R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs na logo Wielunia
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-11, 22:21   

mixas napisał/a:
Wszystko powinno iść z duchem czasu, weźmy np. logo Łódzkie. Przyjemne proste łatwe do zapamiętania. A czy ktoś pamięta herb?

Zdecydowanie były lepsze prace Łodzi niż ta, która wygrała. Ja pamiętam herb.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-04-11, 22:33   

mixas napisał/a:
Jeżeli chodzi o to, uważam, że jest to akurat bardzo pozytywna inicjatywa. Większość miast robi sobie właśnie taką grafikę. Po to aby nie nadużywać swoich leciwych czasami bardzo skomplikowanych graficznie herbów.


Ok, ale czy nasz herb jest skomplikowany?
Jeżeli jest już nam niezbędnie konieczne nowe logo do tak intensywnej promocji gminy, to może jednak coś co będzie kojarzyć się z wieżyczką...

Zresztą, nie wiem dlaczego, ale nie przekonują mnie te wszystkie pozytywne inicjatywy.

Oczywiście gmina powinna zajmować się i takimi rzeczami, ale dopiero gdy upora się z innymi problemami trapiącymi mieszkańców. Odnoszę jednak wrażenie, że tutaj większość rzeczy odbywa się w nieco innej kolejności. Zamiast skupić uwagę na rzeczach najistotniejszych rozpraszamy ją na inne zdecydowanie mniej istotne rzeczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-04-11, 22:36   

Sylwester napisał/a:
Oczywiście gmina powinna zajmować się i takimi rzeczami, ale dopiero gdy upora się z innymi problemami trapiącymi mieszkańców

Jak się skończą jedne problemy to się zaczną następne. A jeżeli się nie zaczną to sami je sobie znajdziemy.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-04-11, 22:45   

Jak dla mnie, to forumowa wieża równie dobrze by wyglądała jako logo Wielunia, wygląda lepiej niż niektóre wytwory "kreatywnych projektantów".
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-11, 22:47   

mixas napisał/a:
Jeżeli chodzi o to, uważam, że jest to akurat bardzo pozytywna inicjatywa. Większość miast robi sobie właśnie taką grafikę. Po to aby nie nadużywać swoich leciwych czasami bardzo skomplikowanych graficznie herbów.


Ale nadal nie ma tu odpowiedzi do czego to logo ma być Wieluniowi potrzebne...

zresztą argument o skomplikowanym herbie zarówno w Łodzi jak i w Wieluniu jest trudny do obronienia...

i zeby się upewnić... Ty piszesz o tym logo?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-11, 22:54   

Akurat w przypadku Łodzi to chyba herb jest łatwiejszy do zapamiętania, przynajmniej dla mnie :wink:
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-04-11, 23:02   

Też mnie zastanawia co takiego się nie podoba pomysłodawcy, żeby zmienić logo:?: jest wieża, to niech będzie. Widać, że komuś się nudzi, szuka swego rodzaju poparcia wymyślając ten konkurs.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-11, 23:06   

Nie chciałbym się wdawać w jakieś niepotrzebne dyskusje, na temat zasadności zrobienia tego logo. Choć moje zdanie jest jednoznaczne i uważam, że inicjatywa jest bardzo dobra.

Dodatkowo niebezpiecznie jest rozmawiać o gustach, czy pewnych kryteriach przydatności bądź postrzegania, zważywszy, że swoje własne preferencje trudno uargumentować.

A jeżeli chodzi o logo miałem na myśli "Łódzkie"



A logo Łódź inspiruje też uważam, za bardzo udane.
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-11, 23:37   

mixas, i uważasz ze nowe logo Łodzi jest łatwiej zapamiętać niż herb?

dyskusja nad zasadnością i sposobem wydawania publicznych pieniędzy nigdy nie jest niepotrzebna...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-11, 23:52   

ourson napisał/a:
mixas, i uważasz ze nowe logo Łodzi jest łatwiej zapamiętać niż herb?

dyskusja nad zasadnością i sposobem wydawania publicznych pieniędzy nigdy nie jest niepotrzebna...


Zdecydowanie logo Łodzi bardziej do mnie przemawia. Widać w nim powiew świeżości trochę inne spojrzenie na promocje miasta ucieczkę od wyblakłej już przez wielokrotne powielanie symboliki. Kompozycyjnie lepiej pasuje np. do coraz to bardziej nowatorskich projektów.

Dodatkowo, trzeba zaznaczyć, że logo nie zastępuje herbu w takim sensie, że przestaje on być użyteczny, raczej go uzupełnia w sytuacjach gdzie herb nie do końca pasuje, z powodu swojej historycznej czy patriotycznej rangi.

A dyskusja nad zasadnością wydania przez miasto 2,5 tys zł nagrody jest śmieszna.

Dziękuję za rozmowę i raczej nie będę poruszał więcej tego tematu.
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-12, 06:23   

Przejrzałem loga z których ma zostać wybrane zwycięskie i niestety żadne mnie nie ujęło ... Większość IMO słaba, kilka projektów jednak ujdzie.
_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-04-12, 09:09   

Bethi napisał/a:
Widać, że komuś się nudzi, szuka swego rodzaju poparcia wymyślając ten konkurs.

Cale to logo wpisuje się w pewien obraz burmistrza który robi wszystko, a tak w zasadzie to efektów niemal brak.
Przykład? Jaką to większa aktywnością w pozyskiwaniu inwestorów wykazał się burmistrz? Przypomnijmy, że była to jedna z obietnic wyborczych.

Mrówek napisał/a:
Jak się skończą jedne problemy to się zaczną następne. A jeżeli się nie zaczną to sami je sobie znajdziemy.

Proszę Cię... Nie mów mi, że sam nie dostrzegasz problemów które są w gminie obecne już nie jedną kadencję, a pomysłów na ich rozwiązanie tak jak by brak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-12, 09:15   

mixas napisał/a:
A dyskusja nad zasadnością wydania przez miasto 2,5 tys zł nagrody jest śmieszna.


2,5 tys. to nagroda w konkursie. Dochodzą koszty organizacji konkursu - obsługa prawna, prace komisji etc. Co nadal oczywiście nie stanowi kwoty znaczącej dla budzetu miasta. Ale kwota nie gra roli - o sposobie i zasadności wydawania pieniędzy dyskutować mozna, a nawet trzeba - i to bez względu na kwotę jaka jest wydawana. To bowiem świadczy o burmistrzu i sposobie sprawowania władzy...

mixas napisał/a:
Zdecydowanie logo Łodzi bardziej do mnie przemawia.


sądząc po wpisach na forach internetowych jesteś w mniejszości ;)

Stefan napisał/a:
Przejrzałem loga z których ma zostać wybrane zwycięskie i niestety żadne mnie nie ujęło ... Większość IMO słaba, kilka projektów jednak ujdzie.


bardzo delikatnie to ująłeś :grin:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-04-12, 09:51   

Wieluń nie jest pierwszym, ani ostatnim miastem, które podjęło wyzwanie w sprawie nowego logo. Koszty tego przedsięwzięcia też nie są jakieś przerażające, więc nie ma pewnie powodów aby być zatwardziałym oportunistą ;)

Kwestia plebiscytów. Zawsze będzie tak, że jednym one odpowiadają, a dla innych będzie to wypatrzenie bo ... . A to tylko niewinna zabawa, połączona z odrobiną podpowiedzi dla jury :D

Jak tak przyglądam się innym miastom i ich nowym projektom, to wyraźnie widać, że próbują odejść od tradycyjnych herbów, a zdecydowanie stawiają na inność.
W wieluńskich propozycjach niestety prym wiodą w dalszym ciągu wieżyczki i ratusze. Dlatego aby pójść drogą zmian, powinno się jednak postawić na coś innego, bardziej oryginalnego.
Co do haseł, to wszystkie z nich są tendencyjne :razz: ale w takich wypadkach inaczej się po prostu nie da :twisted:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-04-12, 09:55   

miko 005 napisał/a:
Koszty tego przedsięwzięcia też nie są jakieś przerażające, więc nie ma pewnie powodów aby być zatwardziałym oportunistą


chyba "zatwardziałym opozycjonistą" choć średnio pasuje w tym kontekście - więc bardziej "zatwardziałym przeciwnikiem tego pomysłu" ;)

miko 005 napisał/a:
Co do haseł, to wszystkie z nich są tendencyjne ale w takich wypadkach inaczej się po prostu nie da


przede wszystkim, jeśli juz musi być, to hasło powinno wynikać z jakiejś ogólnej strategii... promocji, rozwoju czy jak to tam sobie ktoś nazwie...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW