R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs na logo Wielunia
Autor Wiadomość
uqasch 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 136
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-18, 13:23   

Mi się podoba :) chyba najlepsze z tych które zostały nadesłane! i nie rozumiem za bardzo tych którzy próbują dorabiać do tego jakąś dziwną ideologie. Po za tym jeśli ktoś potrafi zrobić lepsze to niech się pochwali. Chętnie obejrzę. Ja niestety nie potrafię ;/.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-04-18, 13:26   

Ja też nie potrafię, ale mając do wyboru wizualnie tylko 2 prace, wybieram tą która bardziej mi przypomina Wieluń. A wyrazić własne zdanie, chyba każdy może ;)
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
uqasch 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 136
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-18, 13:37   

po za tym jak czy się komuś podoba czy nie to tylko subiektywne odczucie :) wpiszcie sobie "logo miasta" w grafice na google i zobaczycie że nasze prezentuje się całkiem nieźle :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-04-18, 13:42   

Już znalazłam stronę, dziwne ze nie wygrało to które ma najwięcej głosów.

Moim zdaniem naj jest nr 38 ,następnie 32 i 2.

Ja nie wnikam jak się prezentuje ,wnikam jak mi się podoba,więc nie podoba mi się i jak widać w ocenach nie tylko mi :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-04-18, 14:22   

uqasch napisał/a:
wpiszcie sobie "logo miasta" w grafice na google i zobaczycie że nasze prezentuje się całkiem nieźle


Może i stylem się wpisuję, ale nie zauważam tam wieluńskiej historii a tym bardziej wspomnianych murów i ratusza. Spokojnie bym tam dopisał każdą inną nazwę miejscowości. Ja tam dostrzegam dwa kościoły pomiędzy domami/blokami.
Napis: czcionka jest super i ciekawie wygląda
podpis: sprzyja... ale czemu sprzyja Wieluń? Rozumiem, że ma być to niedomówienie, ale ono tym bardziej mi nic nie mówi.

Na tyle prac uważam, że może z 5 nadawało by się do drugiego etapu z którego bym wybrał jedno.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-04-18, 15:18   

A nie uważacie, że ten konkurs powinien mieć innych jurorów? Skoro jest wielu niezadowolonych, to UM mógł pomyśleć nad zorganizowaniem konkursu na swojej stronie internetowej. Każdy by oddał głos na to, co mu się podoba.

Mixas, gratuluję wygrania konkursu. Jednak chyba najlepsze z tych wszystkich jest logo Ferbika :) ładnie wygląda zarówno w kolorze, jak i biało-czarne.
Co do tego hasła: Wieluń sprzyja, to na prawdę brakuję tam dopełnienia. Mogło być: Wieluń sprzyja ludziom. Bo to poprzez ludzkie działania Wieluń się rozwija, staje się znanym miastem turystycznie, ale także biznesowo. :)
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wielkareklama 
Dojeżdża PKSem
producent reklamy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 109
Skąd: Wojska Polskiego 45
Wysłany: 2012-04-18, 15:27   

po jakiego GRZYBA był ten regulamin ?

3. Pracę Konkursową naleŜy oznaczyć wyłącznie kodem w postaci dowolnie wybranej sześciocyfrowej
liczby, który naleŜy umieścić na jej odwrocie w prawym górnym rogu. Wersję elektroniczną Pracy
Konkursowej naleŜy oznaczyć tym samym kodem z odpowiednim rozszerzeniem (.jpg, .cdr).
W przypadku, gdy uczestnik Konkursu zgłasza więcej niŜ jedną Pracę Konkursową, musi oznaczyć
kaŜdą z nich innym kodem.
4. Do kaŜdej Pracy Konkursowej naleŜy dołączyć Kartę Zgłoszenia umieszczoną w zamkniętej
kopercie oznaczonej tym samym kodem, którym została oznaczona Praca Konkursowa.
Karta Zgłoszenia zawiera:
1) dane osobowe autora Pracy Konkursowej;
2) jego oświadczenie potwierdzające znajomość niniejszego regulaminu;
3) oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do Pracy Konkursowej;
4) zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
5. Kartę Zgłoszenia podpisuje autor Pracy Konkursowej. Praca Konkursowa nie moŜe być podpisana
ani oznaczona dodatkowo w Ŝaden inny sposób niŜ podany w niniejszym punkcie. Wzór Karty
Zgłoszenia jest załącznikiem do niniejszego regulaminu i moŜna pobrać go ze strony internetowej
www.um.wielun.pl.
7. Prace Konkursowe wraz z kopertami zawierającymi Karty Zgłoszenia naleŜy umieścić
w zamkniętym opakowaniu z napisem „Konkurs na logo i hasło promujące Wieluń”, a następnie
doręczyć osobiście lub pocztą (listem poleconym) na adres: Urząd Miejski w Wieluniu, Plac
Kazimierza Wielkiego 1, 98-300 Wieluń (Ratusz pokój nr 1).

9. Zwycięzca Konkursu zobowiązuje się do niezgłaszania Ŝadnych roszczeń względem Organizatora
Konkursu z tytułu wykorzystania przez niego pracy konkursowej nadesłanej wraz ze zgłoszeniem
konkursowym lub z tytułu jej niewykorzystania albo wykorzystania w ograniczonym zakresie.
10. Za wszelkie roszczenia osób trzecich wynikające z tytułu naruszenia ich praw autorskich osobistych
lub majątkowych odpowiada Uczestnik.

12. Do Konkursu zgłaszane mogą być jedynie te prace, które nie były zgłaszane do innych konkursów.
13. Gmina Wieluń zastrzega sobie prawo do publikowania w mediach zgłoszonych Prac Konkursowych.
14. Po rozstrzygnięciu Konkursu Komisje Konkursowe dokonuje identyfikacji autora najlepszej Pracy
Konkursowej, na podstawie Karty Zgłoszenia. Autor najlepszej Pracy Konkursowej jest zwycięzcą
Konkursu.
15. Z dniem przystąpienia do Konkursu, Uczestnik zobowiązuje się, w przypadku wygranej,
w drodze odrębnej Umowy, przenieść na Gminę Wieluń prawa autorskie na czas nieoznaczony,
prawo do korzystania z Pracy Konkursowej wraz z prawem do nieograniczonego w czasie
i wyłącznego korzystania i rozporządzania w kraju i zagranicą, w tym między innymi:
1) wyłącznego uŜywania i wykorzystania we wszelkiej działalności promocyjnej, marketingowej,
reklamowej i usługowej;
2) utrwalania i zwielokrotniania wszelkimi technikami;
3) zwielokrotniania poprzez dokonywanie zapisu na nośnikach elektronicznych;
4) rozpowszechniania, takŜe poprzez publiczne wyświetlenie, odtwarzanie, prezentowanie
i udostępnianie;
5) nadawania za pomocą wizji przewodowej, bezprzewodowej oraz za pośrednictwem satelity;
6) wprowadzania do obrotu, w tym poprzez wydawanie publikacji i produktów;
7) wprowadzania do pamięci komputera, sieci komputerowej (m.in. Internet) i sieci multimedialnej;
8) publicznego wystawiania, najmu, dzierŜawy i bezpłatnego uŜyczenia.



czy to nie jest absurd ?
punkt 13 i 14 przecież to jest za przeproszeniem jakaś paranoja
13. Gmina Wieluń zastrzega sobie prawo do publikowania w mediach zgłoszonych Prac Konkursowych.
14. Po rozstrzygnięciu Konkursu Komisje Konkursowe dokonuje identyfikacji autora najlepszej Pracy
Konkursowej, na podstawie Karty Zgłoszenia. Autor najlepszej Pracy Konkursowej jest zwycięzcą
Konkursu.

Po co te cyrki zakleić kopertę oznaczyć najlepiej "ściśle tajne / poufne"
masakra PRANOJA itp

Przecież umieszczając loga na stronie RZW i wielun.naszemiasto.pl po prostu to już nie była tajemnica kogo jest logo

ABSURD

Jeśli skromne jury nie wie jak taki konkurs ma przebiegać to niech nie robią konkursu tylko zabawę za free !

UM tłumaczy się że mają prawo do wszystkiego bo to oni są zamawiającym a nie uczestnikiem.
_________________
www.wielkareklama.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-18, 15:29   

uqasch, ideologia, czy jak to nazwał burmistrz, koncepcja - to będzie teraz dorabiana w ratuszu... bo przeciez do tego "hasła" trzeba dorobić jakąś ideologię promocyjną...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielkareklama 
Dojeżdża PKSem
producent reklamy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 109
Skąd: Wojska Polskiego 45
Wysłany: 2012-04-18, 15:39   

Dodam jeszcze co pisał FERBIK wcześniej:
połowa prac nie spełniła warunków bo nie było wersji czarno-białej - chyba że nie zauważyłem ;-) i już nie zauważę bo kochane RZW usunęło prace wszystkie które trafiły do UM;-) http://www.radiozw.com.pl...s.php?album=263

ps. dodam że nie chodzi tutaj o kasę chodzi tylko o prostą zasadę - trzymać się regulaminu i pełna uczciwość. I faktycznie JURY po ***** mogli przynajmniej wypisać to w regulaminie kto będzie trzymał nad tym rękę.
_________________
www.wielkareklama.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielkareklama 
Dojeżdża PKSem
producent reklamy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 109
Skąd: Wojska Polskiego 45
Wysłany: 2012-04-18, 15:51   

ourson napisał/a:
uqasch, ideologia, czy jak to nazwał burmistrz, koncepcja - to będzie teraz dorabiana w ratuszu... bo przeciez do tego "hasła" trzeba dorobić jakąś ideologię promocyjną...


masz racje mogło być hasło Wieluń... i resztę hasła wybierzemy wspólnie - tak to wygląda

a wracając do punktu 13 i 14
czy Gmina nie byłą na tyle inteligentna że jak umieszczą gdzieś logo to logiczne że każdy się chwali że to jest jego logo i po jakiego grzyba zapis 14
_________________
www.wielkareklama.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
natallena 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-18, 15:53   

Nie jestem prawnikiem i jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi, ale chyba zgodnie z pkt. 15 Miasto nie ma prawa wykorzystywać (poza procedurą konkursową) innych projektów. Może jedynie wykorzystywać projekt, który spełnia 2 warunki: 1) wygrał, 2) podpisał z miastem "odrębną umowę". Po co więc pisanie o wykorzystaniu np. na witaczach także innych prac?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-04-18, 18:50   

Dzisiaj w świecie grafiki rządzi prostota wykonania, z jasnym przesłaniem. A to logo faktycznie jest bardzo proste i mówi wszystko.
Komuś np. na pomorzu, nic nie powie o Wieluniu nawet jego fotografia. Po prostu nie zna tego miasta, a ratusz, czy inny charakterystyczny punkt, nic mu nie powiedzą. No bo i co mu mają powiedzieć?
Jeśli natomiast ten sam Pomorzanin, zapyta mnie co to logo przedstawia, to ja wiem, że na pierwszym planie jest ratusz, mury obronne i baszta Męczarnia, chociaż to tylko kilka kresek.

Hasło. Na początku naszej dyskusji można doczytać się o tendencyjności większości z nich. A to pasuje do wszystkiego co chcecie sobie dopowiedzieć. Nawet że ... Wieluń sprzyja wariatom :twisted: Tylko kto przy zdrowych zmysłach odczyta to w ten sposób? A jeśli już, no to cóż. Mówi się, że każda matka kocha swoje dzieci, jakie by nie były. Wieluń toleruje również wariatów, bo to nie ich wina, że takowymi są ;)

Siódmy cud świata to to nie jest :razz: ale jak dla mnie do przyjęcia. Właśnie za te kilka kresek, za prostotę.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielkareklama 
Dojeżdża PKSem
producent reklamy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 109
Skąd: Wojska Polskiego 45
Wysłany: 2012-04-18, 19:13   

czy nasz ratusz tak wygląda jak na owym logo ?
chyba dawno na mieście nie bylem. a baszta to jak sama nazwa męczarnie im to budowanie idzie.
pal licho logo bo jakby się czepiać to nie ukrywajmy tego ze za ratuszem kościół jozefa jest widoczny a na logo nie ma. albo logo na stronie um wielun jest już kontur miasta wystarczyło go unowocześnić.

logo jak logo jedno zapewne ze michal je dopracował i można je po ludzku zmieniać drukować itp.
(chociaż po kij ten pomarańcz ;))

ale temat regulaminu powstał teraz i ciekawe informacje wychodzą na światło dzienne. w końcu wielun sprzyja...
_________________
www.wielkareklama.eu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-19, 08:32   

Witam chciałem napisać wcześniej kilka słów ale czekałem aż skończy się kamienowanie :) i też musiałem trochę ochłonąć do tego aby się wypowiedzieć.

Na początku dziękuję wszystkim za opinie, jaka by ona nie była. Takie konkursy zawszę wzbudzają wiele kontrowersji. Mało który przechodzi bez echa.

Chciałem napisać to czego nie powiedziałem albo ubrałem w nieczytelne dla wszystkich słowa na konferencji prasowej. Uwierzcie mi trema mnie zjadła tak, że sam się nie spodziewałem.

Kilka słów o tym projekcie/projektach, może zrozumiecie moje założenia
(tu tytułem wyjaśnienia zrozumiecie nie oznacza tego samego co zgodzicie się z tym)

Do konkursu oddałem 3 różne prace, każda z nich miała mieć inny styl i hasło. Są to prace nr 6, 10, 36 ze strony plebiscytu. Jedna praca miała być w standardowym stylu, druga dynamiczna a trzecie typowo geometryczna. Do każdej z nich wymyślałem inne hasło.

Projektując logo zawszę dążę do najprostszej formy. Piszę o tym bo widzę, że wiele osób podkreśla to, że nie widać kościoła. Nie widać też drogi, latarni, bramy, parku itp. dlatego, że takie było moje założenie. Napiszę więcej w wersji początkowej były inne elementy ale ograniczyłem się do minimum, które moim zdaniem będzie rozpoznawalne.

Tutaj muszę podziękować użytkownikowi edzia i odziu, bo napisała/li coś co dla mnie jest dość ważne i pozytywne czyli:
Cytat:
Dzieci też by takie umiały namalować

Właśnie tego chciałem, żeby nawet dzieci poradziły sobie z jego odwzorowaniem. Zbyt skomplikowane logo w praktyce rzadko jest również użyteczne.


Natomiast hasło/hasła, na starcie wiedziałem, że nie użyje w nich wyrazów historia, tradycja, kultura chciałem żeby odnosiło się ono do tego co będzie, co może być a nie co już za nami. W przypadku logo, które wygrało hasło ewoluowało tak samo jak grafika, była m.in. wersja sprzyja Tobie ale pomyślałem w przypadku gdy będzie ono (logo) użyte w jakiejś imprezie biznesowej poza Wieluniem dobrze by było jakby widniał napis np.: sprzyja inwestycją. W innej sytuacji mógł być napis sprzyja mieszkańcom. Dlatego zostało jedynie sprzyja. Choć nie myślałem, że będzie sprzyjało niektórym wylewać, żale w samotne wieczory ale jakby nie było Wieluń temu też sprzyja.

I apropo tego tu taka mała dygresja osobista, mam nadzieje, że nie dacie mi punktów karnych. Kolega, który nakręca się tutaj na jakieś teorie spiskowe zupełnie inaczej śpiewał kilka dni przed ogłoszeniem wyników. Chyba jedyna osoba której logo znałem wcześniej ze spamu jaki był pod prawie każdym postem na jego profilu w Facebook.

To tyle. Raczej nie liczyłbym na to, że odpowiem na jakiekolwiek kolejne pytania, oskarżenia itp.

Dziękuję jeżeli ktoś dotrwał do końca tej wypowiedzi.

P.S. Logo Ferbika, jak i kilka innych uważam, za bardzo udane. Przynajmniej zachował klasę mimo tego, że nie wygrał. Szacunek.
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-19, 09:12   

Gratulacje mixas! I nie przejmuj się tymi, którym zawsze "żal d*** ściska" :) Pewnie jeśli ten temat nie zostanie szybko zamknięty, rozpoczną się kolejne wywody, jak to miało miejsce w innym temacie, związanym z grafiką/poligrafią.

A co do "sprzyja".. to widocznie Tobie sprzyja trochę szczęścia, że udało się wszystkich pokonać :) do hasła nie jestem do końca przekonany, ale zweryfikuje to czas.. To akurat można zmieniać dowolnie..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW