R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
(Prawie) darmowy internet WiFi na całym świecie - FON
Autor Wiadomość
Johny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 43
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-17, 20:51   (Prawie) darmowy internet WiFi na całym świecie - FON

Cześć forum.
Jeśli chcielibyście mieć dostęp do szybkiego internetu za pośrednictwem WiFi w naszym mieście i poza granicami naszego kraju, to jest na to sposób.



Cytat:
Fon jest pierwszą w historii globalną siecią WiFi, stworzoną i współdzieloną przez użytkowników takich, jak Ty. Jako członek społeczności Fon zgadzasz się dzielić niewielką część Twojego domowego WiFi, a w zamian otrzymujesz darmowy dostęp do internetu w Fon Spotach na całym świecie. Dzielenie się WiFi z Fon jest bardzo bezpieczne i nawet nie zauważysz, że inni użytkownicy łączą się z Twoim routerem, ponieważ Fon rezerwuje na użytek innych tylko niewielką część dzielonego łącza.

Więcej info: http://corp.fon.com/pl/this-is-fon oraz http://www.netia.pl/fon

Usługa dostępna jest dla użytkowników oryginalnych routerów FON i routerów NETIASPOT będących w ofercie Netii.

FON spoty są już dostępne w Wieluniu jednak aby z nich skorzystać musicie udostępnić fon spot na Waszym routerze oraz zarejestrować się w FON (do fon spot logujecie się tymi danymi*).
Trzeba także powiększyć infrastrukturę owych spotów i dla tego potrzebni jesteście Wy :)

Instrukcja:
Kod:
http://www.netia.pl/files/Zalaczniki/2012/instrukcja_rejestracji_netia_fon.pdf


Mapa FON spotów:
Kod:
http://maps.fon.com/pl



Jak dla mnie bomba, a co Wy o tym myślicie?




*dane te są powiązane z "Waszym drutem od internetu", także o piractwie na czyimś spocie zapomnijcie :P
A używać ich możecie do logowania w każdym fon spocie, w każdym kraju :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2012-10-17, 21:49   

Bomba. Szczególnie zasięg w Wieluniu :P
Ale za granią polandii może się przydać (roaming ciągle drogi).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Johny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 43
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-24, 17:27   

dislike napisał/a:
Szczególnie zasięg w Wieluniu

Minął ledwo tydzień, a fon spotów w Wieluniu 3x więcej :)

http://maps.fon.com/mapCo...411737059&zm=14

Niestety niektórych fon-spotów nie wyświetla (np. mojego i kilku na moim osiedlu), nie wiem czemu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2012-10-24, 19:44   

Johny napisał/a:
dislike napisał/a:
Szczególnie zasięg w Wieluniu

Minął ledwo tydzień, a fon spotów w Wieluniu 3x więcej :)


Twoja akcja na forum dała efekt / albo netia gwałtownie zwiększa sprzedaż ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-08, 01:23   

Sorry, ale ja tego nie kumam.

Cytat:

" Jako członek społeczności Fon zgadzasz się dzielić niewielką część Twojego domowego WiFi, a w zamian otrzymujesz darmowy dostęp do internetu w Fon Spotach na całym świecie"

Czyli muszę mieć tak czy owak w domu dostęp do neta, by pewną część jego udzielać ? Skoro tak to gdzie tu jest "darmowy" dostęp ? Poza tym, karta sieciowa zbiera mi coś takiego jak "NETIA FON" i owszem mogę się połączyć z tą siecią ale przy próbie otworzenia przeglądarki ładuje się strona gdzie informowany jestem, że jeśli chce z tego skorzystać muszę zabulić. Tam z tego co wiem wołali 4 zł za godzine :D Co na dzień dzisiejszy jest już przegięciem. To kiedyś by się sprawdziło, kiedy to kafejki internetowe wyrastały jak grzyby po deszczu, ot taka kafejka bez wychodzenia u siebie w domu :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Markadiusz 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 40
Skąd: jesteś?
Wysłany: 2012-11-08, 13:11   

To sieć na zasadzie wymiany - dajesz swoje łącze innym - korzystasz gdzieś tam z czyjegoś łącza. Musisz się wtedy połączyć z tą siecią i zalogować swoim kontem fon. (Z kiedyś, nie wiem czy aktualne info) Są 3 rodzaje użytkowników, w tym ci, którzy udostępniają swoją sieć jako odpłatny hotspot.
_________________
I'm not always RIGHT,
but i'm never WRONG.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Johny 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 43
Piwa: 1/5
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-09, 12:26   

michal_saper napisał/a:
Skoro tak to gdzie tu jest "darmowy" dostęp ?

Jak dla mnie, korzystanie z internetu mobilnego poza domem za które nie muszę płacić i martwić się o limity jest darmowe. Prawdą jest, że trzeba samemu udostępniać łącze aby móc korzystać z fonspotów innych użytkowników, ale jeśli wolisz płacić za internet w domu i internet mobilny dwa abonamenty to już Twój fetysz.

Co do strony która wyświetla się po połączeniu z siecią:
Logujesz się na niej danymi podanymi podczas rejestracji usługi fon (poza granicami polski dopisując do loginu "#netia"). Jeśli udostępniasz netiaspot, to nie musisz nic płacić.
Opcja płatnego dostępu do internetu według założeń organizacji fon powinna pozwalać zarabiać właścicielom spota, ceny i adres paypal na które ma wpływać gotówka powinno się dać ustalać samemu (dobre rozwiązanie do kawiarni/restauracji itp.). Jednak w przypadku routerów netii nie doszukałem się takiej możliwości, co sugeruje, że pieniądze zarabia netia...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-11-09, 19:44   

Johny napisał/a:

Jak dla mnie, korzystanie z internetu mobilnego poza domem za które nie muszę płacić i martwić się o limity jest darmowe. Prawdą jest, że trzeba samemu udostępniać łącze aby móc korzystać z fonspotów innych użytkowników, ale jeśli wolisz płacić za internet w domu i internet mobilny dwa abonamenty to już Twój fetysz.


No, ale udzielasz swojego łącza za które płacisz, by móc korzystać z tego darmowego fon. To się mija z celem. Albo coś jest darmowe albo nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW