R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2015-09-22, 01:27
Oddam psa w dobre ręce
Autor Wiadomość
danio100 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 37
Piwa: 2/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-27, 15:19   Oddam psa w dobre ręce

Oddam psa rasy mieszaniec w dobre ręce. Pies dwuletni, zadbany, bardzo towarzyski, lubiący zabawy.

Psa oddajemy z uwagi na problem z lękiem separacyjnym objawiającym się jego wyciem podczas naszej nieobecności w domu. Mieszkamy w bloku i dlatego stanowi to problem. Pies dobrze będzie się czuć biegając luźno po terenie posesji, lub kiedy w mieszkaniu będzie ktoś przebywać. Poradziliśmy sobie z sytuacją do tego stopnia, że możemy na kilka godzin opuścić swobodnie mieszkanie, ale bywają dni kiedy musi zostać sam przez 5-6 godzin, i wtedy pojawia się problem. Pies szczepiony, odrobaczany, zaczipowany.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-28, 21:47   

danio100, zakupiłem ostatnio obrożę antyszczekową. Mam ten sam problem. Jesteśmy w fazie testów, bo zachwalana jest naprawdę bardzo w komentarzach na forach. Na razie sprawdza się rewelacyjnie. Nigdy bym się swojego pupila nie pozbył, próbowaliśmy różnych środków, które tylko były dostępne. Naprawdę polecam jeszcze spróbować z obrożą.
Nie kupuj najtańszych, bo to zwykłe badziewia. Obroża musi mieć certyfikat ECMA.
Ja mam

ale kupiłem ją za 200zł.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
danio100 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 37
Piwa: 2/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-28, 22:03   

Z tego co wlaśnie doczytałem są jeszcze takie które emitują ultradźwięki, sam nie wiem które rozwiązanie byłoby lepsze. Jaka była reakcja Twojego psa przy pierwszym kontakcie z tą obrożą ?

Co byś powiedział o tej ?
http://allegro.pl/obroza-...5623434785.html

Posiada ona możliwość regulacji siły impulsu poprzedzonego sygnałem dźwiękowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-28, 23:20   

Ultradźwięki w wielu przypadkach nie działają. Ta wysyła impuls, poprzedzony sygnałem dźwiękowym. Jeśli pies nie zareaguje na sygnał dźwiękowy, wtedy załącza się impuls. Poczytaj sobie, zobaczysz, że naprawdę warto. Oczywiście dobra obroża to dobra obroża.

Moja też ma 6 stopni natężenia w zależności od stopnia drgania krtani.
Gość ma 200 komentarzy, także osobiście bym go odpuścił. Takie rzeczy kupuję w sklepach zoologicznych.
Ja kupiłem TUTAJ
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
danio100 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 37
Piwa: 2/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-28, 23:25   

Jak zwierzak zareagował na tą obrożę ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-28, 23:28   

Odnośnie zakładania mu czegokolwiek na szyję, dostaje jakby paraliżu i czuje się nieswojo. Ale kwestia przyzwyczajenia. Jest spokojniejszy zdecydowanie, kiedy obroża działa, ma świadomość, że jest to coś obcego/nowego i jedynie troszeczkę popiskuje w ekstremalnych sytuacjach, gdzie celowo go pobudzam i prowokuję.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
danio100 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 37
Piwa: 2/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-08-28, 23:29   

Rozejrzę się po sklepach za tą obrożą. Dzięki za pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
loczek21 
Słyszał o Wieluniu



Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 20
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wln/lututów
Wysłany: 2015-09-21, 10:31   

Impuls elektryczny to nic innego jak karanie psa za jego zachowanie mimo, że pies nie wie za co i co zrobił źle a jego pobudzenie w tym momencie jest bardzo wysokie a nie ma możliwości ujścia... Co obudzi w nim jeszcze większą frustrację i strach.. Może okazać się, że pies tak panicznie będzie bać się obroży, że po założeniu innej, standardowej tak go sparaliżuje, że nie drgnie z miejsca dodatkowo jeżeli skojarzy ten ból z Wami może stać się agresywny w stosunku do Was bądź wycofany i będzie bał się wszystkiego a wtedy macie przed sobą jeszcze cięższą pracę !! Zadzwoń do dobrego behawiorysty to opowie Ci więcej na ten temat i poda wiele takich przypadków.

To jest lęk separacyjny jak sama nazwa mówi jest spowodowany strachem przed zostaniem samemu, porzuceniem. Miałam kilka psów z tą przypadłością i fajnie można to sobie wypracować w pozytywny sposób a nie karaniem. Mam kilka pytań

Od kiedy macie tego pieska od szczeniaka czy adoptowaliście/znaleźliście ?
Jak ćwiczyliście z nim zostawanie samemu wdrążaliście małe kroczki czy od razu zostawiliście go samego?
Jak odwracacie jego uwagę od samego momentu wyjścia z domu?

Kilka wskazówek

Zastanów się, co jako pierwsze daje sygnał psu, że zbierasz się do wyjścia. Jeżeli zakładasz np kurtkę a On już jest na maksa obudzony i wnikliwie Cię obserwuje wydaj komendę "spokój" i stój bez żadnej reakcji nie patrz na niego, Jeżeli zauważysz, że się odprężył daj smaka i zdejmij kurtkę i idź usiąść przed tv nie zwracając na niego uwagi. Ćwicz tak długo aż zauważysz że zakładanie kurtki nie robi na nim żadnego wrażenia.
W domu jeżeli przychodzi żeby aby go pogłaskać delikatnie go odepchnij i powiedz "nie teraz" staraj się nawet w domu go "separować" on niech jest w pokoju a ty w kuchni (możesz zastawić wejście krzesełkiem) przez pewien czas troszkę bądź oziębły w kontaktach. Jak wracasz z pracy nie witaj się z nim po porostu jak wejdziesz powiedz "cześć psiaku" i przejdź do swoich obowiązków.
Zacznij ćwiczyć wychodzenie najpierw wychodź na 5 min jeżeli zacznie wyć nie wchodź dopiero jak się uspokoi jeżeli to nie następuje wydaj głośno komendę np "spokój" jeżeli przestanie wejdź i pochwal. Jeżeli wejdziesz w momencie jego skomlenia tylko utwierdzisz go w przekonaniu, że to co robi przynosi skutek.
Nie zapomnij zostawić czegoś, czym mógłby się zająć na dłużej. Niech będzie to coś wyjątkowego, czego nie dostaje wówczas, gdy jesteście razem, coś, na co warto czekać. Np. dużą, surową lub specjalnie preparowaną kość. Istnieje wiele produktów, stworzonych specjalnie z myślą o zajęciu psa. Możesz włączyć radio przy wyjściu to również pomaga :)

I jeszcze jedno zamiast tego potwornego urządzenia, które tłumi problem a nie rozwiązuje go zastanów się nad zakupem klatki. Psy często relaksują się pod łóżkiem czy za fotelem. Szukają prowizorycznych jam szczególnie, gdy są zdenerwowane. Pies w tym niewielkim pomieszczeniu czuje się zwykle bezpieczniejszy niż na otwartej przestrzeni. Klatka powinna być na tyle duża, by pies bez problemu mógł w niej stanąć, obrócić się i wygodnie położyć. Zbyt duża nie zda egzaminu. Można przykryć klatkę kocem, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa odczuwane przez psa Nie wsadzaj psa na siłę niech wejdzie tam z własnej, nieprzymuszonej woli. Spraw, by ta lal buda kojarzyła mu się pozytywnie, wykorzystując do tego celu smakołyki czy zabawki. Gdy zwierzak zacznie uważać klatkę za bezpieczne schronienie, kolejnym krokiem będzie zamykanie w niej czworonoga na bardzo krótki czas i wtedy, gdy pozostajesz w zasięgu jego pola widzenia. Odwróć uwagę ulubieńca podając ciekawą zabawkę lub smakowitą kość, która zajmie go na dłużej. Przy klatce też trzeba troszkę potrenować żeby go nie wystraszyć.

Wierz mi mam to wytestowane zajmuje troszkę czasu i pracy ale jak fajnie patrzeć na szczęśliwego psa a nie zlęknionego wpadającego w jeszcze większą frustrację. Przy okazji budujesz wspaniałą więź ze swoim pupilem !! Oczywiście zrobisz ja zechcesz, ale zawsze warto troszkę popracować przynosi to większą satysfakcję !!
pozdrawiam
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pszczółka
danio100 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 37
Piwa: 2/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-09-21, 22:57   

Temat do zamknięcia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-09-22, 06:38   

loczek21, wszystko pięknie ładnie i na temat, tylko ja akurat mam trochę większy problem, bo to co opisałaś to już przerabialiśmy. Problem tkwi w tym, że nasz sznaucer jest wnętrem, a z takimi psami zdecydowanie ciężej się pracuje.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW