretną i mnie interesują konkrety a nie wymijające odpowiedzi. Od lat interesuję się polityką w mieście i co nieco słyszałem oglądając posiedzienia rad powiatu i gminy. Dlatego aby zagłosować na Pana osobę chciałbym uzyskać odpowiedzi na pytania, które jeszcze raz przedstawię.

1. Jakie konkretne Pana działania a nie Forum czy koalicji przyczyniły się do pozyskania środków unijnych dla powiatu.
2. Czy Pana znajomości o których Pan pisał zadziałaly w tych pozyskiwaniach środków unijnych.
3. Jak Pan przekona radnych do obniżenia diet jeśli w radzie nie będzie większości radnych z Forum (bo jak narazie widze że jest Pan tego pewien). O ile się nie mylę to chyba w tym roku był wniosek burmistrza o obniżenie diet i Pan chyba się temu sprzeciwstawiał.
4. Mam jeszcze pytanie odnośnie akcji bon, czy Forum Samorzadowe coś zarobiło na tych bonach czy nic?

Bardzo prosiłbym o konkretne odpowiedzi a nie wymijajace. Jeszcze jedno, bardzo dziękuję za zaproszenie ale niestety jestem osobą bardzo zapracowaną, ale obiecuję, że jeśli znajdę trochę czasu to może Pana odwiedzę. Mam jednak nadzieję, że odpowie Pan konkretnie na moje pytania, bo są to moje podstawowe pytania i jeśli nie będzie umiał Pan na nie odpowiedzieć tzn, ze będę musiał poszukać innego kandydata na którego zagłosuję, bo chcę aby była to osoba naprawdę odpowiednia.

A co do Pana strony i Pana osiągnięc to większość z tych dyplomów, wyróżnień dotyczy Przewodniczącego Forum, oczywiście którym Pan jest, ale to chyba każdy z przewodniczących ma wiele takich wyróżnień, ja tutaj w osiągnięciach widziałbym własnie Pana protokoły z posiedzień i Pana propozycje na posiedzeniach, bo jak Pan wie startuje Pan na burmistrza i to Pana pomysły i propozycje zrobienia czegoś dla miasta są ważne, a nie tylko podziękowania np za ufundowanie nagród, za zaangażowanie w działalność kulturalną szkoły.

Czekam na odpowiedzi i Pozdrawiam Bartek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-20, 11:37   

Bartek170 napisał/a:
1. Jakie konkretne Pana działania a nie Forum czy koalicji przyczyniły się do pozyskania środków unijnych dla powiatu.

Te działania to przyjęcie odpowiednich projektów uchwał Rady Powiatu, które doprowadziły do wymienionych przeze mnie inwestycji.
Bartek170 napisał/a:
2. Czy Pana znajomości o których Pan pisał zadziałaly w tych pozyskiwaniach środków unijnych.

Bez komentarza ! "...po owocach ich poznacie".
Bartek170 napisał/a:
3. Jak Pan przekona radnych do obniżenia diet jeśli w radzie nie będzie większości radnych z Forum (bo jak narazie widze że jest Pan tego pewien). O ile się nie mylę to chyba w tym roku był wniosek burmistrza o obniżenie diet i Pan chyba się temu sprzeciwstawiał.

Mysli się Pan . Nie było żadnego projektu uchwały przygotowanego przez Burmistrza obniżającego diety radnych (ja o tym nie wiem bynajmniej). Ja nie mogłem się temu sprzeciwiać , gdyż jestem radnym w Powiecie, a nie w mieście. Natomiast zobaczy Pan wyciąg z protokołu rady Powiatu z moją wypowiedzią w punkcie poświęconym podniesienia pensji Staroście z roku 2004. Jak przekonam radnych ? Pisałem już : dam przykład obniżający moje uposażenie. Poza tym użyję odpowiednich argumentów. Jakich ? Niech pozostanie moją tajemnicą. Poza tym warto głosować na takich kandydatów, którzy również obiecują obniżkę diet.

Bartek170 napisał/a:
4. Mam jeszcze pytanie odnośnie akcji bon, czy Forum Samorzadowe coś zarobiło na tych bonach czy nic?

Dziękuję za to pytanie. Jest ono bardzo często zadawane. Proszę Pana. Akcja "BON dla Wieluniaka" jest całkowicie "non profi" CO potwierdzają dwie kontrolę skarbowe i jedna Urzędu Ochrony Konkurencji o Konsumentów. Poza tym każda akcja jest podsumowywana w obecności wszystkich uczestników. Na tym podsumowaniu rozliczamy się z wszystkich pieniędzy które przeszły przez konto Stowarzyszenia. Pokazujemy wszystkie faktury kosztowe i proszę zapytać uczestników akcji (a jest ich ponad 70 podmiotów), czy komukolwiek nie były zapłacone w terminie pieniądze ?
Aby być w zgodzie z prawdą to oczywiście zarabiamy na tej akcji . Zarobkiem tym jest zysk polityczny oraz to , że dzięki tej akcji mogłem wypromować FOrum i swoje nazwisko. TO jest niezaprzeczalny zysk, co prawda okupiony ciężką pracą, ale nie narzekam, bo lubię pracować. Poza tym jestem dumny , ze udało sie stworzyć coś co przynosi KONKRETNE korzyści kilkudzieściu firmom , a kilka tysięcy ludzi nie było zmuszonych dokonywać zakupów w jednym sklepie.
Bartek170 napisał/a:
A co do Pana strony i Pana osiągnięc to większość z tych dyplomów, wyróżnień dotyczy Przewodniczącego Forum, oczywiście którym Pan jest, ale to chyba każdy z przewodniczących ma wiele takich wyróżnień, ja tutaj w osiągnięciach widziałbym własnie Pana protokoły z posiedzień i Pana propozycje na posiedzeniach, bo jak Pan wie startuje Pan na burmistrza i to Pana pomysły i propozycje zrobienia czegoś dla miasta są ważne, a nie tylko podziękowania np za ufundowanie nagród, za zaangażowanie w działalność kulturalną szkoły.

Oczywiście ni emiałem żadnego udziału w podziękowaniach , które zostały skierowane na ręce Forum. To proszę pokazać mi inne ugrupowanie w WIeluniu, które posiada choć 10% takich podziękowań (co jest zawarte na mojej stronie - to tylko część dorobku FORUM). Gdyby Pan był wnikliwie śledził daty tych podziękowań - to dostrzegłby Pan, ze pochodzą one z okresu gdy ja jestem szefem Forum . I to ja Paweł Okrasa był inspiratorem takich działań Stowarzyszenia. Dodam Panu jescze , iż Forum wydaje rocznie około 7tys zł na wsparcie lokalnych inicjatyw kulturalno-sportowych. Odsyłam Pana do Dyrektorów szkół, przedszkoli, Domu Dziecka, Szkoły w Gromadzicach, MDK-u, czy Forum lub ja Paweł Okrasa odmówiliśmy im pomocy ? Oni Panu powiedzą KONKRETY ! A to Pan lubi najbardziej.
Bartek170 napisał/a:
Bardzo prosiłbym o konkretne odpowiedzi a nie wymijajace. Jeszcze jedno, bardzo dziękuję za zaproszenie ale niestety jestem osobą bardzo zapracowaną, ale obiecuję, że jeśli znajdę trochę czasu to może Pana odwiedzę

Ja jestem w pracy w godzinach 8-22 i myślę, że każdy dobrze zorganizowany człowiek, nawet najbardziej zapracowany, może wygospodarować w tygoniu godzinkę na spotkanie (szczególnie, że pisanie na wielun.biz, też zajmuję co nieco czasu).
Jeżeli Pan nie może do mnie podjechać - to ja podjadę do Pana. Nie ma problemu.

Z poważaniem
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-23, 09:56   

Po przeczytaniu tych odpowiedzi tak się uśmiałem, że szok. Pan poprostu tak pisze jakby Pan z dziećmi rozmawiał. To poprostu kpina, co to za odpowiedzi. Ludzi interesują konkrety i szczegóły a nie tak jak Pan pisze szczegóły pozostawi Pan dla siebie.

Pablo napisał/a:
Bartek170 napisał/a:
1. Jakie konkretne Pana działania a nie Forum czy koalicji przyczyniły się do pozyskania środków unijnych dla powiatu.

Te działania to przyjęcie odpowiednich projektów uchwał Rady Powiatu, które doprowadziły do wymienionych przeze mnie inwestycji.


Czyli, żadne konkretne Pana działania. Cała Rada udziela się w pozyskiwaniu środków. Rozumiem nie ma pan nic do przedstawienia.

Pablo napisał/a:
Bartek170 napisał/a:
2. Czy Pana znajomości o których Pan pisał zadziałaly w tych pozyskiwaniach środków unijnych.

Bez komentarza ! "...po owocach ich poznacie".


Bez komentarza to ja to pozostawiam, takie teksty i wyjaśnienia napewno nikogo nie satysfakcjonują. Świetne odpowiedzi, ja daję konkretne pytanie i zamiast Pan odpisać tak albo nie to Pan jakieś swoje wywody i cytaty wypisuje. To są te Pana konkrety o których Pan mówi. Po tej odpowiedzi mogę wywnioskować, że nic Pan nie zrobił i żadnych znajomości Pan nie ma, pomijając fakt, że już w tej chwili proponuje Pan stanowisko osobie, którą pan zna i zakłada pan, że ta osoba będzie zaakceptowana przez innych. To są poprostu kpiny z Pana strony.

Pablo napisał/a:
Bartek170 napisał/a:
3. Jak Pan przekona radnych do obniżenia diet jeśli w radzie nie będzie większości radnych z Forum (bo jak narazie widze że jest Pan tego pewien). O ile się nie mylę to chyba w tym roku był wniosek burmistrza o obniżenie diet i Pan chyba się temu sprzeciwstawiał.

Myli się Pan . Nie było żadnego projektu uchwały przygotowanego przez Burmistrza obniżającego diety radnych (ja o tym nie wiem bynajmniej). Ja nie mogłem się temu sprzeciwiać , gdyż jestem radnym w Powiecie, a nie w mieście. Natomiast zobaczy Pan wyciąg z protokołu rady Powiatu z moją wypowiedzią w punkcie poświęconym podniesienia pensji Staroście z roku 2004. Jak przekonam radnych ? Pisałem już : dam przykład obniżający moje uposażenie. Poza tym użyję odpowiednich argumentów. Jakich ? Niech pozostanie moją tajemnicą. Poza tym warto głosować na takich kandydatów, którzy również obiecują obniżkę diet.


Następny Pana pewnik. Uchwała przejdzie, chociażby nie bylo większosci radnych z forum w radzie. Bardzo ciekawe założenia. Po drugie to taka propozycja burmistrza o obniżenie diet była, a Pan mimo ze nie jest w radzie gminy brał czynny udział w dyskusjach razem z panem Perkiem. To akurat pamiętam, bo jak już pisałem Panu wcześniej, śledzę posiedzenia rad powiatu i gminy. Przydałoby się nagranie z tej rady, bo chyba w telewizji wieluńskiej takie mają.

Pablo napisał/a:
Bartek170 napisał/a:
4. Mam jeszcze pytanie odnośnie akcji bon, czy Forum Samorzadowe coś zarobiło na tych bonach czy nic?

Dziękuję za to pytanie. Jest ono bardzo często zadawane. Proszę Pana. Akcja "BON dla Wieluniaka" jest całkowicie "non profi" CO potwierdzają dwie kontrolę skarbowe i jedna Urzędu Ochrony Konkurencji o Konsumentów. Poza tym każda akcja jest podsumowywana w obecności wszystkich uczestników. Na tym podsumowaniu rozliczamy się z wszystkich pieniędzy które przeszły przez konto Stowarzyszenia. Pokazujemy wszystkie faktury kosztowe i proszę zapytać uczestników akcji (a jest ich ponad 70 podmiotów), czy komukolwiek nie były zapłacone w terminie pieniądze ?
Aby być w zgodzie z prawdą to oczywiście zarabiamy na tej akcji . Zarobkiem tym jest zysk polityczny oraz to , że dzięki tej akcji mogłem wypromować FOrum i swoje nazwisko. TO jest niezaprzeczalny zysk, co prawda okupiony ciężką pracą, ale nie narzekam, bo lubię pracować. Poza tym jestem dumny , ze udało sie stworzyć coś co przynosi KONKRETNE korzyści kilkudzieściu firmom , a kilka tysięcy ludzi nie było zmuszonych dokonywać zakupów w jednym sklepie.


Skoro tak Pan mówi, nie mam nic w tym temacie do powiedzenia.

Pablo napisał/a:
Bartek170 napisał/a:
A co do Pana strony i Pana osiągnięc to większość z tych dyplomów, wyróżnień dotyczy Przewodniczącego Forum, oczywiście którym Pan jest, ale to chyba każdy z przewodniczących ma wiele takich wyróżnień, ja tutaj w osiągnięciach widziałbym własnie Pana protokoły z posiedzień i Pana propozycje na posiedzeniach, bo jak Pan wie startuje Pan na burmistrza i to Pana pomysły i propozycje zrobienia czegoś dla miasta są ważne, a nie tylko podziękowania np za ufundowanie nagród, za zaangażowanie w działalność kulturalną szkoły.

Oczywiście ni emiałem żadnego udziału w podziękowaniach , które zostały skierowane na ręce Forum. To proszę pokazać mi inne ugrupowanie w WIeluniu, które posiada choć 10% takich podziękowań (co jest zawarte na mojej stronie - to tylko część dorobku FORUM). Gdyby Pan był wnikliwie śledził daty tych podziękowań - to dostrzegłby Pan, ze pochodzą one z okresu gdy ja jestem szefem Forum . I to ja Paweł Okrasa był inspiratorem takich działań Stowarzyszenia. Dodam Panu jescze , iż Forum wydaje rocznie około 7tys zł na wsparcie lokalnych inicjatyw kulturalno-sportowych. Odsyłam Pana do Dyrektorów szkół, przedszkoli, Domu Dziecka, Szkoły w Gromadzicach, MDK-u, czy Forum lub ja Paweł Okrasa odmówiliśmy im pomocy ? Oni Panu powiedzą KONKRETY ! A to Pan lubi najbardziej.


Tak się akurat sklada, że prawie wszystkie te dyplomy pochodzą z okresu, który mozna zaliczyć do kampanii wyborczej. Ciekawe jest również zafundowanie przez Pana książek pewniej szkole we wrześniu. Pewnie powie Pan, że to zbieg okoliczności, że wrzesień wypadł przed wyborami, ale to nie ważne. Mam znajomych w Kurowie, którzy mówią, że wiele Pan im obiecuje jak Pan wygra wybory, to Ciekawe, czy dla miasta Wieluń bedzie miał Pan jeszcze czas żeby coś zrobić.

Pablo napisał/a:
Bartek170 napisał/a:
Bardzo prosiłbym o konkretne odpowiedzi a nie wymijajace. Jeszcze jedno, bardzo dziękuję za zaproszenie ale niestety jestem osobą bardzo zapracowaną, ale obiecuję, że jeśli znajdę trochę czasu to może Pana odwiedzę

Ja jestem w pracy w godzinach 8-22 i myślę, że każdy dobrze zorganizowany człowiek, nawet najbardziej zapracowany, może wygospodarować w tygoniu godzinkę na spotkanie (szczególnie, że pisanie na wielun.biz, też zajmuję co nieco czasu).
Jeżeli Pan nie może do mnie podjechać - to ja podjadę do Pana. Nie ma problemu.


Jeszcze raz bardzo dziękuję zaproszenie, ale więcej osób chetnie przeczyta, to co Pan ma do powiedzenia, bo niektórzy niestety nie mają odwagi zadać Panu pytań. Ciekaw jestem czy Pan się faktycznie spotkał z bastekiem, czy został on poprostu usunięty z tego forum, za zadawanie niewygodnych pytań. większośc osób, które tu się wypowiadają, są z forum samorządowego. Liczę się z tym, że po tych wypowiedziach z mojej strony ze mną może być to samo, ale niech ludzie przeczytają co mam do powiedzenia na temat Pana wypowiedzi, które Pana kompromitują. One są poprostu smieszne, czy Pan uważa, że nikt nic w mieście nie wie i nic nie rozumie. na tym zakończę te wywody z Panem, bo one nic ciekawego nie przyniosły, nic się dobrego nie dowiedziałem, a odpowiedzi mnie nie satysfakcjonują.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-23, 10:02   

Bartek170 napisał/a:
Jeszcze raz bardzo dziękuję zaproszenie, ale więcej osób chetnie przeczyta, to co Pan ma do powiedzenia, bo niektórzy niestety nie mają odwagi zadać Panu pytań. Ciekaw jestem czy Pan się faktycznie spotkał z bastekiem, czy został on poprostu usunięty z tego forum, za zadawanie niewygodnych pytań. większośc osób, które tu się wypowiadają, są z forum samorządowego.

Po pierwsze: treść pisana nie wyraża w 100% treści mówionej, więc czasem a nawet często dochodzi do zbędnych nieporozumień, tak jak tutaj - panowie spotkajcie się po prostu i wyjaśnijcie sobie pewne rzeczy na żywo, bo przepychanki słowne i próba tłumaczenia nie bardzo przynosi efekty na tym forum.
Po drugie: to co piszesz o basteksie to dopiero są kpiny. Widać jak podchodzisz do Pawła Okrasy, po tym zdaniu widać, iż uważasz że sprawuje on tu władzę absolutną, a przecież
po trzecie: to, że udziela się tutaj FS w dużej większości, nie oznacza że to Forum Dyskusyjne jest stronnicze, po prostu inne ugrupowania oprócz FS tutaj się nie udzielają.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-23, 10:17   

Ferbik napisał/a:
Po drugie: to co piszesz o basteksie to dopiero są kpiny. Widać jak podchodzisz do Pawła Okrasy, po tym zdaniu widać, iż uważasz że sprawuje on tu władzę absolutną, a przecież.


Witaj Ferbik. Chciałbym abyś przeczytał co napisałem. Nie napisałem, że tak jest tylko jestem ciekaw bo od tamtego momentu sie nie odezwał na forum. Poza tym to on jako pierwszy napisał co mu sie nie podoba w programie, i dlatego to tak można z tego wywnioskować. A co do przepychanek słownych, to uważam, że należy dokladnie czytać to co się napisało a nie rzucać słowa na wiatr, gdyby Pan Okrasa pisał konkretne rzeczy a nie tak jak to robi nie byłoby tematu.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-23, 10:57   

Bartek170 napisał/a:
A co do przepychanek słownych, to uważam, że należy dokladnie czytać to co się napisało a nie rzucać słowa na wiatr, gdyby Pan Okrasa pisał konkretne rzeczy a nie tak jak to robi nie byłoby tematu.


A ja uważam że cokolwiek by Paweł Okrasa nie napisał to Ty będziesz dalej swoje , widać z Twoich wypowiedzi że jesteś stronniczo nastawiony i chyba najlepsza odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje !
Poza tym gdybyś chciał do mógł byś się spotkać i wyjaśnić pewne kwestie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-10-23, 11:18   

Bartek170 napisał/a:
bo niektórzy niestety nie mają odwagi zadać Panu pytań


Bartek170:

primo: nie mierz "niektórych" własną miarką - obrażasz pozostałych forumowiczów!
secundo: wypowiedzi w takim tonie świadczą, iż sam masz "cykora" aby porozmawiać "face to face".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW