R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Hejnały kościelne o 6.00
Autor Wiadomość
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-09, 12:47   

glizda napisał/a:
A ja mam pytanie do osób, które się najbardziej udzielają w tym temacie: czy ktoś z was był u proboszcza i rozmawiał o tym problemie?

Interweniowałam, choć nie konkretnie u proboszcza. Niestety zero reakcji i zaczynam wątpić czy tę sprawę uda się załatwić, bo jak zwykle Kościół jest nietykalny. Chociaż jakby tak drążyć temat do upadłego i na różnych szczeblach, to być może coś by się dało zrobić. Jak już mówiłam - to jest trochę walka z wiatrakami, no ale...jestem uparta. :mrgreen:
Jednakże tak jak Gregg również uważam, że nie ma sensu iść do proboszcza, po prostu nie sądzę, żebym musiala mu cokolwiek tłumaczyć i nie sądzę tez, żeby dobrowolnie ściszył tę muzykę. Jednakże mogę się przejść do niego, ale miło by było, jakby ktoś jeszcze poszedł i również wyraził swoje zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-09, 19:00   

Leveile Soleile napisał/a:
glizda napisał/a:
A ja mam pytanie do osób, które się najbardziej udzielają w tym temacie: czy ktoś z was był u proboszcza i rozmawiał o tym problemie?

Interweniowałam, choć nie konkretnie u proboszcza. Niestety zero reakcji i zaczynam wątpić czy tę sprawę uda się załatwić, bo jak zwykle Kościół jest nietykalny. Chociaż jakby tak drążyć temat do upadłego i na różnych szczeblach, to być może coś by się dało zrobić. Jak już mówiłam - to jest trochę walka z wiatrakami, no ale...jestem uparta. :mrgreen:
Jednakże tak jak Gregg również uważam, że nie ma sensu iść do proboszcza, po prostu nie sądzę, żebym musiala mu cokolwiek tłumaczyć i nie sądzę tez, żeby dobrowolnie ściszył tę muzykę. Jednakże mogę się przejść do niego, ale miło by było, jakby ktoś jeszcze poszedł i również wyraził swoje zdanie.


W internecie człowiek zawsze czuje się pewnie, łatwiej wyraża mu się myśli, ale jak już trzeba wykonać kroki w rzeczywistości to już pojawia się problem :grin: Naprawdę daleka jest droga do proboszcza, prowadzi przez góry, lasy i pagórki :) Z takich czy innych postów jakby choćby Grega da się wyczuć taką niechęć do Kościoła, że masakra jakaś. Ludzie już normalnie boją się rozmawiać. Skoro nie ma sensu udawać się do Ks Proboszcza to tak samo ten temat jest bez sensu, co można było stwierdzić już na samym początku tego tematu.
Potrzebujesz wsparcia. Spytaj Gregga może pójdzie z Tobą. A tymczasem pozdrawiam Was naprawdę szczerze :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-09, 19:19   

Czesiu napisał/a:
W internecie człowiek zawsze czuje się pewnie, łatwiej wyraża mu się myśli, ale jak już trzeba wykonać kroki w rzeczywistości to już pojawia się problem Naprawdę daleka jest droga do proboszcza, prowadzi przez góry, lasy i pagórki

Nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie: czy ksiądz NAPRAWDĘ nie wie że puszczana głośno muzyka o 6tej rano może komuś przeszkadzać? Jak odpowiesz na to pytanie to może uzasadni moje pójście do księdza i uświadomienie mu tego że niektórzy o tej porze jeszcze śpią.
Czesiu napisał/a:
Z takich czy innych postów jakby choćby Grega da się wyczuć taką niechęć do Kościoła, że masakra jakaś.

Dla mnie nie ważne jest to kto to puszcza. Gdyby to był puszczany Behemoth czy inna JAKAKOLWIEK muzyka, przez innego miejscowego idiotę, to by mi przeszkadzało.


A teraz odpowiedz mi na jeszcze jedno pytanie: JAKI JEST SENS PUSZCZANIA O 6TEJ TEJ MUZYCZKI???
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-09, 19:20   

Czesiu, wcale nie uważam, że wątek nie ma sensu, bo ma jak najbardziej.:) Właśnie o tym pisałam - walka z wiatrakami i jak Ty napisałeś - góry, lasy i pagórki. Jak zwał tak zwał. ;) Ja wychodzę z propozycją i jak coś to piszcie na pw. Jeśli się nie uda, to cóż - muru głową się nie przebije, ale przynajmniej warto spróbować.

Gregg, właśnie o to chodzi - sensu puszczania rano tak głośno muzyki na próżno się doszukiwać.;) Gdyby proboszcz wykazał choć odrobinę dobrej woli, to po prostu ściszyłby muzykę. I znowu wracamy do kwestii- ale on przecież może nie wiedzieć, że to przeszkadza. :D Hmm.

Nie musi jej wyłączać, niech kurcze ją ściszy po prostu. :wink:

Mi nawet nie przeszkadzają dzwony, tylko właśnie ta muzyczka.

Rano mogliby odpuścić z tą muzyką, ale na to nie ma co liczyć, więc jak już napisałam wcześniej - warto się spotkać w połowie drogi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-10, 15:13   

Pierw odpowiem Greggowi. Nie udzielę Ci odpowiedzi ponieważ ja tego nie wiem. Z tym pytaniem musisz udać się do Ks. Proboszcza.
Co do tej głośności, ostatnio wsłuchiwałem się w pieśni grane z kościoła stojąc przy bibliotece. Co prawda nie stałem tam o 6 rano, ale uważam, że z tym że to gra głośno to trochę przesadzacie. Te i różne pieśni kościelne wygrywane są co godzinę, więc nie wydaje mi się, żeby ktoś specjalnie podkręcał volume o 6 rano.
a co do sensu puszczania tej muzyczki o 6 rano. Mrówek wspominał w temacie o znaczeniu historycznym. Coś w tym jest, ale tak na moje myślenie. To granie, bicie dzwonów ma dla mnie taki aspekt symboliczny... oznacza to dla mnie początek nowego dnia, myślę że nie tylko dla mnie. Początek dnia, kiedy mogę wstać i cieszyć się nowym dniem i tym w co wierze. Kolejny dzień to jakaś szansa dla nas, piszę się nowa historia. To są moje odczucia i myśli.
Leveile po prostu pogadajcie z Ks. Proboszczem. To nie jest trudne i nie wymaga wielkiego wysiłku. Po prostu zwykła rozmowa, jak z drugim człowiekiem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-09-10, 17:49   

Czesiu napisał/a:
Co do tej głośności, ostatnio wsłuchiwałem się w pieśni grane z kościoła stojąc przy bibliotece. Co prawda nie stałem tam o 6 rano, ale uważam, że z tym że to gra głośno to trochę przesadzacie. Te i różne pieśni kościelne wygrywane są co godzinę, więc nie wydaje mi się, żeby ktoś specjalnie podkręcał volume o 6 rano.

Czesiu, inaczej odbiera się to samo natężenie hałasu w innym hałasie, a taki jest w środku dnia, a inaczej gdy wokół cisza jak makiem zasiał :razz:
To po pierwsze. Po drugie, gdybym to ja miał ochotę powalczyć o ciszę, o godzinie 6.00, to zacząłbym tę walkę od pomiaru tegoż hałasu. Ktoś tutaj wcześniej rzucił jakimiś liczbami i odnośnikami do przepisów. Zatem trzeba zaprosić kogoś kompetentnego do siebie na godzinę 6.00 i przy otwartym oknie zmierzyć owe natężenie. Gdy przekroczy ono wymagane przepisy, to pozostają w zasadzie dwie drogi, polubowna albo prawna.
Tutaj to się chyba tego raczej nie da załatwić :razz: No chyba, że temat powstał tylko po to by znowu z ukrycia dociąć klerowi i bezkarnie poszydzić z tych, dla których ta poranna melodia coś jednak znaczy.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-10, 18:28   

Masz rację miko inaczej odbiera się te dźwięki w ciągu dnia, ale naprawdę nie ma co przesadzać z tym. W Wieluniu co jest potrzebne to obwodnica, która miejmy nadzieję wreszcie powstanie.
A tym co przeszkadzają grane pieśni z kościoła, odsyłam do Ks. Proboszcza. Pogadajcie, powiedzcie to co myślicie i sprawa się wyjaśni :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-10, 18:40   

Czesiu napisał/a:
Co do tej głośności, ostatnio wsłuchiwałem się w pieśni grane z kościoła stojąc przy bibliotece. Co prawda nie stałem tam o 6 rano, ale uważam, że z tym że to gra głośno to trochę przesadzacie. Te i różne pieśni kościelne wygrywane są co godzinę, więc nie wydaje mi się, żeby ktoś specjalnie podkręcał volume o 6 rano.

Co do głośności, to jakbyś zauważył, są to głośniki kierunkowe które mają za zadanie wysłać dźwięk na jak największą odległość. Tak więc pod kościołem jest ciszej niż w większej odległości. Dochodzi do tego jeszcze ukierunkowanie wiatru.
Czesiu napisał/a:
a co do sensu puszczania tej muzyczki o 6 rano. Mrówek wspominał w temacie o znaczeniu historycznym
Powiem ci jaki jest sens historyczny. Dzwony dzwoniły kiedy nie było jeszcze zegarków i parafianie (czytaj ciemnota... tak, tak sprawdź w słowniku, w sensie historycznym) byli zwoływani na msze.
Czesiu napisał/a:
oznacza to dla mnie początek nowego dnia, myślę że nie tylko dla mnie. Początek dnia, kiedy mogę wstać i cieszyć się nowym dniem i tym w co wierze.

A dla mnie to oznacza niepotrzebne przedwczesne budzenie się bo budzik mam nastawiony na 7mą.
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-10, 18:50   

Gregg skoro tak dla Ciebie to jest uciążliwe to czemu po prostu nie wybierzesz się do Ks. Proboszcza i nie przedstawisz mu tego co tu wypisujesz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-10, 18:51   

Bo uważam że on dobrze o tym wie i ma to głęboko w poważaniu.
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-10, 18:54   

Uważam, że jeśli realnie chcesz coś zdziałać w tym temacie, to zamiast tutaj pisać wybierz się do Ks. Proboszcza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-10, 20:55   

Gregg Sparrow napisał/a:
Bo uważam że on dobrze o tym wie i ma to głęboko w poważaniu


I dlatego do niego nie pójdziesz a żale na forum będziesz wylewać :facepalm:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2013-09-10, 20:59   

Gregg Sparrow napisał/a:
Tak więc pod kościołem jest ciszej niż w większej odległości


Gregg Sparrow napisał/a:
Bo uważam że on dobrze o tym wie i ma to głęboko w poważaniu.



Może właśnie mieszka zbyt blisko i nie słyszy problemu :D
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Ferbik, gtrzec
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-09-10, 21:26   

Mrówek bo to jest mniej więcej tak:

Gregg: "Proszę księdza! Chciałem zwrócić uwagę na problem głośnego bicia dzwonów!"
Ksiądz: "Nic nie słyszę, bo bicie dzwonów pana zagłusza!"
_________________
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Mrówek, Leveile Soleile
lukaszz_1 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 69
Skąd: z okolic
Wysłany: 2013-10-07, 12:18   

skarga do wydziału ochrony środowiska - powinni zrobić ekspertyzę głośności i jeśli jest za głośno mogą księdza przymusić do przykręcenia głośników.

http://www.dziennikpolski...iom-halasu.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW