R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czego oczekujecie od nowych władz gminy??
Autor Wiadomość
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-15, 11:22   

kzawadka napisał/a:

mario's: piszesz o filiach wyzszych uczelni w zwiazku z tym mam pytanie.

Czy uwazasz ze potencjalne filie wyzszych uczelni powinny ksztalcic w trybie:

- stacjonarnym (mam na mysli tutaj studia dzienne badz wieczorowe)
- zaocznym

i kontynuujac ten watek jakie kierunki powinna prowadzic filia takiej uczelni lub moze ogolniej jaki profil powinien byc takiej uczelni (techniczna, ekonomiczna itd...)



Jestem zdania że dobrze by było gdyby mogły też kształcić w systemie dziennym ale wiem że to jest nie do przeskoczenia gdyż w Wieluniu nie ma kadry wykwalifikowanej i profesorowie, dr. będą musieli dojeżdżać więc póki co zostanie system zaoczny ale jest to plus dla osób z ubogich domów gdzie nie mają pieniędzy na kształcenie i mogły by normalnie podjąć prace .
Co do kierunków to trzeba by było się nad tym dobrze zastanowić gdyż powinny być to kierunki na pewno przyszłościowe oraz kierunki na które ciężko jest się dostać w innych miastach ze względu na dużą ilość osób chętnych..
Myślę że to kwestia przeprowadzenia ankiet w szkołach jak i dobrego rozeznania w tematu ...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Baloon 
Słyszał o Wieluniu
Baloon


Wiek: 44
Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 12
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-15, 11:33   

Sądzę, że głównym i zawsze aktualnym problemem jest i było bezrobocie. Nowy samorząd powinien bardziej rozsądnie przyłożyć się do tematu Strefy Ekonomicznej żeby nie powtarzały się więcej takie sytuacje jak kilka lat temu - tylko przez to, że firmy, która chciała poczynić inwestycję w naszym mieście nie zwolniono na jakiś okres z pewnego rodzaju podatku wielu bezrobotnych w Wieluniu pozbawiono możliwości otrzymania zatrudnienia, za to tę możliwość otrzymali bezrobotni z pobliskiej Praszki, bo tamtejsze władze rozsądniej podchodzą do gospodarki w swoim mieście i dzięki temu kilkadziesiąt osób pracuje do dziś, a ta właśnie firma prężnie rozwija się .
Morał: ludzie mają pracę, a miasto i tak czerpie profity z wielu innych podatków jakie spływają z tej firmy oraz pracowników jakich zatrudnia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-09-15, 12:16   

Przydałaby się dobrze zarządzana i promowana Strefa Ekonomiczna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-15, 15:46   

Słucham (a raczej czytam) uważnie i czekam na następne wypowiedzi...
Zachęcam do dyskusji :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-19, 11:24   

Archdevil napisał/a:
chciałbym, żeby cyrki rozkładały się nie tylko pod moim blokiem.


nie jestem pewien jak to wygląda w tej chwili, ale kiedyś wynajmowanie powierzchni na osiedlach dla wesołych miasteczek, cyrków leżało w gestii WSM - to ich tereny. Być może jednak coś się zmieniło i teraz RM czy Burmistrz mają coś do poweidzenia...

[ Dodano: 2006-09-19, 11:33 ]
majk-el napisał/a:
Przydałaby się dobrze zarządzana i promowana Strefa Ekonomiczna.


Baloon napisał/a:
Nowy samorząd powinien bardziej rozsądnie przyłożyć się do tematu Strefy Ekonomicznej


a co rozumiecie pod pojęciem Strefy Ekonomicznej?

Czy to po prostu przygotowanie terenów pod inwestycje i stworzenie rozsądnych warunków działania (niskie podatki lokalne, szybkie decyzje o pozwoleniach itp) czy też jakieś dodatkowe rzeczy?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-09-19, 12:54   

ourson napisał/a:
a co rozumiecie pod pojęciem Strefy Ekonomicznej?Czy to po prostu przygotowanie terenów pod inwestycje i stworzenie rozsądnych warunków działania (niskie podatki lokalne, szybkie decyzje o pozwoleniach itp) czy też jakieś dodatkowe rzeczy?


mi osobiście marzyło by się coś jak INVEST-PARK. No może mini invest-park.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-09-19, 13:29   

mario's napisał/a:
Ja mimo wszystko stawiał bym na gospodarkę i szkolnictwo wyższe bo myślę że ściągnięcie filii uczelni oraz uruchomienie internatów przyczyni się do lepszego funkcjonowania rodzimej przeciębiorczości..

Stawiasz na gospodarkę i szkolnictwo? Fajny program (dość modny wśród innych ugrupowań :grin: ) a konkretnie???
Jak ściągniesz uczelnie do Wielunia?
jak wpłyniesz na wybór kierunków?
Jakie kierunki wybierzesz?
skąd weźmiesz imternaty?
Jak to sfinansujesz?
Oczywiście nie Ty osobiście ale miasto realizujące wasz program.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
reecop 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 141
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-09-19, 17:08   

Nowe wladze powinny zajac sie rowniez sportem z naciskiem na pilka nozna (bo obecna wladza zniszczyla wizytowke naszego miasta mam tu na mysli WKS)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-09-20, 01:37   

Mama - marios ustosunkuje sie do Twoich pytań pod koniec tyugodnia bo wyjechał z Wielunia na kilka dni i z tego co wiem to nie ma dostępu do internetu.
A jak dyskusja sie bardziej rozwinie to też wezme w niej udział...

Radek Urbaniak
FS ZW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-10-11, 11:45   

Co z miejscami parkingowymi przed blokami?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-11, 11:50   

Dominika napisał/a:
Co z miejscami parkingowymi przed blokami?


Dominiczka to nie jest w gesti Rady czy też Burmistrza ,miejsca do parkowania przed blokami powinna zorganizować WSM





Mariusz Wysocki
Forum Samorządowe ZW
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-10-11, 11:53   

A to przepraszam :wink: , WSM tez tu zaglada, wiec prosze cos z tym zrobic. Juz dawno minely te czasy, kiedy miedzy 3 blokami stal 1 maluch.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-11, 12:43   

Dominika napisał/a:
Co z miejscami parkingowymi przed blokami?

No właśnie... tutaj temat jest dość trudny, ludzie coraz częściej najlepiej parkowaliby pod samą klatką z różnych powodów. Dwa konkretne to: wygoda do przesady, drugi to obawa o samochód zaparkowany troche dalej na parkingu, którego nie widać z okna.
Faktycznie jeśli chodzi o parkingi na osiedlach - to odkąd zaczęto sprowadzać masowo auta z zachodu - okazały się za ciasne. Infrastruktura osiedli w większości miejsc jest już bardzo wyczerpana.
Przykłady:
1) Osiedle Wyszyńskiego, bloki 31-39. Auta stoją przed blokami, na porobionych do parkowania chodnikach, prawie po dwóch stronach drogi osiedlowej.
Rozwiązanie: powstanie parkingu usytuowanego za blokiem 37 i 33 od ulicy Zacisze.
2) Osiedle Wyszyńskiego, bloki 1-30. Tutaj trzeba by szukać rozwiązań niekonwencjonalnych, jedynie parking piętrowy ratowałby stytuację, chociaż jest dość sporo miejsc parkingowych na obrzeżach osiedla.
3) Osiedle Stare Sady. Pod blokami faktycznie nie ma już za bardzo gdzie parkować, jednak jest tam dużo wolnego miejsca przy ul. Sadowej, gdzie spokojnie możnaby zrobić dwa duże parkingi po jednej i drugiej stronie ulicy.
4) Osiedle Kopernika. Tu do dyspozycji kierowcy mają wjazdy pod blokami i lewą stronę ulicy Szkolnej.
5) Osiedle Bugaj. Auta parkowane pod blokami, dodatkowo z tyłu garaże + miejsce przed garażami. Rozwiązanie: Można to miejsce powiększyć i utwardzić nawierzchnią, bo w tej chwili jest błotnisto-żużlowa dziurawa droga.
6) Osiedle AK. Tutaj też auta stoją pod blokami, malutkie parkingi, infrastruktura strasznie zapełniona. Nie widzę zbytniego pola manewru, jeśli chodzi o poprawienie sytuacji parkowania na tym osiedlu
7) Osiedle Wojska Polskiego. Tutaj należałoby powiększyć parking przed blokiem przy ul. Młodzieżowej i zrobić coś z tym nieszczęsnym parkingiem od strony Wojska Polskiego, gdzie zupełnie niewykorzystane są miejsca w narożnikach parkingu, przez co wchodzi o jakies 4-6 aut mniej.

Na razie tak na szybko napisałem, co przyszło mi do głowy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW