R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Sygnalizacja świetlna a rowery
Autor Wiadomość
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-20, 23:13   Sygnalizacja świetlna a rowery

No właśnie, ci co jeżdżą, wiedzą że niektóre sygnalizacje (choćby ta przy kaliskiej oraz ta przy 18 stycznia/popiełuszki) nie reagują w ogóle na rower. A jeśli nic nie wykryją - nie zapalają się w ogóle. Czy tak wielkim problemem było by dla zarządcy drogi ustawić wymuszoną rotację świateł np na 30 sekund, gdy nie jest wyryty ruch?
Bo jak na razie albo trzeba czekać na samochód, albo poprowadzić po chodniku, albo złamać prawo...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-21, 07:22   

Bez sensu piszesz kolego chyba, że jeździsz tylko rowerem. Te "mądre" sygnalizacje działają bardzo fajnie szczególnie w nocy jak jest pusto i nie trzeba czekać zbyt długo na zmianę światła.
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-21, 09:31   

mixas napisał/a:
Bez sensu piszesz kolego chyba, że jeździsz tylko rowerem. Te "mądre" sygnalizacje działają bardzo fajnie szczególnie w nocy jak jest pusto i nie trzeba czekać zbyt długo na zmianę światła.

Jeżdżę i rowerem, i samochodem.
Faktycznie spore ułatwienie jest w godzinach wieczornych dla samochodów, natomiast tak jak pisze kitor: jedna wielka porażka przy uwzględnieniu rowerzystów.
Nawet koleżanka czekała na Wojska Polskiego chyba z 5 minut, żeby przejechać na zielonym, z marnym skutkiem. Mnie też wielokrotnie nie łapało. Dlatego podjeżdżam zawsze pod górny semafor, żeby auto stające za mną mogło podjechać maksymalnie blisko pasów, bo to też zostało sprawdzone, że jak stoisz rowerem przed pasami a podjedzie za Tobą auto, to niekoniecznie światła muszą się zmienić.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 31
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-21, 10:50   

Mixas - ale nie rozumiem gdzie widzisz problem. Sygnalizacja "wie" kiedy ktoś jedzie, wiec nawet w tym wymuszonym cyklu może po wykryciu kierowcy po 5 sekundach zmienić światła, a jak znów będzie pusto to wrócić do cyklu. Wtedy nikomu nie będzie przeszkadzać - a wystarczy pomyśleć.

I nie, nie jeżdżę tylko rowerem. A bez sensu to możesz nazwać jak rowerzyści zostaną prawnie wykluczeni z drogi - póki co mogą po niej jeździć, więc w hameryce pewnie by już o te światła był pozew :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-21, 14:09   

Kiedyś czytałem, że gdzieś wprowadzili przyciski dla rowerzystów. To też jakieś rozwiązanie.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-08-21, 14:46   

To całkiem fajny pomysł, tylko gorzej z środkowego pasa... A może taki przycisk wtopiony w asfalt ? :D
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryngolec 
Dojeżdża PKSem
usiądż i pomyśl ..



Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 112
Piwa: 4/9
Skąd: pod lasem
Wysłany: 2012-08-21, 14:50   

A może na pilota - opłacamy abonament - przykładowo 100 PLN miesięcznie i mamy zielone na zawołanie :evil: :evil: :evil:
_________________
Jesteśmy tylko chwilę ..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-08-21, 15:19   

Nie tylko rowerzyści. Na motocykl też często nie reaguje. Czasami trzeba stać i 5 minut, żeby "uratował" jakiś samochód. Zazwyczaj na skrzyżowaniach, gdzie działa to w ten sposób wykonuję manewr skrętu w prawo, nawracam i jeszcze raz w prawo albo wtedy już prosto. Niestety, trzeba kombinować. Nie wiem, kto to wymyślił...
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-21, 16:07   

kitor napisał/a:
Mixas - ale nie rozumiem gdzie widzisz problem. Sygnalizacja "wie" kiedy ktoś jedzie, wiec nawet w tym wymuszonym cyklu może po wykryciu kierowcy po 5 sekundach zmienić światła, a jak znów będzie pusto to wrócić do cyklu. Wtedy nikomu nie będzie przeszkadzać - a wystarczy pomyśleć.



No takie rozwiązanie też by nie było głupie.
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-21, 16:29   

A może należałoby po prostu wyregulować czułość czujników? :)
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-21, 17:17   

Cytat:
A może należałoby po prostu wyregulować czułość czujników?

A kto to ma zrobić? Moim zdaniem ktoś, kto taki system wprowadza, powinien robić coś zgodnie z przeznaczeniem, za co przecież bierze niemałe pieniądze.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-21, 18:39   

Ferbik napisał/a:
A kto to ma zrobić?

No przecież że nie ja ani ty, tylko zarządca drogi. Tylko żeby to zrobił to musi mieć zgłoszenie. System jest na pewno na gwarancji więc myślę że wyregulowanie czujników będzie darmowe.
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-08-21, 18:58   

Gregg Sparrow napisał/a:
myślę że wyregulowanie czujników będzie darmowe.


A ja myślę wręcz odwrotnie. Konfiguracja czujników została przez kogoś odebrana. A w Polsce bierze się po taniości, więc wątpię, że jakiekolwiek pakiety wsparcia zostały wykupione.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
K_O_Z_A 
Przejeżdżał przez Wieluń



Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 63
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-21, 19:54   

Cytat:
Na wielu małych skrzyżowaniach i lewoskrętach zainstalowane są fotokomórki, detektory magnetyczne i pętle indukcyjne. Spełniają swoje zadanie w miejscach, gdzie wydzielony jest pas do skrętu oraz wszędzie tam, gdzie ruchliwa trasa krzyżuje się z mniejszą drogą o niewielkim natężeniu ruchu. Wymienione wyżej urządzenia działają wykorzystując fotokomórki odbierające sygnał, gdy podjedzie samochód. Wówczas automatycznie włączane jest zielone światło. Co jednak zrobić, jeśli czekasz i czekasz, a światło się nie zmienia? Możesz przejechać na czerwonym świetle, ale najpierw odczekaj kilka zmian świateł, ewentualnie podjedź nieco bliżej, na wypadek, gdybyś zatrzymał się poza zasięgiem fotokomórki. Po upewnieniu się, że zielone światło nie włączy się automatycznie, potraktuj sygnalizator jak znak stop. Przejedź przez skrzyżowanie, ustępując pierwszeństwa wszystkim pozostałym kierowcom. I co najważniejsze, zachowaj dużą ostrożność!


Informacja ze strony http://www.dobra-rada.pl/...nym-swietle_447

Mi samemu zdarzyło się stać na światłach na ul. Sieradzkiej skręt w ul. Kaliską. Jako, że światła nie chciały się zmienić dość długo to gdy zapaliło się zielone dla pieszych przede mną zsiadłem z roweru i poszedłem pasami, aby wsiąść na rower już na Kaliskiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-22, 02:01   

Jestem ciekaw gdzie w przepisach jest informacja na ten temat, bo w artykule tego nie napisano.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW