R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Buraki na motocyklach w Wieluniu
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

  Wysłany: 2012-05-05, 19:14   Buraki na motocyklach w Wieluniu

Nazwa tematu dokładnie taka jak powinna być.
Tych kolesi jeżdżących po Wieluniu na motocyklach nie można nazwać inaczej jak BURAKAMI!!! Ja wiem, że nie ma to jak lans na "moturze" z przerobionym tłumikiem, siurki szczją po majtach na widok takiego... ale w Wieluniu są też normalni mieszkańcy których nie rajcuje ryk silnika na granicy bólu.
Czy w Wieluniu policja ma miernik dźwięku i czy kiedykolwiek z niego skorzystała???
Mam małe dziecko i spacer po Wieluńskich ulicach czy nawet w parku z maleństwem jest przez tych buraków po prostu nieprzyjemny. Mało tego to jak widzą ludzi z wózkiem to nie reagują i dają w pi...dę ile wlezie. Czy nie można nic z tym zrobić?
Jest jakiś policjant na forum może powie czy da się coś z tym zrobić?
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-05-06, 13:39   

Mi na osiedlu zapylają pod oknem na skuterach... już na sam dźwięk tych piździawek dostaję k***icy. I gzie tu ta społeczna bieda i kryzys? Rodzice kupią, zatankują.. a później płaczą bo idiota gdzieś wjechał pod auto albo przejechał kogoś..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-05-07, 09:41   

Jedna komunia już była,jeszcze będzie ich kilka, więc małolaty będą chcieć "opanować" kierownicę sqterqw.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-05-07, 10:13   

Chcieliśmy wolności, to ją mamy. Problem polega na tym, że każdy z nas interpretuje tę wolność pod siebie :shock: A to można nazwać krótko, niedojrzałość. Zresztą ja cały czas powtarzam, że Polacy do wolności i demokracji jeszcze nie dojrzeli.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-07, 12:21   

Miko wolność wolnością a co innego łamanie prawa.
Z tego co wiem to są przepisy określające emisję hałasu dla pojazdów. Dlatego pytałem czy policja w Wieluniu posiada sonometr i czy z niego korzysta. Wystarczyłaby jedna przyczajka w ciepłą sobotę na wieluńskim rynku i połowa z tego towarzystwa musiałaby wymieniać tłumiki na prawidłowe.
Dlaczego, skoro ci ludzie tak kochają jazdę na motocyklach, nie pojadą sobie gdzieś w trasę pojeździć tylko kręcą kółka po mieście? Tylko dlatego że nikt by ich nie widział, jaki mają "wyczesany motur"... to nic że poprostowany i z niemieckiego szrotu, ale za to jak ładnie ryczy. Lans i nic więcej.
 
   
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-11, 12:37   

Bo albo ktoś jest pozerem- czyt. ma "motór" i jeździ nim w dresie albo dżinsach i adidasach wokół rynku, albo ktoś jest motocyklistą- proste ;) To jest chyba ten sam typ co puszkarze jeżdżący wokół rynku z pootwieranymi oknami z naparzającą muzyką, że aż szpachla trzeszczy spod lakieru... :D Swoją drogą policja co najwyżej może zabrać dowód rejestracyjny na jakiejś podstawie (z drugiej strony jak będą chcieli to i tak zabiorą i co najwyżej później można skargę złożyć, że zabrali niesłusznie) żeby mieć podstawę do zabrania DR- musieli by mieć sonometr, (norma jest chyba 93 albo 95dB przy 3.5 tys obr/min (dokładnie nie pamiętam- na rajdach amatorskich takie normy głośności obowiązują, a są one "zapożyczone" z normalnych przepisów)) lecz pomiar głośności wydechu w ruchu ulicznym i tak będzie guzik warty (mocno nieprawdziwy)...
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-11, 12:42   

Jeśli chodzi o głośne puszczanie muzyki to chyba ZAIKS powinno się tym zainteresować. W końcu to jest upublicznianie :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-05-11, 14:15   

95dB przy 4000 obrotów, do tego w środowisku miejskim należy odjąć 10dB od wyniku pomiaru. Gregg, niestety sonometr może się nie zdać na wiele, ponieważ te tłumiki naprawdę ryczą powyżej wartości mierzonej. Zresztą policjant podejdzie, motocyklista wrzuci do tłumika na śrubkę tzw. dB killer i po kontroli go zdejmie. Żadnego problemu...

Sam uważam ryk tłumika za wysoce niekomfortowy. Jazda motocyklem dla jeźdźca jest tak głośna, że dodatkowy hałas męczy niemiłosiernie. Ale co tu dużo mówić, skoro mówimy o lataniu wokół komina... Co do "buraków" - najwięcej ich widzę na skuterach. W Wieluniu jeszcze nie słyszałem rozwytego motocykla. Zawsze jest to skuter...

Ale mówiąc o "burakach" - motocyklistów z tłumikami przelotowymi (tymi głośnymi właśnie) można podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa to możliwe, że szpanerzy, którzy lubią "siać terror" i hałasować ile wlezie. Jest też druga grupa, która wyznaje zasadę "loud pipes save lives" - skoro ich nie widać, to przynajmniej słychać. Sam zauważyłem, że klakson na kierowców nie działa. Ale za to przegazówka przy dojeżdżaniu do skrzyżowania potrafi przypomnieć kierowcom, że motocyklista to też użytkownik drogi.

Zostawiając moje rozważania w spokoju - nie dziwię Ci się Gregg, że się denerwujesz, mnie osobiście też irytuje. Szkoda tylko, że w każdej grupie znajdują się czarne owce rzucające cień na resztę przykładnej społeczności.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-05-11, 22:00   

hajen napisał/a:
W Wieluniu jeszcze nie słyszałem rozwytego motocykla

Są są gdy było zakończenie roku maturzystów wokół rynku ciągle latali być może liczyli na wychaczenie jakiegoś lachona na "motór" :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2012-05-12, 13:11   

W pracy mamy okna na pl. Legionów więc mogę coś powiedzieć o gościach w stylu "tata samochód/motor dali" którzy skutecznie uprzykrzają życie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-17, 10:44   

Trzeba sie dowatrościowywać rykiem silnika!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-05-17, 11:25   

Tłumika, nie silnika :D Silnik sam w sobie nie wyje ;d
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-17, 13:56   

hajen napisał/a:
Tłumika, nie silnika :D Silnik sam w sobie nie wyje ;d

Wprost przeciwnie to silnik wyje a tłumik ma tłumić to wycie. Jak masz sam tłumik bez silnika to on wyje? :D
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2012-05-17, 14:25   

Zależy jaki tłumik ;D Ale spojrzałeś na to z drugiej strony i masz rację :twisted:
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW