R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wojna o samorząd !
Autor Wiadomość
DeMarco 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-29, 07:19   

Zastanawiam sie jaki pomysł jest na frekwencję. Z tego co obserwuję to nie będzie za ciekawa.
_________________
POZDRAWIAM
DeMarco
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-29, 09:24   

Pomysłu na frekwencje koalicja nie będzie miała bo nie chce mieć. Osoby które nie idą do urn to z reguły osoby niezadowolone z władzy. I jeśli zostaną namówione do tego żeby poszły to zagłosują raczej przeciwko. A nie po to się zmienia ordynacje żeby później "dowalić sobie" rzeszą niezadowolonych wyborców... ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-29, 09:48   

ourson napisał/a:
nie po to się zmienia ordynacje żeby później "dowalić sobie" rzeszą niezadowolonych wyborców...

Nic dodać nic ująć. Bardzo trafne spostrzeżenie.
Jak myslicie jakie bloki wyborcze mogą ewentualnie powstać w Wieluniu ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Carolaa 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 39
Dołączyła: 03 Lis 2005
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-29, 10:03   

Jestem przeciwniczką wszystkich partii politycznych, jak będe głosować to jedynie na jakiś blok wyborczy albo na stowarzyszenie Młodych Liderów a z pośród kandydatów na burmistrza to wybieram pana Pawła Okrase.Wydaje mi się że będzie dobrze reprezentować nasze miasto i interesy młodych ludzi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-29, 10:12   

madzik napisał/a:
a z pośród kandydatów na burmistrza to wybieram pana Pawła Okrase

Bardzo dziękuję za dobre słowo i postaram się nie zawieść .

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-08-29, 10:40   

madzik napisał/a:
jak będe głosować to jedynie na jakiś blok wyborczy

problem w tym madzik, że blokować będą się głównie właśnie partie polityczne - a już z pewnością Pis, Samoobrona i LPR (po to forsowały zmianę ordynacji)...
No chyba, ze chodziło Ci o komitety wyborxcze nie powiązane z partiami politycznymi znanymi z Wiejskiej w Warszawie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-08-29, 14:48   

Pablo napisał/a:

Jesteśmy za rozwojem miasto poprzez niskie podatki lokalne, a nie administracyjne regulacje. Naczelna zasada która nam przyświeca to "miasto jest bogate bogactwem swych obywateli, a wielkością urzędu". Natomiast kwestią do dyskusji jest w co inwestować środki pozyskane od podatników i tutaj ścierają się poglądy, ale nie polityczne, a merytoryczne np. ktos uważa, że należy rozbudować wysypisko odpadów z linią do segregacji odpadów, a inni mają pogląd , że trzeba budować nowe chodniki . Jedni przekonują drugich co jest korzystniejsze.
Różnice zdań do których dochodzi dotyczą jedynie wyborów parlamentarnych czy prezydenckich . Wtedy faktycznie iskrzy, ale jest to nawet twórcze i ciekawe.


Bardzo podoba mi się koncepcja taniego państwa, niskich podatków i bogactwa miasta bogactwem jego obywateli. Wnioskuję, że w trakcie ewentualnych rządów FS dojdzie do dyskusji między członkami FS na aktualne tematy/ problemy i zostaną zaproponowane konkretne rozwiązania na sesji rady. Czy tak mam Pablo rozumieć twoją odpowiedź na moje pytanie? I jeszcze jedno przy okazji pozostali "szeregowi" członkowie FS będą stanowić ciało doradcze dla wybranych przedstawicieli FS do władz samorządowych?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-29, 17:16   

Mama napisał/a:
Wnioskuję, że w trakcie ewentualnych rządów FS dojdzie do dyskusji między członkami FS na aktualne tematy/ problemy i zostaną zaproponowane konkretne rozwiązania na sesji rady.

Konkretne tematy będą poruszane już w trakcie kampanii wyborczej i potem na sesja. To po pierwsze.
Po drugie. W kampanii zaproponuje coś czego jeszcze nikt w Polsce nikt nie proponował, ale nie moge w tej chwili o tym mówić, bo konkurencja tez przegląda te strony.
Mama napisał/a:
Czy tak mam Pablo rozumieć twoją odpowiedź na moje pytanie?

Tak to jest odpowiedź na Twoje pytanie. I jeszcze jedno w kampanii zaproponujemy tylko to, co wiemy, że będziemy mogli zrealizować . Żadnej kiełbasy wyborczej nie będzie.
Cytat:
I jeszcze jedno przy okazji pozostali "szeregowi" członkowie FS będą stanowić ciało doradcze dla wybranych przedstawicieli FS do władz samorządowych?

W Forum jest tak , że organizowane są spotkania z "szeregowymi" (nie lubię tego słowa) członkami na których wszystkie sprawy lokalne są poruszane i ludzie Ci mają ważny głos z którym radni mają obowiązek się liczyć i uwierz mi liczą się, gdyż wiedzą o tym , że również CI którym nie udało się wejść do Rady zapracowali na ogólny wynik listy Forum.
Natomiast sprawy strategiczne takie jak choćby czy Forum startuje samo czy w koalicji podejmowane są na Walnym Zebraniu Członków.
Oprócz tego radni FS wpłacają miesięcznie pewną kwotę pochodzącą z diet, która przeznaczana jesst na wsparcie wielu przedsięwzięć, takich jak m.in. paczki świąteczne dla dzieci z domu dziecka i szkoły specjalnej, wsparcie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z ubogich rodzin, zakup nagród na festiwale muzyczne (BUDA, MDK etc.), plastyczne czy festyny szkolne w powiecie . Jest tego rocznie za kwotę 6-8tys złotych.
Tych akcji jest więcej, o czym dowiecie się wkrótce gdy ruszy nasza strona www.
Żadne inne ugrupowania w WIeluniu tego nie robią (chyba że przed wyborami). My robimy to systematycznie od 3 lat (od kiedy jestem szefem FS).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-29, 19:38   

Pablo napisał/a:
W Forum jest tak , że organizowane są spotkania z "szeregowymi" (nie lubię tego słowa) członkami na których wszystkie sprawy lokalne są poruszane i ludzie Ci mają ważny głos z którym radni mają obowiązek się liczyć i uwierz mi liczą się, gdyż wiedzą o tym , że również CI którym nie udało się wejść do Rady zapracowali na ogólny wynik listy Forum.
Natomiast sprawy strategiczne takie jak choćby czy Forum startuje samo czy w koalicji podejmowane są na Walnym Zebraniu Członków.


Potwierdzam!!!
Na forum jest więcej członków FS, oni też mogą to potwierdzic.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-29, 19:47   

alef napisał/a:
Potwierdzam!!!
Na forum jest więcej członków FS, oni też mogą to potwierdzic.

Dziękuję za potwierdzenie !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2006-08-30, 13:23   

Pablo napisał/a:

Tak to jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Z Twojej wypowiedzi wychodzi mi jeden bolesny wniosek, że FS nie ma jeszcze konkretnego programu tylko uniwersalne slogany, co jest nota bene charakterystyczne dla wielu stron współczesnych rozgrywek wyborczych.
Z Twojej wypowiedzi wynika także, że wyborcy będą głosować na popularne twarze (jak pisał maj-kel: uśmiechnięte buzie z plakatu), które program będą miały dopiero po zajęciu foteli radnych, bo wtedy dopiero pojawią się problemy do przedyskutowania. Po tej dyskusji członków Forum złożonych z sympatyków PO, PIS, SLD - jak pisałeś - zapadną decyzje wiążące dla radnych.
Czyli, konkludując dalej, głosowanie na FS to kupowanie kota w worku. Nie wiadomo jakie będą decyzje, z jaką opcją polityczną będzie im bliżej (czerwoną, czarną, niebieską, różową?). A może nie będzie to opcja polityczna tylko kapitałowa?
Poza tym FS to nie partia, więc nie ma jakiegoś konkretnego kręgosłupa ideologicznego a pamiętać trzeba, że kwestie dekomunizacji, likwidacji układów, walki z korupcją, rozliczenia afer i in. sprawy "duchowe" są dla niektórych równie istotne jak gospodarcze. Poza tym, nie ma co się oszukiwać, idą w parze.
Nie można też wykluczyć, że ciało doradcze z tzw. szeregowych członków okazać się może lokalną grupą lobbującą na rzecz konkretnych interesów? Na marginesie słyszałem już takie pogłoski "na mieście" i to się robi już bardzo niebezpieczne.
Z ciekawością oczekuję na tego forumowego Asa wyciągniętego w kampanii. Przy okazji gratuluję otwartości, mało który kandydat do funkcji publicznej decyduje się na bezpośredni kontakt z potencjalnym wyborcą.
Ps - link nie działa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-30, 14:12   

Mama napisał/a:
Z Twojej wypowiedzi wychodzi mi jeden bolesny wniosek, że FS nie ma jeszcze konkretnego programu tylko uniwersalne slogany, co jest nota bene charakterystyczne dla wielu stron współczesnych rozgrywek wyborczych.

Właśnie będzie odwrotnie. Nie będziemy ludzi oszukiwać sloganami tylko zaproponujemy realne działania, które będziemy mogli zrealizować (obszary działania Miasta które będą dla nas priorytetowe) Proszę o odrobine cierpliwości, a pokażemy karty na stole.
Mama napisał/a:
Z Twojej wypowiedzi wynika także, że wyborcy będą głosować na popularne twarze (jak pisał maj-kel: uśmiechnięte buzie z plakatu), które program będą miały dopiero po zajęciu foteli radnych, bo wtedy dopiero pojawią się problemy do przedyskutowania.

Jeżeli wyborcy będą chcieli głosować na popularne i uśmiechniete twarze to jest ich wybór (ja mam tylko jeden głos).
Natomiast odpowiem tak: Przy doborze kandydatów na listy wyborcze kierowaliśmy się dotychczasowym dorobkiem kandydatów (działalnością społeczną, gospodarczą, autorytetem lokalnym etc.), a nie jakimś układem lojalnościowym czy coś w tym stylu. Nasi kandydaci będą reprezentować chyba wszystkie środowiska w Wieluniu (pracownicy najemni, rolnicy , strażacy, przedsiębiorcy, prawnicy , lekarze , nauczyciele, sportowcy, młodzież, ludzie kultury, policjanci itp). Spotkania z tymi ludźmi zaczęły się już w ubiegłym roku gdzie dochodziliśmy do bazy programowej. Bo to jest tak : każdy chce dla tego miasta dobrze tylko każdy ma inną drogą która chce to tego dobra dotrzeć i my tę drogę w tej chwili projektujemy.

Mama napisał/a:
Poza tym FS to nie partia, więc nie ma jakiegoś konkretnego kręgosłupa ideologicznego a pamiętać trzeba, że kwestie dekomunizacji, likwidacji układów, walki z korupcją, rozliczenia afer i in. sprawy "duchowe" są dla niektórych równie istotne jak gospodarcze. Poza tym, nie ma co się oszukiwać, idą w parze.

Jest sporo racji w tym co piszesz, ale w samorządzie sprawy dekomunizacji nie występują (a propos w związku z dekomunizacją to zapraszam na spotkanie 19 wrzesnia do Auli w LO na ul. Nadodrzańską, organizujemy tam spotkanie z szefem IPN-u w Łodzi na temat działalności służby bezpieczeństwa w Wieluniu). CO do układów, afer sprawa jest jasna i zgadzam się z Tobą.

[quote="Mama"]Nie można też wykluczyć, że ciało doradcze z tzw. szeregowych członków okazać się może lokalną grupą lobbującą na rzecz konkretnych interesów?
NIe , gdyż tym ciałem doradczym są Ci wszyscy któzy startowali z listy FS, nie udało im się dostać, a mieli udział w liczbie mandatów dla FS.
Mama napisał/a:
Na marginesie słyszałem już takie pogłoski "na mieście" i to się robi już bardzo niebezpieczne
Chetnie poznam szczegóły tych pogłosek (0-603-380-212), sądzę , że może być to działanie konkurencji. Mogę zapewnić, że nie ma nic takiego jak grupa lobbująca. Zdradzę Ci jeden punkt mojego programu. Sprzedaż działek miejskich odbywać się będzie w formie licytacji otwartych , a nie przetargów kopertowych (na tym polu dochodzi do największych "przekrętów") . Tam gdzie będzie to możliwe przetargi będą jawne.
[quote="Mama"]Z ciekawością oczekuję na tego forumowego Asa wyciągniętego w kampanii.
Warto będzie !
Mama napisał/a:
Przy okazji gratuluję otwartości, mało który kandydat do funkcji publicznej decyduje się na bezpośredni kontakt z potencjalnym wyborcą.
Ja też dziękuję za Twój głos w tej sprawie.
Nie uważam siebie za wszechwiedzącego i bardzo zależy mi na takim kontakcie, gdyż mogę przez to poznać inne spojrzenie na sprawy miasta, a tym samym być lepiej przygotowanym do ewentualnego rządzenia miastem. Moją naczelną dewizą jest zasada, która kierował się Ronald REAGAN " Nigdy w życiu nie myślałem o sprawowaniu urzędu publicznego i wciąż nie bardzo wiem, jak to wszystko się wydarzyło. W moim własnym mniemaniu byłem jedynie obywatelem, reprezentującym innych obywateli przeciwko instytucjom rządowym, przeciwko temu, co Cyceron nazwał „arogancją władzy”...
Mama napisał/a:
Ps - link nie działa.

Zacznie działać jak ruszy kampania.
PS. Zachęcam do wyrażania swoich opini na temat funkcjonowania miasta i powiatu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-30, 17:39   

Mama napisał/a:
Ps - link nie działa.


Pablo!!! błąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niech chodzi nawet szkielet strony, np. co to jest FS, zamieśc w nich zdjęcia ludzi (wiem, że szkielet kandydatów już jest) i niech będzie adres pocztowy do szefa. Kandydatów promowac należy juź dzisiaj i teraz. Później może byc za poźno, wiem cos o tym. Twoja akcja wyborcza już trwa - i dobrze - jesteś rozpoznawalny i notowanaia Twoje idą w górę. Mam nadzieję, że osiągną swoją kulminację w czasie wyborów i wygrasz w pierwszej rundzie i najlepiej przez ko. Zadbaj w ten sam sposób o swoje zaplecze. To forum jest bardzo nośne, przedstaw tu swoją drużynę (taką jaka jest nawet jeśli jest niepełna) - myślę, że warto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-08-30, 18:03   

alef napisał/a:
niech będzie adres pocztowy do szefa.

pawel.okrasa@age.pl
tel. 43/886-06-21, 886-07-41,kom. 0-603-380-212
Adres: Wieluń ul. Staszica 46A (firma WIREX Leasing Sp. z o.o.)
alef napisał/a:
Kandydatów promowac należy juź dzisiaj i teraz.

Kandydaci Forum promują się już od pół roku, tylko ludzie jeszcze nie łączą tego z kampanią wyborczą . I uważam , że jest to słuszne.
alef napisał/a:
Twoja akcja wyborcza już trwa - i dobrze - jesteś rozpoznawalny i notowanaia Twoje idą w górę. Mam nadzieję, że osiągną swoją kulminację w czasie wyborów i wygrasz w pierwszej rundzie i najlepiej przez ko.

Dziękuję Przyjacielu za dobre słowo i obyś miał rację co do mojej rozpoznawalności i wzrostu notowań. Liczę również, że użytkownicy tego Forum pomogą mi w tych wyborach promując mnie wśród swoich znajomych, rodziny, pracy etc. ...?

alef napisał/a:
To forum jest bardzo nośne, przedstaw tu swoją drużynę (taką jaka jest nawet jeśli jest niepełna) - myślę, że warto.

Obiecuje , że lista kandydatów Forum po raz pierwszy ujrzy światło na tym Forum. Tutaj straci "dziewictwo". Teraz nie wiem czy wszyscy chcieliby już się ujawinić. Mogę ujawnić kilku kandydatów, o których wiem , że mi głowy nie urwą (kolejność przypadkowa): Radek Urbaniak, Bożenka Żurek, Paweł Kosmęda, Teresa Madeła, Darek Gajewski, Jarek Rozmarynowski, Beata Zając, Jarek Mielcarek ,Grzesiek Wójcik, Grzesiek Stępiński, Mariusz Grabczak, Roman Burchciński, Krzysztof Owczarek, Janusz Antczak, Radek Buda, Jurek Białas, Tadziu Moździerz . I tak podałem bardzo dużo. Powinieneś być usatysfakcjonowany...

PS. Po czym sądzisz , że moje notowania idą w górę ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-08-30, 20:08   

No no no ...wymienione osoby sa bardzo oki,muszę tylko jeszcze zapoznać sie z programem i do wyborów :D to będzie nasz pierwszy raz...jesli chodzi o samorządowe :wink:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW