R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Burmistrz 2014

Na kogo zagłosujesz 16 listopada?
Paweł Okrasa
43%
 43%  [ 40 ]
Janusz Antczak
21%
 21%  [ 20 ]
Waldemar Kluska
6%
 6%  [ 6 ]
Mieczysław Majcher
16%
 16%  [ 15 ]
Karol Tomczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Zenon Kowalczyk
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-14, 23:11   

mcdek napisał/a:
Pieski szczekają karawana idzie dalej.

To jedź dalej, obyś tylko 16 listopada nie skończył swojej podróży :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-14, 23:14   

zwracam się z ponowna prośbą o powrot do tematu. Juz przez moment było tak pięknie:-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-09-15, 08:01   

Sylwester napisał/a:
mcdek napisał/a:
Pieski szczekają karawana idzie dalej.

To jedź dalej, obyś tylko 16 listopada nie skończył swojej podróży :D


Wskaż proszę konkretnie SWOJEGO kontrkandydata i proszę uargumentuj to. Napisz proszę dlaczego będzie lepszy, a każdy sobie to zweryfikuje. Każdemu kandydatowi można coś zarzucić. Problem w tym, że póki co Wieluń jest zarządzany po prostu na średnim poziomie i każdy potencjalny kandydat z takim samym prawdopodobieństwem może się okazać i lepszy i gorszy. Krytyka powinna być konstruktywna, a z twojej niestety wiele wniosków na przyszłość nie wynika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-15, 08:19   

Cytat:
Krytyka powinna być konstruktywna, a z twojej niestety wiele wniosków na przyszłość nie wynika.


Moja ocena jest konstruktywna bo pokazuję błędy i mówię o rozwiązaniach. Uważam, że powinno się zmienić sposób funkcjonowania strefy płatnego parkowania i mówię o propozycji.
Wskazuję na błędy w konstruowaniu budżetu i pokazuje jak wg. mnie powinny wyglądać jego priorytety - budowa obwodnicy wschodniej.

Może za to ty ocenisz obecnego burmistrza ze szczegółami. Pozytywów można najwyżej doszukiwać się w takich słowach: średni, nic nie robi, ale i nie przeszkadza, typowy urzędnik. Bo jak narazie poza biciem piany nie odnosisz się do żadnej argumentacji i to twoja krytyka mojej oceny jest dla samej krytyki. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-09-15, 12:33   

Sylwester napisał/a:
Cytat:
Krytyka powinna być konstruktywna, a z twojej niestety wiele wniosków na przyszłość nie wynika.


Moja ocena jest konstruktywna bo pokazuję błędy i mówię o rozwiązaniach. Uważam, że powinno się zmienić sposób funkcjonowania strefy płatnego parkowania i mówię o propozycji.
Wskazuję na błędy w konstruowaniu budżetu i pokazuje jak wg. mnie powinny wyglądać jego priorytety - budowa obwodnicy wschodniej.

Może za to ty ocenisz obecnego burmistrza ze szczegółami. Pozytywów można najwyżej doszukiwać się w takich słowach: średni, nic nie robi, ale i nie przeszkadza, typowy urzędnik. Bo jak narazie poza biciem piany nie odnosisz się do żadnej argumentacji i to twoja krytyka mojej oceny jest dla samej krytyki. :wink:


Po pierwsze primo (jak to pisał Borhardt) - niby gdzie ja biję pianę? W którym miejscu cie krytykuję? Kojarzysz komu i na co odpisujesz?
Po drugie primo (j/w) - prosiłem, żebyś wskazał alternatywę...
Po trzecie primo - wolałbyś Antczaka, który w miarę słucha ludzi, czy pseudowzór samorządności - Dutkiewicza we Wrocławiu - zdobywa 70-80% głosów, ma zaje... PR, ale położył komunikację zbiorową, zamyka centrum dla ruchu samochodowego, tworzy ścieżki rowerowe na jednokierunkowych ulicach, zadłużył i zakorkował całe miasto i ogólnie ma w 4 literach mieszkańców, bo on i jego kasta urzędnicza wychodzi z założenia, że i tak wiedzą lepiej co dla ludzi jest lepsze?
I po czwarte primo - Jeżeli potrafisz wskazać że ktoś dał/wziął za coś w łapę, to zawiadom prokuraturę. Zdaje się miasto porusza się w granicach określonych obowiązującym prawem. To, że to prawo jest dziurawe, to inna historia. Już cię prosiłem, wskaż który kandydat NA PEWNO nie będzie robił tego samego i będzie lepszy.

PS. To, że nazwiesz swoją krytykę konstruktywną nie sprawi, że taka faktycznie będzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-15, 15:09   

Jeżli przedstawiam alternatywne rozwiązanie danej kwestii to jest już konstruktywna krytyka, chyba, że masz inną definicję? Wmawianie, że jest inaczej to bicie piany. :wink:

za wikipedią:
Cytat:
Konstruktywna krytyka – rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce. Można ten rodzaj krytyki zaliczyć do krytyki wyższego poziomu w przeciwieństwie do zwykłej krytyki pozbawionej tej cechy.


w dodatku odnoszę się nie do osób, a do działań tych osób - nie mówię, że on jest za wysoki by być dobym burmistrzem :smile:


Nie lubię wybierać pomiędzy dżumą a tyfusem więc to, że ktoś jest mierny i średni oznacza dla mnie tylko tyle, że jest mierny i średni. Jeżeli dzięki temu, że ktoś jest np. mniej mierny od swojego poprzednika i nie robi nic - więc nie szkodzi jest dla mnie argumentem porównywalnym z głosowaniem na kogoś tylko dlatego, że ma wąsy.

Co to za argument, że Antczak w miarę słucha się ludzi? :P
Ja wolę te wszystkie dotyczące jego pracy przez ostatnie 4 lata.

Dopóki wszyscy kandydaci nie przedstawią swojego programu dopóki nie jestem w stanie w kwestii personalnej powiedzieć, kto jest najlepszym kandydatem, bo w tym momencie mogę oceniać tylko to co zrobił obecny i ostatni burmistrz i na tej podstawie stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem jak może wyglądać merytorycznie kolejna kadencja tych osób. Mówię o wykonanej/zaplanowanej pracy, nie o osobach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glupek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 287
Piwa: 38/14
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2014-09-15, 16:25   

Sylwester napisał/a:

Dopóki wszyscy kandydaci nie przedstawią swojego programu dopóki nie jestem w stanie w kwestii personalnej powiedzieć, kto jest najlepszym kandydatem, bo w tym momencie mogę oceniać tylko to co zrobił obecny i ostatni burmistrz i na tej podstawie stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem jak może wyglądać merytorycznie kolejna kadencja tych osób. Mówię o wykonanej/zaplanowanej pracy, nie o osobach.


Znaczy, że tak naprawdę to sam bijesz pianę, bo nawet nie wiesz do czego (kogo jeszcze) się odnosisz. Co zrobisz jak nie przedstawią żadnego programu? Może spróbuj odnieść się do ich dotychczasowych osiągnięć?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-15, 16:37   

Ja się odniosłem do dotychczasowych osiągnięć burmistrza Antczaka, przy okazji z rozpędu zahaczyłem o byłego burmistrza. Ty niby do kogo się odnosisz? Bo chwilowo to przerzucasz się pianą :razz:

Jak nie przedstawią żadnego programu to sprawa będzie prostsza, ale wierzę, że to zrobią ;) Zresztą czy ktoś powiedział, że w ostatniej chwili nie zgłosi się jeszcze jakiś niezależy kandydat?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-09-15, 17:17   

Sylwester napisał/a:
Dopóki wszyscy kandydaci nie przedstawią swojego programu dopóki nie jestem w stanie w kwestii personalnej powiedzieć, kto jest najlepszym kandydatem, bo w tym momencie mogę oceniać tylko to co zrobił obecny i ostatni burmistrz

Sylwester napisał/a:
Zresztą czy ktoś powiedział, że w ostatniej chwili nie zgłosi się jeszcze jakiś niezależy kandydat?

Sylwester, to w końcu po co założyłeś ten temat?
Nie znasz programu innych kandydatów, a chcesz ciągnąć merytoryczną dyskusję. Tak do końca nie wiesz kto będzie startował na stanowisko burmistrza, a tworzysz ankietę. Ale za to w 100% wiesz że obecny burmistrz wszystko co robi, robi źle. Na dodatek wmawiasz mi, że temat nie ma nic wspólnego z czystą i wyrafinowaną krytyką, dla samej krytyki w stosunku do burmistrza Antczaka. Za stary lis jestem abyś mnie mógł zapędzić w taki kanał ;)
Pogadamy jak kampania wyborcza ruszy pełna parą.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-09-15, 18:12   

miko 005, jak zauważyłeś już kilka postów temu powiedziałem, że na razie mogę ocenić tylko obecnego burmistrza i poprzednika na podstawie tego co robili bo ich plan na kolejną kadencję to zwyczajne powielenie swoich rządów.

Ja nie mam żadnej pewności, że to już komplet kandydatów, a kampania ruszyła już dawno , więc kandydaci mogą oficjalnie już mówić o swoim starcie. Jeżeli tego nie robią to ich strata.

(http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/komitety-wyborcze-w-wieluniu-pajecznie-wieruszowie-i,2419135,art,t,id,tm.html#3af03bf4d6106a83,1,3,5)
Media też nie piszą o nikim innym.

Nie mam pojęcia czy wszystko robi źle? Poddałem ocenie jego kadencję w 9 konkretnych punktach i wspomniałem poprzedniego burmistrza. Zachęcam Cię do wyrażnia opinii o pozostałych kandydatach, przecież nie ma tu cenzury. Możesz oceniać ich dotychczasową pracę w samorządzie, ja osobiście wolę poczekać na oficjalny program bo to wybory na burmistrza, a nie radego. Chyba mam takie prawo?

Ciągle proszę o jakieś pozytywy tej kadencji, zresztą odsyłam do pierwszego postu w tym temacie. Nie wszystko kręci się jak byś może chciał wkoło jednej osoby.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-15, 18:35   

Sylwester napisał/a:
miko 005, jak zauważyłeś już kilka postów temu powiedziałem, że na razie mogę ocenić tylko obecnego burmistrza i poprzednika na podstawie tego co robili bo ich plan na kolejną kadencję to zwyczajne powielenie swoich rządów.

Ja nie mam żadnej pewności, że to już komplet kandydatów, a kampania ruszyła już dawno , więc kandydaci mogą oficjalnie już mówić o swoim starcie. Jeżeli tego nie robią to ich strata.

(http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/komitety-wyborcze-w-wieluniu-pajecznie-wieruszowie-i,2419135,art,t,id,tm.html#3af03bf4d6106a83,1,3,5)
Media też nie piszą o nikim innym.

Nie mam pojęcia czy wszystko robi źle? Poddałem ocenie jego kadencję w 9 konkretnych punktach i wspomniałem poprzedniego burmistrza. Zachęcam Cię do wyrażnia opinii o pozostałych kandydatach, przecież nie ma tu cenzury. Możesz oceniać ich dotychczasową pracę w samorządzie, ja osobiście wolę poczekać na oficjalny program bo to wybory na burmistrza, a nie radego. Chyba mam takie prawo?

Ciągle proszę o jakieś pozytywy tej kadencji, zresztą odsyłam do pierwszego postu w tym temacie. Nie wszystko kręci się jak byś może chciał wkoło jednej osoby.


Po tych wszystkich Twoich wpisach ten tekst brzmi jak kiepski żart :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-15, 21:36   

Sylwester napisał/a:
Ciągle proszę o jakieś pozytywy tej kadencji


1. Rozwiązanie probemu parkowania w strefie miejskiej
2. Skuteczne przeniesienie nadzoru nad administracją systemu do sfery prywatnej
3. Wykup gruntów pod inwestycje w okolicach przyszłej obwodnicy
4. Promocja szlaku bursztynowego, związane z tym zyski gospodarstw agroturystcznych w regionie
5. Domy socjalne dla osób w potrzebie.
6. Przyjazny urząd, bez problemu można załatwić sprawy
7. Kino, biblioteka
8. Nienaganne bieżące administrowanie zasobami i infrastrukturą

To są realne osiągnięcia, które stoją w opozycji do oszczerstw i pomówień, którymi nas karmisz w tym wątku. Nie potrafisz przy tym odpowiedzieć na zarzuty dot. np. rzekomego braku przejrzystości przetargowej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-15, 22:01   

mcdek, pkt 1,2 i 7b (biblioteka) to raczej kadencja 2006-2010 ;-)

pkt 4 - są jakieś dostępne statystyki dotyczące wzrostu liczby turystów? Bez podtekstu - zawsze interesuje mnie czy ktoś przy tego rodzaju "promocjach" prowadzi jakikolwiek monitoring efektów...

pkt 5 - trudno z obowiązku ustawowego robić jakieś szczególne osiągnięcie...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2014-09-15, 22:21   

Cytat:
Komitety wyborcze w Wieluniu, Pajęcznie, Wieruszowie i Działoszynie


Zamknięta jest już lista komitetów, które zamierzają wziąć udział w listopadowych wyborach W Wieluniu o fotel burmistrza chce się ubiegać dwóch członków Forum Samorządowego.



Do 8 września można było zgłaszać komitety wyborcze, które zamierzają wystawić kandydatów w wyborach samorządowych. Do Komisarza Wyborczego w Sieradzu wpłynęło ponad 200 zawiadomień. Jeśli chodzi o nasz teren, to zaskoczeniem może wydać się fakt, że swój własny komitet zgłosił wieluński radny Paweł Okrasa. We wcześniejszych wyborach zawsze startował on pod szyldem Forum Samorządowego Ziemi Wieluńskiej, którego był szefem. Teraz jednak kandydatem Forum na burmistrza będzie Waldemar Kluska.

- W związku z tym, że Waldemar Kluska przejawiał wolę kandydowania na stanowisko burmistrza z ramienia Forum Samorządowego, nie chciałem prowadzić "walk frakcyjnych", czy blokować jego kandydowania. Ustąpiłem, by kolega Waldek mógł kandydować pod szyldem Forum. A ponieważ moja filozofia funkcjonowania gminy różni się od jego programu, postanowiłem kandydować z własnego komitetu, by mieszkańcy gminy Wieluń mieli większy wybór - powiedział Paweł Okrasa w wywiadzie dla "Naszego Tygodnika Wieluń Wieruszów Pajęczno".

Co ciekawe, pierwszy komitet z Wielunia, który zgłosił się do PKW, to nie żadne z zaprawionych w wyborczych bojach lokalnych ugrupowań, lecz absolutny nowicjusz. Któż to taki? Komitet nosi nazwę Sport-Zdrowie-Edukacja, a jego pełnomocnikiem jest Wojciech Psuja, który dobrze znany jest fanom szczypiorniaka. Na co dzień jest trenerem juniorskiej drużyny MKS-u.

Kolejną nową siłą, która chce zaistnieć w wieluńskim samorządzie, jest KWW Skuteczny i Aktywny Radny, który reprezentuje Tomasz Antoniak.

W 2010 roku startował on z listy PiS do Sejmiku Województwa Łódzkiego, był też asystentem posła Wojciecha Szczęsnego Zarzyckiego.

Kandydatów zamierza oczywiście wystawić Wspólnota Ziemi Wieluńskiej, która współrządzi miastem i powiatem. Przypomnijmy tylko, że reprezentantami ugrupowania w obecnej kadencji są między innymi: przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Owczarek (szef WZW), burmistrz Janusz Antczak oraz szef Rady Miejskiej Piotr Radowski. Żadnym zaskoczeniem nie jest także obecność na liście komitetów Przejrzystej Gminy, kojarzonej głównie z byłym burmistrzem Mieczysławem Majchrem.

Do Komisarza Wyborczego w Sieradzu wpłynęły trzy zgłoszenia komitetów, które mają swoją siedzibę w Pajęcznie. Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Pajęczańskiej, którego prezesem jest Tadeusz Schabowicz, nikomu nie trzeba przedstawiać. Podobnie jak Silnej Gospodarnej Gminy, której przedstawiciele niepodzielnie rządzą gminą Pajęczno, z burmistrzem Dariuszem Tokarskim na czele. Szyki faworytom chce pokrzyżować debiutujące w wyborach samorządowych Stowarzyszenie "Mamy Pomysł". Jego pełnomocnikami (wyborczym i finansowym) są osoby związane z lokalnym tygodnikiem "Ilustrowany Przegląd Powiatu" - m.in. naczelny Grzegorz Przygodzki.

Więcej, bo aż sześć lokalnych komitetów, zgłoszono z Działoszyna. Jest wśród nich KWW urzędującego burmistrza Rafała Draba, który w poprzednich wyborach startował z ramienia PiS. Pewnym zaskoczeniem może być komitet Zdrowa Gmina Działoszyn, który zgłosił... Adam Stachera, dyrektor pajęczańskiego szpitala. Pozostałe komitety to: Wspólna Przyszłość (pełnomocnik Stanisław Godszling), Rozwój Miasta i Gminy Działoszyn (Cecylia Ranoszek), Niezależni i Odpowiedzialni (Stanisław Lewiński) oraz Gminne Porozumienie Samorządowe (Bartłomiej Konieczny).

A jak sytuacja wygląda w Wieruszowie? KWW Zgoda, która współrządzi powiatem i wprowadziła na stanowisko burmistrza Bogdana Nawrockiego, jest jednym z komitetów, które zgłosiły się już w pierwszym dniu przyjmowania zawiadomień. Szybko u komisarza wyborczego pojawił się także pełnomocnik KWW Siódemka Stefan Filipczak. Potem kolejno zgłaszały się: Uczciwość (Stanisław Głowinkowski), Odnowa (Leszek Sroka), Strażak-Podzamcze (Anna Czechowska), Jedność (Paweł Moska), Nasz Wieruszów (Ryszard Kowalczyk), Niezależni Wieruszów (Dominik Krawczyk) oraz komitety sygnowane nazwiskami Czesława Wróblewskiego, Ryszarda Olbromskiego oraz Sławomira Stojeckiego.

Źródło


5416917f13d2e_o.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 176,63 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-15, 22:22   

ourson napisał/a:
pkt 5 - trudno z obowiązku ustawowego robić jakieś szczególne osiągnięcie...

Jak to trudno? Sylwester i Mateusz twierdzą, że domy socjalne są bez sensu. Proponują obóz pracy, a może coś bardziej skutecznego :lol: Kto wie, czy czasem jeden nie wystartuje w wyborach, a wtedy trzeba pamiętać o takich rzeczach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW