R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Straż biznesowo-miejska? Policja, ITD
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-07, 09:03   

Co się dziwicie? Polska to jedna wielka wieś bez porządnej infrastruktury drogowej. Tydzień temu jechałem krótki odcinek do Radomska. Za Pajęcznem praktycznie do samego Radomska wiocha za wiochą, a wiadomo - 50km/h. Co to jest za jazda?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
pain 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 47
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-12-07, 09:18   

red napisał/a:
miko 005, rozwiązaniem jest budowa autostrad i obwodnic, bo nie każdemu się widzi jazda przez pół trasy terenem zabudowanym z ograniczeniem do 50.
Kilka lat temu na "1" w Częstochowie bodajże w okolicach dzisiejszego wjazdu do Galerii Jurajskiej dostałem mandat 500 zł bo było ograniczenie do 50 a ja leciałem 100. I uwaga - ograniczenie było spowodowane robotami drogowymi, które polegały na zwężeniu drogi 2-pasmowej o około 1 m (spokojnie 2 auta się mieściły), był środek nocy, ruch praktycznie zerowy, roboty były w dzień... Komentarz policjanta: "proszę pana, tu nawet w nocy pracują" a wokół pusto i cicho.
To trochę tak, jakbyś dostał mandat na ograniczeniu koło szkoły, a to by był środek wakacyjnej nocy... Niby prawo złamane, ale zagrożenie minimalne.


Już poprawili ten odcinek :D teraz koło galeri 4-5 pasów jest i ograniczenie do 90 ale fotoradar stoi. Teraz od kilku miesięcy biorą sie za wiadukt, piękne korki są w godzinach szczytu. A i jeszcze Częstochowa dostała nowy nieoznakowany radiowóz, ford mondeo na warszawskich blachach, niby to tylko krokodyle ale stoją po przystankach w samochodzie i cykają fotki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-07, 09:39   

cogito napisał/a:
Straże Miejskie w Człuchowie i Białym Borze


nie znam chyba nikogo kto przy okazji wyjazdu do Kołobrzegu nie załapał choć jednej foteczki z tych aparatów :twisted:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-07, 13:29   

Mam wrażenie, że jestem chyba jedyny, który myśli w sposób następujący.
Skoro już muszę mieszkać w kraju o słabej infrastrukturze drogowej (chociaż w ostatnim czasie jest spory postęp w tym kierunku), to po co jeszcze samemu narażać się na niebezpieczeństwa z tym związane. Komu zrobię na złość zabijając się na drodze o złej nawierzchni, pędząc po niej np. 100km/h.
Mamy to co mamy i trzeba się do tego dostosować. Najłatwiej jest własną bezmyślność na drodze zrzucić na karki innych (w tym przypadku na państwo)

maaciej76 napisał/a:
miko 005 napisał/a:
Ta cała cywilizowana Europa nie jeździ po swoich drogach tak przepisowo bo jest bardziej kulturalna od Polaka.


miko005 strasznie mnie ciekawi w jakich to krajach europejskich zaobserwowałeś ??

Szkoda że nie zacytowałeś całości tego wątku, fragment nie oddaje tego co chciałem powiedzieć. Ale żeby to uzmysłowić poniżej tabela.

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-12-07, 20:02   

Fotoradar ma poprawić bezpieczeństwo a nie generować zyski. Pan Emil zwraca na to uwagę. Fotoradar oklejony taśmą odblaskową w Dąbrowie teoretycznie spełnia rolę prewencyjną zmusza do zwolnienia jednak bodajże w 70-90% przypadków istnieje efekt fali czyli zwolnienie od znaku fotoradar i przyśpieszenie po jego minięciu.
Straż wiejska nie używa fotoradarów do ich podstawowego zakresu działania czyli prewencji (kierowca widzi fotoradar zwolni) przejeżdżając koło fotoradaru wstawionego w krzaki kierowca dowiaduje się o fakcie dużo później i jaki to ma wpływ na jego jazdę? Kolejnym przewinieniem straży jest brak zamontowanej lampy błyskowej która informuje o zrobionym zdjęciu kierowca zdejmuje wtedy nogę z gazu. Poza tym brak znajomości przepisów co do temperatury pracy działania i ustawień danego sprzętu jest porażająca.
Fotoradary powodują też niebezpieczeństwo przez nagłe hamowanie:
http://www.youtube.com/wa...l&v=-4nHFrdO8IU
Jak ktoś dużo jeździ to najlepszy zestaw CB + Jammer
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-07, 21:12   

miko 005, wysokość kar nie jest wprost proporcjonalna do kultury jazdy. Poza tym należy też odnieść te kary do zarobków - jak ktoś zarabia 6000 zł to mandat 1000 zł odczuje mniej niż ten kto zarabia 1500 zł i dostanie 500 zł kary.
miko 005 napisał/a:
Komu zrobię na złość zabijając się na drodze o złej nawierzchni, pędząc po niej np. 100km/h.
Tyle że często to ograniczenie nie jest powiązane z jakością drogi.
Jechałeś kiedyś do Berlina przez Wrocław? Teraz jest już w miarę ok ale kilka lat temu dojazd do Wrocławia i przejazd przez miasto był udręką. A za granicami zaczynał się inny świat - gładka, szeroka autostrada aż pod sam Berlin, a tam wyraźne duże zjazdy do każdej dzielnicy. Jazda była czystą przyjemnością. W Polsce było na zmianę - fotoradar, wiocha, ograniczenie, fotoradar, wiocha, ograniczenie...
Ale fakt faktem - jest coraz lepiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-07, 22:31   

Spokojnie, to dopiero początek, jeszcze kilka lat i jestem pewien, że wprowadzą obowiązek posiadania w samochodzie urządzenia które będzie stale rejestrowało położenie i prędkość. Do tego eliminacja gotówki z rynku, aby mieć 100% kontrolę nad transakcjami, a na koniec chip dla każdego nowego obywatela.

Dla niektórych to wizja idealnego świata, a dla tych bardziej świadomych globalny obóz pracy, w którym kilka "państwo" będzie kontrolowało nasze zarobki, sposób w jaki je wydajemy i kontrolowało nasz wolny czas.

Synonimem wolności będzie Rosja, USA już od dawna nim nie jest.

W piątek tydzień temu w Łodzi na odcinku 25km napotkałem następujące służby (godzina 17 więc już ciemno):
- 2 nowe samochody ITD robiące zdjęcia w obie strony (stoją na poboczu i mają lampę błyskową na dachu)
- śmietnik straży miejskiej
- policjant z laserem

Dobrze że nie każą jeszcze za umycie rąk wodą nad trawnikiem jak w Norwegii (parking ) Debili nie przekonuje nawet napicie się wody z tej butelki :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-09, 18:52   

Administrator

Budżet muszą dopiąć w tym roku, a wpływy z mandatów niewielkie...

Jest presja na policjantów żeby wystawiali mandaty.

http://moto.onet.pl/13231...my.html?node=28

I nowe zakupy ITD w postaci aut nieoznakowanych.

http://motoryzacja.interi...zaj,1836509,324

Cóż mi szkoda kasy, jeden mandat dostałem w tym roku i starczy...

Wkładam audiobooka, dobrą muzykę i nie pozostaje nic innego jak jechać przepisowo.

Przy tej ilości nieoznakowanych aut na głównych drogach byłaby by zbyt kosztowna, a ewentualne wyrabianie prawa jazdy na nowych zasadach to strata czasu :smile:
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-10, 22:42   

Cytat:
ITD wykonała pierwszy przejazd jednym z nowych Fordów z fotoradarem pomiędzy Warszawą a Gliwicami... wynik: 1020 mandatów które kierowcy otrzymają niedługą pocztą.

Numery rejestracyjne nowych nieoznakowanych pojazdów ITD:
WE 574CW - Ford Mondeo - granatowy - Delegatura Południowo-zachodnia - Wrocław
WE 575CW - Ford Mondeo - granatowy - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa
WE 576CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Północna - Bydgoszcz
WE 577CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Wielkopolska - Poznań
WE 578CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Śląska - Katowice
WE 579CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Wschodnia - Lublin
WE 580CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Północno-zachodnia - Gorzów Wielkopolski
WE 581CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Wielkopolska - Poznań
WE 582CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Północno-wschodnia - Białystok
WE 583CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Południowo-zachodnia - Wrocław
WE 584CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Północna - Bydgoszcz
WE 585CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Śląska - Katowice
WE 586CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Wschodnia - Lublin
WE 587CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Centralna - Łódź
WE 588CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów
WE 589CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Południowa - Kraków
WE 590CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Centralna - Łódź
WE 591CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Północno-zachodnia - Gorzów Wielkopolski
WE 592CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Północno-wschodnia - Białystok
WE 593CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Południowa - Kraków
WE 594CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów
WE 595CW - Ford Focus - czarny - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa
WE 214EC - Peugeot Partner - oznakowany żółty - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów
WE 215EC - Peugeot Partner - oznakowany żółty - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa
WE 216EC - Peugeot Partner - oznakowany żółty - Delegatura Północna - Bydgoszcz


http://www.wykop.pl/ramka...-z-fotoradarem/
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-12-12, 16:31   

miko 005 napisał/a:
Ta cała cywilizowana Europa nie jeździ po swoich drogach tak przepisowo bo jest bardziej kulturalna od Polaka. Kultury jazdy nauczyły europejskich kierowców wysokie ceny mandatów w ich krajach. My widocznie jeszcze zbyt dużo zarabiamy, albo mamy zbyt niskie mandaty


Więc pytam jeszcze raz , twierdzisz tak z własnego doświadczenia czy z tabelki na której jest stawka mandatowa ? .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-12, 17:22   

maaciej76 napisał/a:
Więc pytam jeszcze raz , twierdzisz tak z własnego doświadczenia czy z tabelki na której jest stawka mandatowa ? .

No nie bardzo wiem, dlaczego z uporem maniaka dążysz do odpowiedzi na to pytanie.
Nie, generalnie to dużych doświadczeń osobistych na zagranicznych drogach nie mam. Ale opieram się na faktach podawanych w ogólnodostępnych mediach, które mówią o tym, że w Polsce liczba wypadków, w tym śmiertelnych jest o wiele większa niż w innych krajach (tych tzw. zachodnich). Mam też kilkoro znajomych jeżdżących zawodowo na TIR-ach. I niejednokrotnie przyznawali się do tego, że tam lepiej jeździć przepisowo, bo mandaty są odczuwalne dla kieszeni. Zatem skoro tam się da, to dlaczego u nas jest jak jest. Bo ci sami znajomi bez krępacji mówią o tym, że jak już przekraczają granicę i są na terytorium Polski, to "gruszka", która pomaga głównie w zlokalizowaniu "miśków" nie wypada im z ręki. Wtedy można poszaleć. A jak już ma się pecha i wpadnie się w szpony polskiego mandatu, to da się to jakoś przełknąć bez szwanku dla domowego budżetu.
Mam też kuzyna, który prawie na stałe mieszka w Skandynawii. Też potwierdza tezę, że tam nie warto szarżować, bo mandaty mogą skutecznie zdemolować kieszeń. Jak widać wszystko opiera się na wysokości kary, a nie na kulturze jazdy, chociaż wcale nie zaprzeczam, że do takowej to nam jeszcze daleko w porównaniu do kierowców zagranicznych.

Polskich kierowców nie zabijają fotoradary, czy ewentualnie dziurawe drogi. Zabija nas przeświadczenie, że jak jedziemy już w aucie, które posiada kilka poduszek powietrznych, kontrolowaną strefę zgniotu i dziesiątki innych bajerów, to możemy pozwolić sobie na wiele więcej, a najbardziej pozwalamy sobie na wyłączenie wtedy własnego ... myślenia. Przepraszam ale takie jest moje zdanie na ten temat. Oczywiście też czasami dopada mnie taki "małpi rozum" i dlatego nie mam nic przeciwko temu aby było jakieś skuteczne narzędzie, w tym przypadku solidny mandat, które odstraszało by mnie i innych od owego "małpiego rozumu".
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-12-12, 17:49   

miko 005, chciałem żebyś odpowiedział żebym mógł się ustosunkować :D .



Czy tak mocno odstajemy od tej "zachodniej" europy ? .

Tutaj link w którym NIK punktuje przyczyny wypadków .

http://www.nik.gov.pl/akt...-drogowych.html


Moim zdaniem nie wypadamy najgorzej , mówię tutaj o kulturze jazdy o stosowaniu się do przepisów .Im bardziej na południe tym gorzej . O terenach na wschód od nas nawet nie wspominam .

Mandat jest mocno odczuwalny dla Polaka ale czy tak samo mocno jest odczuwalny dla Francuza czy Włocha ? .

Fotoradar jest maszynką do zarabiania pieniążków , We wtorek główny inspektor ITD chwalił się w Trójce że w 2013 roku zarobią niebotyczną sumę 1.5 miliarda zł .

Pozdrawiam i przyczepności . Jeszcze z 2000 km i święta .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-12, 19:24   

maaciej76, porównywanie samych bezwzględnych wielkości nie jest najlepszym miernikiem... Chociażby ze względu na powierzchnię krajów, liczbę samochodów, liczbę ludności ale z drugiej strony jest też znaczna różnica w jakości dróg...
W każdym bądź razie taka jednoczynnikowa analiza niczego prawie nie wnosi...

ale z pozostałymi tezami się zgadzam :-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ada 
Słyszał o Wieluniu
.


Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-12, 20:39   

ourson napisał/a:
maaciej76, porównywanie samych bezwzględnych wielkości nie jest najlepszym miernikiem... Chociażby ze względu na powierzchnię krajów, liczbę samochodów, liczbę ludności ale z drugiej strony jest też znaczna różnica w jakości dróg...
W każdym bądź razie taka jednoczynnikowa analiza niczego prawie nie wnosi...


Oj tam, oj tam, i o co tyle krzyku?... Polska to nie kraj, Polska to stan umysłu:) wypadki są tam gdzie nie ma fotoradarów... http://wiadomosci.wp.pl/k...1fb0d&_ticrsn=3 a jak już będzie wypadek, no się wymyśli i znajdzie winnego... a na każdego winnego znajdzie się paragraf
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-19, 09:18   

Nie wiem gdzie umieścić te informacje, jednakże ten temat uznałem za najbardziej aktualny.

Radiowozy z fotoradarami zwróciły się w 2 tygodnie:
http://www.tvn24.pl/radio...e,295397,s.html

Moim zdaniem teraz wiadomo po co są fotoradary, specjalne samochody itd. Czy dzięki tym samochodom zrobiło się choć trochę bezpieczniej? Moim zdaniem nie wpływa to na jakąkolwiek poprawę bezpieczeństwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW