R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Straż biznesowo-miejska? Policja, ITD
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-05, 18:48   Straż biznesowo-miejska? Policja, ITD

http://www.smog.pl/wideo/...now_przylapana/

Co sądzicie o takich procederach?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2013-01-09, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-05, 20:51   

Strażnik faktycznie nie dopełnił wszystkich procedur, ale z kolei autor filmiku najwyraźniej popiera nieprzestrzeganie przepisów przez kierowców.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-05, 20:56   

Spooky napisał/a:
ale z kolei autor filmiku najwyraźniej popiera nieprzestrzeganie przepisów przez kierowców.

Sprecyzuj.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-06, 00:31   

Mówi o "krojeniu kierowców", co najmniej jakby tam stali złodzieje i okradali niewinnych kierowców z pieniędzy. Czyli wnioskuję, że jest przeciwny wystawianiu mandatów dla kierowców przekraczających w tym miejscu prędkość.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-12-06, 00:45   

Spooky, stawianie fotoradaru na krawędzi terenu zabudowanego i niezabudowanego to właśnie krojenie kierowców.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-06, 01:48   

Takie fotoradary zazwyczaj nie są ustawiane idealnie na obowiązującą na danym odcinku prędkość, tylko mają pewien zakres tolerancji. Myślę, że ktoś kto wjeżdżając w teren zabudowany powoli sobie hamuje silnikiem i przejedzie przed fotoradarem z prędkością powiedzmy 65km/h nie dostanie pamiątkowego zdjęcia. Powinni się obawiać raczej ci drastycznie przekraczający prędkość. Te typowe stacjonarne fotoradary jak się nie mylę mają tolerancję 20km/h, czyli cykają fotki w terenie zabudowanym od 70km/h, myślę że z tym przenośnym straży miejskiej jest podobnie.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-06, 06:43   

Spooky napisał/a:
Te typowe stacjonarne fotoradary jak się nie mylę mają tolerancję 20km/h, czyli cykają fotki w terenie zabudowanym od 70km/h, myślę że z tym przenośnym straży miejskiej jest podobnie.

Niestety ale się mylisz. Dosatałem 2 pkt i 80pln mandatu za przekroczenie o 17km/h i to właśnie od straży miejskiej. Droga dwupasmowa w Kędzierzynie Koźlu.
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-06, 09:48   

To są maszynki do robienia pieniędzy, ja z jednego wyjazdu otrzymałem 2 zdjęcia od Straży miejskiej w Człuchowie. Jedno 63kmh a drugie 68 km/h na ograniczeniu do 50km/h.

Mają nawet portal do obsługi mandatów, dostajesz pocztą foto oraz login i hasło do portalu, możesz sobie podejrzeć status sprawy, albo zapłacić mandat online :D

Najlepsze jest to że tych fotoradarów w Człuchowie kompletnie nie widać, są zainstalowane na słupach oświetleniowych i to bardzo wysoko, kształtem też nie przypominają zwykłego fotoradaru.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-06, 11:52   

Nie spotkałem jeszcze kierowcy, który pochwaliłby fotoradary :twisted:
Odnośnie tego przypadku. Jakoś nie dostrzegłem żeby ów radar był ustawiony na samej krawędzi terenu zabudowanego z niezabudowanym. A na dodatek był solidnie ukryty za jakąś tablicą elektryczną, więc tym bardziej jego zasięg był ograniczony do minimum.
Pytanie do kierowców. Ile potrzeba przejechać aby spokojnie wychamować z prędkości 90km/h do przepisowych 50km/h wjeżdżając na teren zabudowany? Pomijam fakt, że znak informujący o tym jest w skrajnych przypadkach mało widoczny ;)

Karać, karać i jeszcze raz karać. No i oczywiście zwiększyć koszty tych kar za łamanie przepisów ruchu drogowego. A wtedy choćby było ustawionych tysiące fotoradarów, a wszystkie pochowane w niesamowitych miejscach, to na nas nie zrobi to większego wrażenia bo będziemy po prostu poruszać się po drodze zgodnie z tym co mówią znaki i przepisy.
Ta cała cywilizowana Europa nie jeździ po swoich drogach tak przepisowo bo jest bardziej kulturalna od Polaka. Kultury jazdy nauczyły europejskich kierowców wysokie ceny mandatów w ich krajach. My widocznie jeszcze zbyt dużo zarabiamy, albo mamy zbyt niskie mandaty :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
simkov 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 10
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-06, 17:35   

Polecam więcej filmów na yt: http://www.youtube.com/pl...G3Uk4kSEj7NgnPA szczególnie potyczkę z komendantem straży miejskiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2012-12-06, 20:28   

Administrator napisał/a:
To są maszynki do robienia pieniędzy, ja z jednego wyjazdu otrzymałem 2 zdjęcia od Straży miejskiej w Człuchowie. Jedno 63kmh a drugie 68 km/h na ograniczeniu do 50km/h.

Straże Miejskie w Człuchowie i Białym Borze są znane w kraju, a nawet w Europie. Nie wiedziałeś o tym?
Dla mnie stawianie fotoradarów jest czymś chorym. Przeważnie wypadki zdarzają się w innych miejscach. To w pewnym sensie wina złego stanu dróg i ... fotoradarów. Nie wyobrażam sobie jazdy zgodnie z przepisami, gdy mam do pokonania 400-500 kilometrów. To średnio 7 do 8 godzin jazdy. Na Zachodzie - o czym wspomniał Miko - taki odcinek pokonuje się w 3-4 godziny. Większość kierowców po minięciu fotoradaru przyśpiesza, a tam, gdzie wiadomo, że nie ma "zbójców na drodze" gnają ile mocy w silniku. Inaczej nie da się jeździć po tym kraju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pain 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 47
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-12-06, 21:38   

Spooky napisał/a:
Takie fotoradary zazwyczaj nie są ustawiane idealnie na obowiązującą na danym odcinku prędkość, tylko mają pewien zakres tolerancji. Myślę, że ktoś kto wjeżdżając w teren zabudowany powoli sobie hamuje silnikiem i przejedzie przed fotoradarem z prędkością powiedzmy 65km/h nie dostanie pamiątkowego zdjęcia. Powinni się obawiać raczej ci drastycznie przekraczający prędkość. Te typowe stacjonarne fotoradary jak się nie mylę mają tolerancję 20km/h, czyli cykają fotki w terenie zabudowanym od 70km/h, myślę że z tym przenośnym straży miejskiej jest podobnie.


Bez urazy, ale chyba mało jeździsz po naszym pięknym kraju, jak mówisz ze tolerancja 20 KM/h. Straż wiejska ustawia tolerancje głownie na poziomie 5 km/h, swoją drogą że według ustawy jest to minimum 10 KM/H. Wiele razy się spotkałem z takimi przypadkami.
Całe szczęście, ze teraz radar musi być dobrze oznakowany, tą tabliczką ze na odległości x metrów możliwa jest kontrola, bo tak to dalej by kosili kasę z radarów ustawianych po krzakach za znakiem teren zabudowy. Wreszcie te znaki działają prewencyjnie a nie cicho ciemne maszynki do zarabiania kasy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-07, 00:36   

miko 005, rozwiązaniem jest budowa autostrad i obwodnic, bo nie każdemu się widzi jazda przez pół trasy terenem zabudowanym z ograniczeniem do 50.
Kilka lat temu na "1" w Częstochowie bodajże w okolicach dzisiejszego wjazdu do Galerii Jurajskiej dostałem mandat 500 zł bo było ograniczenie do 50 a ja leciałem 100. I uwaga - ograniczenie było spowodowane robotami drogowymi, które polegały na zwężeniu drogi 2-pasmowej o około 1 m (spokojnie 2 auta się mieściły), był środek nocy, ruch praktycznie zerowy, roboty były w dzień... Komentarz policjanta: "proszę pana, tu nawet w nocy pracują" a wokół pusto i cicho.
To trochę tak, jakbyś dostał mandat na ograniczeniu koło szkoły, a to by był środek wakacyjnej nocy... Niby prawo złamane, ale zagrożenie minimalne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-07, 08:10   

absurdem jest nowy odcinek dwujezdniowej s7 nidzica-olsztynek że ograniczeniem na całej długości do 70km/h... i cywilny radiowóz z wideorejestratorem. żeby nie było wątpliwości- na trasie nie ma już żadnych robót żadnych zwezen, skrzyżowania są bezkolizyjne. właściwie każdy kogo tam widziałem jedzie ca 110-120 i naprawdę nie ma powodu żeby przy dobrych warunkach pogodowych trzeba bylo jechać wolniej.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-12-07, 08:34   

miko 005 napisał/a:
Ta cała cywilizowana Europa nie jeździ po swoich drogach tak przepisowo bo jest bardziej kulturalna od Polaka.


miko005 strasznie mnie ciekawi w jakich to krajach europejskich zaobserwowałeś ?? . Ja w kilku być może kilkunastu byłem (sam kierowałem ) i mam odmienne zdanie . Chętnie wymienię się spostrzeżeniami .

12 lat jeżdżę ciężarówka i tylko raz dostałem mandat za prędkość . W Widoradzu na kamerę nagrał mnie passacik :oops: tak mi sie schowali że ich nie widziałem w lusterkach .

Osobówka to już inna historia , szczęśliwie mam kogo wskazywać :mrgreen:

Cogito ujął sedno sprawy i dodawać nic nie trzeba .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW