R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - co dalej?
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-02, 21:09   

No ale chyba problem nie kończy się na silniku?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-02, 21:19   

ourson napisał/a:
Ale to nie rozwiązuje problemu forum jako takiego - pytanie w jakim kierunku ma zmierzać pozostaje nadal aktualne


ourson, red, jakieś propozycje?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-02, 21:33   

Pomyślę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-02, 22:34   

Pytanie przede wszystkim czym ma być forum. Wg mnie Twoja wizja Jaro - forum jako instytucja nie tylko on-line nie sprawdzi się. I nie dlatego że to zły pomysł, wręcz przeciwnie pomysł jest piękny... ale nikt z nas nie ma czasu na to żeby coś takiego ciągnąć...

To co jest ważne w forum i chyba było jego siłą napędową przez długi czas to jest wg mnie to na co zwrócił uwagę Archdevil. Forum było przez długi czas chyba jedynym dużym źródłem informacji o tym co się dzieje w Wieluniu i okolicach. Do tego dawało możliwość wymiany opinii. Teraz już jedyni nie jesteśmy, do tego facebook i ogólne spłycenie i skrócenie przekazu wydaje się być powodem dla cienkiej kondycji forum.

Pytaniem jest czy lokalne fora dyskusyjne jeszcze mają rację bytu... czy ludzie potrzebują takiego miejsca w sieci. Może po prostu krótkie komenty na fejsie to wszystko czego oczekują...

To co zastanawia to fakt małej ilości "lajków" na fb... ponieważ nie mam konta na fb i nie za bardzo wiem jak to funkcjonuje to nie wiem też jak to poprawić. Mała ilość lajków oznacza że wielun.biz nie jest rozpoznawalny.

Jeśli już mówimy o nowym silniku - to czy jest możliwe "sprzęgnięcie" logowania na forum z facebookiem, googlem plus etc? Może to jest sposób aby przyciągnąć dyskutujących. Może prawdą jest że mamy mnóstwo odwiedzin i może ktoś z odwiedzających by coś dopisał, ale jak ma tworzyć login, pamiętać nowe hasło to po prostu rezygnuje bo mu się nie chce (ludzie są coraz bardziej leniwi w tym względzie)

I last but not least. Może jednak trzeba postarać się o współpracę z jakimś portalem lokalnym informacyjnym. Może RZW byłoby zainteresowane jakąś formą współpracy. Oni nam dają informacje - u nas ludzie mogą dyskutować, odsłuchiwać z naszej strony ich materiały. RZW ma dodatkową reklamę - baner czy coś takiego. My mamy dobre źródło informacji - może zwiększymy frekwencję dzięki temu że ludzie będą u nas szukać info o tym co dzieje się w regionie a przy okazji będą mogli wyrazić opinię o tym. Wiem że niby na RZW jest miejsce na komentarze - tylko takie komentarze mają to do siebie że nikt ich nie czyta. A na forum dyskusyjnym jednak jest szansa aby podyskutować o tym trochę bardziej (choć nie wiem czy ludzie tego oczekują)

To tak jakaś garść moich przemyśleń. Sorry za chaotyczny wpis, ale piszę to przez blisko godzinę więc wybaczcie...

A i jeszcze jedno - należałoby się zastanowić nad rozluźnieniem dyscypliny na forum. Tzn mniej kasować, mniej strofować ogólnie trochę bardziej do ludzi 8) Np punkt o "niskiej wartości intelektualnej" czy jak to tam jest sformułowane - do wyrzucenia. Albo nie do wyrzucenia ale za niską wartość intelektualną uznać wpis "alskj;lsjdbclakjhblaeuv". A każdy taki który da się przeczytać po prostu zostawiać - niech ludzie sami ocenią co jest głupie co nie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-03, 09:10   

ourson, ma wg mnie bardzo dobre pomysły. Tylko pytanie co na to administracja i reszta moderatorów bo bo nie chciałbym żeby to wyglądało tak, że ourson i red coś marudza, a reszcie to pasuje tak jak jest lub generalnie ma to w d....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-03, 10:12   

Mnie osobiście pomysły oursona podobają się.
Wczoraj mnie troszkę zszokowała decyzja gregga o odejściu, gdyż wywołał awanturę i uciekł, no ale cóż....
Rzeczywiście, ostatnio można odnotować spory zastój na forum. Uważam także, że można przymykać troszkę oczy na niektóre wypowiedzi użytkowników.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-03, 19:03   

Jestem za pomysłami Pałwa. Poszukam, czy takie forum jest możliwe do zrealizowania.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-03, 19:51   

nie znam się na tym dokładnie ale z pobieżnego opisu skrypt kunena daje możliwość logowania przez fejsa
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2014-09-03, 23:36   

red napisał/a:
ourson, ma wg mnie bardzo dobre pomysły. Tylko pytanie co na to administracja i reszta moderatorów bo bo nie chciałbym żeby to wyglądało tak, że ourson i red coś marudza, a reszcie to pasuje tak jak jest lub generalnie ma to w d....

ourson w dużej mierze rozwinął to, co miałem na myśli dlatego zgadzam się z nim :wink:


Zastanawiam się jeszcze nad jednym punktem regulaminu:
regulamin napisał/a:
9) Wykorzystywanie Forum do ogłoszeń i reklamy w jakiejkolwiek formie dla towarów, usług, stron WWW itd., zarówno komercyjnych jak i niekomercyjnych, jest zabronione. Uczestnik, który nie stosuje się do tego w sposób uporczywy może mieć całkowicie zablokowany dostęp do Forum (ban). Wszelkiego rodzaju reklamy muszą być wcześniej ustalane z Administracją Forum.

Może by nieco złagodzić ten punkt, albo przynajmniej jego egzekwowanie? Jeśli proces akceptowania reklamy w postaci stworzenia tematu w dziale "Biznes i firmy w regionie" przebiega tak:
1. User pisze do Ferbika, czy może
2. Ferbik odpowiada że tak, może
3. User wrzuca reklamę wraz z odpowiednią notką
to wydaje mi się to być trochę niepotrzebnym dokładaniem roboty.

Tym bardziej, że jakikolwiek przypadek sytuacji - ktoś zakłada temat, z zapytaniem o jakąś firmę / typ usług, i odpowiada mu ktoś zupełnie inny - nie przypominam sobie, by został potraktowany jako reklama i wymagał uzgodnień.

W zamian za ten punkt, wrzuciłbym punkt z magicznym słowem spam, którego brakuje :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 08:07   

ourson napisał/a:
Jeśli już mówimy o nowym silniku - to czy jest możliwe "sprzęgnięcie" logowania na forum z facebookiem, googlem plus etc? Może to jest sposób aby przyciągnąć dyskutujących. Może prawdą jest że mamy mnóstwo odwiedzin i może ktoś z odwiedzających by coś dopisał, ale jak ma tworzyć login, pamiętać nowe hasło to po prostu rezygnuje bo mu się nie chce (ludzie są coraz bardziej leniwi w tym względzie)
To jest dobry pomysł, bo wiele osób nie chce się logować. Tylko minus jest taki, że synchronizując forum z FB użytkownicy przestają być anonimowi (chyba dobrze myślę). No ale coś za coś - chce ktoś pisać bez zakładania konta na forum to musi przyjąć na klatę, że przestaje być anonimowym nickiem a staje się rozpoznawalnym użytkownikiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 16:41   

Dziś spotkałem się z kitorem i wszystko sobie wyjaśniliśmy, dlatego przywracam go z powrotem do grona zielonych.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 17:27   

Jak w przedszkolu...
Wyjaśnienie na ogólnym też się należy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 17:37   

Jaro, nasz Ty przedszkolanku :-) Możemy pobawić się w Króla Ciszy? :D
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 18:42   

Sumując krótko: Ferbik w swoim stylu powiedział coś co zostało przez nas źle odebrane, a dalej wystąpił efekt domina przez często niepoprawne domysły po obu stronach. No ale to jest sprawa zamknięta.

Wracając do tematu, ja proponuję silnik SMF, są konwertery for - ale tu musiałbym dostać wgląd w bazę żeby się upewnić czy takie warny da się bezpośrednio przenieść.

Cytat:
Tylko minus jest taki, że synchronizując forum z FB użytkownicy przestają być anonimowi (chyba dobrze myślę). No ale coś za coś - chce ktoś pisać bez zakładania konta na forum to musi przyjąć na klatę, że przestaje być anonimowym nickiem a staje się rozpoznawalnym użytkownikiem.


Znam osobiście rozwiązanie dualne - gdzie są konta forum i możliwość logowania przez fb. Z punktu widzenia systemu użytkownik zalogowany przez FB wciąż jest użytkownikiem zarejestrowanym, tylko odpowiednio oflagowanym tak aby silnik wiedział skąd pobierać jego dane. Więc nawet jeśli nie ma takiej opcji domyślnie, to na pewno da się to (w miarę prosto) napisać.

IMO najgorsza będzie templatka, przenieść obecną na nowy silnik będzie samobójstwem (tona roboty) + ma totalnie przestarzały kod - jak i phpbb z którego pochodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-09-04, 18:57   

co to templatka?

edit

no dobra już wiem to po prostu ogólny wygląd strony forum (jeśli dobrze rozumiem)...
a czy nie można po prostu wprowadzić zmiany? Wiem że niechętnie przyjmujemy zmiany - w końcu każdy lubi to co już zna ;-) ale jeśli to ma prowadzić ku lepszemu to się ludzie przekonają (ponarzekają, ale się przekonają ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW