R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
XI Sesja Linuksowa, czyli nie każdej sesji należy się bać
Autor Wiadomość
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-18, 12:35   XI Sesja Linuksowa, czyli nie każdej sesji należy się bać

Jako, że we Wrocławiu studiuje sporo osób z Wielunia, to i tutaj zamieszczam :smile:

Sesja Linuksowa jest dwudniową konferencją poświęconą technologiom Open Source. Tegoroczna edycja odbędzie się w 5 i 6 kwietnia. Tradycyjnie miejscem spotkania będzie Politechnika Wrocławska, a wstęp będzie bezpłatny.

Jak co roku będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami panującymi w świecie otwartego oprogramowania i wysłuchać przygotowanych przez ekspertów wystąpień.

– Wykłady będą prowadzone przez doświadczonych programistów, administratorów i pasjonatów. Swoje przybycie zapowiedzieli już m.in. Robert Partyka z Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa i Michał Woźniak z Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania – informuje Grzegorz Głąbiński, koordynator XI Sesji Linuksowej.

Na Sesję Linuksową zaproszeni są nie tylko studenci, ale także wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami nowych technologii i otwartego oprogramowania. To już XI edycja konferencji, której organizatorem jest Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne.

Miejsce: Strefa Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej (budynek C-18 przy ul. Hoene-Wrońskiego 10).

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: LINK

Więcej informacji na stronie internetowej XI Sesji Linuksowej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-19, 23:22   

Dobrze że coś sie dzieje w temacie. Chciałbym żeby ten system był w pełni zamiennikiem alternatywą dla Windowsa..

Dodam, że Chińczycy zainteresowali się dość mocno Ubuntu. Mam nadzieję że systemy linux zyskają na popularności tzn wystarczy że w samych Chinach będa powszechne. Dużo rzeczy na linuxie nie działa i nie będzie działać jak należy - mobilne ustawienia w laptopie, konfiguracja skanerów... Więcej użytkowników skieruje zainteresowanie developerów i producentów sprzętu dla systemów linux
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-19, 23:41   

Dawno nie miałem urządzenia które nie było by wspierane przez Linuksa... och wróć, moja podwójna grafika w laptopie (Intel+Ati 1 generacji) nie jest wspierana (nie da się przełączać między nimi) ale na Win jest sterownik pod Vistę, 7... i koniec, pod 8 się sypie ;)

Kopiąc Bitcoiny doszedłem do tego że wydajność systemu (ten sam program, ten sam sprzęt, raz Windows 7 x64, raz Debian AMD64) w wypadku wielowątkowości może mieć różnicę nawet kilkunastu procent na korzyść linuksa.

Nie zmienia to faktu że na desktopie przestałem już dawno używać, za to każdy serwer jakim zdarza mi się administrować, jest o niego oparty. Ostatnio awaria prądu "ubiła" mi półroczny uptime na domowym serwerze :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-28, 17:39   

A jak z mobilnością u Ciebie w laptopie? Windows niestety ma przewagę w postaci wsparcia producentów, gdzie masz obniżone taktowanie CPU czy GPU
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-28, 17:44   

Wiesz, w wszystkich wcześniejszych laptopach Debian trzymał na baterii dłużej. Tu jest przypadek gdzie zwyczajnie producent zrobił wybryk, po czym zupełnie zmienił zasadę działania w nowszych produktach i sam olał wspieranie. Mam dwie grafiki - od ATi i od Intela, jak ustawię w biosie pojedynczą na stałe, to każda osobno działa na każdym z systemów.
Nie działa tryb w którym mogę się między nimi przełączać (co w odróżnieniu do nowszych konstrukcji gdzie działają obie karty na raz, tu polega na tym że jedna jest wyłączana fizycznie a druga włączana)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-02, 20:35   

Dla zainteresowanych, podczas konferencji dostępny będzie streaming na żywo:

Dzień 1:


Dzień 2:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-02, 22:24   

kitor napisał/a:
Dawno nie miałem urządzenia które nie było by wspierane przez Linuksa... och wróć, moja podwójna grafika w laptopie (Intel+Ati 1 generacji) nie jest wspierana (nie da się przełączać między nimi)

Już jest. Wiem, że w Ubuntu 13.10 działa. W innych dystr. pewnie też.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-02, 22:29   

Jakieś źródło? Jesteś pewien że o 1 generację chodzi (tj Radeon HD3xxx + Intel 4000, mające sprzętowy multiplekser)?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-02, 23:12   

http://rudrageek.com/linu...s-ubuntu-13-10/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-04-03, 11:08   

Cytat:
◦A MUXless system with an Intel or an AMD integrated card and an AMD discrete card.

Czyli nie, nie wspiera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW