R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kitor
2015-01-29, 00:47
Plebiscyt na Pozytyw i Idiotyzm 2014 - dyskusja
Autor Wiadomość
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-13, 12:06   

MM12345 napisał/a:

red z Twoich wypowiedzi wynika, że sam masz chęć na tą kawiarnię

Czekałem na te słowa:) red a może to miała być "fucha" dla Ciebie za "wsparcie" dla P.Okrasy??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 14:05   

MM12345, sądziłem, że jednak dyskutuję z kimś, kto ma chociaż blade pojęcie nt ekspresów do kawy. Automat bo liczy się szybkość? Może na stacji benzynowej przy trasie przelotowej, ale na pewno nie w kawiarni. W typowej kawiarni liczy się jakość a nie szybkość i tam ekspres kolbowy jest bezkonkurencyjny. Oczywiście w rękach wykwalifikowanego baristy. Jeśli stawiamy automat to dostaniemy niezła kawę, dość powtarzalną, ale wytrawny kawosz tym się nie zadowoli. A podobno własnie dla takich kupiono drogi ekspres, bo ponoć oferta kawowa w Wieluniu jest taka uboga...
MM12345 napisał/a:
Nie ma takiego przepisu zabraniającego WDK prowadzenie kawiarni przy kinie w lokalu, którym jeszcze administruje. WDK ponosi mniejsze ryzyko prowadzenia takiej działalności, gdyż nie będzie musiało nawet płacić czynszu. Po co mieć mały plus, jak można mieć duży PLUS, czyli większe zmniejszenie dotacji na WDK.
Pytanie kto i na podstawie czego wyliczył te zyski? Bo już na podstawie założenia sprzedaży 50 kaw dziennie widać, że jest to myślenie życzeniowe, nie poparte żadną analizą i rozeznaniem rynku.
Przepisu zabraniającego oczywiście nie ma. Tak samo jak nie ma przepisu który by zabraniał WDKowi prowadzenia salonu fryzjerskiego czy myjni samochodowej.

MM12345 napisał/a:
Wg specyfikacji zakresu robót do skończenia, to powinno być gotowe w tym roku. Okrasa i jego team mają opóźnić oddanie kina ? Wprowadzicie bezsensowne audyty i kontrole, które mogą utrudnić prace wykonawcy, to zerwie on umowę.
W tym roku czyli kiedy? W styczniu? Czy w grudniu? Ekspres już od jakiegoś czasu stoi w WDKu więc w czym był problem żeby poczekać na nowy 3-4 m-ce? Co to za wykonawca którego inwestor (w dodatku dysponujący publicznymi pieniędzmi) nie ma prawa skontrolować? Jak zlecasz remont w domu to też nie zaglądasz sprawdzić jak wygląda postęp robót? A jak bezpodstawnie zerwie umowę to zapłaci kary, bo chyba taki zapis przewidziano w umowie?

MM12345 napisał/a:
Cytat z internetu: "Ekspres automatyczny – to ekspres ciśnieniowy, ale ze znacznie uproszczoną obsługą. Co pewien czas wlewamy wodę do pojemnika, wsypujemy ziarna, naciskamy guzik – i już – kawa gotowa. Na rynku dostępne są ekspresy o różnym stopniu automatyzacji, to ma oczywiście przełożenie na cenę. "
W automatach można zrobić szybko np. kawę trzywarstwową. red zrobisz coś podobnego szybko na swoim ekspresie?
Wiem czym jest ekspres automatyczny bo sam takiego używam ponad 10 lat. Powiem więcej - może to dla Ciebie nowość, ale w niektórych nie trzeba wlewać wody bo są podłączone do sieci! :roll:
Oczywiście że zrobię taką kawę na moim ekspresie. Zajmie to góra minutę dłużej niż w waszym automacie za 20 tys zł. Co więcej - ja zrobię na swoim ekspresie taką kawę zgodnie z zasadami robienia takiej kawy, czyli oddzielnie ubijając mleko i robiąc samą kawę, podczas gdy wasz automat najpierw wleje spienione mleko, a potem wleje na to kawę. Powiem więcej - ja zrobię nawet czwartą warstwę, dając na dole syrop. Wasz bezobsługowy automat sam tego nie zrobi, bo mu się wszystko zmiesza. Chyba że człowiek mu w tym pomoże. Na koniec Cię dobiję - zrobię taką kawę w domu, bez ekspresu, za pomocą kawiarki za 50 zł. Potrwa to pewnie z 15 minut ale 90% osób nie odróżni tego smaku od smaku z automatu :roll:

MM12345 napisał/a:
red z Twoich wypowiedzi wynika, że sam masz chęć na tą kawiarnię i wszystkie argumenty zawsze będą przeciw WDK i sensowi zakupu ekspresu.
Nie. Z moich wypowiedzi wynika, że nie trafiliście na frajera, który łyka każdy głupi argument, bo ma pewne pojęcie nt tego, o czym rozmawia. W dodatku nie lubi marnotrawienia publicznych pieniędzy na zachcianki nieudolnych urzędników. Mam tylko nadzieję, że ów zakup to było zwykłe marnotrawstwo i rozrzutność, a nie coś więcej...


mafik napisał/a:
red a może to miała być "fucha" dla Ciebie za "wsparcie" dla P.Okrasy??
Oczywiście. Poparłem Pawła Okrasę licząc na przejęcie kawiarni przy kinie, które nie wiadomo kiedy zostanie oddane do użytku. W dodatku rzuciłem się na biznes, co do którego istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie on deficytowy - w najlepszym wypadku zyski będą symboliczne. Oczywiście jesli prowadzić lokal będzie WDK, to będzie można wykazać dochód, bo większość kosztów rozmyje się w kosztach ogólnych WDKu.
Aha - zapomniałem dodać, że wcześniej dogadałem się z dyrektor Mikulską i zakupiła ona ten ekspres na moje potrzeby :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 16:38   

mafik napisał/a:
A ja do idiotyzmów zgłaszam pomysł Burmistrza Okrasy żeby zlikwidować strefę płatnego parkowania

Panie i panowie, może trochę mniej polityki w tej zabawie :shock: Bo zaczyna to już przypominać paranoję; wybór Okrasy burmistrzem - pozytyw i jednocześnie idiotyzm minionego roku :shock: Oczywiście można obstawiać wszystko, ale żeby zaraz nas nie wysłał ktoś do odpowiednich lekarzy :D :twisted:

A ta likwidacja strefy parkowania, to póki co pomysł, a nie real. Jak wejdzie w życie to może dopiero się tym zajmiemy. Chociaż szczerze wątpię czy zagłosujemy na coś takiego w VIII edycji naszej zabawy.

Popatrzcie na nominacje, większość związana z polityką i z minionymi wyborami samorządowymi. Okres ostatnich 60 dni, a rok 2014 jak każdy to 365 dni (oprócz tych przestępnych ;) ). Naprawdę nic się w pozostałych okresach tamtego roku nie działo innego, pozytywnego czy idiotycznego?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-13, 17:12   

miko 005 napisał/a:
mafik napisał/a:
A ja do idiotyzmów zgłaszam pomysł Burmistrza Okrasy żeby zlikwidować strefę płatnego parkowania


A ta likwidacja strefy parkowania, to póki co pomysł, a nie real.


A czy to nie to samo? Ja wpisałem pomysł likwidacji a nie likwidację...

Ale faktycznie wszystko się kreci wokół polityki, widać jednak nic ciekawszego się nie działo
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 17:41   

mafik napisał/a:
A ja do idiotyzmów zgłaszam pomysł Burmistrza Okrasy żeby zlikwidować strefę płatnego parkowania


Pomysł Burmistrza Okrasy nie ma na celu likwidacji całej strefy płatnego parkowania, tylko podstref, które powstały w ubiegłym roku.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2015-01-13, 17:53   

Niestety mylisz się.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-13, 18:09   

Jaro napisał/a:
mafik napisał/a:
A ja do idiotyzmów zgłaszam pomysł Burmistrza Okrasy żeby zlikwidować strefę płatnego parkowania


Pomysł Burmistrza Okrasy nie ma na celu likwidacji całej strefy płatnego parkowania, tylko podstref, które powstały w ubiegłym roku.


Cytat:
Zleciłem już umowę na strefę płatnego parkowania do prawników, by ją analizowali. Będzie to robione w dwóch kancelariach prawnych. Nie jestem prawnikiem, ale jak czytałem tę umowę, to jest tam pięć punktów, na podstawie których gmina może się wycofać. Niestety ta umowa jest zawarta do roku 2018, czyli na 4 lata. Te punkty, które są tam zawarte, pozwalają nam na skrócenie tej umowy i będę chciał z tych punktów skorzystać. Myślę, że będziemy mieć sprawę rozstrzygniętą na korzyść mieszkańców, czyli nie będzie strefy płatnego parkowania.

Źródło: Radio ZW, publikacja z dnia 09.01.2015
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 19:50   

teoretycznie rok temu pomysł rozszerzenia SPP i podniesienia opłat nie wszedł do głosowania właśnie ze względu na to że to tylko pomysł...

Ale tak jak rok temu byłem za umieszczeniem tego w głosowaniu tak i teraz jestem za tym żeby to w głosowaniu uwzględnić. Dobrze aby mieszkańcy miasta (choćby w tak ograniczonej formie) mieli możliwość wypowiedzenia się o pomysłach władzy. Być może gdyby rok temu pomysł rozszerzenia SPP dostał najwięcej głosów jako idiotyzm to nie mielibyśmy kuriozalnych dwóch stref i podwyżki opłat...

Chyba że zorganizujemy oddzielne głosowanie - w końcu samo zero-jedynkowe pytanie SPP "tak czy nie" nie wyczerpuje tematu. Temat SPP zresztą jest niezmiernie ciekawy i bardzo mocno uregulowany ustawowo. Szczerze powiedziawszy to mocno się zdziwiłem że ustawodawca aż tak mocno ograniczył samorządowców w kształtowaniu polityki parkingowej - co prowadzi do dziwnych wypaczeń... ale tak to jest jak posłom się nudzi i koniecznie chcą być przydatni...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-13, 19:57   

hiszpan napisał/a:
Niestety mylisz się.


mafik napisał/a:
Cytat:
Zleciłem już umowę na strefę płatnego parkowania do prawników, by ją analizowali. Będzie to robione w dwóch kancelariach prawnych. Nie jestem prawnikiem, ale jak czytałem tę umowę, to jest tam pięć punktów, na podstawie których gmina może się wycofać. Niestety ta umowa jest zawarta do roku 2018, czyli na 4 lata. Te punkty, które są tam zawarte, pozwalają nam na skrócenie tej umowy i będę chciał z tych punktów skorzystać. Myślę, że będziemy mieć sprawę rozstrzygniętą na korzyść mieszkańców, czyli nie będzie strefy płatnego parkowania.

Źródło: Radio ZW, publikacja z dnia 09.01.2015



Fakt, mea culpa... 8)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MM12345 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 55
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-15, 14:43   

red napisał/a:
MM12345, sądziłem, że jednak dyskutuję z kimś, kto ma chociaż blade pojęcie nt ekspresów do kawy. Automat bo liczy się szybkość? Może na stacji benzynowej przy trasie przelotowej, ale na pewno nie w kawiarni. W typowej kawiarni liczy się jakość a nie szybkość i tam ekspres kolbowy jest bezkonkurencyjny. Oczywiście w rękach wykwalifikowanego baristy. Jeśli stawiamy automat to dostaniemy niezła kawę, dość powtarzalną, ale wytrawny kawosz tym się nie zadowoli. A podobno własnie dla takich kupiono drogi ekspres, bo ponoć oferta kawowa w Wieluniu jest taka uboga...


red, gdzie było napisane, że kawa z automatu ma być zła. Ekspres "kolbowy" jak i automat WDK są ekspresami ciśnieniowymi, przy "kolbowym" tylko sam ubijasz kawę. Pisałem też, że to kawiarnia przy kinie, więc nie jest typową kawiarnią. Zresztą jak byś zobaczył plany, tobyś wiedział, że za dużo miejsca na porządną kawiarnie to tam nie będzie. Sam przyznałeś, że nie wiemy jaka jest konfiguracja tego ekspresu, więc nie będę pisał jaka może być z niego oferta.
parametry i możliwości
I nic takiego co napisałeś w ostatnim zdaniu nie powiedziałem, za wyjątkiem kilku ostatnich wyrazów.

red napisał/a:
Pytanie kto i na podstawie czego wyliczył te zyski? Bo już na podstawie założenia sprzedaży 50 kaw dziennie widać, że jest to myślenie życzeniowe, nie poparte żadną analizą i rozeznaniem rynku.
Przepisu zabraniającego oczywiście nie ma. Tak samo jak nie ma przepisu który by zabraniał WDKowi prowadzenia salonu fryzjerskiego czy myjni samochodowej.


Nie ośmieszaj się z salonem i myjnią. Teraz przy prawie każdym kinie masz jakąś kawiarnię, więc są opłacalne. I co ciekawe na wyposażeniu mają automatyczne ekspresy. Nie szafuj takimi słowami jak analiza rynku, rozeznanie rynku. Robisz szum o 20 tys zł, a na likwidacji strefy płatnego parkowania Wieluń straci ok. 700 tys zł.
Ja na miejscu pani dyrektor prawdopodobnie zrobiłbym podobnie, dla prywatnej kawiarni przy kinie też kupiłbym automat. Wielokrotnie byłem w kinach w Łodzi, Częstochowie, ... i wiem ile wydaje się w takich kawiarniach. 50 kaw - ten automat robi też czekoladę na gorąco i różne latte. Może 50 na początek to dużo, ale przyjmując połowę to i tak jest opłacalny.
red napisał/a:
W tym roku czyli kiedy? W styczniu? Czy w grudniu? Ekspres już od jakiegoś czasu stoi w WDKu więc w czym był problem żeby poczekać na nowy 3-4 m-ce?


red przytoczę Twoje słowa "Mowa jest, że na nowy ekspres trzeba by czekać 3-4 m-ce. Jak pokazuje życie, w przypadku kawiarni przy kinie można by czekać nawet 2-3 razy dłużej i nic by się nie stało." Czyli od 6 do 12 m-cy i tu wchodzi już rok 2016. To nie jest prywatna firma i Pani dyrektor WDK nie może zostawić tych pieniędzy na drugi rok, i szukać następnej okazji.


red napisał/a:
Co to za wykonawca którego inwestor (w dodatku dysponujący publicznymi pieniędzmi) nie ma prawa skontrolować? Jak zlecasz remont w domu to też nie zaglądasz sprawdzić jak wygląda postęp robót? A jak bezpodstawnie zerwie umowę to zapłaci kary, bo chyba taki zapis przewidziano w umowie?


Możesz kontrolować i sprawdzać postęp robót. Napisałem wcześniej: "bezsensowne audyty i kontrole, które mogą utrudnić prace wykonawcy". Oprócz umowy jest jeszcze Kodeks Cywilny i są odpowiednie §§, kiedy można zerwać umowę i nie zapłacić kary.

MM12345 napisał/a:
Cytat z internetu: "Ekspres automatyczny – to ekspres ciśnieniowy, ale ze znacznie uproszczoną obsługą. Co pewien czas wlewamy wodę do pojemnika, wsypujemy ziarna, naciskamy guzik – i już – kawa gotowa. Na rynku dostępne są ekspresy o różnym stopniu automatyzacji, to ma oczywiście przełożenie na cenę. "
W automatach można zrobić szybko np. kawę trzywarstwową. red zrobisz coś podobnego szybko na swoim ekspresie?

red napisał/a:
Wiem czym jest ekspres automatyczny bo sam takiego używam ponad 10 lat. Powiem więcej - może to dla Ciebie nowość, ale w niektórych nie trzeba wlewać wody bo są podłączone do sieci! :roll:
Oczywiście że zrobię taką kawę na moim ekspresie. Zajmie to góra minutę dłużej niż w waszym automacie za 20 tys zł. Co więcej - ja zrobię na swoim ekspresie taką kawę zgodnie z zasadami robienia takiej kawy, czyli oddzielnie ubijając mleko i robiąc samą kawę, podczas gdy wasz automat najpierw wleje spienione mleko, a potem wleje na to kawę. Powiem więcej - ja zrobię nawet czwartą warstwę,

dając na dole syrop. Wasz bezobsługowy automat sam tego nie zrobi, bo mu się wszystko zmiesza. Chyba że człowiek mu w tym pomoże. Na koniec Cię dobiję - zrobię taką kawę w domu, bez ekspresu, za

pomocą kawiarki za 50 zł. Potrwa to pewnie z 15 minut ale 90% osób nie odróżni tego smaku od smaku z automatu :roll:


red opisałeś właśnie, że właściwie te latte 3-warstwowe to sam robisz, nie ekspres. Czwartą warstwę też. Twój ekspres jest tylko narzędziem. U Ciebie wszyscy je zrobią? Chyba nie, ale to nie ważne. W automacie (sam przecież pisałeś), zrobisz to naciskając guzik (syrop można dodać też później) i nie musi być gorsze latte. I nie trzeba mieć tak wyszkolonego pracownika. Byłem w dużej kawiarni we Włoszech i tam też mieli automat, oprócz ekspresu "kolbowego". W Polsce spotkałem oba razem kilkakrotnie, w którymś droższym hotelu też widziałem.

MM12345 napisał/a:
red z Twoich wypowiedzi wynika, że sam masz chęć na tą kawiarnię i wszystkie argumenty zawsze będą przeciw WDK i sensowi zakupu ekspresu.
red napisał/a:
Nie. Z moich wypowiedzi wynika, że nie trafiliście na frajera, który łyka każdy głupi argument, bo ma pewne pojęcie nt tego, o czym rozmawia. W dodatku nie lubi marnotrawienia publicznych pieniędzy na zachcianki nieudolnych urzędników. Mam tylko nadzieję, że ów zakup to było zwykłe marnotrawstwo i rozrzutność, a nie coś więcej...


Na to właściwie odpisałem Ci trochę wyżej. Nie ogarniasz chyba kwot ok. 20 tys., bo tyle wg Ciebie to kosztuje dobry samochód (jak pisałeś wcześniej). Miałem nie pisać (pytałeś), ale Ci odpowiem, mój samochód kosztował pow. 70 tys. i brałem go z salonu. I wiem dużo więcej o biznesie niż Ty. Już dawno się przekonałem, że lepiej kupić raz drożej i lepsze, niż się "rozdrabniać", bo to jest bardziej opłacalne. Tak jest właśnie ekonomia i opłacalność inwestycji.

mafik napisał/a:
red a może to miała być "fucha" dla Ciebie za "wsparcie" dla P.Okrasy??

red napisał/a:
Oczywiście. Poparłem Pawła Okrasę licząc na przejęcie kawiarni przy kinie, które nie wiadomo kiedy zostanie oddane do użytku. W dodatku rzuciłem się na biznes, co do którego istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie on deficytowy - w najlepszym wypadku zyski będą symboliczne. Oczywiście jesli prowadzić lokal będzie WDK, to będzie można wykazać dochód, bo większość kosztów rozmyje się w kosztach ogólnych WDKu.


Fajnie - deficyt widzisz tam, gdzie jest opłacalne (przykłady: inne kawiarnie w kinach), a tam gdzie wg mnie (i nie tylko) koszty utrzymania i pracownicze przekraczają dotację - to wg Ciebie jest opłacalne - schronisko dla zwierząt.
WDK będzie musiało przedstawiać rozliczenia i z zyski z kawiarni oraz z kina, i tu też się mylisz. Są przecież na pełnej księgowości.

Ten negatyw za zakup ekspresu, za cenę ok. 13-14 tys. zł netto (po odliczeniu dodatków). przy inwestycji, która może przynosić zyski i jeszcze nie została skończona - to dla mnie jakiś bezsens. Byłby on (negatyw) zasadny, gdyby kino zostało otwarte i kawiarnia przynosiła straty. Porównywanie ekspresów to jak porównywanie np. telefonów komórkowych. Nawet z tego najtańszego np. za ok. 100 zł da się porozmawiać, wysyłać i odbierać SMS-y, ale prawie każdy z Was ma smartfony o wartości ponad 1 tys. zł (piszę o cenach detalicznych, nie promocyjnych).

Kiedyś (niektórzy nie pamiętają) był taki u Nas i w okolicy ustrój - komunizm, gdzie postępowano podobnie, ludzi wsadzano do więzienia np. za
red napisał/a:
"marnotrawienia publicznych pieniędzy"

a po upadku komunizmu sądy miały pracę i uniewinniano te osoby, a poprzednie wyroki anulowano. Teraz też wydajecie osąd na forum na osobę, której nikt nie przedstawił oficjalnie żadnych zarzutów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-15, 15:13   

Po wszystkich wyjaśnieniach, zwłaszcza tych z Wieluńskiego Domu Kultury, uważam, że dalsze robienie burzy w szklance wody z zakupem tego expresu do kawy zupełnie nie ma sensu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-15, 18:34   

Nie udaje mi się "zapisać" głosów :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-15, 18:59   

Miko, PW.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-17, 15:57   

kitor, czy regulamin pozwala informować zainteresowanych o liczbie oddanych już głosów? :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-17, 16:08   

Na tę chwilę 227 osób oddało głosy. 158 osób z nich oddało w obu ankietach, reszta tylko w jednej.

Na pozytyw głosowało 190 osób, 391 wybranych opcji w sumie (bo nie każdy musiał wybrać 3)
Na negatyw 195 osób, 436 opcji.
Stan z dzisiaj 16:10.
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
miko 005, bAN
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW