R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kupno używanego sprzętu komputerowego
Autor Wiadomość
jaguar87 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 107
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2013-12-22, 14:56   Kupno używanego sprzętu komputerowego

wiadomo co nowe to nowe choć różnie to bywa teraz wiekszość telefonów itp sprzetu jest made in china wiec..jeden trafi dobry sprzet drugi wadliwy to sie nazywa złośliwość rzeczy martwych Żona z tym komputerem nie miala problemów zeby musiała reklamować lub naprawiać nooo to chyba dobrze:) tak mi sie wydaje:) Akurat kupilismy nowego laptopa również ASUSa a ja wole stacjonarny sprzęcik to ten jest do sprzedania:) a cena niekoniecznie musi skonczyć sie na 7 stówkach pisalem do negocjacji:)

kitor: wydzielono z http://wielun.biz/viewtopic.php?t=19029
Ostatnio zmieniony przez kitor 2013-12-22, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vakos 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 104
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-12-22, 15:49   

Najbardziej awaryjne laptopy na rynku polskim według kolejności po okresie gwarancyjnym
1. HP
2. ACER
3. FUJITSU SIEMENS
4. TOSHIBA
5. ASUS
6. SAMSUNG
7. SONY
8. LENOVO IBM
9. DELL

Przed zakupem warto zastanowić się na jak długo będzie nam potrzebny taki laptop. Przy okresach do 2 lat awaryjność jest na poziomie znikomym jednakże po okresie gwarancji warto sprawdzić której marki laptop posiadamy. To co producent sprzedaje za 3000 złotych po 2 latach może być warte 300 złotych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-22, 16:05   

vakos, skąd masz te dane?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
FXX 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 116
Piwa: 8/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-22, 16:18   

Przyłączam się do pytania Ferbika.
Mam 2 HPki z czego jeden ma 3,5 roku, a trochę ciężkie życie ma ze mną...
Ponadto czy w tym rankingu wzięto pod uwagę udział w rynku laptopów każdej z marek?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Urodzinka 
Dojeżdża PKSem



Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 170
Piwa: 11/9
Skąd: Odkrywka
Wysłany: 2013-12-22, 16:24   

Cytat:
akos, skąd masz te dane?
no ja tez takie znam. kumpel CO SIE NAPRAWDE ZNA zawsze mówił, żeby lenowo kupic. A że HP i te na A sa awaryjne.

Ludzie jednak kupuja te na 'A' i jakos na nich dzialaja i tez nie narzekaja. Bo tanie -wiadomo. A jak sie tylko cos chce poczytac w sieci, to moze nie warto kupowac zaraz kombajnu? Teraz te tablety są...
Cytat:
Akurat kupilismy nowego laptopa również ASUSa
Po co jak stary jest taki super??? ;>? 8) rozbawilo mnie jak ostentacyjnie dodales, ze komp uzywany przez kobiete. no nie wiem czy to dobrze... one porywcze bywaja. a jak PMS maja to i zbrodnie w afekcie popelnic mogą. a i potrzaskac sprzecik, w klawisze powalic, walnąć z piesci jak np. SZanowny Pan Mąż zirytuje ;>
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vakos 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 104
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-12-22, 17:44   

Są to dane serwisów komputerowych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2013-12-22, 17:49   

Kurde, a moj Acer juz 5ty rok ciagnie na ekstramalnym uzytkowaniu : o
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vakos 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 104
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-12-22, 17:50   

nie jest powiedziane ze akurat któremuś z wyżej wymienionych coś się stanie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Urodzinka 
Dojeżdża PKSem



Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 170
Piwa: 11/9
Skąd: Odkrywka
Wysłany: 2013-12-22, 17:53   

nasz stacjonar juz półtorej dekady działa a nie jakies -phi -3 lata. niby taka bieda i bezrobocie u nas, a ludzie tu po 3 lapki w domach mają. ;>

genek, a ty się tu nie ogłosisz? tylko te filety z karpia... a to co mi na PW to tu nie??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
gamegame 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 146
Postawił 1 piw(a)
Skąd: SFĄD
Wysłany: 2013-12-22, 18:03   

Urodzinka napisał/a:
kumpel CO SIE NAPRAWDE ZNA zawsze mówił, żeby lenowo kupic


Faktycznie się NAPRAWDĘ zna :)

Nie wiem jakich uzywa argumentów, ale przykładem może być np to że odkręci ramkę matrycy, a tam co? Matryca SAMSUNG. Więc nie wiem jaka jest różnica między np takim Acerem, a Lenovo i czy faktycznie warto przeplacać. Nie ukrywam, że LENOVO robi dobrze wykonane obudowy. Ale dzisiaj kupuje laptopa za powiedzmy 2000 zł a za miesiac on jest juz warty 1500 :)

Więc wnioski nasuwają się same.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Urodzinka 
Dojeżdża PKSem



Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 170
Piwa: 11/9
Skąd: Odkrywka
Wysłany: 2013-12-22, 18:20   

kolego!
'dzisiaj kupuje za 700 i po tygodniu się sypie. szukaj wiatru w polu. jutro kupuje za 600 i po miesiacu sie sypie. szukaj bydlaka w polu. pojutrze kupuje za 500 i dziala 3 miechy. znow jestem w tyle." a tak - ide do megaKompwielun, kupuje za 2500 jak trza i dziala kilkanascie lat. a jak nie, to ja juz sprzedawce znajduje i robie raban, nie ma to tamto ;p
szkoda nerwów.
moi kuzyni sa majetni i mają co 2 lata nowy lapek, bo stary juz ... zepsuli i nie moga uzywać. a jak cie nie stac to... dziala przysłowie "Nie stac mnie, by kupowac tanio". Lepiej raz a porządnie. Lubię miec duży ekran, to kupiłam stacjonara. Ale strasznie chce miec zabaweczkę do czytania, rpzenosną, jak inne dzieci - takie smartfony, ajpady, tableciątka... ja nie wiem co to, ale fajnie w tym oglądac filmiki, czytac portale i ksiazki. maila się sprawdzi czy napisze i super rzecz na podróz czy pobyt gdzies, zdala od stałego łacza. Ale nie mam gwarancji że taki odzysk za dajmy na to 800zł będzie mi działał i jak ja to naprawię jak ja się na tym nie znam? a tak - ide do serwisu i robię raban. ;) To przenosne to strach nosic, bo sie uszkodzi, zniszcza, ukradną. A za 200 zł do czytania i sprawdzania maili to ja bym sama chciała lapka - jak ten user dla mamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
gamegame 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 146
Postawił 1 piw(a)
Skąd: SFĄD
Wysłany: 2013-12-22, 18:31   

masło maślane :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-12-22, 19:45   

Lenovo robi dobre laptopy, jeśli mowa o Thinkpadach. Nie jest to już IBM, ale wciąż.

A co do zdjęcia ramki, a tam matryca Samsung - jasne, procesor Intel, RAM pewnie Kingstona, dysk HGST, w akku ogniwa Panasonica. Ale płyta główna, obudowa z stopów, zawiasy pociągnięte przez całą długość matrycy, a nie jak często w asusach - ledwo na dwa centymetry (widział ktoś wyłamane zawiasy w thinkpadzie :?: ), klawiatura dla której niektórzy chcą się pozabijać itd :smile:
Nigdy w życiu nie kupiłem nowego komputera, a z nowych części zdarzyło mi się w sumie raz nabyć kość RAMu, i to tylko ze względu na to że potrzebna była na wczoraj. Ba, większość zakupów dokonuję na rynku wieluńskim, jak i większych giełdach (Wrocław, Lubin), dużo na Allegro, i jakoś nic mi się tak nie psuje ;) A przecież jeszcze ryzykuję, biorąc często w ciemno :idea:
Może trzeba upatrywać problemów gdzie indziej - vide przykład z kumpelą która przyszła do mnie z laptopem do naprawy "bo się chyba przegrzał i na wyświetlaczu są jakieś dziwne kształty". A LCD rozbity :D

W każdym razie, regulamin §2.5, wydzielam to do odpowiedniego działu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW