Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Hejnaly koscielne o 6.00
Author Message
jameswoo
Dojeżdża PKSem


Posted:    Hejnały kościelne o 6.00 [ !!! ]

Nie wiem jak Was, jednak ja dostaję szału, kiedy latem (ciepłe dni i otwarte okna), podczas tych i tak już bezsennych nocy, słyszę ten hejnał z Kolegiaty o 6.00. Czy nie dałoby się wygrywać tych porannych zorzy od załóżmy godziny 8.00? Rozumiem, że tzw. cisza nocna trwa tylko do 6, jednak sygnał o tej godzinie jest dość irytujący, a bądź co bądź niektórzy nie muszą się budzić tak wcześnie z powodu czyjegoś urojenia....

Tak w ogóle, współczuję mieszkańcom bezpośredniego sąsiedztwa tego dziadostwa, które bezpośrednio kojarzy się z Imamem nawołującym na modlitwę w ZEA :mrgreen: .
 
 
Gregg Sparrow
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Dokładnie mam to samo :evil: Czasem się zastanawiam czy nie wystawić sobie głośników za okno i nie puszczać codziennie o 6tej np. Behemotha przez pół minuty na full. Skoro im wolno grzmieć na całe miasto to dlaczego nie mnie? :twisted:
 
 
pinio3
Przejeżdżał przez Wieluń



Posted:     [ !!! ]

Wrażliwe masz ucho ;) pewnie nie wpadałbyś w szał gdyby puszczali zamiast Chwały Bożej utwory np. KSU
Nie jestem fanatykiem religijnym,codziennie tego słucham i jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało . Lepsze to niż dzwony,które parę lat temu ucichły.
 
 
Leveile Soleile
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Posted:     [ !!! ]

Czy nie można tego gdzieś zgłosić? Przez tyle lat w końcu nauczyłam się nie słyszeć, ale ostatnio znowu się budzę. Mam nerwicę, serio. :evil: Czy naprawdę muszą tak wyć? Po co to jest w ogóle, komu to potrzebne tak naprawdę?

[quote="Gregg Sparrow"]Dokładnie mam to samo :evil: Czasem się zastanawiam czy nie wystawić sobie głośników za okno i nie puszczać codziennie o 6tej np. Behemotha przez pół minuty na full. Skoro im wolno grzmieć na całe miasto to dlaczego nie mnie? :twisted:[/quote]

Hahahah rozwaliłeś system. :mrgreen:
  
 
 
Czesiu
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Posted:     [ !!! ]

Wg mnie ludzie przesadzacie już serio :)
 
 
Leveile Soleile
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Posted:     [ !!! ]

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.;)
 
 
Pszczółka
Przyjeżdża na zakupy



Posted:     [ !!! ]

[quote="Czesiu"]Wg mnie ludzie przesadzacie już serio :)[/quote]
Ty chyba nie wiesz co piszesz :roll:
Mieszkam miedzy dwoma kościołami.
Codziennie o 6 czy tego chcę czy nie mam pobudkę :evil:
Gdyby tak robić jak pisał Gregg Sparrow:
[quote] Czasem się zastanawiam czy nie wystawić sobie głośników za okno i nie puszczać codziennie o 6tej np. Behemotha przez pół minuty na full. [/quote]
To zaraz policja by przyjechała :evil:

[quote]Czy nie można tego gdzieś zgłosić?[/quote]
Tylko komu? :P
 
 
stanmarc
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

A tak z innej beczki. Czy ktoś wie co to za auto z megafonami jeździ po Wieluniu i "ewangelizuje" ?
 
 
kitor
Moderator



Posted:     [ !!! ]

Ten?

IMG_9903.jpg
43 Time(s) 229.93 KB

 
 
stanmarc
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

[quote="kitor"]Ten? [/quote]

Tak to chyba ten pojazd bo widziałem i słyszałem go z daleka. Leciało coś o nawracaniu. Niezwykła inicjatywa.
 
 
Mrówek
Moderator



Posted:     [ !!! ]

Myślałem, że to pielgrzymka wraca z Częstochowy a tu taka niespodzianka
 
 
kitor
Moderator



Posted:     [ !!! ]

Nie, leciała jakaś propaganda o nadchodzącej rzekomo apokalipsie (której, bo się zgubiłem w obliczeniach?) także obstawiał bym na jakąś sektę.
 
 
Leveile Soleile
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Posted:     [ !!! ]

[quote="Pszczółka"]
Mieszkam miedzy dwoma kościołami.
Codziennie o 6 czy tego chcę czy nie mam pobudkę :evil:

Tylko komu? :P[/quote]


Komu zgłosić? To jest dobre pytanie. :wink: Ciekawa jestem ile to jest decybeli? Kto takie coś bada??


[quote="kitor"]Nie, leciała jakaś propaganda o nadchodzącej rzekomo apokalipsie (której, bo się zgubiłem w obliczeniach?) także obstawiał bym na jakąś sektę.[/quote]

Przegięcie...Ludziom naprawdę odbija. :roll:
  
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Cytat z ich strony:

[b]Polsko obudź się! Intronizacja Jezusa Chrystusa na króla Polski. W 2017 roku przypada wielkie święto - setna rocznica Objawień Matki Bożej Fatimskiej.

Dostałem natchnienie i pomyślałem że w 2017 roku może się coś wydarzyć, [color=blue]przeszyły mnie ciarki[/color], a gdy powtórzyłem to i pomyślałem że to się wszystko może zacząć, tym kataklizmem nuklearnym znów [color=blue]przeszyły mnie ciarki[/color].
...[color=blue]Często dostaję ciarki[/color], kiedy jestem na mszy świętej...
Gdy pytam się duszy na cmentarzu, czy potrzebujesz modlitwy i gdzie jesteś, gdy pytam się czy są w czyścu [color=blue]dostaję raz ciarki[/color], a gdy są w niebie [color=blue]dostaję dwa razy ciarki,[/color] drugie bardzo mocne...
13 dnia każdego miesiąca na uroczystościach Matki Bożej Fatimskiej przeżywam ekstazę... Daje zalecenie jak zabezpieczyć mieszkanie, dom przed gazem, który ma się pojawić podczas trzech dni ciemności. W 2016 roku kupcie dużo żywności, jak najtaniej (zboże) i płyty styropianowe oraz kilka pianek, do -25'C, z datą ważności do 3 lat,.

Obłożyć styropianem okna i drzwi, przytrzymać taśmą. Łączyć każdy element pianką między elementami dać kawałki styropianu, aby była przestrzeń na zalanie pianki. Parapet i podłogę też łączyć pianką, podkładając kawalki styropianu. Minimum musi być półtora centymetra połączonej pianki.

W domu ma być względnie ciepło aby ta pianka zawiązała. Proszę się zaopatrzyć w piecyki gazowe. Piece stare kaflowe - wyeliminować, pozatykać otwory piecowe i wentylacyjne, najlepiej silikonem lub pianka-styropian - żeby nie dostał się gaz.

Ściągajcie rodziny do Polski. Grozi im tam niebezpieczeństwo.

Przyjeżdzajcie do Polski.

W 2017 roku wybuchnie konflikt nuklearny i wszystko się zacznie!

Z Panem Bogiem...[/b]


jakiś nawiedzony, ciarki mnie przeszły :D
 
 
Leveile Soleile
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Posted:     [ !!! ]

"13 dnia każdego miesiąca na uroczystościach Matki Bożej Fatimskiej przeżywam ekstazę..." Padłam. :mrgreen: Do lekarza!!
 
 
stanmarc
Mieszka pod Wieluniem


Posted:     [ !!! ]

[quote="edzia i odziu"]Proszę się zaopatrzyć w piecyki gazowe. Piece stare kaflowe - wyeliminować, pozatykać otwory piecowe i wentylacyjne, najlepiej silikonem lub pianka-styropian[/quote]

Jak pozatyka otwory wentylacyjne i będzie używał piecyków gazowych to do tej wojny nuklearnej nie dożyje.
 
 
Czesiu
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Posted:     [ !!! ]

Śledząc ten wątek, taka myśl mnie naszła, że niedługo to ludziom będzie przeszkadzało słońce, które będzie ich raziło z rana :D
 
 
zwyczajna
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

Mowa jest o rzeczach realnych, na które możemy mieć jakikolwiek wpływ.
 
 
Czesiu
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Posted:     [ !!! ]

Dla mnie to sztuczny wątek, realne problemy są wokół nas, dotykają ludzi często nawet naszych znajomych choćby choroby nowotworowe, a nam ludziom przeszkadza bicie dzwonów o 6 rano. Głównie swoje słowa kieruje do forumowicza "jameswoo", który już w pierwszym poście pisał o jakimś urojeniu. Zastanów się czy Twój problem jest taki istotny, kiedy ludzie mają realne problemy dotyka ich choroba i walczą o życie. pozdrawiam
 
 
kitor
Moderator



Posted:     [ !!! ]

Czesiu, każdy mierzy swoją miarą. To samo na Joemonster było niedawno zestawienie problemów współczesnych sweet-nastolatek vs. te same zdania odniesione do rzeczywistości na wojnie. Co z tego? Na tej zasadzie nie powinno być wątku o złym parkowaniu, bo przecież można przejść obok, a ktoś tego dnia umiera :!:
 
 
Czesiu
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Posted:     [ !!! ]

To nie znaczy, że ktoś może pisać tu o jakiś urojeniach nie sądzisz?
 
 
Gregg Sparrow
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="Czesiu"]To nie znaczy, że ktoś może pisać tu o jakiś urojeniach nie sądzisz?[/quote]
Niestety ma chłopak rację. Jak nazwiesz puszczanie o 6tej rano muzyki w sposób taki żeby słyszeli wszyscy sąsiedzi??? Czyżby to zależało od rodzaju muzyki jaki puszczasz??? Czyżby puszczanie Behemotha było urojeniem, a pieśni kościelnych... no właśnie czym? Jak ktoś chce być świętszym od papieża to niech sobie puszcza i sto razy nawet o 2giej w nocy ALE W DOMU!
 
 
Ferbik
Administrator



Posted:     [ !!! ]

Ciekawe, czy mają pozwolenie z ZAIKSu na publiczne odtwarzanie dzwonów :)
 
 
Leveile Soleile
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Posted:     [ !!! ]

Powiem Wam, że jak przyjeżdża do mnie rodzina i wiadomo-nocuje, to zawsze budzą się o 6 i dziwią się, że w ogóle ktokolwiek może spać przez te hałasy. Najgorzej jest właśnie latem. W upały nie da się inaczej spać - trzeba mieć otwarte okno, ale przy otwartym oknie zaczyna się masakra...Hałasem mogliby z grobu zmarłego wypędzić. Do niczego to niepotrzebne tak naprawdę.
 
 
Marta
WIELUNIAK



Posted:     [ !!! ]

A samochody przejeżdżające w pobliżu waszych okien w nocy i o 6 rano wam nie przeszkadzają? Albo szczekające psy? A ptaszki ćwierkające nad ranem? Nie? Ciekawe...

Litości.......
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group